|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.10.2010 14:27:24   
agnes77
мистициа во право си .. кој да знае ...
уф се надам да није веч далеко ден да коначно дочекам дјевојчице ... чекање навистина е многу тешко...се надам да комисјија наскоро пронаѓе време и за нас ...

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 501
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.10.2010 14:29:20   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kik@

Ajde Agnes ti si silna ti mozes da go prebrodis seto ova i bidi sigurna deka za brzo vreme ke si so tvoite decinja.Samo napred ne se predavaj pozdrav i za brzo vreme cekame ubavi vesti.user posted image


кик@ фала user posted image

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 502
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.10.2010 14:59:48   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77


user posted image


Jaс немам зборовиuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 503
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.10.2010 16:48:52   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања


user posted image user posted image user posted image user posted image



Тања фала ... денес имам снажан осјечај да се ке биде во ред, данес имам надеж

Јас сум пуно прочитала о посвојуванњу, потражила информације али нитко те не може припремити на све снажне емоције ... чекаш и чекаш, видиш мало дете и помислиш на дјевојчице, поматраш час и прашаш се шта оне сад раде ... дјевојчице су у мом срцу засекогаш ... тешко је то описати

страв, бол, надеж, среќа ... све је у теби истовремено ... али данес мало више надеж него страв

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 504
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.10.2010 17:31:30   
amelbebe
Agnes ne znam veke sto da iskomentiram,ja imas seta nasa pozitivna energija  i vo najskoro vreme da proslavime site zaedno za tvoeto posvojuvanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 505
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.10.2010 17:33:41   
Anushka
ах ма Агнес, ме тераш да плачам....
кога само би можела да откорнам дел од мојата среќа и да ти ја дадам. Издржи. Најтешко е на крај. 

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 506
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
3.10.2010 12:31:37   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Најтешко е на крај. 


уфф пошто е многу тешко, можда крај није далеко ...  

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 507
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
3.10.2010 19:25:35   
Bitolcanka
Навистина крајот е најтежок. Човек со последните сили одвај издржува. Можам да замислам како ти е Агнес ... Кога чекаш нешто да се случи или побрзо да се заврши, денот ти изгледа како вечност, кога ти е потребно повеќе време - едноставно "лета". Само личноста што е до нас може да ни'' олесни барем малку. Поддршката е најголема пријателка user posted image user posted image user posted image Да се надеваме дека се ближи крајот со прекрасна вест user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 3.10.2010 19:26:51 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 508
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
4.10.2010 22:37:40   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Да се надеваме дека се ближи крајот со прекрасна вест user posted image user posted image user posted image  


фала мила мојаuser posted image user posted image user posted image  
едва чекам да конално дочекам ... али навистина јас сум као јо-јо малоuser posted image  и малоuser posted image  ...   можеби овај пат среќа ќе биде на наша страна, можеби наскоро комисија одлучи, да е коначно ред на насuser posted image  

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 509
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
4.10.2010 22:52:39   
lina 25
jas kako nova ne sum dovolno upatena vo muabetov za agnes,od ova kolku sto mozev da razberam deka ocekuva da posvoi bliznacinja,i mnogu mi e milo za nea a poveke za tie mali sustestva sto ke bidat vo vistinski race i sto ke im se pruzi majcinska ljubov.kako sto pisav veke vo temata jas sum posvoena i mnogu mi e milo sto e taka koga veke sudbinata resila taka da bide sto ne sum ostanala vo nekoj dom.jas mozam da kazam deka mene me cuvale poveke otkolku da mi bile bioloski roditeli.znaci nikogas ne sum udrena od nikogo,sum bila mazena pazena do nemaj kade posledniot denar se trosese za mene posebno taticko koj nemozam da opisam kolku me cuvase se sto bese naj naj prva go dobivav.kolku samo se gordeese so mene no gospod mi go zema premlad pocina na 51 god jas togas imav 15 god i mnogu mi e tesko i zal sto ne bev dovolno zrela.aj da ne zabeguvam so temava tasteturata ja napraviv rekauser posted image user posted image milo mi e za agnes i posakuvam sto pobrzo da gi ima vo pregratka malite princezi

