|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 15:29:41   
Julie1
Рингераја се грижи за своите верни корисници како што е Агнес и тимот на Рингераја се вклучи целосно како влијателен семеен медиум да помогне. Наши преставници имаа официјални состаноци со директорот на Центарот за социјала - Господин Маљановски, со раководителот на одделот за посвојување - Госпоѓа Качанска, со заменик министерот за труд и социјала - Господин Ристовски, во постојана координација сме со словенечка амбасада и секако емотивно ја поддржуваме Агнес во исчекувањето. Доколку целата работа не заврши како што треба, го имаме најсилното оружје драги - целата РР заедница и петицијата која е спремна за достава.

< Поракaта ја уредил Julie -- 15.10.2010 15:30:44 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 526
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 15:50:29   
agnes77
Пуно пуно сум захвална за поддршко која сум добила од РР заједнице и  да луѓе из различитих земалја желе да помогне, пуно пуно хвалаuser posted image  

Фала РР заједици, да је самоиницијативно и несебично одлучила да помогне user posted image user posted image user posted image
(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 527
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 20:57:12   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Рингераја се грижи за своите верни корисници како што е Агнес и тимот на Рингераја се вклучи целосно како влијателен семеен медиум да помогне. Наши преставници имаа официјални состаноци со директорот на Центарот за социјала - Господин Маљановски, со раководителот на одделот за посвојување - Госпоѓа Качанска, со заменик министерот за труд и социјала - Господин Ристовски, во постојана координација сме со словенечка амбасада и секако емотивно ја поддржуваме Агнес во исчекувањето. Доколку целата работа не заврши како што треба, го имаме најсилното оружје драги - целата РР заедница и петицијата која е спремна за достава.


ја би и едно течно удостоверение да им врачам, за неспособноста нивна! (за нашинците зборам)
Пола година предлог да се изработи, пола година комисијата да закаже, а замисли ако некој им откаже тој ден...
Мислам.. не ми е чудно... таква ни е државата цела, неспособна, па зошто они би биле способни за нешто...
Ако кој било од нив е повеќе од 3-4 години во центарот, знае кај е касата!

Мао Це Тунг за премиер! Останатите на пошумување!

Ова е мое мислење! И додека не мрдне нешто во државава такво ќе биде! И не се работи повеќе за Агнес , туку за јавната тајна што се прави со децата! Јас лично видов колку деца има во домот! На колку ли им е скратено правото на живот заради алчни, ружни, гадни Лејди Гаги и Чичко Семовци!

Денес ќе плати она, утре некој педофил! Така ли се грижите за децата????

Во врска со врските погоре, за ваква работа нема врски, има само кешалица и поштар што ќе ги пренесе безбедно од точка А до точка Б!

За повеќе информации гледајте Код!

< Поракaта ја уредил виктори -- 15.10.2010 20:58:45 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 528
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 21:15:17   
Viktori
дополнување,  и врските очекуваат нешто. Треба само да имаш розеви наочари и да си доволно наивен да поверуваш дека во државава некој ќе ти заврши работа за џабе. Џабе умре 1990. 

< Поракaта ја уредил виктори -- 15.10.2010 21:17:18 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 529
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.10.2010 20:18:24   
agnes77
Некоаш е многу тешко ... али треба да се боримо до краја, нели ...

Од дана кад смо одлучили да посвојимо, јас пишувам дневник на посвојуванје за деца, кога ќе пораснат тие ќе знаат како беше ... во дневникот се напишани сите догаѓаји, разговори ... се што се догодило од првог дана до денес. Се надам да наскоро дојдеме до крајот и да почнам да пишувам нов дневник ...  дневник: моето семејство.

видео који ми во последно време даје моќ ...
http://www.youtube.com/watch?v=WIWtL2PvcDk&feature=related

Mother Teresa's Anyway Poem

People are often unreasonable, illogical and self centered;
Forgive them anyway.
If you are kind, people may accuse you of selfish, ulterior motives;
Be kind anyway.
If you are successful, you will win some false friends and some true enemies;
Succeed anyway.
If you are honest and frank, people may cheat you;
Be honest and frank anyway.
What you spend years building, someone could destroy overnight;
Build anyway.
If you find serenity and happiness, they may be jealous;
Be happy anyway.
The good you do today, people will often forget tomorrow;
Do good anyway.
Give the world the best you have, and it may never be enough;
Give the world the best you've got anyway.
You see, in the final analysis, it is between you and your God;
It was never between you and them anyway.
(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 530
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 12:31:29   
agnes77
 
Денес сум звала на центар, дали има нешто ново. Социалне работник ми је одговорила, да нема, да чекају одговор од комисије. Па сам је питала, дали комисија уопште работа. И рекла је, да, да комисија работа.


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 531
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 12:33:25   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  и ние чекаме и се надеваме заедно со тебе и девојчињата

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 532
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 12:39:04   
Viktori
А што работи комисијата??? Онака колку да прашам нешто...

