|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во форма после породувањето
11.3.2012 14:19:44   
Elce
Кога останав бремена бев 54 кг,се поправив 13 кг значи имав 67 кг на породување,после 9 месеци ослабив 10 кг и сега имам 57 кг, не можам да се откажам од благо зависник сум,друго се нормално си јадам.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Во форма после породувањето
11.3.2012 21:31:40   
jana81

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Zivka*

jas ostanav bremena so 61kg i kaciv 20 kg stignav znaci do 81kg user posted image ,i denska se merev 2 nedeli posle poragaj imam 68 kg ,ama ke gi simnam i tie 7 kg ke si dojdam pak na mojata kilaza mada i vaka 68 kg na 179cm visina mislam deka e ok ,site alista pred bremenosta me sobiraat ,osven malku vo gradi sto mi se tesni nekoi maicki :))))no sepak sakam da si bidam na mojata kilaza,no ke bide i toa :))))))))))


alal da ti e..ja bev zdeblena 20 kila...ne jadam nisto povekje od prethodno a pak alistata ne me sobiraat a eve vekje pominaa 2 meseca user posted image


C c c c ja so istata maka...lugje apla ne pagjam u kilaza..ne deka drzam dieta ama pa ne jadam ni koj znae sto i kolku...imam uste celi 1a-12 kila visok....a vo juni me ceka odmor u Greece..


Andrianceee ne si samo ti, ne se sekiraj veruvala ili ne i jas imam tolku visok kilogrami i od utre pocnuvam co UN dieta DEFINITIVNO, pa ke vidime kako ke se odvivaat rabotite. E sega ke mi se fati poveke za gotvenje za site posebno de za mene, de za mm, de za bebe user posted image , a i ne znam dali ke izdrzam so blagoto ama sto se mora, mora se ide odmoooor


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Во форма после породувањето
11.3.2012 21:38:25   
jana81
a za zivi sramovi sum visoka 160cm a teska 67, lele lele
Inaku ostanav bremena so 64 ( i togas mi bea mnogu ama prethodno piev lekarstva za tiroidnata zlezda i za toa se popraviv) a idealna tezina mi e 53-54 kila. (koja ja imav se dodeka ne pocnaa problemite so tiroidnata)

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Во форма после породувањето
23.3.2012 14:51:17   
light
izgleda jas sum najdebela mamicka haha pred bremenosta imav 65 kg pokciv celi 20 kg mnoooguuuuu no nikako da oslabam sega imam 73 kg au ne znam mora da oslabam kakva e ta UN dieta barem da ja stignam istata kilaza od pred bremenost

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Во форма после породувањето
23.3.2012 14:55:43   
Pepelaska *
light, оди во темата слабеење , таму ја има, а и таму сите сме на диета, заедно посилни user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот light)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Во форма после породувањето
24.3.2012 10:50:24   
eleonorastrumica
Кој сака да слабее ќе им го пратам мојот фраер и слабеењето е загарантирано,значи бев 87 килограми пред да се породам сега сум едвај 50,слаба слаба преслаба што се вели ,мајка за дзабе не се рекло,сака да го шетат да го држат во рацички повеќе да го играт и се така

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Во форма после породувањето
2.6.2012 23:07:42   
cece81
Zdravo! Eve pominaja 3 ipol meseci otkako se porodiv samo 2 kila sum oslabena uzasuser posted image . Visoka sum 160 ostanav bremena so 51 kg a se porodiv so 67, si dojdov od bolnica so 61 kg sega imam 59 kg , Znaci 8 kg treba da oslabam za da se vratam na starata kilaza . Veruvajte nekogas se razocarvam koga ke se poglednam vo ogledalo nemozam da gi podnesam kg nesum naviknata i mi smetaat. maloto go dojam pa mie strav da primenuvam nekoja dieta .Pred da ostanam trudna nebev ic po blagoto , a sega nemozam da se kontroliram krizi me fakaat , Nikogas porano nejadev vo vecernite sati a sega sekoja vecer rovaram niz friziderot , ogladnuvam od doenjeto. Pomagajte kako da simnam nekoe kilce , ama bez vezbanje sekoj den vezbam so maliot toa mi e dovolno user posted image

