|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 [10] 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 12:02:44   
sandriana RR
Утрово и мене ми текна дека се ближи 8ми Март - и поим неам како да поминам ем ефтино, ем да не биде моево дете на пик дека не однело ништо. Јас у принцип сум мрзач на 8ми Март како ден за подароци.
Лани ја испратив со честитка и марами, ама годинава ќе размислам за идејата на АнаМоли.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 12:13:51   
Tanjat7880
Kaj nas vo shkolo tradicija e da se soberat grupno pari I se kupuva identicen podarok na dvete nastavnicki I tolku.
Ovaa godina se pagja vo sabota bre pa zar na 10ti ke nosime pokloni,ne,ne e terminot adekvaten,jas mislam da apstinirame od toa godinavauser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 12:15:00   
Bethany
Јао жени, ете и тоа сум дочекала... Ќе треба да мислам за 8. март на учителките, а појма немам...
Давајте идеи, мене ич не ме бива. user posted image Многу ми се тешки овие работи...

А нели 8. март паѓаа во сабота? и што во петок ли треба да им однесе подарок?
А гарант тука сите носат нешто, дури и очекувано е user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 12:22:54   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880
,ne e terminot adekvaten,jas mislam da apstinirame od toa godinavauser posted image

И јас се сложувам, да играме на та карта user posted image
Ама навистина кога би го носил подарокот, во петок ли, или понеделник?

И не ми е за парите да уштедам навистина, туку многу ми е мака кога треба подарок да бирам, ептен се оптеретам, па посебно и за некој кој не го ни познавам user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 13:07:23   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Kaj nas vo shkolo tradicija e da se soberat grupno pari I se kupuva identicen podarok na dvete nastavnicki I tolku.


Ова ми се допаѓа, не сум за поединечни поклони ама ич па тоа е двојба па кој што однел,повеќе помалку, види ја мајкава како не и е срам.. и дрн дрн други работи.Затоа убаво прават како што вика Tanjat7880, собират пари одбор на родители и се купува нешто за внимание и толку.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 13:21:01   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Kaj nas vo shkolo tradicija e da se soberat grupno pari I se kupuva identicen podarok na dvete nastavnicki I tolku.


Ова ми се допаѓа, не сум за поединечни поклони ама ич па тоа е двојба па кој што однел,повеќе помалку, види ја мајкава како не и е срам.. и дрн дрн други работи.Затоа убаво прават како што вика Tanjat7880, собират пари одбор на родители и се купува нешто за внимание и толку.

Pa i mene mi e ubavo site zaedno, ama toa e skolo, ne znam za vo gradinka kako funkcioniraat rabotite, ama ne slusnav dosega nesto zaedno nekogas da se organiziralo. Baska, nie sto trgnuvame doprva, se uste sme na adaptacija, ne ni trgnavme asalno, ke ne fati praznikov epten na pocetokot.


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 13:25:38   
Tanjat7880
E da,vo shkolo sme organizirani,vo gradinka nefunkcioniravme taka pa I jas nosev de cashki,marami,lancinja(bizuterija) I tako to

I kako ideja,lani se sobraa po 50 den.od dete I se kupija mnogu ubavi albumi za sliki,onaka poluksuzni koi koshtaa okolu 600-700 den ako dobro se sekjavam a ima I pomali poeftini...ova kako idea


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.2.2014 16:41:22 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 13:28:07   
stela
Na kraj pamet ne mi pagja da nosam poklon za 8mi mart na vospitackite vo gradinka, i onaka ne go pocituvam kako praznik pa uste i poklon da im nosam, pa uste i vo gradinka...:))) za vo skolo ...zdravje :)

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 16:31:37   
Hunny
Па мислам дека наставничките не се дојдени до подароците од децата, како што претходно напишала една членка. Доволно е усна честитка, насмевка и малку почит како кон секој човек.

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 19:20:41   
kromitce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Па мислам дека наставничките не се дојдени до подароците од децата, како што претходно напишала една членка. Доволно е усна честитка, насмевка и малку почит како кон секој човек.


se soglasuvam deka ne treba da se kupuvaat podaroci...jas sekoja godina mu pomagav na sin mi da izraboti nesto i toa da im go podari na nastavnickite..na internet ima razni idei i toa najcesto bea izrabotki od hartija i sl....pomali bea i vo skolo ne se organiziraa i ne sobiraa pari tuku individualno......e sega ovaa godina se organizirale i sobiraat pari...a toj nejke da cue da dade pari...vika ke im napravel cveke od hartija..user posted image ....mislamdeka i nie roditelite malku preteruvame so toa davanje podaroci ama toa e samo moj stav...na krajot na kraistata sekoj si znae

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 22:20:02   
Defne90 RR
Се сеќавам и ние како деца дека се собиравме по 50 или по 100 денари и така купувавме групен подарок за учителката,што според мене е многу поубаво.Сепак многу е подобро да добиеш еден поголем и подобар подарок неголи 30 што сигурно пола и повеќе од нив ќе завршат во подрум или на таван па така ти само парите џабе си ги давал.А и подобро е за родителите така секој посебно ако купува нема да ти стасаат никако 100 денари а пак на тоа да се додаде и уште една наставничка е тогаш тоа е навистина непотребен трошок.А пак така кога ќе се падне празникот во сабота или недела јас сум ептен против подарокот да се дава ден потоа или ден пред.Се знае подароците се даваат на 8 Март а не после или пред .

