|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во форма после породувањето
20.11.2012 17:47:45   
mmbucko

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

Mmbucko izgleda bebusot e miren zatoa i kg.ti stojat,ova moevo dusata mi ja izvadi ,epten loso bebe e samo place samo v race da bidi,vo race zaspivame celo vreme e vo race i taka mama nema sansi da gi upotrebi racete za jadenje hehehheheheheheh i koga ti se jadi ne si togas vo moznost da jades i veke pominala zelbata za jadenje i si zaboravil deka ti se jadelo.jas taka izgubiv 20 kg za 2 meseci blagodarenie na "losko moj"


E bash i da znaes deka si vo pravo....Bebcevo za razlika od dadite e mirno, bubalce. Ako ne ti e zal, po cel den da ne go zemes vo race nema da place. Dusa toj, znae deka mama e matora pa ja posteduva :))))))))) Uh moram da se dovedam vo red, nemozam vakva da se gledam......Za pocetok samo blagoto da go isfrlam i zamenam so jabolki na konj ke bidam. Apetit za 3-ca imam :))))))))

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Во форма после породувањето
21.11.2012 5:45:34   
bucko mal
Od sekogas sum imala problem so kg.ama seka koga se porodiv so vtorovo dete (pred 2meseci)navistina preterav so kg.znaci stomakov mi e kako 6meseci bremena duri edna poznanicka me prasa koga ke se porodamuser posted image i taka pred 2nedeli se fativ za um, pocnav da vezbam tri pati nedelno po eden sat(se odluciv za vezbanje na masini)bi sakala da slusnam sto mislite vie za aerobik,joga i zumba znaci za istite pari bi mozela da vezbam sto sakam i kolku sakam i plus ima bazen ama za toa ke vidam nemam bas mnogu vreme.doma imam sauna i nea pocnav da ja koristam(fala bogu po 1god.)po ke vidime kakvi ke bidat rezultatite za tri meseci tolku imam dogovor za vezbanjevo uste sega ako ne uspe am stvarno neznam veke so da se praj.Eh hranata e najgolemiot problem posebno blago ama ete i toa go zameniv so med i suseno ovosje,orevi i takvi dr.raboti znam deka i tie se kaloricni ama podobri se od torti i kolaci,za nekoi strogi dieti nesum nemozam sum probala sto pati i nisto i plus bebevo cica i taka kolku tolku ja smeniv i hranava.pozdravce

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Во форма после породувањето
1.12.2012 11:12:41   
zzaa
jas so ogled na toa deka se popravi celi 32 kg za vreme na bremenosta se vrativ na starat kilaza posle 6 meseci bez vezbi i bez nisto kako dojdoa kilogramite taka otidoa samo ja dojam malata mozebi i toa ima nesto samo mnogu stri imama cel stomak mi e kako secen so nosuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Во форма после породувањето
1.12.2012 14:10:48   
deluxe
user posted image devojko i jas sum nesto slicno na tebe,samo sto ni od prvata ni od vtorata bremenost ne mi se napravija strii ,ne deka koristev nekoja kozmetika naprotiv mislam deka toa e genetika,se mackav i toa samo 2-3 meseci pavloviceva mast i toa e se i za cudo kozata mi e kako na dete kako da nemam rodeno 2 decauser posted image a i vo dvete bremenosti se popraviv epteen 30-40 kg ama vazno e deka se vrativme vo prvobitnata sostojba sega mozam da si gi nosam "starite'alista ,prviot pat mi trebaa 6 meseci da se "vratam"ama sega pobrza sum za 4 meseci sum top 65 kg a bev 105 kg veruvale ili ne !!!user posted image user posted image .

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Во форма после породувањето
2.12.2012 17:38:11   
moemalo
Lele be devojki, blaze vas. Kako vi uspeva? Samo jas se debeleam za vreme na doenje, site slabeatuser posted image

< Поракaта ја уредил moemalo -- 2.12.2012 17:39:27 >

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Во форма после породувањето
2.12.2012 23:47:49   
Bilence2
Sekoja cest!!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

user posted image devojko i jas sum nesto slicno na tebe,samo sto ni od prvata ni od vtorata bremenost ne mi se napravija strii ,ne deka koristev nekoja kozmetika naprotiv mislam deka toa e genetika,se mackav i toa samo 2-3 meseci pavloviceva mast i toa e se i za cudo kozata mi e kako na dete kako da nemam rodeno 2 decauser posted image a i vo dvete bremenosti se popraviv epteen 30-40 kg ama vazno e deka se vrativme vo prvobitnata sostojba sega mozam da si gi nosam "starite'alista ,prviot pat mi trebaa 6 meseci da se "vratam"ama sega pobrza sum za 4 meseci sum top 65 kg a bev 105 kg veruvale ili ne !!!user posted image user posted image .



