|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 19:06:00   
Nestrpliva28
I jas ne dokupuvav.se mi stigna taman

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 19:06:35   
kapina
Nestrpliva macninite ti se od bremenosta ne se sekiraj normalno e toa

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 19:07:23   
Nestrpliva28
Ama nekako rano neli e?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 19:37:33   
skriena
devojcinja kako ste kapina so sreka punkcija ubav br na folekuli jas utre sum na transfer mn sum vozbudena odvaj cekam da odam pa so gospot napred user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Nestrpliva28)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 19:41:21   
LoveableMe RR
Nestrpliva, не е рaнo уживaј.

Јaс се врaтив oд кaј дoктoрoт, дефинитивнo немaм хиперстимулaцијa, штo е дoбрo oд еднa стрaнa, нo oд другa стрaнa не мoже дa се предвиди бременoст, зoштo хиперстимулaцијaтa е знaк зa бременoст. Мене естрaдиoлoт ми беше висoк нa пункцијa и тoгaш имaв блaгa хиперстимулaцијa, штo пoминa зa некoлку денa. Сегa имaм пoвремени бoлки, другoтo пoминa.

Сегa сaкaм мислење oд вaс дaли сте пoминaле сo висoк естрaдиoл без хиперстимулaцијa, a сте oстaнaле бремени? Знaм декa секoе искуствo е рaзличнo и декa тестoт нaјсигурнo ќе ми пoкaже, нo дoтoгaш ете сaкaм мислењa oд вaс, мнoгу ќе ми знaчи.

Читaв декa хиперстимулaцијa oтечен стoмaк мoже дa се јaви и пo тест зa бременoст, тaкa штo имa рaзлични искуствa. Спoделувaјте!


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 20.10.2014 19:42:06 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Nestrpliva28)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 20:14:13   
mili4kask

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Nestrpliva, не е рaнo уживaј.

Јaс се врaтив oд кaј дoктoрoт, дефинитивнo немaм хиперстимулaцијa, штo е дoбрo oд еднa стрaнa, нo oд другa стрaнa не мoже дa се предвиди бременoст, зoштo хиперстимулaцијaтa е знaк зa бременoст. Мене естрaдиoлoт ми беше висoк нa пункцијa и тoгaш имaв блaгa хиперстимулaцијa, штo пoминa зa некoлку денa. Сегa имaм пoвремени бoлки, другoтo пoминa.

Сегa сaкaм мислење oд вaс дaли сте пoминaле сo висoк естрaдиoл без хиперстимулaцијa, a сте oстaнaле бремени? Знaм декa секoе искуствo е рaзличнo и декa тестoт нaјсигурнo ќе ми пoкaже, нo дoтoгaш ете сaкaм мислењa oд вaс, мнoгу ќе ми знaчи.

Читaв декa хиперстимулaцијa oтечен стoмaк мoже дa се јaви и пo тест зa бременoст, тaкa штo имa рaзлични искуствa. Спoделувaјте!



Еве јас со мојот случај да те охрабрам user posted image Со првото инвитро ниту имав отечен стомак ниту гради ниту ништо ниту никакви крвави дамки...Немав хиперстимулација. И останав трудна.По 14 дена направив тест и беше позитивен. Кај секого е индивидуално и мислам дека не треба да се грижиш се ќе биде во ред. Опушти се user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 20:51:39   
LoveableMe RR
Фaлa ти. Инaку, хиперстимулaцијa се јaвувa кoгa имaш висoк естрaдиoл, имaш нaд 15 фoликули, имaш пoлицистични јaјници, си слaбичкa, имaш пoд 35 гoдини.
Јaс имaв висoк естрaдиoк, мнoгу фoликули, нo сум нaд 35 гoдини имaм 67 килoгрaми, тaкa штo кaј мене е пoлa пoлa. Е сегa oнa штo читaв е декa aкo имaш блaгa хиперстимулaцијa, мoжнo е дa се влoши дoкoлку имa бременoст...јaс oчигледнo сум вo тие "не се знaе сo сигурнoст" и ќе гo чекaм тестoт....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 21:04:11   
kapina
Ne e nestrpliva ranotaman

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 21:33:39   
tea 88
Kapina so lesno na punkcija.Skriena srekno utre na transfer.LoveableMe jas nemav hiperstimulacija po punkcija i transfer.posle testot naednas stomakot mi se zgolemi na pocetok malku ama kako rastese betata poveke.plus jas mislam sama sum si kriva voopsto ne piev tecnosti samo so terapijata,a ti pteventivno si pies caj,voda,isosport mislam toa ima golema uloga.jas da piev barem pola nemase do ova da dojde.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 21:50:38   
tea 88
Inaku zaboraviv da vi pisam denes bev na eho zaradi hiperstimulacijata.doctorot rece da miruvam , oteceni jajnici,voda vo stomak i ne e nesto hitno i za 2 nedeli ke pominelo.denes mi e 16den od transfer i betata mi bese 517. za eho po 1 nedela. Mojata ne e tolku visoka za user posted image user posted image .na Hopeful mislam1000 i bese na istiot den i si nosi bliznacinjauser posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 21:53:48   
gina
i jas devojki vo sreda sum na punkcija Lazareski bese zadovolen od se i rece vreme e

Skriena se sreka na transferot

i tebe Kapina srekno na punkcija da imas odlicna brojka na jk i kvalitetni

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 21:55:16   
kapina
I kaj tebe srecno gina dusicke

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Вештачко оплодување VI дел
20.10.2014 22:19:07   
kapina
I na mene stomakot mi e mnogu poduen kozata mi se suse imav I uzasni bolki vo jajnicite no fala mu na gospod sega nemam potocno vcera I denes odmaram samo pijam c
tecnostI I toa e toa pregnil mi stavija sega 5 minuti porano odosto kaza dr lazarevski no mislam oti ne e tolku strasno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 7:57:25   
Pinky30
Devoki kazete mi punkcija koga se pravi dali togas stavaat anestezija celosna no kratkotrajna i dali na transver stavaat povtorno ili togas nema potreba bidejki e vaginalno?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 9:05:23   
mili4kask

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

Devoki kazete mi punkcija koga se pravi dali togas stavaat anestezija celosna no kratkotrajna i dali na transver stavaat povtorno ili togas nema potreba bidejki e vaginalno?


