|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:22:41   
Viktori
ха ха да редно е. :)
Ово је земља мојих снова ДА, али многу радо би помножила некои луѓе со 0 user posted image
Го памтиш она смајли?
user posted image   време е!

Инаку поздрав до сите оние што не читаат и што очекуваат пари. Повелете од мене една пара...една ама вредна
user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:27:41   
agnes77
у право си ... време е за крај, али тако сам се надала да биде срекен крај user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:31:46   
Viktori
повеќе шанси имаш така, отколку да ќутиш и да чекаш. user posted image   Овде од чекање само се умира. Ништо друго. Народ=ќути-трај,плати-клати.
Они мислат дека те заќутеле. Демек одмори, празници бла бла... кај нас и онака се функционира само ако дојде до некоја телевизија.user posted image
Your call.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:36:31   
mama26
ako si sigurna deka na toj nacin mozes da gi zemes decata ok e so mene.ama nekako mec so dve ostrici mi e ....povrzani se i zamrseni mnogu tuka raboti.inaku skoro imase takvi sto baraa mito si otidoa vo zatvor.od togas nisto drugo ne kazaa [ili pak jas nevidov sto se sluci]

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:41:48   
blue_blue
Агнес77,

не знам дали ќе слуша ама јас би се обидела. Треба се да се проба, се е подобро од чекање...Времето поминува

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:42:31   
vesna1
Agnes mila moja moras stvarno da gi izvadis rozovite naocari. Svati deka vo Makedonija ili moras da platis ili da dignes glama po mediumi za da uspees. Najozbilno mislam deka e dosta cekanje i dojdi vo nekoja od nasive televizii Kanal5 ili A1 i raskazi ja javno celata prikazna. Pokazi im i sliki od preubavata soba za bliznackite.
Veruvaj mi ekspresno ke uspees i ne se srami. Ako cekas nisto, dejstvuvaj dodeka ne donele odluka ako gi dodelat na drug gotovo e.
Ti posakuvam sto pobrzo da bidat so tebe.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:47:16   
mama26
i sekako pred da resis na ovoj cekor moras da imas dokaz deka barale pari od tebe za decata.bez dokaz nisto,samo ke te ima na tv.i tebe i niv tamu branejki se.user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:48:18   
Viktori
весна, најлошо е што нема да ги доделат на никого. Проблемот е што не се приоритетни. Зошто не се? Кој одлучува кое дете е приоритет, а кое не?Знаеш кој? Оние смрдли од центарот за социјална, продаваат бели бебиња, црни и големки не идат толку на пазарот. И тоа замисли се најдоа овие нејќат да платат!user posted image Замисли колку им го скршиле филмот на госпожите!
Попрво ќе ги остават за изгнијат на маргините, во и така трулово наше општество, отколку да ги дадат за џабе!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:51:56   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Agnes mila moja moras stvarno da gi izvadis rozovite naocari. Svati deka vo Makedonija ili moras da platis ili da dignes glama po mediumi za da uspees. Najozbilno mislam deka e dosta cekanje i dojdi vo nekoja od nasive televizii Kanal5 ili A1 i raskazi ja javno celata prikazna. Pokazi im i sliki od preubavata soba za bliznackite.
Veruvaj mi ekspresno ke uspees i ne se srami. Ako cekas nisto, dejstvuvaj dodeka ne donele odluka ako gi dodelat na drug gotovo e.
Ti posakuvam sto pobrzo da bidat so tebe.