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот kromitce)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Подароци за учителките
26.2.2014 23:00:13   
Yummy Mammy
Jas sakam koga im podaruvam nesto na ucitelkite zasto toa stvarno go pravam od srce. Voopsto ne mi se dopaga koga im se kupuvaat tasni, nakit ili kako sto pisav lani tocak! No, nesto simbolicno, smetam deka treba da im se dade. Prvo zatoa sto nas mladite moze nisto ne ni znaci 8mi mart, ama oni si go postuvaat i uste si odat na proslavi. Togas ferski e da gi ispostuvame i nie. A vtoro, oni vo gradinka nitu eden den ne utnale i so decata izrabotuvale cestitki i za 8mi mart, i za nova god, i za den na tatkoto, i za nedela na semejstvoto, i za se sto postoi i nepostoi. Zatoa, povtorno ferski e da im se pokaze deka i na niv mislli nekoj.

A sto se odnesuva do tipot na poklonot, jas lani podgotviv isto kako AnnaMolly (mislam deka tuka ja procitav idejata) ubavi solji za caj\kafe, napolneti so bajadefi i cestitka nacrtana od kerka mi, ubavo zavitkani. Ucitelkite bile zadovolni i i rekle na kerka mi deka sekogas koga ke si pijat cajce ili kafe ke im teknuva na nea. E za mene toa e vistinski poklon - da ne kosta poveke od vnimanieto i zasekogas da potsetuva od kogo e.

Ovaa god imame 4 ucitelki, 2 kaj ednata, 2 kaj drugata kerka, i stvarno poima nemam sto da im spremam.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Подароци за учителките
4.3.2014 23:14:57   
Yummy Mammy
Iiiiii? Sto odlucivme za podaroci za ucitelkite?
user posted image Seriozno, jas uste poima nemam... dajte ideja, pls...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Подароци за учителките
5.3.2014 19:29:46   
miana
Кај нас собираат по 100 денари и незнам што ке и купат на наставничката. Мој предлог им беше да и купат убав паричник од МОНА, и некое убаво саксиско цвеќе, па сега ке видиме до утре уште колку пари ке соберат. До сега дале само 16 родители а има 28 деца во класот. Нема да ја силиме работата, колку ке дадат - толку. За паричник од МОНА има пари а за друго ако се собере супер ке биде.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Подароци за учителките
5.3.2014 23:00:42   
mommy_angels RR
И јас поима немам што да купам.Најлесна одлука ми беше цвеќе,ама сега веќе не оди и тоа зашто подарокот планирам да им го дадам во понеделник,благодарение на грипот проследен со бронхит user posted image .Ајде ,јас имам уште малку време за размислување user posted image
А вие другите што одлучивте?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Подароци за учителките
6.3.2014 8:42:11   
vezilka RR
Јас навистина поима немам. Можеби оваа година ќе го искористам предлогот од погоре со шољите за кафе. И секако ќе има од материјалот за нашата овогодишна кампања, картичка со текст кој реферира на родовата еднаквост во секојдневието и магнет за на фрижидер со слична порака. user posted image Да ги потсетиме учителките дека 8ми март не е денот на мајките туку денот посветен на родовата еднаквост.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Подароци за учителките
6.3.2014 9:37:32   
Tanjat7880
Eeeee devojki,da znaete nie vekje vo kakva "shema" sme na ovaa temauser posted image
Se dogovorile devojcinjata od klasot kaj sinko grupno da kupuvaat podaroci za nastavnickite,treba sekoe dete da donese po 10 denari I taka site ke odele I ke kupele podarok,tuka interveniravme nie starite deka malku im se 10 denara,shto jadni ke kupat so tie pari I poslushaa I sega dogovorot e po 20 denari sekoe dete I taka...ehh edvaj cekam da vidam kako toa oni ke se organiziraat I shto toa ke kupatuser posted image
Ke ve izvestam za krajniot rezultatuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Подароци за учителките
6.3.2014 11:07:51   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Eeeee devojki,da znaete nie vekje vo kakva "shema" sme na ovaa temauser posted image
Se dogovorile devojcinjata od klasot kaj sinko grupno da kupuvaat podaroci za nastavnickite,treba sekoe dete da donese po 10 denari I taka site ke odele I ke kupele podarok,tuka interveniravme nie starite deka malku im se 10 denara,shto jadni ke kupat so tie pari I poslushaa I sega dogovorot e po 20 denari sekoe dete I taka...ehh edvaj cekam da vidam kako toa oni ke se organiziraat I shto toa ke kupatuser posted image
Ke ve izvestam za krajniot rezultatuser posted image


