|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во форма после породувањето
28.7.2012 20:35:43   
Barbicki2
trcaj,pravi praku 2 dena stomacni ili skokaj so jaze i toa e kardio,i so hulahop vrti,jas od se po malku i mn mi e cvrs stomakot,e sega imam visok 2 3 kilca ama mi e mazen i cvrst,i nemam ni edna strija a dve imam rodeno,isto i masiraj go za da se razgraduva celulitot,i taka poleka poleka ke se sredi
ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

jas pred da ostanam trudna si imav se 54kg na poroduvanje otidov so 75kg a eve sega malava ima 8 meseci od kako se porodiv do sega se si stojam na 67kg si vikam bar 7 da simnev lelee ke puknam nemozam da se podnesam vaka so stomak i debela uffffff daj bar kazete nesto kako da go stegnam stomakov kako pernica mi e user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Во форма после породувањето
29.7.2012 12:58:10   
ana mari
fala ti barbicki2 ke probam so toa a kazi mi od prilika kolku vreme mi treba da vidam malku promena

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Во форма после породувањето
29.7.2012 14:59:42   
Natuska85
Јас еве 15 месеци после пораѓајот можам да кажам дека сум си вратена на старата тежина,меѓутоа телото ми е цело многу разлабавено.Малку сум подгрбавена,што од доењето што од заспивањето навечер во раце,а си има тежина були бајаги, градите ми се никакви овиснати.Стомак немам многу ама и он ми е шкљ никаков ос малку стрии кај попакот.Знам дека треба вежбање,ама време знаете негде да се купува?user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Во форма после породувањето
29.7.2012 15:21:49   
ana mari
heehehe e toa e najgolemiot problem VREME... natuska kako se vrati na stara kilaza drzese nekoja dieta ili

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Во форма после породувањето
29.7.2012 15:26:07   
Natuska85
Ја држев кардиолошката пред некое време и така снимнав 4-5 кг,а во последно време појадувам мусли(порано буреци,ѓервеци,панцеротиuser posted image ), не пијам газирано и се трудам да не вечерам,сладоледот не се рачуна за вечера налиuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Во форма после породувањето
29.7.2012 15:33:18   
meU87
А со стриите како стоите после пораѓајот??? Оние кои имавте стрии во бременоста, посебно оние црвените дали исчезнуваат со тек на време???

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Во форма после породувањето
29.7.2012 15:37:19   
Natuska85
Јас имав стрии само на стомакот околу папокот и ми останаа,не во многу изразена форма ама си ги имамuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Во форма после породувањето
29.7.2012 15:42:43   
kikicka
Сите се отепавме од диети држење,еве и јас сисе вракам во нормала(таман нели) ,освен нели стомакот што е виснат ,гради и немам баш и онака па тоа штоостана се држе во градникотuser posted image
Имам мнг време ама паза вежбање ич неми текнува сега,инакувежбав едно два месеци со паузи.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Во форма после породувањето
1.8.2012 15:31:28   
ana mari
zenski edna drugark ami kaza deka vozela tocak posle bremenost i se vratila na stara kilaza duri go zacvrstila i stomakot mn mn ne veruvam vo ova..... sto mislite dali e vistina

< Поракaта ја уредил ana mari -- 1.8.2012 15:32:26 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Во форма после породувањето
1.8.2012 15:44:04   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

zenski edna drugark ami kaza deka vozela tocak posle bremenost i se vratila na stara kilaza duri go zacvrstila i stomakot mn mn ne veruvam vo ova..... sto mislite dali e vistina



