|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
14.11.2015 17:06:22   
Biba818
znam deka imaat zeni vo menopauza , vo septemvri mi bese 11.4, no pred edna nedela go izgubiv tatko mi, pa se prasuvav dali e mozno da e od stres i taga, Lazarevski ne bese vo petokot na rabota, kje vidam vo ponedelnik za sto se raboti, fala Vi devojki

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1201
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
14.11.2015 21:13:35   
scared RR
Јас сум уверена дека е грешка, ако не ти е тешко кажи ни каде испитуваше чисто да знаеме, многу почнаа да грешат лабораторииве.user posted image

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1202
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
14.11.2015 22:07:38   
kapina
Aj ispitaj go pak vo druga lab do peti den e ok da se ispituvaat tie hormoni

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1203
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
15.11.2015 18:06:46   
Biba818
vo bukuresht ispitav ( rumunska ) , i toa cekaa od bit pazar da im pratat reagens , vo zdravstvo sum i jas , kao so poznati, provereno verojatno dva pati, imam 40 godini, no nikogash vaka ne bilo, posledniot pregled so rezultati kaj Lazarevski mi bese se super, duri jas mu velam tri pati neuspesno, mora nesto da se doispita a on insistirase na toa deka se e vo red kaj dvajcata i koga kje treba kje bide, dva pati na spontan ciklus sme pravele bas poradi toa deka demek se e vo red

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1204
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
15.11.2015 20:10:38   
LoveableMe RR
Biba818, испитaј следен циклус вo другa клиникa. Нa еднa мoјa пoзнaничкa истo oд стрес и се пoкaчи хoрмoнoт, земa oд тoј oд Србијa Рaдoст рaџaњa или тaкa нештo беше сaјтoт, пa сo билки гo дoнесе вo нoрмaлa. Испитaј убaвo и пoтoa пиши. Не е лoшo дa испитaш и АМХ.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1205
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
15.11.2015 20:27:35   
Biba818
AMH 1.3 , i toa ispitano, nizok e no sum cula za uspesni ivf duri i so poniski vrednosti, ajde zdravje , kaj site nas da bide naskoro

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1206
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
15.11.2015 20:51:56   
kapina
i da pocnes da si jades smokvi vo maslinovo maslo qoenzimq 10 omega 3 i vit d

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1207
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
16.11.2015 0:41:38   
kapina
prasaj go i za dhea doktorot dali da zemas mnogu pomagal kaj visok fsh taka barem citav jas niz stranskite forumi i mojot fsh bese pred 1i pol god 9,5sega ne sum go ispitala iako tek vo nedela ke polnam 31god

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1208
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
16.11.2015 12:04:32   
scared RR
Јас бев правев ехо на тироидна, и добро е ехото. Денес бев ми зедоа крв уште еднаш да испитам ТСХ воедно и антителата, резултатите утре. Молам бога се да е ок. user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1209
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
17.11.2015 11:23:58   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Biba818

AMH 1.3 , i toa ispitano, nizok e no sum cula za uspesni ivf duri i so poniski vrednosti, ajde zdravje , kaj site nas da bide naskoro


Biba818, тука имаме податоци за АМХ и искуства, таа вредност е од ниска кон нормална, не е секогаш тоа битно, битно е да се фати. Пиши кога ќе имаш нови резултати од хормони.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1210
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
23.11.2015 1:41:47   
kapina
Na mene odlucija pak da ja snimaat hipofizata na magnetna rezonansa oti prolaktinot pak se pokaci dvojno i tsh isto bese pokacen i vidnoto pole ne e vo red mnogu ja mrazam i nema ivf mi rekoa duri ne ja snimam pak hipofizata

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1211
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
23.11.2015 21:13:33   
scared RR
Капина и под терапија кога си ти се качува пролактинот?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1212
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
23.11.2015 21:32:46   
kapina
da i koga sum pod terapija i toa duplo

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1213
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
23.11.2015 22:01:42   
kapina
Letoto bese visok prolaktinot do 25e normalno mojot bese 50,1 iako piev bromergon i nemav namera da ja snimam pak hipofizata oti na poslednoto snimanje bese uredna prethodno se sirese no ne se gledase adenom na nea se mislese oti e pomal od 3milimetri no funkcionalen

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1214
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
23.11.2015 22:07:40   
kapina
No vcera slucajno se zapoznav so eden covek sto ja ima operirano hipofizata i on mi kaza kako hipofizata vikas e uredna a prolaktinot e duplo povisok od normala nema sansi sigurno pak ne ti e vo red i me sovetuva pak da ja snimam posle barav sovet od doktorite dali da ja snimam pak i mi rekoa da stom prolaktinot pak se e pokacil znaci pak e vlosena sostojbata na hipofizata iako prethodno bese vo red mozela pak da se siri i tsh sekogas so eutirox bese okolu 2sega se kaci na tri i ke mora pak nekade po nova god da odam na mr

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1215
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
23.11.2015 22:18:34   
scared RR
Можеби дозата на бромергон не ти е добра, или пак да пробаш со достинекс?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1216
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
24.11.2015 0:04:14   
kapina
Mojot endokrinolog ne dava dostinex a i dzabe e pak istoto mi se slucuva piev i dostinex dzabe letoto bese toa sega e na nula dojden pak nikade go nema ama sto se mora se mi rekoa so hipofizata igracka nema

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1217
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
26.11.2015 13:54:55   
scared RR
Мене после 2.5 години ми го укинаа Достинекс и ми дадоа Бромергон.
1\4 два пати дневно. Раат си бев со достинекс пиев 1\4 на две недели и пролактинот беше идеален, а сега ова секој ден треба ама тоа е, не се пие во бременост достинекс.
Што да очекувам од бромергонот, мачнини, болки во желудник?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1218
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
26.11.2015 18:10:49   
LoveableMe RR
сксред јaс мнoгу лoшo реaгирaв нa брoмергoнoт, вртoглaвици лoшење и сл. Види кaкo ќе изреaгирaш пa aкo не, пoбaрaј дa се врaтиш нa дoстинекс.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1219
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
26.11.2015 23:45:40   
kapina
jas go pijam nonstop 4 i pol god bromergonot i osven prviot den koga povrakav drugo nisto a odvreme na vreme blag pad na pritisokot

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1220
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
28.11.2015 18:22:19   
scared RR
LoveableМе морам да пијам бромергон дали сега дали понатаму не ми бега, се пие и во бременост до 12 недела, затоа ми го исфрлија достинекс, од утре почнувам со него се надевам добро ке го поднесам.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1221
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
29.11.2015 12:30:36   
scared RR
Женски да ве прашам во бромергонов има ко едно пластично нешто, пишува на него не е за јадење знаете на кое мислам, да го извадам ли?

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1222
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
29.11.2015 13:58:12   
kapina
nemoras da go vadis

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1223
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
29.11.2015 14:45:02   
Kvisko
Scared во многу лекови има такви особено ако се во поголеми пакувања те не се секоај таблетка поединечно во блистерче туку се во една заедничка пластична кутија. Додатокот е всушност да ја впива влагата за да не се расипта таблетките и не го вади зашто ќе ги чува (истата функција ја има как о на пример силиконски гел во кондури или патики што се става при пакување).

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1224
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
30.11.2015 23:54:03   
Biba818
Девојки, јас бев таа со фсх 40, не проверив до петти ден пак, докторот беше сигурен да оставам за следен медец и упорен во тоа да не пијам ништо освен прегназон, е сега јас земав од црна гора златна мака во капсули, имаме тема за тоа
поздрав, пијам три пати на ден по две

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1225
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?