|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
26.10.2010 23:02:55   
agnes77
има нешто ново
слов. амбасада  известила нас, да су прије многу времена добили одговор на нота, министартсво је поручило, да је почела да работа нова комисија и да наш предмет ке биде решен наскоро. Пошто од тада поминло многу долго време сло. амбасада је слала уште една нота.

user posted image


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 551
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
26.10.2010 23:13:46   
nadica
се надевам дека овие од новата комисија ќе ја слушнат нотата од слов.министерство бидејќи user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

поддршка за тебе од нас за се што ти треба имаш во секое време user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 552
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
26.10.2010 23:23:15   
agnes77
надица знаш како је, ово су унутрашнји послови Р Македоније, и Сло амбасада се што може е да шалје такве дипломатске ноте и ништо више ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 553
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
26.10.2010 23:28:53   
Viktori
Ама затоа ние можеме повеќе. Имате мејлови, има официјални веб страни, секој може да ја контактира Владава оти нели, они работат 24/7 user posted image

А петицијата е се крчка... уште малку да се потпече и ручекот готов ќе биде. Се надевам само дека ќе им излезе од врат, на тие што кочат!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 554
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.10.2010 12:19:43   
vesna1
Ajde Agnes bidi hrabra. Site cekame so tebe da  vidime happy end.user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 555
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.10.2010 12:23:04   
ben10
user posted image user posted image user posted image SITE SME SO TEBEuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 556
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.10.2010 16:03:16   
agnes77
Благодарам за поддршка, чеканје не е лесно ама во том периоду многу научив за животот, за себеси, за луѓето, научив малку македонски јазик, научив многу за меѓународните посвојувања ...

Чеканје е секако и позитивно искуство, и јас навистина многу сум благодарна да постоји могучност да посвојим дете во МК.

Тешко ми е само за дјевојчице, кад знаем да веч пола године могле би имати своје семејство. Кој ќе  знае, можда треба да биде така , да на крај можам да кажам, процедура навистина не беше лесно ама беше со закон ... кога ние добиме дјевојчице, ова ќе биде една навистина убава приказна.

Утре е нов петок, можеби петок кој нема да заборавам, можеби утре дојдеме на ред.

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 557
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.10.2010 17:28:16   
cika
daj boze mila agnes utre da bidete na red i  konecno da zavrsat tvoite nervozi  imas golema podrska od site so tebe sme pozzz.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 558
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
29.10.2010 14:48:20   
agnes77
цика фала
и ако ние не дојдеме на ред денес, можеби некој дојде, и за некој денес е убав ден ... и то је нешто... едно дете можеби денес добило родителе нели

еден ден дојде ред на нас, многу верувам ќе биде така


Čuješ li

"Čujes li, noću kad se
svijetla ugase, ovu bol
srce kao da ne diše
spavaj moja ljubavi
samo ne zaboravi
ja ću da te volim zauvijek."


(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 559
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.10.2010 9:14:49   
lina 25
mila agnes stvaro mi e krivo sto ova vaka ti se slucuva,bidi silna i so verba vo gospod ke dojde i toj petok koga ke ti se ispolni sonot ti posakuvam od se srce da ti se ispolni zelbata sto pobrzo da gi guskas angelcinjata

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 560
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.10.2010 19:37:03   
agnes77
Драги мои пријатели, благодарам за ваша поддршка, ве испраќам приот снег user posted image

user posted image

(Одговор на членот lina 25)
Непосредна врска до пораките: 561
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
31.10.2010 1:18:01   
misticia
user posted image kolku ubavo, so slednite sliki od sneg neka ima i sanka so deca i snesko buli so crven sal :)

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 562
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
31.10.2010 10:14:43   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

user posted image kolku ubavo, so slednite sliki od sneg neka ima i sanka so deca i snesko buli so crven sal :)


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 563
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
31.10.2010 23:11:12   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

user posted image kolku ubavo, so slednite sliki od sneg neka ima i sanka so deca i snesko buli so crven sal :)


user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image  
Наскоро ќе се јавам повторно во центар, ќе видиме дали има нешто ново ... трпение е спасение нелиuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 564
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.11.2010 11:25:40   
agnes77
Се јавив во центарот, уште ништо новоuser posted image , има неки промени во комисија, социален работник не знае кога ќе процедура биде завршена ... и рече да би сакала да заврши брзо али не зависи од неа.


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 565
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
7.11.2010 23:28:56   
Viktori
Агнес, што се случува? Има ли нешто ново? Се надевам на нови информации во новава недела, нормално позитивни user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 566
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
7.11.2010 23:51:04   
agnes77
Ништо ново, но пред неколико дена се јавив на наше министертво, и сазнала сум, дека веч 4 месеци нису примили ништо од министарства во скопје, нема уписа во регистар ништа, као да све стоји.
И сазнала сум да че бити нека радна група сло и мк за решаванје проблема ... се надам ќе биде успешна та радна група. За неколико проблема сум сазнала во тај период, причала сам со жена која је ове године посвојила 3 годишно дете од Македоије, и након адаптације чекали су позив од Мк, да процедура правно формално заврши. Но пошто били су годишни одмори ецт. нитко као није радило, није радила комисија, дете је живјело пола године или нешто тако без документа...  онда лекар није јих примио, дете није имало осигуранја, нису га примили во градинка ... навистина  пуно проблема

