|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во форма после породувањето
5.8.2012 22:22:56   
mmbucko
Od deneska rr-ki oficijalno si go ukluciv mentalniot sklop da limitira konsumiranje na hrana. Nemozam da se gledam vo ogledalo veke. Ko tetka nekoja sum. Posto dieta fazon kaj mene ne funkcionira reshiv da vnimavam sto jadam i normalno kolku. Za pocetok treba da simnam barem 9kg za da dojdam do 0 a posle i tie 5 sto mi bea visok na startot. Se nadevam deka ke bidam jak karakter :))))

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Во форма после породувањето
14.8.2012 11:47:01   
Just baby
Imam edno prasanje. pred 2-3 dena napolnivme 40 dena. jas seuste po malku krvaram, ne e bas krv, nekogas e kako kafenko, kako rozovko... maticniot mi e na odmor do idnata nedela. koga e dobro da pocnam so stomacni? iako so bebevo stani legni isto kako da pravam stomacni celo vreme. kilazata si ja simnuvam malku po malku, no stomakov mi e podspusten i mek i me nervira

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Во форма после породувањето
14.8.2012 12:26:27   
mila28
just baby a kako si porodena, prirodno ili carski? so carski mislam deka treba 3 meseci neznam ne sum sigurna a prirodno posle 40 dena..2 meseci mozes da pocnes ad vezbas dokolku najdes vreme :D jas eve 7,5 kako sum porodena i uste ne sum pocnala da vezbam..se vikam od ponedelnik..hahah :D a stomakot mi e povlecen megutoa seuste e mek.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Во форма после породувањето
14.8.2012 16:21:14   
Just baby
Prirodno sum porodena. ajde ke pocekam da pojdam na pregled, pa ke prasam tamu. inaku imam za simnuvanje uste 8 kg do mojata idealna tezina koja ja imav koga zabremeniv, no i so 5 kg ke se zadovolam zatoa sto tolku imav prethodno. no nekako kolkovite kako da mi ostanaa posiroki :( jas i onaka imav siroki kolkovi i sega uste poveke. no so bebencevo toa ne e problem, zatoa sto ponekogas i ne uspevam da kasnam nisto , posto taman ke sednam i toa ke se razbudi a ne e bebe koe si lezi samo i si guga, tuku saka zanimacija :D

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Во форма после породувањето
27.8.2012 17:31:41   
Dimana
Lele mamicki kazete mi koga vi se povlece stomakot jas eve 27 dena otkako sum porodena a si imam stomak kako da sum 4 mesec nemozam da se gledam,a za dieta tesko i taka mlekoto uste ne mi e regulirano nesmeam da pomislam dieta da drzam ,a i od strii sum totalno razocarana nemozam da gi gledam se mackam so eucerin no nisto crveni i gadni se strasno mislam deka za mene plaza veke ne postoi ah depresija me faka od ova kako izgledamuser posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Во форма после породувањето
27.8.2012 18:22:48   
Cipi Ripi
Dimana ne se sekiraj, ima vreme, mene mi se povlece posle 2 i pol meseci, sega pak imam stomak ama ne e trudnicki tuku treba da se vezba za da ne visi kozata.
A za striite potpolno te razbiram kako ti e, jas nemav nitu edna strija dodeka bev bremena, ama zatoa odkoga se porodiv celata bev so strii, takvi modri crveni. Se mackam so Sanosan non stop veke 2 meseci i ne se veke takvi,bledi se, nekade duri i gi snema, na butovite skroz gi snema. Toplo ti ja preporacuvam celata kolekcija.

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Во форма после породувањето
27.8.2012 18:39:37   
Dimana
Cipi Ripi kade go najde Sanosan uljeto jas dodeka bev trudna barav no nemozev da go najdam kade go kupuvas ,taman sum pri kraj so Eucerin pa da si go kupam samo ujle koristis ili ima i nekoja druga krema .
Se mislev za Kontratubeks no mala militraza e pa nekako ne mi e isplatlivo.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Во форма после породувањето
27.8.2012 23:16:18   
Cipi Ripi
Od Cosmo Tinex go kupuvam, 203 denari e.user posted image

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Во форма после породувањето
26.9.2012 10:56:20   
mmbucko
Mamicki do kade ste so kilcata?????? ja ziva kefovi denes gldan juhuuuu se otkaciv od 8 napred sto bi se reklo 79 user posted image user posted image user posted image . Uste 4 kg do startot, epten sum kef user posted image user posted image user posted image . So 75 veke izgledam pristojno a so 70 top oti sum dosta visoka.
Kako stoite Vie?