затоа што стварно ме интересира колку деца чекаат да бидат посвоени, па каков е дневниот ред на комисијата? Дали расправаат за еден случај или за повеќе, затоа што вака ажурни да беа, до сега ќе ги испразнеа домовите...

И како се определува приоритет? Ко на лицитација или?

WASP -  бело англосаксонче протестантче (во наши мерни единици нели) почетна цена 10 000 евра па се чека минимум 10 состаници да не понуди некој повеќе...

Dark skin roma twins - ех овие носат 2 000 евра заедно.... ни за мотор не се камоли за кола...ај ќе ги остаиме за у шкрипац коа сме

Дали вака размислуваат членовите на комисијата? Ќе се најде ли некој мајчин што не шпионира секој ден да ми одговори???

ПИuser posted image И едни! Имате ли деца и совест бе!!!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 533
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 12:49:18   
agnes77
Виктори не знаем како то иде, па и у комисији има луѓе, који имају образованје у сфери социале, нели, па имају властита деца ...

нисам сигурна зошто ми не доѓемо на ред, било је споменуто, да нисмо пријоритетан случај али заиста све смо урадили, да би изкаѕали да смо добри и поштени ... ми смо особно дошли и све су нас детајлно испитали, онда су нас још један пут звали да доѓемо и опет су нас испитували. Тако, да не знам што би више требали. Можда имају пуно пуно посла и оних који чекају на комисијо веч дуѓе време као ми. Ми чекамо на комисијо укупно пола године, можда има оних који чекају дуже.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 534
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 12:56:38   
Martins mom
Агнес мила, не е во вас проблемот, не се анализирај и не се мачи, се’ направивте како што треба...Кажа убаво Виктори во што е проблемот и знаеш од прилика што сака комисијатаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 535
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 13:00:28   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

Виктори не знаем како то иде, па и у комисији има луѓе, који имају образованје у сфери социале, нели, па имају властита деца ...

нисам сигурна зошто ми не доѓемо на ред, било је споменуто, да нисмо пријоритетан случај али заиста све смо урадили, да би изкаѕали да смо добри и поштени ... ми смо особно дошли и све су нас детајлно испитали, онда су нас још један пут звали да доѓемо и опет су нас испитували. Тако, да не знам што би више требали. Можда имају пуно пуно посла и оних који чекају на комисијо веч дуѓе време као ми. Ми чекамо на комисијо укупно пола године, можда има оних који чекају дуже.


Агнес, ај нека ти текне сама зошто ве викале два пати. Може и трет ќе ве викнат! Прочитај ја само лицитацијата погоре. И 10 состаноци можат да пројдат, да не се најде некој што ќе плати повеќе!

У врска со муабетот погоре социјални работници бла бла бла....Кога ќе влезат во системот, излегуваат од умот! Затоа што нашиот систем овде е таков, неразумен! Позиција на моќ, пари, корупција и мито! И ако не си таков, не можеш да бидеш на такво место! Не можеш да бидеш член на таква комисија!_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 536
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 13:12:05   
agnes77
... онда можда никада нечу дочекат комисијаuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 537
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 13:16:24   
Viktori
А можда и некој нема да сака да го има неговото име на ТВ... Инаку таа комисија плаче за затвор, сосе оние "лепотицине" од центрите за социјална работа...Не знам како не им текнува.. дека ако излезе се у јавност.. нивните глави први ќе летаат...Дека се дното на синџирот, најслабата алка.. онаа што прва пука...Кој ли само ги убеди дека се семоќни...

Па можда као ќе почнат да работат за децата и посвоителите, а не само за свој џеб!

< Поракaта ја уредил виктори -- 18.10.2010 13:17:48 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 538
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 16:19:22   
misticia
:(
jas glasam za da se upotrebi peticijata


... онда можда никада нечу дочекат комисија

ne grizi se - mora se da bide ok morame da bideme optimisti


< Поракaта ја уредил misticia -- 18.10.2010 16:21:55 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 539
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
18.10.2010 17:48:10   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

:(
jas glasam za da se upotrebi peticijata


... онда можда никада нечу дочекат комисија

ne grizi se - mora se da bide ok morame da bideme optimistiСе согласувам, време е да се пушти вода...иф ју андерстенд гуд...
Предолго се заебаваат со луѓето, премалку се грижат за децата, а премногу се угоени за да им простиме...И на крај, никогаш нема да застанат ако не им застанеме на патот..._____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 540
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 15:44:45   
agnes77
вчера добивме уште една информација ... комисија се занимава само со предлози, који се направени према старом закону ... ми сега смо под нови закон и нема да биде брзо решенје ...а мислим, да брзо веч давно је прошло

април 2010 - предлогот е испратен до комисија од први центар
мај
јуни
јули - 23. 7.  2010 - предлог е на комисијата одбијен
август
септември 2010 - предлогот е испратен до комисија од други центар
октомври ?
ноембри ?
декември ?