aha zimi majka user posted image user posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Во форма после породувањето
1.8.2012 18:10:06   
Hunny
Кај мене освен градите бидејќи дојам, се се врати во нормала со самото породување. Кога user posted image направи 2,5 месеци се вратив на работа и сите ми рекоа дека сум иста како и претходно. Ама затоа градите ми се многу зголемени и се плашам дали ќе ми се вратат во нормалаuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Во форма после породувањето
1.8.2012 22:46:31   
amateuress
i jas sum (bev) ist slucaj, ne se popraviv mnogu, pa nemav nekoi razliki, osven sto se zgrbaviv malce (od doenje, dumkanje, itn) i gradite sto mi bea xxl :)
dobrata e vest e sto se povlekoa, se uste dojam (1 i 1 mesec), a mi se skoro isti po golemina kako prethodno.
losata e sto otidoa nekolku cm nadolu, ama ne e strasno, barem taka si se tesam. se uste mozam nekoi parcinja garderoba da gi nosam bez prsluk, ama nekoi mn loso stojat :(

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Во форма после породувањето
2.8.2012 16:18:02   
taska
Drugarki jas si dojam lezejci , taka se nauciv u bolnica i epten mi e udobno ... mada uste sme mali 24 dena , pa ce vidime za ponataka :) i grbot ne me boli , a linijata e uhh gradite ce mi puknat haha ama se vraca u normala za gradite ama drugovo so ce mu se pravi , nisto ne me sobira , bev pred nekoj den da si kupam nova garderoba se iznervirav , za na lekar koga go nosam deteto da se doteram hahaha nego dali na vas vi se zgolemi nogata , jas nosev 38-39 broj sega 40 mali mi se , morav da kupam i novi baletanki , nii papuci ne me sobiraat lele kako se nerviram eeee , aj taze sum za kilazava vikam nekako ce se stegnam , ama nogava sigurno nema da mi se namali ?!?!

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Во форма после породувањето
2.8.2012 23:49:43   
ana mari
taska i ja bev takava vo nozete bez grizi ke se vrati toa sigurno si bila i ti otecena malku......

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Во форма после породувањето
2.8.2012 23:53:43   
ana mari
zenski mazmi mi kupi eden trener za stomacni pa sakav da ve brasam dali neko vezbal so toa za da vi se zacvrsti stomakot ili pak e i ova nekoja lazna reklama sto mislite ke mi pomogne li ova da mi se zazvrsti stomakot user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image http://www.otto.de/Roll-Maxx-Fitnessgeraet-fuer-Bauch-und-Oberkoerpermuskulatur-lila/shop-de_dpip_16581293-0/?ArticleRef=16581293-0-2001&expId=2001&CategoryName=sh8285677&countM

< Поракaта ја уредил ana mari -- 2.8.2012 23:56:29 >

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Во форма после породувањето
3.8.2012 0:08:26   
taska
jas imam slicna sprava apking nisto ne pomaga , vsusnost sekoja fizicka aktivnost e dobra , ama mora i hrana da se reducira , ne se oslabnuva samo so vezbanje :) ama da frlas pari za spravi ( ko mene ) ne ti preporacuvam zasto ce vezbas prvite 3 dena i posle ce ti sluzi kako zakacalka i ce se nerviras zasto nema da znaes kaj da ja stavis user posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Во форма после породувањето
3.8.2012 0:10:37   
taska
a ana mari nozete ne deka mi se oteceni , nogata mi e izdolzena , nisto nemozam da oblecam ni edni konduri baltanki patiki ........user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Во форма после породувањето
3.8.2012 9:41:53   
ana mari
hahahahha taska me iznasmea ke vidime ke se trudam da vezbam sekoj den a za jadenje ne jadam mn imam 66kg da da dojdam do 50 barem nikako da gi simnam tie 66kg..... a za ova drugoto sigurna si deka ti e izdovzena nogata mene mi bese otecena pa zatoa morav da nosamm pogolem broj..... izvini srcka ali ovde neznam sto da ti kazam za ova prv pat slusam bas ke se rasprasuvam kaj drugarki dali i na niv im bilo taka ako doznaam nesto odma ti pisuvam pozzzuser posted image

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Во форма после породувањето
3.8.2012 17:06:42   
Barbicki2
ana mari mozda edna godina negde mi trebase da se vratam vo normala,ama jas deka edno po drugo dete i matkata ostana rasirena,ama stomakot mi zacvrsnat.

