|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
13.4.2014 12:06:24   
Melanija RR
Во институт за јавно здравје тие основните брисеви беа 350 ден преку фондот

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
13.4.2014 12:10:08   
Lilja Maria
Ми рекоа дека биле четири бриса,од вагинален отвор,кламидија микоплазма и уреоплазма па утре ќе ви кажам како сум поминала,се спремам за инсеминација па да се осигурам дека немам бактерии дека се е чисто user posted image Па сега здравје Боже ќе видиме како ќе биде user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
14.4.2014 18:40:10   
Lilja Maria
Еве женски се вративuser posted image бев на гинеколог ми зеде микробрисеви кај него платив 300денара по 100 од брис и на микробиологија 250денара.Па резултати во средаuser posted image Не било страшно,сега ќе правиме и уште еден спермограм,претходниот беше 30 милиони и ни рекоа дека е супер па ќе видиме сегаuser posted image поздрав тоа е околу цените за брисеви

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
14.4.2014 19:46:07   
andrijance90
Eve me i mene pravev denes brisevi, doktorot rece deka vaka na oko e super ama jas imam zolt iscedok :( rezultatite vo cetvrtok, se molam na gospoda da nema nisto user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
16.4.2014 11:04:19   
mesecina83
Zdravo dragi rr deneska po posta mi stigna rezultatot od pap testot od remedika i pisuva -HPV ,a ne pisuva dali e dobar ili los rezultatot ve molam nekoja ako znae da mi objasni dali e nesto seriozno ili ne ke pukanm od nervozi celata se tresam a kaj maticnata nemozam da idam bidejki e na pat

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
16.4.2014 11:10:35   
nataly86
месечина другарка моја имаше исто ХПВ...следно мислам што треба да направиш е типизација за да се утврди за кој тип на вирус станува збор....

Од друга страна истата таа другарка остана бремена природно и на следниот пат Пап тестот беше во ред..немаше ни хпв ни ништо...


(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
16.4.2014 15:38:19   
Hopeful RR
HPV не е страшно, но секако мора да направиш типизација за да знаеш каков е, и соодветно како да се лечи. Две мои другарки имаа HPV, едната дури и cin 3, и сеге и двете имаат бебиња user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
17.4.2014 18:07:58   
andrijance90
Denes stom ne me mavna nesto nema nikad user posted image zimam rezultati od brisevi, se ok, normalna flora, laktobacili normalni i op klamidija pozitivna user posted image ostanav vcudonevidena, ispitana bezbroj pati i preku krv i preku bris, sekogas negativna, sepak mi bese dadena terapija za nea piev i se povlece i crveniloto i iscedokot i sega na brisevive po ne znam kolku vreme za prv pat pozitivna, ke poludam mi se cini user posted image i na doktorot ne mu se veruvase pa mi zede uste eden bris da bideme sigurni user posted image do vtornik ke zbudalam user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
17.4.2014 21:12:13   
Lilja Maria
Еве и јас да се пријавам со моите резултати user posted image Се негативно,Кламидија, микоплазми,уреоплазми,докторот го оцени резултатот како добар,и нормално Кандида со ми е неизбежна секој пат,па сега ми даде дифлазон капсула и вагиналета Канестен за терапија за Кандидата...тоа е веќе незнам шото да кажам освен дека сите резултати апсолутно се во ред дури имам и три фоликули ама не биваааuser posted image Сопругот мој вика дека ќе имаме многу инаетливо дете и затоа уште сега ни закажува какви маки ќе имаме user posted image Поздрав до сите одиме понатаму!!!user posted image

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
18.4.2014 19:43:09   
butterfly1
Andrijance90 ајде без грижи толку си поминала па за една смотана кламидија и да ја имаш испи една доза многу не се прашувај од кај дошла , подла е ептен се јавува баш од никаде user posted image пиши ни што ќе направиш user posted image

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
18.4.2014 20:36:14   
kapina
Lilja marija za kandidata pij poveke jogurt