???????????????(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 541
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 17:00:54   
amelbebe
dobro Agnes ebuser posted image ja nasata komisija,na drugo mesto nemas sansi za posvojuvanje npr vo Slovenija,po drugite zemji ste  se rasprasale za posvojuvanje,ne mora da zapnes samo vo Mk i da podneses dokumenti iza posvojuvanje

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 542
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 17:49:31   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

dobro Agnes ebuser posted image ja nasata komisija,na drugo mesto nemas sansi za posvojuvanje npr vo Slovenija,po drugite zemji ste  se rasprasale za posvojuvanje,ne mora da zapnes samo vo Mk i da podneses dokumenti iza posvojuvanje


Да можда је време, да одустанем ...

Ајде еден хипотетички одговор: Ако су само документи, само хартија, онда одустанеш ... а кад нетко све уради, да те увјери, да је то веч твоје дете и да уради све да ти знаеш кој чекаш, онда не можеш одустати. Онда требају само чекати, да се скрушиш и прашаш колико пuser posted image да донесем.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 543
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 18:10:21   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

dobro Agnes ebuser posted image ja nasata komisija,na drugo mesto nemas sansi za posvojuvanje npr vo Slovenija,po drugite zemji ste  se rasprasale za posvojuvanje,ne mora da zapnes samo vo Mk i da podneses dokumenti iza posvojuvanje


Amelbebe, зошто да се повлече? Јас не се согласувам со тоа да ги батали децата и да се повлече во никој случај. Ќе ти кажам зошто: Баш заради децата! Затоа што не е како нив! Затоа што за некого се документи, за жени како нас сеир за денеска на форум, а за Агнес и ми и децата живот!

А никој не ја тепаше владата по раце да потпишува договори за посвојување со други држави. Значи они не дошле тука оти им прднало така, туку дека имаме меѓународен договор, дека сме потписници на конвенцијата и дека треба да се придржуваме кон неа!

а комисијата најлесно се заебува (без цензура морам) сосе тие "лепотиците"
Само треба една камера, неколку слики и доволно е две три смрдли да останат жигосани за навек. Ако не подалеку, во селата нивни и во Мк-ва наша...не за друго.. туку колку други посвоители ќе се појават и ќе ја кажат маката нивна. КОлку ли само деца се буквално продадени години наназад...Време е да се чујат и мајките. Барем оние кои ги боли за децата!


< Поракaта ја уредил виктори -- 19.10.2010 18:13:56 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 544
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 18:18:42   
amelbebe
ne mi e e seir bolkata na Agnes tuku ja spodeluvam nejzinata bolka,i najiskreno i mene me boli za tie decinja po domovite,nasata drzava ima mnogu raboti potpisano,ama nisto ne e realizirano,tuku zborot mi bese dali ima sansi na drugo mesto za da im se ispolnite zelbata na Agnes i maz i da stanat roditeli,bez ovolku maltretiranja i emocionalna bolka.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 545
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 18:23:10   
Viktori
Амелбебе, сеир не беше пишано заради тебе, туку за сите оние кои као ја гушкаат на форум, а не се потпишале на петицијата  и мислам на цело РР семејство. Не ме сфаќај погрешно, да не се замериме ние безвезе user posted image

Баш затоа што ја поддржуваме и ја споделуваме болката, ќе одиме до крај со неа. А сигурна сум дека цела болка ќе престане кога децата ќе и бидат во прегратка!

< Поракaта ја уредил виктори -- 19.10.2010 18:24:03 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 546
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 18:31:10   
amelbebe
ne be mila ne se zameruvam,tuku tolku mi e tesko ,najiskreno bilo sto i da se napravi vo vrska so Agnes dali peticii,strajk pred vlada,kubenje kosi na tie smizlite vo komisija jas sum tuka kako nejzina podrska vo bilo koe vreme i vo bilo sto,samo denovive ja citam deka e premnogu tazna i zatoa ja prasav takvo nesto user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 547
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 18:35:46   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

,kubenje kosi na tie smizlite vo komisija jas sum tuka kako nejzina podrska vo bilo koe vreme


user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 548
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 18:39:18   
amelbebe
user posted image user posted image
user posted image user posted image aj da ne kazam uste nesto da ne me prijavi nekoj od stranauser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 549
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
19.10.2010 18:40:23   
agnes77
немам зборови како сум захвална за ваша поддршка ... знаем да се морамо борити до краја ... али кадкад је пуно тешко ... ако ништо друго, треба да се зна на који начин работа комисија, колико времена јим треба и колико су јим важна деца ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 550
Страница:   <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

iminja
prcla

Koe ime vi se dopagja????

Katina (21%)

Keti (26%)

niedno (50%)

dvete (2%)


Број на сите гласови: 123

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!