_____________________________

TOA STO GO IMAS DENES,SILNO PREGRNI GO,ZOSTO UTRE MOZE DA GO NEMAS!

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Во форма после породувањето
3.8.2012 17:15:24   
Felly RR
Мене нозете т.е. стапалата за време на бременоста ми беа отечени, и носев еден број поголеми чевли. Ама откако се породив, ми се вратија во нормала, сега исти број како претходно си носам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Во форма после породувањето
3.8.2012 22:56:02   
ana mari
ana mari mozda edna godina negde mi trebase da se vratam vo normala,ama jas deka edno po drugo dete i matkata ostana rasirena,ama stomakot mi zacvrsnat.
euper za tebe a sto pravese sto stomakot ti se zacvrsti vezbase li nesto.... ja ke puknam mn mn mn jadam blago nekogas breku cel den leb ne stavam vo usta samo blago, ponekogas probuvam da drzam dieta so jadenje ide dobro ne jadam mn ama za blago nemozam da izdrzam i mn se cudam samo na 66 do 68 kila sum ni nagore ni nadole tuka sum................. a najvise mrazam lele ko k emi rece svekrvava ama si debela hahahha duri i se sme bogda cuva bre dete sum rodila ona se raduva sto e poslaba od mene

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Во форма после породувањето
3.8.2012 23:11:48   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

zenski mazmi mi kupi eden trener za stomacni pa sakav da ve brasam dali neko vezbal so toa za da vi se zacvrsti stomakot ili pak e i ova nekoja lazna reklama sto mislite ke mi pomogne li ova da mi se zazvrsti stomakot user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image http://www.otto.de/Roll-Maxx-Fitnessgeraet-fuer-Bauch-und-Oberkoerpermuskulatur-lila/shop-de_dpip_16581293-0/?ArticleRef=16581293-0-2001&expId=2001&CategoryName=sh8285677&countM



Ана мари коа веќе ја имаш дома,пробај да вежбаш,па ќе ни кажеш ти на нас искуство дали да ја купуваме.Мораш да ослабнеш за инат на свекрва тиuser posted image user posted image user posted image

Туку од кај ја земал мт?Колку кешарица?user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Во форма после породувањето
4.8.2012 9:19:38   
Barbicki2
pa jas uste od 12 godini pravam stomacni,a sega vezbam nekogas i pilates od cd gledam,stomacni odma za 5 minuti pravam 100 ama sum naviknata,i plus sega godinava sum poslobodna decata malce pogolemi se,e sega ako rodam uste edno duri togas nikogas nema da mi se vrati stomakot :)

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Во форма после породувањето
4.8.2012 9:24:10   
ana mari
Ана мари коа веќе ја имаш дома,пробај да вежбаш,па ќе ни кажеш ти на нас искуство дали да ја купуваме.Мораш да ослабнеш за инат на свекрва ти
ahhhahhaha me iznasmea da da za inat na nea... inace uste go nemam toa za stomacni treba da mi dojde vo ponedelnik a tocakot mi e tuka pa ete vo denot nekolku pati se kazuvam i vozam....

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Во форма после породувањето
4.8.2012 9:26:15   
ana mari
pa jas uste od 12 godini pravam stomacni,a sega vezbam nekogas i pilates od cd gledam,stomacni odma za 5 minuti pravam 100 ama sum naviknata,i plus sega godinava sum poslobodna decata malce pogolemi se,e sega ako rodam uste edno duri togas nikogas nema da mi se vrati stomakot :)
super za tebe i ja ke probam sekoja ve4er pred spinje da pravam stomacni pa ke vikazam kako ide ako uste stomakov mi e taka kako bernica nisto ke baram drugo resenie :(

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?