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
18.4.2014 21:54:08   
Melanija RR
andrijance90 добро што пак ти земале брис.Незнам каде ги правиш ,но се случува да има па на повторен да нема.Уживај во празниците ,не го мисли вторникuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
18.4.2014 23:50:52   
andrijance90
Vo sistina gi pravam brisevite Melanija i od sekogas mi bile tocni i najveke doverba imam tamu ama sto se sluci ovoj pat ne znam zasto e mnogu cudno , do sega na preku 10 zemeni brisevi za klamidija, ispitana preku krv, pieno plus terapija za nea vo oktomvri i sega da se pokaze pozitivno cudno e. Ke vidime sto ke pokaze drugiov bris.
Doktorot rece ako pokaze pozitivno da zemam terapija , samo ne znam dali da ja zemam taa sto toj mi ja kaza ili da si pojdam kaj dr. Davceva zasto taa bese onaa koja mi ja resi dve godisnata golgota so bakterii user posted image Kako be sega pred operacija mi se javuvaat vakvi s....user posted image

< Поракaта ја уредил andrijance90 -- 18.4.2014 23:53:43 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
19.4.2014 13:33:15   
Anonimen
бев за брисеви четвртокот кај матичниот и прво ме гледаше на ехо па ми зеде брисеви , ич не ми текна таму но нели тоа кондомот што го става на ехото да не влијае нешто на резултатите а?user posted image

(Одговор на членот andrijance90)
  Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
19.4.2014 15:40:48   
Melanija RR
Кондомот не влијае ,тој е стерилен

andrijance90 а зошто терапија ако си имала негативен брис?Нешто сум смешала ,или?За кламидија мислам дека е иста терапија без оглед кој ќе ти ја даде, не ми текнува апчиња и вагиналети се. Се надевам бисот ќе биде ок user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.4.2014 15:44:21 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
19.4.2014 17:00:06   
andrijance90
Zatoa sto dve ipol godini bev vospalena i imav iscedok a primav sekakvi mozni lekovi i vaginaleti i od nisto ne pominuvase. I koga mi kazaa na forumov za dr. davceva pojdov lani kaj nea i ona od prvo gledanje mi rece deka imam klamidija ( me mackase so nesto i me gldase na kolposkopija) i mi prepisa terapija za nea, rece deka ponekogas tesko se faka na bris i zatoa ne sum imala pozitiven bris. I posle terapijata se si bese ok, iscezna iscedokot, vospalenieto . I eve sega pred operacija da napravam brisevi i klamidija pozitivna da se cudi covek od kade user posted image
Inaku sega mi e prepisana mnogu golema doza na antibiotici . Dve kapsuli sumamed od 500 mg odednas, pa 10 dena vibramicin, pa pak 2 kapsuli od 500mg sumamed odednas. Premnogu e, ako ja nemam zasto da se trujam , zatoa sakav kaj nea da pojdam user posted image

< Поракaта ја уредил andrijance90 -- 19.4.2014 17:04:19 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
20.4.2014 20:22:17   
LoveableMe RR
Андријанче, кламидија не се јавува тек така после терапија, ако ти си била ажурна во земање на терапијата, тогаш дечкото твој дали исто земаше терапија, дали во тој меѓупериод сте користеле базени, спа или нешто слично?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
20.4.2014 20:53:16   
andrijance90
Poazurna ne mozev da bidam ni jas ni maz mi, vo dekemvri na kontrolata Davceva rece deka sum super . Nitu bazeni, nitu spa, nitu depilacii vo saloni, nitu javni vecinja odam bukvalno na se pazam. user posted image
Edinstveno ostanuva da se vratila sama po sebe ili da e greska brisot, samo do sega sistina najtocni brisevi mi davala ama ete. Sepak mislam da zakazam kaj Davceva da me zirne, mi stoi na misla sega pred operacija bar da e cisto se...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
23.4.2014 10:59:22   
Hopeful RR
andrijance90, секако оди да те види Давчева, сепак она ти ја излечи. Се надевам дека е некоја грешка во брисот, а ако не, дека ќе ја средиш за едно гајле помалце пред операција user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
23.4.2014 22:11:11   
andrijance90
Bev deneska kaj Davceva rece deka se e ok vaka na oko, mi zede uste eden bris za klamidija ( mesecov za brisevi rabotam samo user posted image ) i vo ponedelnik ke odam za rezultatite i rece najverojatno ke mi dade bar vaginaletki nekoi za da bideme sigurni pred operacijata. Mi objasnuvase nekoi raboti sto iskreno ne gi sfativ kako klamidijata bila kako virus ne mozela celosno da se izgubi vo organizmot tuka bila i mozela da se javi od vreme na vreme, ama so taa terapija sto ja ispiv togas mozam i da zabremenam i plodot da go iznosam i nemala da mi napravi problem, malce mi e nejasno ova ..zasto znam deka e bakterija i ili jas imas ili ja nemas, virus e HPV pa toj moze da se aktivira pri pad na imunitet..