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 510
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
5.10.2010 17:13:02   
agnes77
Драга Лина мноху сум захвална за твој пост ... ми даје сила да се борим до краја ..децата им треба семејство

ИЗВОРНА ПОРАКА: lina 25

milo mi e za agnes i posakuvam sto pobrzo da gi ima vo pregratka malite princezi


user posted image

денес имам повторно тежок ден ... нема крај на слози ...
http://www.youtube.com/watch?v=o4YyvaePv4I


(Одговор на членот lina 25)
Непосредна врска до пораките: 511
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
5.10.2010 22:12:34   
AnnaMolly RR
Агнес, ќе помине и овој тажен ден. Никогаш не губи надеж, утре можеби ќе биде најсветлиот ден во твојот живот. Едвај чекам да си ги добиеш близначињата и нив да им овозможиш бескрајно многу светли денови. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 512
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
5.10.2010 23:30:58   
Sonce za 3 sveta
Mila Agnes ja sledam tvojata prikazna od samiot pocetok i mislev deka do sega S i L  ke bidat veke so tebe,mnogu mi e zal sto ne e taka.Za dvete strani e podobro da bidete sto poskoro zaedno,osobeno za niv,bidejki kako rastat ke im bide se potesko da se naviknat na nova sredina i na drugi luge.Jas imam dve maski bliznacinja od 2 gidini i kerka od 9,nema nisto poubavo na svetot od majcinskata pregratka i baknezot za dobra nok,a ne e majka samo onaa koja ke te rodi tuku onaa koja ke te cuva,saka i koja ke te guska niz celiot zivot.Nemam zborovi da ti opisam kolku sakam da mozete site tri da go pocuvstvuvate toa nema nisto poubavo na svetot od toa da bides majka.So tebe sum a i so A I L najubavite devojcenca na svetot.user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 513
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
6.10.2010 9:07:42   
agnes77
AnnaMolly user posted image

Сонце за 3 света user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sonce za 3 sveta
Za dvete strani e podobro da bidete sto poskoro zaedno,osobeno za niv,bidejki kako rastat ke im bide se potesko da se naviknat na nova sredina i na drugi luge.


Точно е ... затоа тешко разбирам како пуно времена треба, да процедура заврши. Нетко је во тој период споменуо, да наш предмет није приоритетан. Боже сачувај од такво мишлјенје ... то није предмет, то су луѓе, то је судбина од деце... Човјек се праша а кој предмет је приоритетан?
Али шта је ту је ...  ние не сме приоритетни, но веч дуго ние не сме наивни ... али признајем  многу, многу разочарани ... user posted image

Чекам ден кад процедура заврши ... и да могу се јас и мм  концентрирати на дјевојчице, да биде среќне, да имат убав живот ... и да не мислам више на процедура  и све шро се нам је во тај период догодило.

(Одговор на членот Sonce za 3 sveta)
Непосредна врска до пораките: 514
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
12.10.2010 0:11:25   
Viktori
Агнес, откако после 4 месеци дремење востановија дека ја згрешиле процедурата, сега чекате да ја исправат???? Со цел памет ни опрости, ни извини, туку пак чекај???

ЦЦЦЦ а бе тие треба да одговараат бе, а не вие да чекате....

Уффф сум кажала 100 пати.. за тие смрдли у центарот е само да ги натовариш у камион и да ги истовариш на Водно дрвја да садат, автопат да градат.. корисни да бидат за општествово, сите аир да видиме..