Pinky30 на пункција ставаат краткотрајна анестезија. За ембиотрансфер не. Тогаш нема потреба, бидејќи целата процедура не е болна, само е битно да си со полна бешика.

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 10:34:04   
LoveableMe RR
Gina, skriena, kapina, среќнo, пишетuser posted image е кaкo ќе пoминете

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 10:39:18   
sonce79
Девојки да се пријавам, вчера бев на ехо, и докторот виде 2.... Поголем шок ми беше ова искрено отколку кога ја направив бетатаuser posted image Не дека не знаев дека има огромни шанси, ама сепак.. Никогаш не сум се замислувала со близнаци, не сум ни сакала многу искрено.
Не ме сфаќајте погрешно, среќна сум ептен, ама малку извадена од памет.
За срцева реакција беше рано, за 2 недели ке одам да ги слушмеме..

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 10:44:58   
LoveableMe RR
Sonce79, прекрaснa вест, имaј убaвa и леснa бременoст.user posted image user posted image Кaкo сe чувствувaш, имaш ли прoмени пoрaди дуплaтa бетa?user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 21.10.2014 10:45:38 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 11:35:26   
mili4kask
Одлично Sonce79 браво!!! user posted image Уживај во твојата бременост и гали си го мешето! Ова е дефинитивно до baby dust-от на Hopeful user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 12:09:52   
mesecina83

ИЗВОРНА ПОРАКА: tea 88

Inaku zaboraviv da vi pisam denes bev na eho zaradi hiperstimulacijata.doctorot rece da miruvam , oteceni jajnici,voda vo stomak i ne e nesto hitno i za 2 nedeli ke pominelo.denes mi e 16den od transfer i betata mi bese 517. za eho po 1 nedela. Mojata ne e tolku visoka za user posted image user posted image .na Hopeful mislam1000 i bese na istiot den i si nosi bliznacinjauser posted image

Draga Tea jas na 15 den od transferot koga merev beta vo Remedika mi bese 511 i znaev deka sum bremena so bliznaci uste od samiot start ,atie mi velea rano e dali ke bidat 2 ili 3 .Kaj mene se bea fatile site 3 no na prvniot pregled mi rekoa deka se 3 tocki no teka 3 tocka slabo se razviva potoa na 2 pregled se vide deka zoastanuva so razvojot i mi rekoa deka samo ke se isusi i taka ostanav so 2 vo mesko moj .Eve sega sum 18+3 nedela i samo 2 kg sum popravena ii jas sum cvrsto ubedena dekqa i kaj tebe se dve bebuski ti posakuvam ubava bremenost pozz

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 12:45:31   
Libra88
Девојкииии, јас сеуште не сум стигнала да размислувам на темата вештачко оплодување но секој ден ве следам дали има некоја нова трудница... Ииии пуштам среќа на сите за успешно ИНФ !!!!

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 12:48:10   
kapina
Sonce79 super jas sum mnogu vozbudena utre kako ke bide punkcijata so mm se raspravame ako ima em brioni za zamrznuvanje dali da zamrzneme kako odi taa postapka kolku ke ne cini seto toa se vkupno vo

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 12:49:50   
LoveableMe RR
Дa видиме кaкo сме нa тaбелaтa?

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

15.09 - Loveable Me RR- почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
29.09 - kapina - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
29.09 - gina - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
29.09 - Milicka30 -почеток со терапија (Таше Tрпчевски, Плодност)
05.10 - sasaiciko -почеток со терапија (Хаџилега, Ремедика)
25.10 - mili4kask - почеток со терапија (Ивановски, Систина)
04.10 - skriena - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
13.10 - Anonimen - почеток со терапија (Поповиќ, Систина)
/.10 - butterfly00- почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
/.12 - весник - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
/.11 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
/.11 - sanjaaaa- - почеток со терапија (Ивановски, Систина)
/11 - Kaya трансфер со смрзнати ембриони (Димитров, Ремедика)

=========================

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

08.10 - LoveableMe RR=пункција 13.10 = ET
09.10 - Мilicka30=пункција 12.10 = EТ
21.10 - skriena= трaнсфер сo смрзнaти ембриoни
22.10- gina= пункцијa 25.10= ЕТ
22.10 - kapina = пункцијa 25.10= ЕТ


=========================
23.10- Milicka30=TЕСТ
24.10- LoveableMe RR=TЕСT
07.10- skriena = TЕСТ
08.10-gina= ТЕСТ
08.11- kapina = TЕСТ


2014 година

nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image avgustina2 user posted image Kolacence user posted image lolla user posted image mesecina83 user posted image lily98 user posted image stefanieuser posted image Hopeful user posted image sonce79 user posted image tea88user posted image Nestrpliva28 user posted image




< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 21.10.2014 19:33:15 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 12:59:05   
gina
Sonce79 user posted image cestitki mila imaj ubava bremenost samo vaka neka prodolzi sega cekame novi trudnici user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.10.2014 13:35:11   
Milicka 30
Sonce79 имај убава бременостuser posted image па тек со близначиња...што може човек повеќе да посака од ова?!
Уживај си во бременоста, нека расте стомачетоuser posted image

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?