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Во форма после породувањето
26.9.2012 12:40:19   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Mamicki do kade ste so kilcata?????? ja ziva kefovi denes gldan juhuuuu se otkaciv od 8 napred sto bi se reklo 79 user posted image user posted image user posted image . Uste 4 kg do startot, epten sum kef user posted image user posted image user posted image . So 75 veke izgledam pristojno a so 70 top oti sum dosta visoka.
Kako stoite Vie?



nikako user posted image user posted image user posted image ....
uste 7 kilca treba da se simnat...ama mnogu teskouser posted image ...posebno ako si kaj mama na gosti i taa se ti gotvi i pere i pegla....

ama treba da pocnam nesto da prezemam , veke mi e sram, ne mozam da se podnesuvam user posted image user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Во форма после породувањето
26.9.2012 13:01:24   
mmbucko
Ring daj te molam pozajmi mi ja majka ti za malku, Nie so mm sami so 3 deci od koi edno user posted image . Ups sega se setiv ne sum doruckuvala.....pa posle od kade gi nema kg......

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Во форма после породувањето
26.9.2012 13:09:50   
eli07
Jas se napraviv sucka user posted image user posted image Gi simnav tie 17 kg sto si gi kaciv vo bremenost i plus slabeam user posted image user posted image Na nisto ne licam se mi paga se mi visi od garderoba......Zatoa ne se razocaruvajte ako ne gi simnete odma oti i premnogu slaba ne cini.Dali e do bebco mooj sto e turbo aktiven i non stop vo race nataka navaka poima nemam.Ali toa e... i jas sum na dieta ama za zbuckuvanje :)

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Во форма после породувањето
26.9.2012 13:25:40   
Dimana
Uste ne sum se resila da se kacam na vaga ,se meram na ogledalo user posted image ,sakav da odam na masaza ama neznam dali smeam deka so carski dali ima vrska masaza na stomak neznam dr mi e na odmor nekoj da me posovetuva user posted image .
Uste malku dva meseci samo stomakov malku mi se vovlece ama pa apetit mi se otvori ziva nenajadena sum ,samo nejadenje e spas za slabeenje nisto drugo .
Od ponedelnik na prvi startuvam so restrikcija na hrana ,sto se mora se mora .

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Во форма после породувањето
26.9.2012 15:34:39   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Ring daj te molam pozajmi mi ja majka ti za malku, Nie so mm sami so 3 deci od koi edno user posted image . Ups sega se setiv ne sum doruckuvala.....pa posle od kade gi nema kg......


user posted image user posted image user posted image user posted image

mmbucko koristam duri mozam , uste nekoj den pa si odam doma ....posle sama doma so bebuskata ke nema tri obroci dnevno i blakce od mama napraveno ....da ti kazam toa mi e nekoja uteha deka ke simnam kilaza....
za dieta i vezbanje sum tapa user posted image user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Во форма после породувањето
5.11.2012 10:39:55   
deluxe
Posle 2 meseci od poroduvanjeto sum na pola pat so kilogramite!!!!!!!!!!!!!!!!! user posted image epten sum radosna bidejki mnoogu se popraviv vo bremenosta (40kg) sega zapocnuvam pomalku da vleguvam vo "starite parcinja" obleka ,normalno onie sto bea so malku likra hehehehehehehhe vazno e napreduvame za 2 meseci user posted image pozzzzzz

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Во форма после породувањето
19.11.2012 0:33:59   
mmbucko
Леле луѓе ги гледам постовите свои погоре и пред 1,5 месец сум била на +4 и уште стојам на исто.... Не да ме спопадна некоја глад па тоа не е нормално, јадам ко на лента. Чудо што не сум качила некое килце. Со девојките ама ич не ми се јадеше, и одма ги враќав килцата, додуше тие и не сакаа да цицаат а овој мужов кога ќе фати да цица јас умирам за јадење. Затоа и тој е како топче напраен. Ама трудна кога бев вволку не ми се јадело ко сега user posted image user posted image user posted image а посебен душман на благото сум му user posted image user posted image user posted image
Уште 2,5 месеци ќе морам да се вратам на работа а ко user posted image сум user posted image user posted image user posted image . Незнам што чаре да фаќам. Имал ли некој вакво искуство и како се справил user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Во форма после породувањето
19.11.2012 7:42:44   
Hunny
Ден по породувањето си се вратив на старо, зашто и не бев поправена, а сега по 7 месеци сум послаба од пред да останам бремена. Обврските си го направија своето.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Во форма после породувањето
19.11.2012 10:11:33   
deluxe
Mmbucko izgleda bebusot e miren zatoa i kg.ti stojat,ova moevo dusata mi ja izvadi ,epten loso bebe e samo place samo v race da bidi,vo race zaspivame celo vreme e vo race i taka mama nema sansi da gi upotrebi racete za jadenje hehehheheheheheh i koga ti se jadi ne si togas vo moznost da jades i veke pominala zelbata za jadenje i si zaboravil deka ti se jadelo.jas taka izgubiv 20 kg za 2 meseci blagodarenie na "losko moj" ne se sekiraj ke se stopat kilogramite ,a za apetitot ti preporacuvam koga ke oset_is deka ti se jade napijaj se tecnosti(vodaili sok ili eventualno kafe toa go suzbiva apetitot sigurno kaj mene toa deluva)jas sum zavisnik od kafe i sega koga veke bebusot ne cica go pijam vo oooogromni kolicini user posted image user posted image user posted image ne deka drzam nekoja dieta,samo se discipliniram malku oti ako pocnam da jadam kako sto si znaam jas 100kg ne mi begaatuser posted image ,a inace vo normalni okolnosti sum 65 kguser posted image .pozzzzz