Кажи кога сакаш, одма собираме новинари. Барем ќе ги гледа деде и цело село на ТВ! user posted image user posted image user posted image

Се надевам дека после тоа ќе ги гаѓаат со камења по улица!

user posted image една!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 515
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
12.10.2010 0:30:31   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Агнес, откако после 4 месеци дремење востановија дека ја згрешиле процедурата, сега чекате да ја исправат???? Со цел памет ни опрости, ни извини, туку пак чекај???

ЦЦЦЦ а бе тие треба да одговараат бе, а не вие да чекате....

Уффф сум кажала 100 пати.. за тие смрдли у центарот е само да ги натовариш у камион и да ги истовариш на Водно дрвја да садат, автопат да градат.. корисни да бидат за општествово, сите аир да видиме..

Кажи кога сакаш, одма собираме новинари. Барем ќе ги гледа деде и цело село на ТВ! user posted image user posted image user posted image

Се надевам дека после тоа ќе ги гаѓаат со камења по улица!

user posted image една!



user posted image user posted image user posted image
јас сакам да ги гледам ТИЕ да чекаат за дете, п... им мат..... Сакам јас да ги рзведам...
сељанки....
Пред некој ден имасе на АБ канал, збореа за разводи и сл.работи, Хелена Роза кажа нешто ептен на место:
СИТЕ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА СОЦ.ГРИЖИ ВО КОНЦ.ЛОГОР

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 516
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
12.10.2010 16:39:19   
agnes77
Драге пријателјице, фала за ваша поддршка ...

тко знае како че све завршити, дали дојдемо наскоро на адаптација или пред новинаре со петиција и наша прича ... а мислим, да за неделјо или две биде појасно који сценарии ќе се случи...




(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 517
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
12.10.2010 17:33:53   
amelbebe
mu se molam na gospod da dojdete naskoro na adaptacija,i sto poskuser posted image oro da si bidete so devojcinjata

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 518
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
12.10.2010 23:01:49   
biljana16
Sekoga krajot e najtezok no moras da najdes sila uste malku ostana. Odsesrce ti posakuvam sto brzo ke se guskas so malite princezi.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 519
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 10:57:10   
agnes77
Надежта го гледа невидливото, го чувствува неопипливото и го достигнува невозможното ...

Боја на надеж ...

Diego Torres "Color Esperanza" english lyrics by ronniedark

http://www.facebook.com/group.php?gid=116531305059600

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 520
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 11:08:10   
vesna1
Agnes77 kani ni sto stana so procedurata za posvojuvanjeto. Ima li nekoja i nformacija.user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 521
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 11:23:01   
agnes77
нема ... чекаме комисија ... укупно пола године чеканје на комисија ... на министертву одлуче тко дојде на ред и тко не (и зошто нетко дојде а нетко чека)

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 15.10.2010 11:25:36 >

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 522
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 11:41:10   
srcushka
eej lugje chekaat li decata maturanti da stanat preteraa.Nema li ovde nekoja od vas shto ke povleche konec vo tie drzavni institucii koga se e so vrski ajde i nie da barame vrski za agnes i devojchinjata pardon kerkichkite?KRATKO KAZANO :DALI IMATE RABOTNO MESTO SHTO MOZE DA GO ISKORISTIME ZA POMOSH NA AGNES77

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 523
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 12:35:28   
Anushka
СРцушка, се` сме пробале, ќе видиме што ќе испадне на крај, многу се нервирам, ама многу. Тие луѓе работат од корист, а не од срце и разум.

(Одговор на членот srcushka)
Непосредна врска до пораките: 524
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.10.2010 15:01:53   
agnes77
Драга Срцусхка, сло. амбасада је прије неколико месеци замолила за образложенје за наша ситуација министерство во МК али није примила  одговор.

Прије месец дана из амбасаде су звали на други центар, који је радио нов предлог за нас и добили  одговор са центра , да очекујејо за наш предмет побрзо и позитивно решенје ...

Али сега чекамо на побрзо и позитивно решенје веч месец дана ...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 525
Страница:   <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?