|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кафе бар "Рингераја"
13.4.2009 23:27:31   
jana
user posted image user posted image user posted image ne mozam da poveruvam deka konecno nacekav nekoj za drustvo, jupiiiiiiiii, pa jas sum dobro elena, vikendot bas bev navamu natamu, nikako da stignam do kom, ali evo sega i drustvo imamuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Кафе бар "Рингераја"
16.4.2009 22:14:29   
nina
Еј драги рингерајковци одамна не сум пишала па еве сега најдов послободно време па и ад се напијам со вас еве гледам многу нови членови па супер ајде да ни се множат пријателите на РР.И еве сите да се напиеме по некој пијалок и тамана за празнициве ако има енкој ајде по еден коктел за почеток на празников најголем и за нашите нови и идни пријатели user posted image   user posted image user posted image   user posted image user posted image   user posted image

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Kафе бар "Ringeraja"
19.4.2009 20:14:47   
Еца
Жени здраво, гледам дека не има повеќе, па ајде малку во барот, да направиме мала велигденска седенка.user posted image Каде бевте денес,како си поминавте?Јас дома со мажми така убаво си испековме пола јагненце,замезивме..абе убавиниuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 19.4.2009 20:19:09 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Kафе бар "Ringeraja"
19.4.2009 20:45:07   
nina
Еве ме и мене на седенка доагам за по едно пиво еве за мене и за тебе Елена бидејки само тебе те гледам user posted image   user posted image или пак ти си за нешто друго?Јас сум си дома во Крушево со моите со јагне убав ручек од се по нешто...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Kафе бар "Ringeraja"
19.4.2009 20:47:25   
Еца
Поздрав до Кришево наше убаво, поздрав до тебе и твојата фамилија!Па може едно пиво,ваљда нема да се налути ова бебушот у мешетоuser posted image user posted image user posted image Еве идам само нешто за тебе да пуштам на радио РРuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Kафе бар "Ringeraja"
19.4.2009 20:51:48   
nina
Еј Елена ајде пуштај нешто а за пивото еве за бебушот специјално и една шољичка млеко user posted image поздрав

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Kафе бар "Ringeraja"
19.4.2009 21:09:24   
Еца
Леле има ли некој да се друзи со мене?Agnes77 ти си ми тука,ајде на муабетuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
23.4.2009 15:23:43   
Katuska
Eli
Za moment pomisliv deka navistina postoi Kafe Bar Ringeraja i vednas posakav da vidam kade toa vie se sobirate, posakav i jas da bidam del od vaseto drustvo.. NAVISTINA PRIVLECNO , a i zosto da ne...zarem ne mislite deka tolku mnogu uspesni zeni kako NAS nemozat da sozdadat KAFE BAR RINGERAJA, jas sum sigurna deka moze i deka ke bide... e sega bidejki sum nov clen koj duri od denes stanuva aktiven NAZDRAVUVAM SO SITE VAS ZA MOJOT NOV POCETOK....ZIVELIIII

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
23.4.2009 15:37:12   
mami
user posted image eve edno smesno kafence za tebe, a jas ke se napijam sokce za mojot vtor den ovde user posted image bas ubavo sto ima nesto vakvo, ne znaete kolku bev srekna koga vcera slujano ve otkriv

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 109
   Кафе бар "Ringeraja"
24.4.2009 9:32:35   
Еца
Мами ајде на едно кафе user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Кафе бар "Ringeraja"
24.4.2009 9:34:46   
Еца
А еве можеме нешто и да каснеме user posted image user posted image или можеби вака е најдобро па бирај user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Кафе бар "Ringeraja"
24.4.2009 9:34:50   
mami
abe ne pijam kafe, ali aj, za drustvouser posted image ...kako si ti? kaj si? na rabota? ili domce?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Кафе бар "Ringeraja"
24.4.2009 9:35:56   
mami
i plus, kade da gi najdam site tie smesni smeskovci sto gi stavate, vo opcijata poveke ne gi dava?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Кафе бар "Ringeraja"
24.4.2009 9:38:07   
Еца
Оди во разговори за се и сешто таму имам тема лик за смајли,а инаку јас пишувам од домаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Кафе бар "Ringeraja"
24.4.2009 9:39:12   
mami
aaaaa ok, fala...blaze si ti doma si..ic ne mi se sedi na rabota da ti kazam..mi se odi doma i mi se trkala po krevet so Luka..toa mu e najubavo, obozava da go gnjavat i mazat

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Кафе бар "Ringeraja"
24.4.2009 9:39:18   
Еца
И со оглед на тоа дека се тркалам полека(6 месец сум трудна)овие промени на времето ме убиваат,ама не им се давам,туку цекај да пустиме и малку мизиче...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Кафе бар "Ringeraja"
24.4.2009 9:40:14   
Еца
Ехе кој не ска и Мартина(3.5)обожава да се бори по кревет,абе цела на мајка иuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Кафе бар "Рингераја"
25.4.2009 23:14:34   
Еца
Ивона еве да се почастиме по нешто,па зарем на празно да муабетиме, мислам да подмачкаме грло со нештоuser posted image бирај  user posted image     user posted image    user posted image   user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 25.4.2009 23:16:08 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Кафе бар "Рингераја"
25.4.2009 23:22:02   
Ivona
pivo definitivno :)

na zdravje*

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.4.2009 8:20:25   
agnes77
ja obožavam kafeuser posted image

evo jedna kafica za dobar početak dana


user posted image


(Одговор на членот Ivona)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.4.2009 8:25:27   
Еца
Добро утро,убав ден на сите!user posted image
Агнес77 еве да се напиеме заедно,како си ми што правиш?Има ли нешто ново?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.4.2009 9:56:47   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena


Агнес77 еве да се напиеме заедно,како си ми што правиш?Има ли нешто ново?


može, može, da se napieme zednouser posted image   (evo kako ja to vježbam makedonski uz kaficu)
ja sam dobro, ma ne dobro, ODLIČNO;) ali budem o tome pričala na forumu kad bude crno na bjelomuser posted image
ma mogu vam samo toliko za šaputati, englezi kažu paper pregnantuser posted image
 
 


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.4.2009 13:28:27   
Marta
Jas piev veke dve kafinja ama tvoeto agnes77 e ne mozam da go odbijamuser posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.4.2009 13:30:42   
jana
Eve po dolgo vreme i jas svratila na kafeuser posted image Sto mi pravite kako ste mi,vidam novi clenovi,pozdrav do sve!

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.4.2009 13:34:39   
Marta
Ej jana zdravo,bas mi e drago sto imam drustvo za kafetouser posted image Kako si?

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?