< Поракaта ја уредил deluxe -- 19.11.2012 10:12:25 >

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Во форма после породувањето
19.11.2012 19:33:33   
moemalo
dragi mamicki, zdravo. eve me i na ovaa tema. jas vo bremenosta se popraviv samo 8 kila i odma gi simnav sa dva dena, no, otkako dojam za tri meseci se popraviv 6 kila. ne sakam da stavam na kilaza ama mi e strav deka ke vlijae na mlekoto ako namalam so hrana. a, ne jadam nesto premnogu no, pijam mnogu sokovi, 100% se navodno ama pocnav da mislam deka od niv mi se kilogramite. dali vie se popravivte dodeka doevte. ima li vlijanie kolicinata na hrana na mlekoto?

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Во форма после породувањето
19.11.2012 22:18:00   
Hunny
Можно е да ти е од соковите, тие се чист шеќер. Подобро пиј млеко и јади си нормално.

(Одговор на членот moemalo)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Во форма после породувањето
19.11.2012 23:07:28   
raklav
http://www.youtube.com/watch?v=1_jSnv1gjyk

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Во форма после породувањето
19.11.2012 23:19:54   
meU87
Јас не пијам сокови(оине кашести), само вода и ептен ретко цедевита, па млеко имам. А јадењето ми е еднаш дневно и тоа едвај едно парче леб ми се фаќа на ден.
Се случува да ја дохранувам, но тоа е поради желбата на бебето нон стоп да е на града, посебно кога има грчеви, сака да цица и додека цица кака. Е на тој начин нема шанси да се наполнат градите за толку кратко време. А кога си јаде нормално на 2-3ч си имам млеко.
Од пораѓајот до пред 10дена имав симнато 11,5кг. Викендов повторно ќе се мерам да видиме до каде сум.

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Во форма после породувањето
20.11.2012 0:07:54   
Anci 84
Koga izlegov od bolnica,bukvalno nemav stomak,bev isto kako i da ne sum rodila,zatoa sto vo tekot na bremenosta ne se popraviv mnogu.Imase period(na pocetokot) koga doev bebcevo po cela nedela ne kakase ,a bevme samo na doenje.I site mi vikaat treba da pies poveke tecnosti,poveke mleko ke imas,toa preku tebe se hrani,zatoa ne moze da se iskaka ..bla..bla...bla i jas dva do tri soka na den piev.Rezultat 3 kila plus za edna nedela i naduvan stomak.Suma sumarium,sega bebce mi e 13 meseci,sokovi ne pijam voopsto,cedevita isto,samo ceden portokal i limon,i toa ne sekojdnevno.Dorucekot i vecerata mi se bez leb,rucekot mi e so leb,i toa se mi e vo minimalni kolicini,a pak mleko mi nadoaga isto kako i predhodno,taka da spored mene kolicinata na hranata voopsto nema vrska so kolicinata na mlekoto.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Во форма после породувањето
20.11.2012 8:14:24   
eli07
Se slozuvam so Anci 84.Jas se popraviv 17 kg za vreme na bremenost.Gi vrativ vednas posle poragjaj i duri otidov vo minus.Posledniov mesec jadam nesto poveke ali do sega nisto ne jadev po celi denovi (nemav apetit,vreme...) a imav i seuste imam mleko da dojam 10 bebinja.Taka da se e individualno.

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Во форма после породувањето
20.11.2012 8:59:15   
moemalo
Fala vi mnogu za odgovorite. Od denes definitivno gi isfrlam sokovite. Izgleda i tie sto navodno se bez seker debeleat. Ke pijam samo caevi za doilki , voda, mleko. Ne se zamaram vekje so jadenje, ke si jadam kako porano pa ako vidam deka snemuva mleko pak ke jadam, so da pravam:(.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?