|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.2.2010 8:41:42   
none
arh-dis kako si vo bremenosta raste li stomacetouser posted image nie napokon napravivme spermogram i se javi problem slaba podviznost na spermatozoidite no sega pie apcinja,pa ke vidime sto ponatamu ke bide mene doktorot me prati na segmentacija i proodnost na kanalite,uste toa mi ostana,i rece naredna procedura ke bide insemencija dokolku sme sakale ,a kako da ne sakame.pozdrav i jas da te stignam sto pobrzouser posted image user posted image

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.2.2010 15:18:09   
arh_diz
Добра сум ноне.Добро е што сте поцнале со испитувања .Ти посакувам што побро да си забремениш

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
13.3.2010 12:05:14   
none
ARH-DIZnie sme uste do proverka na kanalite,mm pie spimen apcinja za podviznosta na spermatozoidite,kako si ti uste kolku ti ostana ajde da slavime znaes li sto ke bide masko zenskouser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
13.3.2010 18:47:25   
arh_diz
none imam uste mnogu ne sum ni na polvina. Imam citano deka spemanot e na prirodna baza i deka e dobra deka pomaga .Ti posakuvam da si zabremenist sto pobrzo.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
13.3.2010 19:56:12   
suzeto
vitamin E za mazite e dobro za pokvalitetna sperma

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.3.2010 13:37:20   
andrijana
i mm pie speman apcinja 90 dena no so dopolnitelni C suhumleti.... i dvete se na prirodna baza i dobro deluvaat.... posle 90-ti den napravivme sprmogram i poakza vidno podobruvanje... C Shumletite vo svojata sostojka imaat i maticen mlec ....I jas zavrsiv so terapijata i sega pravim epoddgotovka na organizmot so pregnacare tableti edna na den... Ovie se na vitaminska baza i gi osdrzi site potrebni citamini i minerali....Napraviv konsultacija so mojot lekar i mi rece deka Pregnacare mozat da se pijat i pred bremenost, i za vreme  na bremenost i za vreme na dodenje..... sega ni ostanuva samo da cekame user posted image user posted image .

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
18.3.2010 7:11:57   
none
andrijana moze po detalno da mi objasnis koj ispituvanja gi pravese,i mm pie spimen no doktorot mu rece so vitamin eaza 90 dena ne ni kaza taa li e terapijata 90 dena i sto e so spermogramot na mm ima slaba podviznost.poz

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
18.3.2010 9:39:54   
andrijana
none, najprvo ja spravev ispituvanja....sega ke ti go raskazam celiot pat...user posted image
Najprvo koga sakav daostanam bremena, a ne mozev toa bese posle 8 meseci obidi mi dadoa rimfamicin 5 dena za vreme na menstruacija i posle 5-iot den da pijam klomifen.... no nisto ne se sluci.... potoa pravev HSG i mi kazaa deka nemam proodnost na kanalite i deka imam nesto kako mreza na matkata.... i togas zemav Tableti Rimfamicin, Eutizon i B-complex...Mas mi pravese spermogram no, rezulatatite ne bea odlicni...imase slaba podviznost... i togas 90 dena primase vitamin e.... imasepodobruvanje no speman mnogu podobro deluvaat ....treba da zema speman 90 dena zaedno so C shumlete... Speman 2 na den, a C shumlete 1 na den. Vo meguvreme ja zemase i onaa hormonska terapija na prirodna baza....receptot go pisuvav vo nekoi od forumite... ako ima potreba pak kego napisam, samo ti pisis mi..... i sega pred edna nedela pravevme spermogram i rezultatite bea mnogu podobreni. Bidejki jas piev 2x90 dena od mojata terapija koja ja navedov pogore, i imam oporavuvanje na kanalite, doktorkata mi dade Pregnacare po edno na den da pijam....e sega tie se vitaminski...gi sodrzat 16 te vitamini i minerali koi mu trebaat na organizmot kako podgotovka pred bremenost. No ovie se preporacuvaat i za vreme na bremenost i za vreme na doenje.... Sega ni ostanuva samo da cekame user posted image ili user posted image .....
Se nadevam deka mojata informacija mnogu ke ti pomogne .....

