|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
15.9.2015 14:06:41   
Kvisko
Kapina вака се си зигелда во ред. Не знам зошто секој месец одиш на фоликулометрија и мерење хормони. Јас и со метформинот не одев секој месец. Првиот и вториот видоа дека е во ред на ехо и толку. После си пиев метформин и си се надевав на најдобро. Многу си ја мачиш душичката по доктори.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1176
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
15.9.2015 15:48:54   
kapina
Jas eden i pol mesec go pijam metformin a i bez toa moram daodamza bronergon kaj maticniot lgin na sekoj dve nedeli oti pijampo edno i pol apce dnevno

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1177
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
3.10.2015 17:43:36   
5678m
Dali nekoj znae dali rabotat utre (nedela) na GAK za vadenje krv. Blagodaram, odnapred

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1178
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.10.2015 11:06:05   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: 5678m

Dali nekoj znae dali rabotat utre (nedela) na GAK za vadenje krv. Blagodaram, odnapred


Колку што знам, само сабота, недела не работи, но ете пиши дали отиде и сподели за другиве рингерајки


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот 5678m)
Непосредна врска до пораките: 1179
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.10.2015 14:35:39   
brm_brm
Лабораторијата на ГАК работи секој ден, вклучувајќи сабота и недела, без разлика дали е празник.Позз

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1180
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.10.2015 20:57:01   
5678m
b;godaram mnogu

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 1181
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
14.10.2015 22:33:53   
kapina
kaj mene prl padna mna nula i nisto ke cekam da se srede tsh mi e 3 a treba da e pod dva i pol za ivf mi ja namalija dozata na bromergon a mi ja pokacija na eutirox

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1182
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
15.10.2015 9:30:30   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

kaj mene prl padna m na nula i nisto ke cekam da se srede tsh mi e 3 a treba da e pod dva i pol za ivf mi ja namalija dozata na bromergon a mi ja pokacija na eutirox


што е паднато на 0, не ти е јасен постот? А ТСХ се покачува на стрес или евентуално ако се поправиш во килажа.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1183
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
15.10.2015 11:26:32   
kapina
Prolaktinot e padnat na nula

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1184
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
25.10.2015 23:26:32   
natnat
Zdravo devojki, ne znam dali na vistinsko mesto go postavuvam prasanjeto..ama dokolku ste zapoznati so vakov slucaj kako mojov :) cekam odgovor.. sobiram dokumentacija za vtoro ivf , pravev ispituvanje na hormoni i za prv pat znaci TSH mi e 4,3.. dr. vika pod hitno kaj dr lekar.. dali ja znaete normalnata vrednost na ovaj hormon..od prilika i jas znaam deka treba da e do kaj 2 mislam...ama ne sum sigurna ..pozdravce i blagodarnost za odgovorot :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1185
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
26.10.2015 12:44:12   
LoveableMe RR
Nat nat, кликни ОВДЕ за повеќе информации и да - дефинитивно мора да ја средиш вредноста и да намалиш на тежина.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 1186
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
4.11.2015 17:49:00   
scared RR
Девојки испитував хормони на биохемија се е ок дури и андростендионот се намалил , ама Тсх 4.14 , се надевам дека е грешка, пак ке одам да го испитам. Последен пат кога испитував во јули ми беше 1,87 можно ли е да се пореметил од бременоста, или пак да се има покачено поради аспиринот што го пијам, или антибиотиците на кои сум моментално, појма немам од што може да е покачен.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1187
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
4.11.2015 20:25:36   
kapina
Da mozno e od site tie hormoni sto gi primase da se pokacil tsh

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1188
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
4.11.2015 20:42:49   
scared RR
И што во тој случај капина скоро 4 месеци изминаа од тогаш од кога примав хормони, месецов треба да правам нова иуи :(

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1189
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
4.11.2015 21:55:51   
kapina
Nisto prvo ke go namales pod dva i pol pa posle iui ke odes na endokrinolog ke ti dade eutirox i toa e toa so niv ke padne jas mojot sega bese 3tsh

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1190
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.11.2015 11:29:49   
scared RR
Не пијам ништо додека не го проверам уште два пати во разни лаборатории. Бев кај матичната убедена е дека или е грешка или ми се покачил моментално од стрес, а периодов баш ми беше стресен.user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1191
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.11.2015 15:21:13   
LoveableMe RR
scarredRR, тоа ти е од хиперстимулацијата, знае така тироидната да изреагира. Секако провери уште еднаш да видиш дали вредноста е променлива, ако не тогаш ќе ти дадат еутирокс, бидејќи доколку не ти е под 2.0 или 2.5, д-рот може нема да се сложи да правите ИВФ.

Да се надеваме дека ќе останешuser posted image со последната инсеминација.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1192
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.11.2015 15:33:08   
scared RR
Месецов требаше трета инсеминација да правам, минатиот требаше ама имав позитивна бактерија на брисевите па ја лечевме, па сега еве што испадна, многу се нервирам за ете ако дојдеме до ивф да не ми прават проблеми од фондот за долгата пауза помеѓу втората и третата инсеминација.

Ако тироиднава се пореметила од хормоните тоа значи и со неа покрај со се друго ќе се расправам цело време user posted image
Абе таман едно се реши живи радости бев што после цела година успеав андростендионот да го доведам во нормала еве што се деси.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1193
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.11.2015 15:38:14   
kapina
Ne ti pravat problem za podolgo rastojanie megu inseminaciite

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1194
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.11.2015 15:45:32   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

......Ако тироиднава се пореметила од хормоните тоа значи и со неа покрај со се друго ќе се расправам цело време user posted image
Абе таман едно се реши живи радости бев што после цела година успеав андростендионот да го доведам во нормала еве што се деси.


Тука имаш искуства за ТСХ. Некои доктори признаваат вредност и 3.0 за ИВФ и инсеминација, ама од искуство знам Митко кога ќе ти ја види вредноста, ако е иста и на вториот тест што ќе го направиш, ќе те прати на ендокринолог....


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1195
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
5.11.2015 15:53:33   
scared RR
Јас му пишав на Митко па чекам одговор од него дали е можно од аспиринот да се покачи , не знам не ми е верно секогаш тсх била во ред, и ако сега од стимулациите се пореметила тоа испага и да ми се симне сега кога ке почнам пак со стимулации ке се покачи :(

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1196
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
14.11.2015 0:11:07   
Biba818
Здраво, јас прв пат во оваа тема пишувам, веројатно на право место, денес земав хормони на трет ден, не знам што ми требаше тоа затоа што сум под интензивен стрес, резултат на фсх 40 а естрадиол помалку од 20 , ова со фсх сериозно ме исплаши
некое ваше искуство ?
поздрав

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1197
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
14.11.2015 9:59:15   
scared RR
Резултатов не ми е реален , мислам станува збор за грешка, каде испитуваше?

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1198
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
14.11.2015 12:20:08   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Biba818

Здраво, јас прв пат во оваа тема пишувам, веројатно на право место, денес земав хормони на трет ден, не знам што ми требаше тоа затоа што сум под интензивен стрес, резултат на фсх 40 а естрадиол помалку од 20 , ова со фсх сериозно ме исплаши
некое ваше искуство ?
поздрав


A dali si imala nekoja stimulacija neodamna? Da, rezultatot e cuden, verojatno ke treba da go povtoris sledniot ciklus.

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1199
   RE: Хормонална рамнотежа-услов за бременост
14.11.2015 13:12:21   
kapina
Biba neznam kolku god si no fsh 40 imaat zeni vo menopauza

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1200
Страница:   <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?