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Во форма после породувањето
3.6.2012 0:35:55   
nadica
jas vaka oslabev:
do rucek kafe bez seker i ovosje kolku sakas
rucek sto i da e so salata i sekako ako ima kompir, oriz, testenini bez leb
za vecera salata i zelencuk kolku sakas i do koga sakas
probaj namesto da jades gricki micki i dr slatki jadi morkov, krastavica, jogurt, kiselo mleko, ...
gazirano, sok i blago NIKAKO


ama ne e se taka rozevo na organizmot mu treba vreme da pocne da sogoruva i da gubi tezina pa mene mi trebaa 6 meseci da pocnam da slabeam a 1 godina da si dojdam na sebe
poz i se nadevam pomognav

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Во форма после породувањето
3.6.2012 13:11:37   
mila 3
So prvoto ostanav bremena so 60 kg, na poragaj otidov so 82 kg a doma se vrati so 75 kg. Ama mi trebase edna godina da simnam 15 kg, na prviot rodenden veke bev so 60 kg.
Obavezno dorucek i rucen, a navecer NISTO ili samo ovosje, leb samo edna kriska vo denot i blago epten malku, gricki nikako. Dopolnitelen trening mi bese sinot, masta mi ja izvadi, cel den bev na noze i go setav........uf koga ke mi tekne kolku bese tezok za cuvanjeuser posted image

So vtoroto isto ostanav so 60 kg a doma se vrativ so 9 plus, gi simnav za nekoi 10 meseci. da se pridrzuvav kako prviot pat ke idese pobrzo ama jas se utepav od jadenje blagi isto i navecer, i user posted image se pogodi mirno i ne idese taka brzouser posted image

Mene mi bese polesno da si ja selektiram sama hranata sto ja vnesuvam nego da drzam nekoja dieta (zabranetoto e poslatko user posted image ) I zaedno so user posted image vo kolicka i na setanje sekoj denuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Во форма после породувањето
3.6.2012 15:50:25   
light
Mnogu tesko mi odi sega sum 70 kg treba uste 5 do 8 kg a kako ne znam

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Во форма после породувањето
3.6.2012 21:24:16   
Maca25
Поминаа 3 години и имам уште 10 кг за слабеење. Воопшто не ми е лесно!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот light)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Во форма после породувањето
3.6.2012 21:33:48   
Cipi Ripi
Се породив на 8 Мај. Кога останав бремена имав 63, на пораѓање отидов со 90, сега имам 75 и не знам дали и кога ќе ги симнам. user posted image Апетитот ми е каде каде намален, ама пак не мрдам од овие 75 килца.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Во форма после породувањето
3.6.2012 22:06:48   
Maca25
Ципи рипи, имаш време срцка за симињање. Само што се породи, а имаш 15 кг минус. Не вечерај само, повеќе прошетки со user posted image и остатокот ќе го снема.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Во форма после породувањето
4.6.2012 0:04:42   
Cooper

ИЗВОРНА ПОРАКА: cece81

Zdravo! Eve pominaja 3 ipol meseci otkako se porodiv samo 2 kila sum oslabena uzasuser posted image . Visoka sum 160 ostanav bremena so 51 kg a se porodiv so 67, si dojdov od bolnica so 61 kg sega imam 59 kg , Znaci 8 kg treba da oslabam za da se vratam na starata kilaza . Veruvajte nekogas se razocarvam koga ke se poglednam vo ogledalo nemozam da gi podnesam kg nesum naviknata i mi smetaat. maloto go dojam pa mie strav da primenuvam nekoja dieta .Pred da ostanam trudna nebev ic po blagoto , a sega nemozam da se kontroliram krizi me fakaat , Nikogas porano nejadev vo vecernite sati a sega sekoja vecer rovaram niz friziderot , ogladnuvam od doenjeto. Pomagajte kako da simnam nekoe kilce , ama bez vezbanje sekoj den vezbam so maliot toa mi e dovolno user posted image

kako mene da se cutam user posted image ..isto i jas mn blago jadam..resiv sega da namalam so balgoto i da jadam jabolki namesto blago..i da dzvakam bavno..se osekam deka so mn pomalku hrana se zasituvam veke...pola od toa sto go jadev porano..pa ke vidime..ke pisam ako ima podobruvanjeuser posted image
p.s jas bev 57 koga ostanav bremena..79 pred poragaj i 69 posle poragaj user posted image ..