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
18.3.2010 11:03:25   
none
ti blagodaram mnogu ke cekame i ke vidime sto ponatamu ke bide

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2010 10:09:14   
arh_diz
Медитеранската исхрана помага при забременување

Жените кои се склони кон медитеранска исхрана богата со риба, зеленчук и растителни масти почесто забременуваат после лечење на неплодност, покажува последната научна студија.
Холандските научници откриле дека од 161 пар кој се лечел од неплодност, жените кои јаделе медитеранска храна имале за 40 отсто поголеми шанси за забременат за разлика од оние кои не се хранеле на тој начин.

Истражувањето објавено во магазинот „Fertility and Sterility“, само по себе не потврдува дека исхраната ги зголемува шансите за успешно забременување
Станува збор за „студија на набљудување“ во која научниците ги прашувале паровите за нивните прехранбени навики, по што ги поделиле во групи и го следеле успехот на лечење на неплодноста.

Ваквите последици не овозможуваат донесување заклучок по примерот „причина-последица“, но можат да ја истакнат улогата на исхраната во лечењето на неплодноста, велат експертите предводени од др. Реџине Штегерс Тунисес од медицинскиот факултет во Ротердам.
Медитеранската и таканаречената здрава исхрана имаат бројни сличности, но постојат неколку начини на кои првиот начин би можел да влијае врз успехот на лечење на неплодноста, велат експертите, додавајќи дека еден од главните фактори е големото внесување на растителни масти.

Омега -6 масните киселини од овие масла се поврзани со хормонот простагландин, кој влијае на менструалниот циклус, овулацијата и одржувањето на бременоста.

Со студијата исто така е утврдено дека жените чија исхрана е слична на медитеранската имаат зголемено ниво на витаминот Б6, кој според некои претходни истражувања ги зголемува шансите за забременување.


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2010 10:13:46   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz


Со студијата исто така е утврдено дека жените чија исхрана е слична на медитеранската имаат зголемено ниво на витаминот Б6, кој според некои претходни истражувања ги зголемува шансите за забременување.



Да кажам дека единсвено различно што правев овој месец од другите неуспешни обиди беше што пиев B6, B1 i B12. Можеби нема врска, ама ете..Ми ги препишаа заради покачената АФА во комбинација со аспиринот 100..

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2010 10:15:30   
arh_diz
vezilka ti seuste pies aspirin . Vnimavaj so nego treba da sledis krvna slika

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2010 10:21:27   
vezilka RR
Да, ми рекоа дека најверојатно до 12 недела ќе ги пијам..А за крвна слика нареден пат кога ќе одам за 3 недели..

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2010 16:52:22   
blue_blue
Vezilka, prvo cestitki, mnogu. mnogu ubava vest...uzivaj i raduvaj se zosto te ocekuva najneobicnoto patuvanje vo zivotot...Najvazno e da najdes ginekolog koj ke ti ja vodi bremenost na koj mu veruvas i koj znae sto pravi i da gi slusas negovite soveti i svojot instinkt. Jas piev asprin 100 do 12 nedela, i zemav vitamini i progesteron (i vaginalno i oralno) do 12 nedela, taka sto mislam deka ne moze nikako da ti nasteti. Ne sum sigurna tocno zosto se zema, ama znam deka go davaat kaj "rizicni" bremenosti, iako mojata bese "rizicna" jas nikogas ne ja smetav za takava i odev na rabota do 37-nedela. Jas go obozavav mojot doktor zosto bese mnogu poztiven, a sekogas tocno znaese sto pravi i me sledese na sekoi 4 nedeli, taka sto ne mozese nisto da mu pomine nezabelezano. Toj sekogas mi velese da pravam toa sto cuvstvuvam deka mozam i sto ne mi pretstavuva napor. Uste ednas so sreka i keep us posted :)

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2010 19:02:24   
none
vezilke sto slusam bremena ,leleeeeeee cestitiki od se srce i lesna bremenost,pa i na moja glava heh e user posted image user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.3.2010 20:55:21   
biser84
isto i od mene golemi cestitki do vezilka i so lesuser posted image mene sto tuku mi  mizavrsi ciklusut pa daj boze sledniot mesecuser posted image  vo nedela ke zaminam na patuvajane pa se nadevam deka dobro ke mi dijde veke ova mi e sedni mesec i nisto sekoj mesec ista pesna user posted image  

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
25.3.2010 8:39:21   
vezilka RR
Фала ви дечки, и најмногу во свет посакувам и кај вас истото да се случи што поскоро..