Ја планирам, да се насоро јавим во центар и саѕнам дали има нешто ново око наше процедуре

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 567
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.11.2010 10:12:32   
Saturn
Агнес, биди упорна во твоето барање. Проверувај до каде е твојот предмет, каде се наоѓа, кој терба да одлучива, кога. Понекогаш мора на „глава да се качиш“ за работа што им е во описот на работното место. Може да не е за барање мито, туку едноставно нефункционална администрација. Еве еден пример (не е за посвојување дете, но за администрацијава, во социјално). Првиот пат породилното ми доцнеше со месеци, јас бев веќе вратена на работа, а ни пара не ми префрлаа. Сите документи уредно однесени, придонеси платени. Е проблемот бил во тоа што тој од трети спрат во социјално немал принтер и на тој од први спрат не можело да му се даде испринтан лист со жени на породилно кои теба да добиваат паричен надоместок. Значи причината беше НЕМАЊЕ НА ПРИНТЕР!!! Не ми се веруваше, од работа колегите од сметководство по 100 пати одие и баш тоа им го кажуваа како причина, нај дрско, без чувство. Не може сега тој од трети спрат за секоја трудница да се симнува доле и да му кажува на колегата, тоа морало да се испринта...
Ајде, веќе очекувам убави вести и стискам палци за тебе, сопругот и девојчињата!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 568
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.11.2010 11:40:19   
Anushka
Агнес, ќе биде сега, во ноември.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 569
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.11.2010 11:40:27   
bibi
pozdrav i od mene Agnes77, jas ne sum nova na rr, no nemam mnogu vreme za surfanje. ja imas celata moja podrska i zelba  za sto poskoro resavanje na vojot slucaj. Mnogu sum trognata od celava tvoja prikazna i ne znam sto da kazam osven toa deka Gospod eden den ke vi ja podari celata ljubov na svetot-ke gi dobiete konecno vasite devojcinja.
Sakav da te prasam kolku vreme cekala taa zena sto posvoila dete od MK, da se resi slucajot za odobruvanje na posvojuvanjeto?
Pozdrav do tebe i se citame tuka.

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 570
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.11.2010 11:58:55   
agnes77
Сатурн, user posted image

Анушка, дај Боже да си во право. 

ИЗВОРНА ПОРАКА: bibi

Sakav da te prasam kolku vreme cekala taa zena sto posvoila dete od MK, da se resi slucajot za odobruvanje na posvojuvanjeto?
Pozdrav do tebe i se citame tuka.


Укупно пет години е чекала на детето од Мк, и након адаптације чекали су цца. пола години да је процедура завршила.

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 571
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.11.2010 12:04:52   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77



Анушка, дај Боже да си во право. 

ИЗВОРНА ПОРАКА: bibi

Sakav da te prasam kolku vreme cekala taa zena sto posvoila dete od MK, da se resi slucajot za odobruvanje na posvojuvanjeto?
Pozdrav do tebe i se citame tuka.


Укупно пет години е чекала на детето од Мк, и након адаптације чекали су цца. пола години да је процедура завршила.



Агнес, ноември е 8 ми сега. Месецов има уште 3 петоци. Не дај боже принтер да им се расипе или хартија да им снема ќе фати божиќ и нова година. Не се летај за да не се разочараш. Верувај кога ќе видиш. Не за друго, за тебе подобро е така. Надевај се да, ама не верувај премногу на обечања. Дај боже да е така, ама знаеш и од амбасада и од центар и од сегде дека не е баш така лесно.
Најдобронамерен совет од мене


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 572
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.11.2010 12:32:06   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Верувај кога ќе видиш. Не за друго, за тебе подобро е така. Надевај се да, ама не верувај премногу на обечања. Дај боже да е така, ама знаеш и од амбасада и од центар и од сегде дека не е баш така лесно.
Најдобронамерен совет од мене



Знаем, да си во право, ако помине ноември и се не догоди ништо, потворно срце ми се скруши ... уфффф била би пресретна, да Анушка е во право и да за Божиќ ми смо веч семејство.


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 573
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.11.2010 12:42:14   
Viktori
Агнес Божиќ не е во ноември по ваш, а камо ли по наш календар... инаку и моја најголема желба за тебе е да ги имавте децата до сега. Инаку до божиќ има уште 8 петоци, значи поголеми шанси,  затоа ти кажав, надевај се, ама реално, никако слепо.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 574
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.11.2010 13:00:37   
Julie1
СКАНДАЛОЗНО: ПРЕКИНАТО Е ПОСВОЈУВАЊЕТО ДЕЦА ПОРАДИ НЕЕФИКАСНОСТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛА Компјутер ги остави сирачињата без мајка Откако во јуни годинава беа донесени новите измени на Законот за семејство според кои компјутер ќе ги бира родителите на сирачињата, шест месеци не е посвоено ниту едно дете, затоа што не е направена програмата за компјутерска распределба.
КЛИК


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 575
Страница:   <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?