|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.4.2009 16:21:10   
mami
пријатна работаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.4.2009 16:23:10   
Еца
Фала фала,еве одамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 8:16:42   
mami
фала што ја премести темата, откако ја напишав ми текна дека не требаше тамуuser posted image ама ја пишував со Лука заедно па малку беше неизводливо да се гледа многу многуuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 8:27:07   
Еца
user posted image битно да се дружиме,се се решаваuser posted image него еве требаше да киднеме до село денес,ама ништо,ке се распакувам,колата нешто не пали,некој греач се зезнал,изгледа,оооооо кога ке се собере се у пмм user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 8:31:02   
Еца
Туку драга ајде малку поинаку да погледеме на работите,имаме ние ангелчиња за кои вреди да се бориме,затоа нема неделата да почнеме со негативна енергија...не,не  user posted image   user posted image туку ајде да се напиеме по нешто рано насабајле па што биде нека биде   user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 8:32:33   
mami
оф леле, колку мразам така кога ке се случи нешто во последен момент, а си се спакувал, си се психички подготвил и туп- нема ништо...баш е за у пм

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 8:34:24   
Еца
А кој знае зошто е тоа на добро? За се постои причина што се случува,си приметила?user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 8:38:52   
Еца
Еве мами додека ние тука се дружиме маж ми брзо и ефикасно ја поправил колатаuser posted image па убав ден и се слушаме,поздравче и пријатно дружење.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 8:41:05   
mami
user posted image user posted image user posted image браво за него..убаво да си поминете...и не се враќајте што подолго, уживајте во природата

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 9:23:25   
Anushka
Mami, hello!
Eve, jas se dotrkalav na rabota, pa sakav da te prasam, dali znaes da mi pomognes, kako da si vlezam kaj mene (Anushka) so ogled na toa deka mi stigna poraka vo petokot deka si mi pratila poraka, a jas pojma nemam kaj da ja vidam (znaes, jasu sum ti od onie, postarite majki...)
Help!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 9:28:05   
mami
ќе одиш во моја рингераја и таму имаш опција приватни пораки, примени испратени, и ќе видиш каде ти пишува мои примени, имаш една и од мене
имај убав ден на работа...а каде работиш,ако не е тајна

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 9:36:20   
Anushka
rabotam kako "direktorica" vo edna privatna kompanija... iako sum skoro 8-mi mesec so moeto devojcnce,uste "rintam"... ako imas vreme, bujrum na kafe... da ne baras rabota?
P.S.: a Mami, kade da ja najdam taa Moja ringeraja? (objasni mi onaka te molam, kako za prvo oddelenie)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 9:40:27   
mis.
Toa go ima gore levo pod lokacija nad odgovor.Ispisano e malku so pobledi bukvi.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 9:43:46   
Anushka
aaaa, mnogu fala! Sto bilo lesno koga ke ti kazat...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 9:44:27   
mami
значи кога ќе го прочиташ мојот пост, оди најгоре на страната и таму имаш- моја рингераја, забременување, бременост,бебе, дете...со зелени букви е неможеш да го утнеш, кликни на него и готово, ќе ти се отвори страната твоја и одиш надолу и ќе видиш каде пишува пораки, неможеш да утнеш...
ако имаш подобра понуда од оваа работа што ја имам сега, да барам user posted image јас инаку работам како секретарка во една фирма за рециклирање
леле девојче а? како ќе се вика?и јас многу сакав девојче, ама ај следното
и фала за кафето, можееби некоја сабота или недела, или работен ден после 4 :) а сега за сега можам само ваквоuser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 9:51:20   
Anushka
ako ima nesto interesno, vednas ke te izvestam! Vo sekoj slucaj, pretpostavuvam deka rabotata ti e dosadna i neprespektivna. Nie sme golema trgovska firma... a inaku, sekade e isto - mnogu rabota, a malku pari.
Mami, nemas poim kolku sum srekna sto e devojcence. Imam veke dva sina... A plus, mi rekoa deka nemam sansi da ostanam pak trudna... se' e dar od Boga, neli?
Zatoa i razmisluvam za nekoe ime bilsku do Boga... sinovite glasaat za Marija. Mene mi se dopagja, ama mnogu e cesto...
Sakam Marija Magdalena, ama mazot  mi nesaka.... i taka.
A inaku, imeto na tvoeto since e moe omileno...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 9:57:56   
mami
колку ми е досадно можеш да видиш по тоа колку брзо одговарам на форумов user posted image трето а? и јас би сакала еден ден трето, ама ќе почекаме малку да се средат сите работи, колку што е можно...и леле немој Марија Магделена, многу е долго, убаво е, ама јас си имам фобија од моето име, и од презимето сега колкаво ми е и кога беше збор за Лука сакав да биде најкратко што може :)за замисли име во два дела, плус презиме и кога ќе се омажи и презиме во два дела- никаде нема да може да се потпишеuser posted image Ана е убаво...старо библиско име...и колку и да е често мислам дека не е преоптоварено или земи ономастикон таму има интересни предлози- покрај оние изворните :) или остави ги синовите да бидат кумови- ке се потепаат од фалење после дека решиле како ке им се вика сестричката, ке бидат главни мангупи