Хехехе скромни деца. Ете тие кога се договараат поефтино ќе поминеме. Гарант до лани кога вие, родителите сте се договарале поскапо сте поминувале. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Подароци за учителките
6.3.2014 11:13:37   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR
И секако ќе има од материјалот за нашата овогодишна кампања, картичка со текст кој реферира на родовата еднаквост во секојдневието и магнет за на фрижидер со слична порака. user posted image Да ги потсетиме учителките дека 8ми март не е денот на мајките туку денот посветен на родовата еднаквост.


user posted image user posted image user posted image одлична идеја

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Подароци за учителките
6.3.2014 13:31:57   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Eeeee devojki,da znaete nie vekje vo kakva "shema" sme na ovaa temauser posted image
Se dogovorile devojcinjata od klasot kaj sinko grupno da kupuvaat podaroci za nastavnickite,treba sekoe dete da donese po 10 denari I taka site ke odele I ke kupele podarok,tuka interveniravme nie starite deka malku im se 10 denara,shto jadni ke kupat so tie pari I poslushaa I sega dogovorot e po 20 denari sekoe dete I taka...ehh edvaj cekam da vidam kako toa oni ke se organiziraat I shto toa ke kupatuser posted image
Ke ve izvestam za krajniot rezultatuser posted image


pa bas prigodno po edna ruza i aj so zdravje
pa da ne treba avion da im se kupi
ne odat kumovi na svadba eden 8 mart e
bravo za decinjata

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Подароци за учителките
6.3.2014 21:12:22   
Bethany
Јас зедов Мерси бонбоњерче и една убава црвена ружа , преубаво завиткана.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Подароци за учителките
7.3.2014 11:11:44   
sandriana RR
Купивме вчера шољи за кафе, ги наполнивме со атлантис бомбони (по идеја на АнаМоли), ги спакувавме и сабајлево во градинка не пречека тетката од бебешката група. Ми беше страв да и ја дадам на Т кесата со поклоните, да ја внесе сама во занимална (да не ги искрши), а на теткава друга ми беше незгодно да и ги дадам и да и речам да ги предаде кај Т во група. И така, ги оставив во шкафче...Ако им текне да зирнат - арно, ако не, после коа ќе ја земам, ќе ја видам сигурно бар едната негователка нејзина па ќе се расчистиме user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Подароци за учителките
7.3.2014 12:03:37   
@Mila@
Vcera vo gradinka imale rabotilnica za pravenje cestitki i jas si ja dobiv prvata racno napravena cestitka od sinko 2 god i 2 meseci e i mng e najslatka,em nacinot na koj sto ja dobiv pustiot koga me vide se shtrekna i trca da ja zeme i da mi ja dade i me bubna zlato malo...e sega da se vratam na temata..bidejki beshe vo film na crtanje i pravenje cestitki napravivme zaedno 3 cestitki za site ucitelki pecat od negovoto race i nekoj shrabanici sto sam gi praveshe...jas samo tekstot go napishav i cekavme da se isushat da gi stavime vo kesickata za podaroci...a im zemav marami na site tri mng se slicni i univerzalni.
I denska sinko moj si gi zema kesinjata za uciteki i sam gi noseshe do gradinka da im gi dade lele majko koi radosti bea.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Подароци за учителките
10.3.2014 10:35:02   
mommy_angels RR
во петокот уште си бевме под терапија,па не одеше во градинка.Имав интересен план за подарок,ама бидејќи дете ми беше болно,немав волја да го остварам,здравје за догодина веќе си знам user posted image
Сега на враќање од контрола им купив по една колекција на Нивеа и А им ја даде сабајлево.
А да, леле со мм дури се убедивме дека треба да се купи подарок user posted image
Не му е нему за парите,туку чудно му било сето тоа user posted image
Ехехеееее,не знае дека само што почнуваме....

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Подароци за учителките
12.6.2014 10:34:23   
miana
Мајки, се ближи и денот кога ке го земеме првото свидетелство на керками..
Знам дека се дава нешто на наставничките..Што мислите вие? Дали да и купам убав букет цвеке или пак на пример еден цвет и мерси бонбониера? Што е најпаметно?

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 9 [10] 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 [10] 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?