|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 19:44:05   
Viktori
И мислам дека не треба да се откажеш кога толку луѓе навистински те поддржуваат,не фантоми од операта, скриени под маса, туку онака најискрено и најчовечки со име и презиме и матичен број!



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 19:47:41   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

И мислам дека не треба да се откажеш кога толку луѓе навистински те поддржуваат,не фантоми од операта, скриени под маса, туку онака најискрено и најчовечки со име и презиме и матичен број!




Риспект за постов user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 21:00:36   
Viktori
Д_Лејди;3779914 je napisal/a:

Не можев да се регистрирам на другиот форум, ама па и овој ми е омилен и затоа на Агнес ќе и се обратам тука. Ако сакате можете да и го пратите ова да го види.
Агнес, жал ми е што мораш да поминеш низ сите тие долги и мачни процедури за толку благородна работа. ЗА жал, сите кои работата на оваа проблематика се можеби и исплашени да не згрешат нешто, а и сепак не се секогаш родителите од странство, па можеби и не ја знаат процедурата во целост. Знам дека многу ти се брза и дека си нестрплива, но сепам мислам дека имаш уште една можност да влијаеш да се заврши побрзо посвојувањето. Пред да се појавиш на телевизија и да им дадеш на новинарите приказна, знај дека меѓудругото тие ќе отидат и до домот, дека ќе направат и гужва, и дека на крај ќе ја направат така приказната да цел свет биде виновен (Сепак морам да ти кажам дека не обожавам новинари кои си додаваат сол). Јас искрено би те советувала да пробаш и вака:
Како што ти пиша и некој на форумот рингераја, да пробаш да исконтактираш со министерот и заменикот, со државниот секретар и еден од државните советници. Најверојатно, тоа се луѓето кои треба најмногу да ти помогнат. Од тоа што сум видела по телевизиите, можам да ти кажам дека министерот изгледа многу сочуствителен и праведен човек. Не знам дали е таков, но ми изгледа како да сака многу да помогне. Затоа, прво пиши маил до сите овие. Стави ги сите наеднаш за да знаат дека сите добиле маил. Јас искрено верувам дека некој од нив ке се обиде да те исконтактира. Раскажи си ја целата приказна. Не верувам дека имаат срце од камен. Јас барем лично верувам дека луѓето можат да бидат добри и не се откажувам никогаш. Ти посакувам среќа !!!!!!!!!!!!!


Еве линк http://www.ringeraja.mk/forum/m_102469/mpage_18/key_/tm.htm


Агнес, еве една кајганџика која сеуште верува дека можеби министерот или држ. секретар се добри луѓе. Вреди да се проба, зошто да не, дај боже да сите да се добри луѓе

виа forum.kajgana



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 21:43:27   
Тања РР
Jaс немам доволно зборови со кои би ја искажала мојата револтираност од системот и бесконечното чекање на среќниот крај од приказната. Навистина не знам што да пишам.
Агнес, драга ја имаш мојата поддршка каква и да биде твојата одлука. Доколку можам да направам нешто повеќе те молам без двоумење побарај.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.9.2010 19:43:46   
agnes77
20. 8. се јавив во центар каде беше вратени наши документи, социален работник ми рече да чекајо документе и за дјевојчице и након тога они ураде нов предлог да ми добијемо дјевојчице и шалје тај предлог на комисија ...

ова не е много времена, неколико неделја нели ... да за нас можда ... али то је 27 дена без мајка и татко, без родителска лјубов, без прегратка од мајка и татко, без бакнежи од мајка, без ..., без ..., без ...

сите деца заслужават семејство ... колико деца у том моменту чека на родители само зато пошто процедура уште нее завршена

27 дена ...
тажна сум ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.9.2010 21:34:04   
Mamicka3
Не се секирај Agnes77 се ќе биде наскоро ќе бидеш со двете принцези

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 12:00:50   
agnes77
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Драге пријателјице денес е навистина убав ден, документи од дјевојчиц достигли на прави центар и сега во овој момент социален работник пишува предлог за нас да добијемо дјевојчице....