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
24.4.2014 12:21:08   
Melanija RR
andrijance90 а повторниот брис од Систина како е? Прочитај ја темата Кламидија, јас знам дека не е наивна и не иде баш со бременост.Ако ја има на крај на бременост се породува царски а можено е предвремено породување.Тоа е инфекција која ако не се лекува делува на тубите и цервиксот.
Ова е она што го знам од нет.
Се извинувам ако е оффтопик, сепак има тема Кламидија
==============
- Тоа е една од најчестите ППИ предизвикана од бактеријата Chlamydia Trachomatis.
- Бактеријата може да се пренесе од една на друга особа преку сексуанни односи или преку орално-генитален контакт.
- Може да се пренесе и преку очи: доколку личноста дојде во контакт со
телесните течности кои ја содржат бактеријата, а потоа се допре за
своите или неговите очи, на тој начин може да се пренесе инфекцијата.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
24.4.2014 13:34:03   
andrijance90
Negativen e ama ne go napraviv sistina tuku Avicena, doktorot mi zede bris i mi rece da go odnesam vo druga laboratorija . sega go cekam i ovoj drugiov ako ispadne pozitiven ke pijam Klaritromicin, ne smeam sumamed nema ni 6 meseci kako piev sumamed + vibramicin, ostana uste ova. SEuste mi e enigma kako mozea da go zgresat i kako do sega nikogas ne e pojavena. Baska sto jas celo vreme se somnevav dali ja imav zasto ako sum ja imala 2 ipol godini sigurno tubite ke mi bea zatnati a mene super mi se. Bog gi znae ovie bakterii vise mnogu se pogani user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
4.5.2014 1:31:55   
trust
Dragi rr dali nekoj znae kako da se oslobodam od taa dosadna Bacteria Vaginosis sto ja imam veke so godini i sve sto mozev da probam za nejze napraviv i pak istata seuste ja imam. Doktorov moj maticen mi kazuva deka e ednostavno toa deka samata si se obnovuva i toa e, piev i Flazil, i drugi edni jaki tableti nisto ne pomaga. Ve molam za pomos ako nekoj znae nesto neka mi napiseuser posted image

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
4.5.2014 10:27:26   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: trust

Dragi rr dali nekoj znae kako da se oslobodam od taa dosadna Bacteria Vaginosis sto ja imam veke so godini i sve sto mozev da probam za nejze napraviv i pak istata seuste ja imam....


Јас можам да ти ја препорачам др. Биљана Давчева, Гинекобиљана, побарај на Интеернет или на Златна книга, во Дебар маало се наоѓа, најдобра е за бактерии и долгорочно борење со бактерии. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Вагиналните инфекции како проблем за забр...
4.5.2014 11:47:06   
trust

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: trust

Dragi rr dali nekoj znae kako da se oslobodam od taa dosadna Bacteria Vaginosis sto ja imam veke so godini i sve sto mozev da probam za nejze napraviv i pak istata seuste ja imam....


Јас можам да ти ја препорачам др. Биљана Давчева, Гинекобиљана, побарај на Интеернет или на Златна книга, во Дебар маало се наоѓа, најдобра е за бактерии и долгорочно борење со бактерии. Позз

Blagodaram na informacijata veke imam iskustvo so takov tip na doktori i mi pomogna dodeka piev terapija no sto posle ? pak ista pesna? i isto so antibioticite mi se slucuva? citav na net deka si se stvara samata zaso ima dobra podloga za toa, samo ne svakam od kade nitu pusam nitu pijam ne sum nekoj gurman da reces vodam eden normalen zdrav zivot . Nema spas znaci ke se macam so ova baterijauser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?