_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Во форма после породувањето
4.12.2012 1:06:22   
mmbucko
Epa mamicki da se ispofalam, mi se moze user posted image user posted image user posted image , uste 1 kg i na 0 sum. Neam ni pojma kako so tolku lapanje i toa na blago. Ete preeska na ladnovo so postarata kerkicka i bebco otidovme na sladoled user posted image . A za gickanje dur sum bremena, sampion sum, Saldoto mi e 37, 28 i 18 kg/ bremenost. Kako sum trgnala so 4 ke bide samo 8 user posted image user posted image user posted image . Kolku staveni so tolkava brzina i simnuvani ili 12, 7, 5 meseci. Inaku ne sum nekoja slabicka, me ima ama epten taman me ima, oti sum si visoka i sakam da izgledam ubavo iako sum matora user posted image

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Во форма после породувањето
13.2.2015 15:51:03   
sonc90
ja ozivuvam temava zaso veke mesec dena sum na dieta.vo prvo vreme samo ja ograniciv ishranata(stetno-korisno i pomalku-povekje) i nemase rezultati i poslednava nedela vidov-ne vidov i pocnav so rezim-sabajle 1 kriska dietalen leb so rastitelno sirenje,za rucek i vecera samo ovosje i zelencuk.So vezbi ne sum pocnala zaso imam mn salo i ako vezbam ke stanam ko bilderka....ama da namalam ke pocnam obavezno so vezbi pa koga ke stane potoplo ke pocnam i so trcanje...Ne sakav da se stavam na dieta dodeka dojam ama koga ja vidov vagata zdivev-imam 25 kg visok...i sakam da gi smalam do rodendenot na kerka mi koj e na pocetok na juli...baska sto uste mi stoi trudnickiot stomak i narod me prasuva dali sum trudna pak i jas doagam doma i sum cela down user posted image i zatoa morav...ama za srekja moja(potocno na kerka mi) na mlekoto ne mi nasteti nikako...se nadevam ke imam posakuvani rezultati do leto user posted image

< Поракaта ја уредил sonc90 -- 13.2.2015 15:57:19 >

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Во форма после породувањето
13.2.2015 15:56:57   
sonc90

ИЗВОРНА ПОРАКА: sonc90

ja ozivuvam temava zaso veke mesec dena sum na dieta. vo prvo vreme samo ja ograniciv ishranata(stetno-korisno i pomalku-povekje) i nemase rezultati i poslednava nedela vidov-ne vidov i pocnav so rezim-sabajle 1 kriska dietalen leb so rastitelno sirenje,za rucek i vecera samo ovosje i zelencuk.So vezbi ne sum pocnala zaso imam mn salo i ako vezbam ke stanam ko bilderka....ama da namalam ke pocnam obavezno so vezbi pa koga ke stane potoplo ke pocnam i so trcanje...Ne sakav da se stavam na dieta dodeka dojam ama koga ja vidov vagata zdivev-imam 25 kg visok...i sakam da gi smalam do rodendenot na kerka mi koj e na pocetok na juli...baska sto uste mi stoi trudnickiot stomak i narod me prasuva dali sum trudna pak i jas doagam doma i sum cela down user posted image i zatoa morav...ama za srekja moja(potocno na kerka mi) na mlekoto ne mi nasteti nikako...se nadevam ke imam posakuvani rezultati do leto user posted image


(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Во форма после породувањето
13.2.2015 21:40:02   
Malecka23
JAs od ona sto znam e deka UNi dietata moze da se drzi dodeka se doi samo neli bez voden den i beaz ogranicuvanje na kolicinata na namirnicite.Toa e genralno vsusnost rezim na ishrana koj dava i te kako rezultati,Mozes da pocnes popoleka so nea pa da vidis kako ke bide.Moi dve bliski pocna so ovaa dieta vednas po poroduvanjeto i bas sea vo top forma posle vtorniot mesec i nemaa nikakva steta na mleko