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Во форма после породувањето
25.7.2012 21:45:34   
Just baby
Se porodiv pred 3 nedeli. sakam da pocnam so vezbi za stomak i zadnik no ne znam koga da pocnam? dali matkata e spremna za da pravam stomacni??? mn mi e zesko i ne mozam da nosam mider. stomakot mi se povlece no ostana eden mek i spusten del koj mn me nervira i sakam da si go stegnam kako prethodno.

(Одговор на членот Cooper)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Во форма после породувањето
26.7.2012 0:15:36   
julija.r

ИЗВОРНА ПОРАКА: Just baby

Se porodiv pred 3 nedeli. sakam da pocnam so vezbi za stomak i zadnik no ne znam koga da pocnam? dali matkata e spremna za da pravam stomacni??? mn mi e zesko i ne mozam da nosam mider. stomakot mi se povlece no ostana eden mek i spusten del koj mn me nervira i sakam da si go stegnam kako prethodno.


Just baby mnogu e rano za da mislis na vezbanje, pretpostavuvam seuste krvaris i se cistis. Do 6 nedeli i treba na matkata da se vrati vo prvobitnata sostojba pa da odis na pregled i da ti potvrdat deka se e vo red. Pa prasaj i za stomacni.

Jas ostanav bremena so 56kg, se porodiv so 71 a po poragjajot imav 64 (ne se merem vednas, no posle 4-5 nedeli).
Sega se pominati 5 meseci i imam 59kg. Ne vezbav nisto i se hranam dosta zdravo zaradi doenjeto za da bide hranlivo mlekoto. Pijam mnogu tecnosti .
So maz mi sme sami so user posted image , rabotam se niz doma i so bebusov temperamenten navaka nataka i taka gi simnav ovie 5 kg.
Velat deka 9 meseci bremenost-9meseci da se vratis vo nekoja normala user posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Во форма после породувањето
26.7.2012 16:14:24   
mmbucko
Gledam tuka se niski cifri prijavuvate pa si rekov aj konkretni brojki da vi kazam i da si poplacam. Dodushe imam drugar koj saka polnicki devojki i omilena izreka mu e "pa zena, zena li e pod 90kg". Znaci so tretava bremenoat demek najmalku kaciv od site predhodni samo +15 kg sto bi se reklo okruglo 90kg total. Eve me sega doma 12 dena posle so 85gk ili +10. Onie +5 shto si gi imav vishok pred da ostanam bremena ne gi spomnuvam. Cek prvo da stignam do 75. Zasega ne razmisluvam za dieti ili restriktivna ishrana dodeka ne fatime ubav ritam na cicanje pa posle ko ce mu udram so kolicka nagore nadolu po kej, ke vidat tie salishta okolu shto mi se iznalepile. Nemozam vakva da se gledam. E aj i da se pofalam, ako sum ko kaca debela ama stomak nemam, ramen ko daska, samo nasekade sum golema . Dodushe za toa e zasluzna genetika ne jas. Aj ako padne nekoe kilce nadolu ke ve izvestam :))))) Kako ste so kg tajfo na shtotuku porodeni?

(Одговор на членот julija.r)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Во форма после породувањето
26.7.2012 22:15:41   
Just baby
jas kaciv 23 kg. se merev pred 2 nedeli ( edna nedela od kako se porodiv ) i bev -13. znaci imam uste 10 za simnuvanje. ne sum se merela sega kolku sum, no se meram sprema garderobata. nekoi alista edvaj me zapetluvaat a nekoi pak ic :) tie mi se merka :D
ne drzam dieti no bidejki sme sami so mm i bebeto, jas sum sama po cel den i ne mi dava mn da jadam, taman ke sednam i taa se budi za jadenje :D pa taka jadam na brzinski :) dodusa i nemam bas i apetit. koga ostanav bremena tesko gi prifakav sekoe pokaceno kilo, taka i sega mi treba valjda vreme da prifatam deka nema da go imam istoto telo kako prethodno i deka ke treba da smenam garderoba :)