оптимизем ми се вратил, можеби има многу добре луѓе које желе да дјевојчице добије добар дом и семејство...

не би преживела ако сега нешто иде наопако ... али во овој момент среќна сум и надам се да овај пат се ке биде во ред user posted image  
 

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 12:05:04   
Палешка РР
Нема ништо да тргне наопаку, драга Јања, ете и јас верувам во добар исход на оваа ситуација user posted image
И како што разговаравме, сето ова ќе биде само една бледа точка од вашите животи, која те направи посилна и поцврста мајка.
И не мораш да ги враќаш розевите наочари, туку стави го прстенот, од приказната, со натпис "Се што било поминало, се што ќе биде ќе помине"

user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 12:14:45   
blue_blue
Ајде, само да е така...дај боже...сакам да скокам од среќа. ама какви се овие од институцииве нејќам пред време да се радувам....Ајде веќе нека завршат - на децата им требаат родители...А во моја близина се близнаци (една пријателка има машко и женско сега наполнија 1 година, други познаници имаат две ќерки од 9 месеци, вчера се породи моја блиска пријателка со машки близнаци, а денес гледам кај моиве деца во група во градинка машки близнаци има), па едвај чекам и ти да ни се придружиш. еве ти бубамара, кај нас се верува дека бубамарата носи гости па твоите две златни девојчиња побрзо да долетаат кај вас
user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 13:21:16   
agnes77
благодарам за поддршка, за убави мисли, за бубамара user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Ајде, само да е така...дај боже...сакам да скокам од среќа. ама какви се овие од институцииве нејќам пред време да се радувам....Ајде веќе нека завршат - на децата им требаат родители...


во право си... срцето ми е сршено ... скоро изгубив доверба во луѓето ... и навистина среќна ке бидем кога процедура заврши ...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 14:05:25   
babyhope
Задржи го овој среќен момент што подолго...Со оптимизам и чекањето е полесно!!!! Се надевам многу скоро вака со големи и црвени букви ке не израдуваш дека ти и твојот сопруг веќе и официјално имате 2 преслатки девојчиња!!!!!!!! 

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 17:57:29   
niki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
малку позитивна енергија и бодрење до социјалните работници и до комисијата
user posted image user posted image user posted image user posted image брзо брзо најбрзо да донесат одлука


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 18:12:55   
Julie1
Среќна сум Агнес77, сега само уште една мала ажурно работење и од страна на комисијата и ќе славиме вистински. Благодарам што ја сподели убавата вест со нас.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 18:27:08   
Viktori
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ќе останат стварно јајцата за торта!!! user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 16.9.2010 18:29:28 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 20:41:26   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Драге пријателјице денес е навистина убав ден, документи од дјевојчиц достигли на прави центар и сега во овој момент социален работник пишува предлог за нас да добијемо дјевојчице....

оптимизем ми се вратил, можеби има многу добре луѓе које желе да дјевојчице добије добар дом и семејство...

не би преживела ако сега нешто иде наопако ... али во овој момент среќна сум и надам се да овај пат се ке биде во ред user posted image  
 

milo mi e za tebe sto si srekna a user posted image komisijata podhitno da go usvoi predlogot,da se fatat za rabota zasto edna majka si gi ceka svoite najmili veke 2 godini


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 21:19:43   
babydoll
bravo  znaci  sepak  ima nadez mnogu sreka agness sigurno na tagata  brgu ke i dojde krajot pa samo sreka  i nasmevki ke preovladuvaat na vasite lica .ti prakam mnogu sreka i ljubov za tvoite mali angeli da doletaat sto pobrgu kaj vasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 21:45:43   
agnes77
Драге моје РР пријателице ... немам зборови, вие ми дават голема поддрша и сила, со мене сте кога сум тажна и кога сум среќна ... денес се секавам како беше кога јас први пат бев во македонија, пре моменте након границе ... срце је осјетило големо радост као никад прије во цјели живот ... мое срце је знало да је дошло меѓу најдобре луѓе ...