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Во форма после породувањето
11.3.2015 9:29:49   
ana mari
Ajde da pisam za mene otidov na poragaj so 83kila koga me pustija doma prvo vleguvanje odma se kaciv na vaga i imav 75 eve 5 dena kako sme domaa se merev deneska 71 😆😆😆se nadevam deka ke prodolzat da si pagaat vaka kilogramivee

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Во форма после породувањето
11.3.2015 9:55:41   
AneLav RR
Јас кога отидов на пораѓај имав 88кг, носев близнаци. Веднаш по пораѓајот имав 75 кг.Потоа бев слабокрвна и можеби до 70 стасав оти ништо не ми се јадеше. Ама затоа после кога ми се опраи крвта надокнадив и до 80 стасав. Сама се борев со две деца, почна многу благо да ми се јаде самиот организам ми бараше енергија. Никогаш претходно не бев по благото. Јадев како шатка само голтав за да се најадам еден ден не ручав раат откако се родени. А од почеток немаше ни кој да ми готви па претежно бев на сува храна и така ги вратив килограмите се напраив за никаде. Сега нон стоп нешто пробувам ама не ми оди ич. Ми иде еден период само на кисела вода да бидам и да се вратам на тоа како што сум била од секогаш.user posted image user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Во форма после породувањето
11.3.2015 11:58:12   
Defne90 RR
Јас со првиот синко отидов да се породам со 76 кг.После породувањето бев 70.Инаку после ослободувањето на вишокот течности од телото после породувањето може да се загубат уште 3-4 кила минимум.Отпосле веќе почнав да внимавам на исхраната и од 65 успеав да се симнам на 52 за 3-4 месеци.Е со второто пак се здебелив во границите на нормалата за разлика од првото и отидов да се породам со 70 после породувањето бев 65 и си стигнав до оние 57 кила што си бевпред да останам премена за многу кратко време со избалансирана исхрана без диета секако затоа што вториот син го доев.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Во форма после породувањето
23.3.2015 8:58:35   
sandriana RR
Во топ форма, веќе накај - кг одам user posted image .
Како и после првиот пороѓај - одам на породување до +15 кг, се враќам со - 10 кг веднаш и за 6 месеци веќе сум накај - салдо.
Да потпорасне бебе уште некој месец, па да се ставам на физичка активност и нормална исхрана, белки ќе заличам на човек, т.е на жена, а не на дете од 15 години по конституција user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Во форма после породувањето
24.3.2015 2:31:52   
marchi
Od 56 vo bremenost se zdebeliv do 67,pa ne znam bas kolku brb posle poroduvanje no eve posle 2godini sum 64kg.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Во форма после породувањето
25.3.2015 11:05:01   
ana mari
Jas dojdov do 69 i ne mrdam ama pocnav pak so blagovoo lelele ne mozam i nemozam da ne jadam blagoo 😢 😢 😢

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Во форма после породувањето
17.4.2015 18:01:03   
Ruta
Jas pred da ostanam trudna imav 68 kila ( zdebelena 5 za Nova godina i bozik) - za vreme bremenost tenk! Vo bolnica vlegov na porogjaj so celi 90 kg! Edna nedela po porogjaj 10 kg pomalku vikam aaaa ova dobra Rabota vaka ako prodolzi. Ama jok ! Eve 6 meseci mi Ima Kerkata jas nikako da mrdnam podolu od 74. Od januar zaglaviv na 74 i tolku ne mrda! Od razocharuvanje otidov vikendov i si kupiv dva para farmerki . Nishto ne me sobira! Izgledam kako torba! Dieta nemozam da drzam nemam sila bebe , kuka , Rabota ( do Rabota patuvam po 2 saati vo pravec so voz nekogas i 3- vkupno 4-6 saati vo pat)! I na site teshkotii mene kilazava mi paga najteshko na dushata! Bev zgodna avion sega torba zenishte! Ke mrdnam

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Во форма после породувањето
17.4.2015 19:50:46   
Mihaela 2010
Na poragaj otidov so 80 ili potocno so + 15 kg.bidejki me pustija sledniot den posto se bese ok za eden den simnato 5 kguser posted image
Ocekuvam za uste edna nedela nekoi 4-5 kg ama od vcera si pocnav so mojot med i cimet pred spienje pa se nadevam za kratko da dojdam do nekoi 65 ama celta e 60..si davam fora godina denauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Ruta)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Во форма после породувањето
17.4.2015 22:37:52   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ruta