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Во форма после породувањето
26.7.2012 22:58:46   
mmbucko
Just baby ic ne se sekiraj i nemorash da go prifakash faktot deka ne si ista. Ke bidesh ista ti garantiram shtom imash zelba. Ova ti go kazuvam od iskustvo vo visina od +35kg (izgleav top na godinkata na malata) i +27 kg (izgledav bolje nego ikad posle 9 meseci). E sea ke vidime kolku ke mi treba za ove +15kg. Inaku mrazam dieti i ako mi kaze nekoj e ova nesmeesh da go jadeah jqs ke umram dur bash toa ne go probam. Znaci si jadam se ama reducirani kolicini i neam gajle za simnuvanje. Sega duri jadam i poveke od strav da ima bebco mleko kvalitetno a denes op -1kg na vagata. A ushte ni od doma ne sum izlegla, a kamo prosheti i ttrcanja po bebco :). Ke si bideme pak top nie ne se sekiraj.
PS a mene mi se polni 41 godina :)

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Во форма после породувањето
26.7.2012 23:14:17   
julija.r
I jas na pocetok mislev deka nikogas nema da ja nosam starat garderoba bidejki site faremrki i pantoloni mi se XS i S velicina.
Posle poroduvanjeto bev siroka vo kolkovite, stomakot ne mi ostana, epten malce mi se poznava ama koga ke se prepijam tecnost.
Eve do denes (21.02.2012 se porodiv) ne mi cinat samo edni farmerki cefka-XS sto se, a drugo se mi e tocno user posted image
Karlicata mi se stesni, nozete mi oslabnaa..samo vo gradite sum pogolemka i nekoi kosuli tuka mi se tesni...ama so vreme koga ke prestanam da dojam i toa ke se sredi..za se treba vreme

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Во форма после породувањето
27.7.2012 14:06:26   
meU87
Еј женски ве обожавам user posted image
Јас паѓам во депресија на секое излегување од дома, во моментот кога ќе се видам во некој излог или обледало(среќа дома сеуше немам целосно огледало, а маж ми кажа дека нема ни да купи, лошо влијаело на психата посебно кај бремени жени user posted image )
Моментално се гледам како некоја дебела тетка(со мои 25год), и неможам ни да се смислам. Се надевам дека набрзо по породувањето ќе бидам нормална user posted image
А вие дефинитивно ме утешивте со податоците кои ги наведовте user posted image

(Одговор на членот julija.r)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Во форма после породувањето
27.7.2012 16:30:51   
taska
Drugarici eve me i mene :))) just i mambucko kako ste curi ??? ajde sega ovde ce si se zalime hahahah pa da si kazam i jas debela mislev deka ce namalam na poradjaj ama jas otidov so 86 kg da se poradjam a sega posle ne celi 3 ndeleli imam 80kg user posted image lele a kako si bev slaba cel zivot , sega ne se prepoznavam mecka , nozete mi se tolkavi , mider nema sansi na toplovo da nosam offf , a inace imam eden problem kolenata mnogu me bolat edvaj stanuvam dali nekoj ima vakov problem ?

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Во форма после породувањето
27.7.2012 16:39:34   
mama_sk
Таска и мене многу ме болат колената, мислам дека е од тоа што многу се поправив, до сега 17кг а 35та недела сум. Се надевам дека по породувањето ќе ослабам па ќе се намали притисокот врз колената и нема да ме болат user posted image Ти колку кг се поправи?

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Во форма после породувањето
28.7.2012 0:00:38   
taska
JAs ostanav bremena na 68kg a otidov na poragjaj so 86kg , neznam kako tolku mnogu se popraviv , nemav tolkav apetit , si jadev normalno bez nekoi zelbi , se hranev zdravo, bez noce stanuvanje i jadenje ... i jas mislev deka kolenata me bolat od debelina , no sepak sakam na lekar da idam , dali znaete na koj ???maticnata mi rece da oslabam , ama ajde kako koga sega imam pogolem apetit od vo bremenosta ...duri i blago mi se jade sto nikogas nemam jadeno :( a kolku sto znam koga dojam nema dieta i do 40 dena nema vezbanje ??? dali gresam ???? a nemozam da cucnam i da stanam , po skali odenjde mi e smrt bolat mnogu ... dajte nekoj sovet user posted image user posted image

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Во форма после породувањето
28.7.2012 19:06:25   
ana mari
jas pred da ostanam trudna si imav se 54kg na poroduvanje otidov so 75kg a eve sega malava ima 8 meseci od kako se porodiv do sega se si stojam na 67kg si vikam bar 7 da simnev lelee ke puknam nemozam da se podnesam vaka so stomak i debela uffffff daj bar kazete nesto kako da go stegnam stomakov kako pernica mi e user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?