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 10:20:23   
Anushka
sovrseno si vo pravo! Ama jas se vikam taka... ha, ha
A kolkav e Luka? Koj se grizi za nego dodeka ti zabarotuvas za korka leb?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 10:24:30   
mami
user posted image за корка леб...хахаах ова ти беше добро..Лука на 1.6 ке полни годинка а го чуваат мајка ми и сестра ми ( гордата тетка секаде го шета)додека сум  на работа и така сме од негови 4 месеци

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 10:25:42   
mami
а колкави се твоите? сигурно се возбудени за сестричката? нема љубомора од нивна страна?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 10:36:56   
Anushka
lele, mami sirota... od cetiri meseci... kojznae kolku ti nedostasuva Luka (iako priznaj, nekogas edvaj cekas da dojde ponedelnik i da zemes dusa na rabota, ha, ha)
Sinovite se epten golemi batkovci - 16 i 14 god.!
Sepak, pomaliot iako najmnogu se raduva (planira krevetceto da sme go stavele kaj nego vo soba), tajno e ljubomoren. Postojano se gushka so mene, se pika vo nasiot krevet...
Sama sum, roditelite mi se pocinati, nemem braka-sestri, taka sto pomosta ja ocekuvam od "ljubomornite" batkovci.
A koga velis deka sakas treto... i jas bev takva - mama po ragjanje i ubeduvanje! Ama, eden smel sovet - vreme ti e za vtoro!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 10:44:57   
mami
ми недостига ептен, првата недела си плачев цело време и сеуште си осекам вина зошто од толку мало сум го оставила...а дека некогаш ми доаѓа добро ми доаѓа не викам не, ама сепак ми фали, он многу мирно дете, неможам да се пожалам дека сум уморна од него...
абе многу голема разлика меѓу нив...16 години јухуууу,а помалите се секогаш такви...на еден пријател кога му се роди третата ќерка :) првата не сакаше ни да ја види, а средната се топеше покрај неа..и ден денес, после 5 години најстарата е некако дистанцирана а маливе се секаде заедно. а не се голема ралика 5,10 и 12
не можам второ сега, ако родам уште едно додека сме во куќа со свекрвами ќе полудам, ќе чекам да се иселиме па после, и маж ми си го знае тоа, па тоа ми е некоја сигурност дека ќе си одиме, бидејќи знам дека и тој сака три :)

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 10:56:18   
Anushka
e da, ama dali znaes na kolku lugje taka im pominal zivotot cekajki da im se sredat nekoi raboti. Necini golema razlika barem megju prvite dve. A plus, ako si bremena so vtoro, mazot ti ke ja zabrza rabotata za selenje... Na maskiot pol sekogas mu treba malku da go potturnes, ha, ha
A toa so svekrva ti - ti kazav - mnogu dobro znam niz sto pominuvas. Sega jas imam tri svekrvi: majkata na mazot mi + makeata na mazot mi + edna sto pamtime od prethodniot zivot (brak). Ni edna od niv ne mi pomaga, nitu pak ja kazuva bukvata "p" od pomos. Tuka se da ti zabiberat, da te izogovaraat, da ti go zagorcaat zivotot, ama za pomos, dolgi godini koga bea decata pomali, trcav ko' luda da postignam se' i si plakav kako "popce" tugja pomos.
Zdravjeto si go unistiv zaradi niv, decata si gi zapostaviv, na kraj zakluciv deka od mene zavisi.
Mami, bidi mudra i sebicna, svrti se kon sebe. Taka ke te sakaat poveke i Luka i mazot, a odednas i za svakrvata ke stanes podobra!
... sega idam da porabotam nesto... aj c.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 15:29:55   
mami
ајде кој е за user posted image ??? мене ме фаќа некоја дремка, готова сумuser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Кафе бар "Рингераја"
27.4.2009 15:32:56   
Anushka
lele, mami, nisto ne srabotev denes... a site mislat koga me gledaat na kompjuter kako rabotam, deka epten sum vredna. Sakam doma da si odam (mislam deka mozam da zduvnam)
Dali bese na saem? Mene kompletno me razocara...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?