да у право си, али како је то страшно, све што сам желјела, је да будем мама ... тако наивно, тако са свим срцем, тако искрено ...
знала сам да можда дојде  ден кад изгубим надеж али нечу изгубити снага, поддршка је гиолема, петиција че  завршити имамо 1020 потписи и време је за крај, пошто то није више живот, ја немогу више тако ...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:54:49   
agnes77
mama 26 не идем на суд, само на ТВ да испричам нашу причу ... па нека затим јавност пресуди дали то што се нам догаѓа је ок или није ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:54:53   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

i sekako pred da resis na ovoj cekor moras da imas dokaz deka barale pari od tebe za decata.bez dokaz nisto,samo ke te ima na tv.i tebe i niv tamu branejki se.user posted image


ТВ-то е да се знае дека се во состојба и децата да го остават да гнијат по домови и да не ги дадат. А зошто? На тв ќе имаат шанса да одговорат сами. Оти ние сме глупи и не разбираме еве они нек ни кажат.
Бар ќе ги гледа деде у село.

< Поракaта ја уредил виктори -- 14.9.2010 9:57:01 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 9:59:39   
vesna1
Agnes ne ti trebaat dokazi, dovolen dokaz e sto tolku vreme cekate i ve motaaat.  Znaci baraat nesto drugo.
Drugo e na TV koga ke ja kazes svojata prikazna pred cel narod ke se digne glama i da vidis kako ekspresno reagiraat ministrite. Do sega vo Makedonija ima bezbroj slucaj koi dobile nesto na takov nacin.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 10:04:47   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Agnes ne ti trebaat dokazi, dovolen dokaz e sto tolku vreme cekate i ve motaaat.  Znaci baraat nesto drugo.
Drugo e na TV koga ke ja kazes svojata prikazna pred cel narod ke se digne glama i da vidis kako ekspresno reagiraat ministrite. Do sega vo Makedonija ima bezbroj slucaj koi dobile nesto na takov nacin.


онда ТВ, ако не иде другчије ...user posted image  сама сам рекла, да чу се борити до краја ... нисам желјела тако, али ништа ми више не остаје ...user posted image

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 14.9.2010 10:11:39 >

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 10:25:21   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

i sekako pred da resis na ovoj cekor moras da imas dokaz deka barale pari od tebe za decata.bez dokaz nisto,samo ke te ima na tv.i tebe i niv tamu branejki se.user posted image


ТВ-то е да се знае дека се во состојба и децата да го остават да гнијат по домови и да не ги дадат. А зошто? На тв ќе имаат шанса да одговорат сами. Оти ние сме глупи и не разбираме еве они нек ни кажат.
Бар ќе ги гледа деде у село.
more ubavo napravija tie doktorite sto gi strpaa u zatvor.so kutenje.sakas mito..sakas?ok...pa so toj dokaz vo zatvor.a ne samo na tv so nivnite muabeti zasto ,sto i kako...ima isto i slucaevi kaj sto za posvojuvanje mnogu poveke cekale....more treba da se namestat tie a ne da si kazuvaat pricini ....


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 10:26:45   
mama26
so takvi goveda samo taka treba....mito ?/?eve ti na so dokaz i uzatvor.pa jas gubam nema da zemam dete od mk ke zemam od slovenija ama i ti gubis.ke skapes u zatvor,user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 10:29:19   
blue_blue
Мила Јања,

Секоја чест на изджливоста и храброста. Јас не знам како би успеала да излезам на ТВ и да кажувам работи кои се лични, приватни....Ама за љубов кон дете верувам дека и јас и многу бдруги би го направиле истото...Не си ти виновна што живееме во таква реалност како што е нашава...Некој друг, за жал ги поставува правилата на игра, а нас ни преостанува само да играме и да се бориме...Те молам кажи како можеме да ти помогнеме, поддршка знам дека имаш од многу членови на РР, сите сме револтирани и несреќни од ова што ти се случува, ама мора да се заврши убаво - да си ги гушкаш девојчињата и да им се радуваш уште многу години кои се пред вас

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 11:52:32   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Те молам кажи како можеме да ти помогнеме, поддршка знам дека имаш од многу членови на РР, сите сме револтирани и несреќни од ова што ти се случува, ама мора да се заврши убаво - да си ги гушкаш девојчињата и да им се радуваш уште многу години кои се пред вас