Jas pred da ostanam trudna imav 68 kila ( zdebelena 5 za Nova godina i bozik) - za vreme bremenost tenk! Vo bolnica vlegov na porogjaj so celi 90 kg! Edna nedela po porogjaj 10 kg pomalku vikam aaaa ova dobra Rabota vaka ako prodolzi. Ama jok ! Eve 6 meseci mi Ima Kerkata jas nikako da mrdnam podolu od 74. Od januar zaglaviv na 74 i tolku ne mrda! Od razocharuvanje otidov vikendov i si kupiv dva para farmerki . Nishto ne me sobira! Izgledam kako torba! Dieta nemozam da drzam nemam sila bebe , kuka , Rabota ( do Rabota patuvam po 2 saati vo pravec so voz nekogas i 3- vkupno 4-6 saati vo pat)! I na site teshkotii mene kilazava mi paga najteshko na dushata! Bev zgodna avion sega torba zenishte! Ke mrdnam

Welcome to the club на жени незадоволни од изгледот после пораѓајuser posted image и добредојде на р-раја се надевам ке се дружиме

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Ruta)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Во форма после породувањето
18.4.2015 8:53:21   
Ruta
Of lele ! Ke se druzime kako ne ! Dodeka ne gi simnam nekakone seotkazuvam!
Maz mi ne me gleda veke kako seksi zenska tuku kaomajka na negovoto dete! Kako jas da se sakam koga i drugite ne me sakaat!
Majka mi i sestra mi me vikaat tenk :) - ma jas sama se vikam tenk

Update: 4 dena paZam shto jadam i guess what 74 kila! Abe 100 Gr da mrdneshe , neeeeene nema shansi :p
Ne sum se vratila na vezbanje ushte Ama shpartam non stop. A i bebevo mi spie u soba na vtor sprat i tamu i e komodata za presoblakanje pa so 7 kila vo race sum non stop nagore nadole! Da ne spomnuvam deka gospozata mrazi kolichka zatoa shto ne Moze da gleda. Pa ja vlecham vo kengur sekade ! Ili vo race .

Mora nekoja Dieta nishto vo usta i teretana do nesvest !
11-12 kg treba da simnam ! Panika

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Во форма после породувањето
19.4.2015 16:52:42   
Snowhite RR
Рута па нели 4 дена е малку, имај трепение и ќе ја постигнеш целтта, јас мислам дека треба и да вежбаш нешто, земи си пилатес топка и на интеренет најди си вежби, така нема да мораш да губиш време за теретани, ако имаш време да трчаш барем 2-3 пати неделно, по 1-2 км ќе ти помогне

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ruta)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Во форма после породувањето
19.4.2015 18:00:09   
ana mari
dali dodeka doime moze da se drzi nekoja dieta ili da se pie nesto user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Во форма после породувањето
19.4.2015 18:53:26   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

dali dodeka doime moze da se drzi nekoja dieta ili da se pie nesto user posted image user posted image

Здрава храна, односно режим на исхрана - тоа е сосем доволно за враќање во форма, секако и доволна и соодветна физичка активност.
На пример, наместо дигање тегови - дигање бебе user posted image . Трчање низ куќа за експрес завршување на домашните обврски - исто така супер џогинг. Туркање количка - веќе се оправи времето - топ активност user posted image .
Шала на страна - ако имате кој да ви причува бебе 1 саат во текот на денот одвојте за вежби што се прават и дома, или трчајте на некоја активност. Но, особено ако доите, не си играјте играчки со диети за слабеење, туку имајте редовни и здрави оброци - 3 главни оброка и 2 ужини. Досадна сум со бројот на оброци, но според мене и моите искуства, тоа е еднинствен начин на регулирање тежина и линија.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Во форма после породувањето
19.4.2015 22:24:34   
Melanija RR
Уф најтешко е да си наметнам режим на исхрана,јадење со стоење ,залаци во движење,трчање низ дома со дете (20месеци), се низ дома сама,возење количка пешачење, но без друга физичка активност сето ова не е ни малку да води кон намалување на кг.
Со 82 забременив, со 96кг родив,по 40 дена 84кг.И толку сега сум 90кгuser posted image

sandriana RR ќе пробам со стрикни оброци па може тоа е помогне user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Во форма после породувањето
19.4.2015 22:34:29   
Ilina87
Ви препорачувам да пробате со диетата од Обединети нации. Презадоволна сум, за само 2 недели се вратив на старата килажа од пред забременување и што е најбитно досега не сум ги вратила изгубените килограми.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?