денес ја имам доверба да се ке биде во ред ...ама без вашата поддршка, не знам дали би имала сила, да издржим, да бидам јас она које сви знају као помало наивна особа која гледа свет кроз розевите наочари ... која има голема лјубов за сите деца и особито за деца без родители ...

Мислам да сега чекаме крајот на процедура со оптимизам и доверба во луѓето ...  

една фотографија од кога  бевме во мк, која има специлано место во моето срце ...

user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 23:40:28   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  колку убава новост мила ајде со верба и надеж дека не е се така црно и што поскоро да дојдеш во мк кај твоите принцези па да направиме една голема средба user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.9.2010 23:59:14   
amelbebe
agnes mila,presrekna sum  otkako go procitav tvojot postuser posted image user posted image user posted image ,ne znam dali si procitala eden moj post napisan pred nekoe vreme

        NA KRAJOT OD SEKOJ TUNEL,NE CEKA SVETLINA
 
i ti mila ke si ja docekas tvojata svetlina zaedno so tvojot soprug no najskoro vremeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
17.9.2010 1:31:28   
Bogdancanka
Прекрасна вест мила Агнес ти посакувам што побрзо да си ги добиеш твоите принцези и сите заедно да славимеuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
17.9.2010 13:20:03   
agnes77
Сега е време за нешто убаво ... бабата на мојог супрог има више од 80 години и она је припремила нешто убаво за дјевојчице ... наша баба сега има само една желба да живее толико долго да види дјевојчице
 
кога баба прашавме која је разликата  помеѓу биолошке деце и посвојене деце oна је рекла ... има само едина разлика: за посвојено децо треба повеќе волна пошто тие веќе нe се бебинњаuser posted image user posted image user posted image user posted image
 
нашата баба е во право ... то навистина е едина разликаuser posted image
 
ова е нјезината работа за дјевојчице ...

user posted image

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 17.9.2010 13:21:51 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 471
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
17.9.2010 14:32:24   
maripoza
прекрасни се user posted image user posted image user posted image

_____________________________

понекогаш добро е кога ке го послушаш срцето...дозволи тоа да ти каже.....

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 472
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
17.9.2010 15:04:29   
1ali
Agnes, ne znam, kako mogu u makedoniji tako sporo raditi! Dali ništa ne znači, da deca trebaju što prije roditelje?

(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 473
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
17.9.2010 15:38:56   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: 1ali

Agnes, ne znam, kako mogu u makedoniji tako sporo raditi! Dali ništa ne znači, da deca trebaju što prije roditelje?


Уххх, тешко прашанје навистина тешко ... деца чекаат, родители чекаат ... време минува ... чија корист е ова ... али имам надеж да до краја септембра коначно дочекаме да нас комисија потрди, уште малку и се ке биде во ред, имам надеж.
Вчера ми рече социален работник дека пишува предлог, потоа го прати на комисија. Предлог мислам да заврши за ден или два, а комисија работи секоја недела. Не видим зошто не би нас наскоро потврдили.

(Одговор на членот 1ali)
Непосредна врска до пораките: 474
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
17.9.2010 15:52:10   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

Сега е време за нешто убаво ... бабата на мојог супрог има више од 80 години и она је припремила нешто убаво за дјевојчице ... наша баба сега има само една желба да живее толико долго да види дјевојчице
 
кога баба прашавме која је разликата  помеѓу биолошке деце и посвојене деце oна је рекла ... има само едина разлика: за посвојено децо треба повеќе волна пошто тие веќе нe се бебинњаuser posted image user posted image user posted image user posted image
 
нашата баба е во право ... то навистина е едина разликаuser posted image
 
ова е нјезината работа за дјевојчице ...

user posted image


Браво за бабата на твојот сопруг, како за прекрасната изработка, така и за убавите мисли user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 475
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?