благидарам за поддршка, сега требаме да се накако искординираме, каде и како че све покренути, немам ништа што би ме у том моменту увјерило, да наше чеканје се заврши ...
кад бројиш чеканје на девојчице не у неделјима, не у месецима ама у годинама, онда да то је крајно време, да се заврши ...
крајно време е да ги скршам моите розеви наочари ... user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 12:03:21   
nadica
агнес јас и моето пошироко семејство ќе бидеме тука за тебе што и да решиш user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 12:15:10   
vesna1
Agnes, kazi kako da ti pomogneme. Da ti dademe nekoj kontakt so televiziive ili mozebi ima nekoj clen sto raboti tamu i moze direkno da pomogne.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 12:16:54   
Anushka
да, Агнес, симни ги розевите наочари, затоа што Министерот ќе те ислуша, ама немој да заборавиш дека всушност, ТОЈ е на крајот од ланецот. Другите кои меѓу редови ти бараат пари, тие сите работат ЗА НЕГО! Сите се исповрзани како свински црева!
Мислам дека кога веќе пукна тиквата, треба да излезеш на ТВ. Но, (НО!) почекај уште барем малку, до Нова Година. Мислам, толку чекаше, почекај сега да видиш, сите ние кои бркаме врски за тебе, може ќе упали нешто (сепак, беа годишни одмори и ништо не се случуваше во Министерство). Само уште малку не се откажувај, те молам....

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 13:12:41   
agnes77
До кога Анушка, до Нова Година 2011, 2012, 2013 ... до кога ...
Анушка то не е живот ... не за нас и сигурно не за дјевојчице ...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 13:56:25   
Bogdancanka
mila Agnes sto i da odlucis nie sme so tebe ja imas nasata celosna podrska,ako bilo kako moze da pomogneme nie sme tuka imasuser posted image user posted image user posted image ali mislam deka nasite rr se vo pravo vo Makedonija treba da dignes galama za vlasta da te cue inaku taka e i gluva i slepa

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 14:04:41   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

да, Агнес, симни ги розевите наочари, затоа што Министерот ќе те ислуша, ама немој да заборавиш дека всушност, ТОЈ е на крајот од ланецот. Другите кои меѓу редови ти бараат пари, тие сите работат ЗА НЕГО! Сите се исповрзани како свински црева!
Мислам дека кога веќе пукна тиквата, треба да излезеш на ТВ. Но, (НО!) почекај уште барем малку, до Нова Година. Мислам, толку чекаше, почекај сега да видиш, сите ние кои бркаме врски за тебе, може ќе упали нешто (сепак, беа годишни одмори и ништо не се случуваше во Министерство). Само уште малку не се откажувај, те молам....


па зошто би требало  да се  брка врски за нешто што  дјевочице заслуже, не разбирам тај систем ..

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 14:21:16   
Julie1
Драга Агнес 77, многу е важно да бидеш смирена и не го губиш здравјето, ќе им бидеш потребна на девојчињата здрава и силна. Повикот на центарот во петок ке ти даде одговор дали сепак нешто е завршено како треба или не. Те молам биди јака уште малку. Акоскоро не е се како што треба, секако сите ке се координираме за вистински крик. Медиумски си веќе преку Рингераја застапена, илјадници луѓе во регионов ја прочитаа твојата приказна, и голем дел од нив се спремни на помош.

Те гушкам мила издржи, со тебе сме user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.9.2010 19:23:39   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77



па зошто би требало  да се  брка врски за нешто што  дјевочице заслуже, не разбирам тај систем ..

е тоа е "нашиот" систем. Врски-мито-мито-врски.немам зборови.
Не бара некој милост, правда бара.user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

koe ime da go izberam
gricko

koe ime e poubavo

maksim (35%)

mateo (39%)

gregori (26%)


Број на сите гласови: 119

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!