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.3.2010 18:56:01   
veskucame
Zdravo devojki.Od skoro go doznav sajtot a veke mnogu mi pomogna.Me interesira onoj receptot Hormonalniot priroden tretman, dali se raboti za peceni ili zivi bademi,lesnici i za ostanatite proizvodi.Ova mi e prv kontakt preku forum.Se nadevam deka ne ja prakam porakava na pogresno mesto.Dokolku e se vo red ponatamu ke baram sovet od vas devojki.Pozdrav. user posted image

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.3.2010 20:00:13   
marija n
Zdravo devojki. Ve molam pomognete mi i kazete mi so da pravam sekoj mesec se nadevam deka sum bremena no nikako da ostanam. Bev na lekar i mi rekoa deka se e vo red i kaj mene i kaj soprugot ve molam kazete mi nekoj recept zosto mnogu sakam da ostanam bremena. Ve molam ako ja procitate ovaa moja poraka pisete mi sto pobrzo ne znam so da pravam veke.

(Одговор на членот veskucame)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2010 8:03:56   
Bogdancanka
zdr Veskuca najprvo dobre ni dojde imaj si prijatna druzba so site nas na rr....a za receptot so lesnici bademi.....imam i jas piseno takov recept tuka ne treba da se peceniako e za mojot recept ako e za nekoj drug recept sigurno ke ti odgovori nekoja od devojkite pozzzzzzz


zdravo i za tebe Marija n imaj si i ti prijatna druzba so site nas na rr ako e se vo red kako sto vi kazal lekarot bez nervozi mila samo pozitivno ke bide do dojdes do posakuvanata cel da bidesuser posted image pozzzz


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот veskucame)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2010 8:12:07   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: marija n

Zdravo devojki. Ve molam pomognete mi i kazete mi so da pravam sekoj mesec se nadevam deka sum bremena no nikako da ostanam. Bev na lekar i mi rekoa deka se e vo red i kaj mene i kaj soprugot ve molam kazete mi nekoj recept zosto mnogu sakam da ostanam bremena. Ve molam ako ja procitate ovaa moja poraka pisete mi sto pobrzo ne znam so da pravam veke.

marija n kolkku vreme se obiduvas da zabremenis? Nemoj da ocajuvas opusti se tojata psiha ne dozvoluva da ostanes bremena zatoa sto si posojano stegnata pod stres i vo ocekuvanje.
Neznam kolku rezultati si napravila i ti kazale deka e se vo red . Sepak treba premnogu analizi da se napravat
Ti posakuvam mnogu sreka i sto pobrzo da si user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот marija n)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2010 22:11:09   
andrijana
ako se raboti za onoj so med, mlec polen itn sto jas go pisuvav, bademite se peceni no bez sol.....pozzz i se nadevam deka ke vi pomogne user posted image

(Одговор на членот veskucame)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2010 23:15:07   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: andrijana

ako se raboti za onoj so med, mlec polen itn sto jas go pisuvav, bademite se peceni no bez sol.....pozzz i se nadevam deka ke vi pomogne user posted image
adrijana..........a kade si go pisuvala ti ako moze da mi pomognes da go najdam .....jas imam praveno so med,bademi lesnici susam kokos idr.a tvoevo e drugo ne e istoto

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.4.2010 1:59:18   
marija n
Vi blagodaram na ubavite zdorovi i na utehata. Pa veke edna godina i tri meseci sme vo brak i za toa vreme ne mozam da ostanam bremena a odev na lekar za ispituvajna poveke od dva meseci i site rezultata bea vo red ne znam zostouste ne mozam da ostanam bremena a tolku mnogu sakam.


(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.4.2010 4:09:32   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: andrijana

vaka receptov e isproban i navistina deluva posebno kaj mazite>

1 kg teven med
1kg kristaliziran med
10 gr priroden mlec
500 gr melen polen
500 gr meleni lesnici
500 gr meleni f`staci
500 gr meleni indiski orevi
500 gr meleni bademi

Tesko se zamesuva no e mnogu vkusno i navistina deluva. Se cuva isklucivo vo plasticen ili staklen sad i se jade so drvena ili plasticna lazica nautro i navecer po edna. Se izbegava kontakt so metal zato sto mlecot nema da ima dejstvie... jas i mas mi go koristevme ova veke 2 meseci i kvalitetot na spermata navistina se podobri. Kaj zenite dejstvuva vrz kvalitetot i jazcinata na jajcekletkite.




suzeto, eve ti go receptot sto go barase

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?