|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
25.11.2013 19:24:27   
Mihaela 2010
konecno doznav sto saka moeto dete za nova godina...kasa da si igrame prodavacki user posted image ...vidov pred nekoj den vo edna prodavnicka kaj nas za igracki i bas e ubava...mislam deka mnogu ke i se izraduva...ete i toa go resivuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
25.11.2013 19:35:32   
deluxe
За ќерката со мм планираме сами двајца да изработиме куќичка за барбики од иверица.Мм е вешт за тоаuser posted image user posted image ,Додека за бебушко ќе смислиме друго нешто

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 25.11.2013 19:38:06 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
26.11.2013 10:19:15   
rina13
Мојава сакала поклон зелен со пуно киндер јајцаuser posted image user posted image Епа што сака тоа ќе добие ќе и купам киндер јајца и ќе ми ги завиткаат во зелена торбичка во цвеќара.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
26.11.2013 12:13:48   
Snowhite RR
И ние вчера го прашувавме што сака да му купиме за Нова година, ама не кажа конкретен одговор, ај денеска и јас ќе го натерам да пишеме писмо на Дедо Мраз што сака за Нова година да му донеси

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
20.12.2013 16:19:08   
Hunny
Бидна и подарокот за Нова година. И купивме две преубави сликовници:едната музичка и другата многу интересна. Сакав да и купам 3д сликовница, ама ме предомисли мм дека одма ќе ги искине фигурите. И купив и преубаво капутче(претерувам знам, ама пусти меракuser posted image ) и утре планирам една кукла бебе и доста и е. Вчера имавме слава, па доби еден куп пакетчиња и преубаво фустанче.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
20.12.2013 20:43:38   
Snowhite RR
Сакал кола на далечинско и баш се погоди од кај мм од работа дедо мраз ќе им подари кола ама на батерии, а јас денеска колку да го залажам му купив две мали количина, а мм па да не остани покусо, излезе и му купи и тој малечко, ама на батерии, моите не виле убави, а јас и на Јана и купив кукла бебе, кое лази кутрата нема кукли, со од брат и' колите играuser posted image и од нас изгледа толку, сега другите нека купуваат

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
21.12.2013 14:12:13   
Felly RR
М во градинка на списокот за желби до Дедо Мраз запишала дека сака маска за Бел (убавицата од Ѕверот) а не знам што би можела да импровизирам како маска да направам, не само на лице сака и надолу да може да облече таков фустан. Стварно не знам како да го изведам тоа, ако имате идеи, пишете.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
21.12.2013 14:16:49   
Mihaela 2010
Eve i jas denes dokupuvav...pred nekoj den i kupiv dve knigi,denes kasa (za prodavacki)ama epten e dobra,vadi lenta,muzika ima,paricki,se komplet..potoa uste tri pomalii knigicki sto gi nemame,pa edna igra sto bas mi se bendisa,drveni se vo oblik na krug,triagolnik,pravoagolnik i treba delovite da gi sostavuva,bas i ke si gi nauci formite,i pecati interesno mi se vide,kako valjak ima vo nekolku figuri ...e sega cekam da donesat uste plisani tom i jeri pa ako me bendisuvaat uste toa i tolku,ke ima paketce i dosta e

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
21.12.2013 14:44:06   
Annet
se sakame a najveke kinder jajca da ima vo poklonceto,ama da ekutuja so masna zavrzana:)))
Dosega zemav mn ubava bebe slozuvakla od Toper em prikazna em slozuvalka,Slozuvalki so Strumfovi i strumfovi,figuri mali. Planiram edna kujna i eden mikrofon .I plastelin so alat:)))Dosta e.Ovie sto gi kupiv i gi dadov da si igra,a ostanatoto da go kupam i stavam vo golema kutija so kapak i masna,i kindr jajce:)))) Zelbi mnogu:)))))

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
21.12.2013 16:09:17   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Eve i jas denes dokupuvav...pred nekoj den i kupiv dve knigi,denes kasa (za prodavacki)ama epten e dobra,vadi lenta,muzika ima,paricki,se komplet..potoa uste tri pomalii knigicki sto gi nemame,pa edna igra sto bas mi se bendisa,drveni se vo oblik na krug,triagolnik,pravoagolnik i treba delovite da gi sostavuva,bas i ke si gi nauci formite,i pecati interesno mi se vide,kako valjak ima vo nekolku figuri ...e sega cekam da donesat uste plisani tom i jeri pa ako me bendisuvaat uste toa i tolku,ke ima paketce i dosta e

Zaboraviv...preska gi pakuvav i imam kupeno i mn ubava drvena kutija za snolickite ,lasticinjata,alkiteuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
26.12.2013 10:46:38   
sandriana RR
Од толку планови и мислења, на крај на Т и купив вакво шаторче
user posted image
Го начекав на Групер, и не можев да оддолеам user posted image Ем шаторче, ем со шара на БубаМара - полн погодок за вкусот на Т user posted image .
Едвај чекам да видам како ќе реагира user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
26.12.2013 11:18:47   
Mihaela 2010
sandriana ke se iznauziva T....nie dobivme nesto slicno lani za rodenden dete ne iskoci od tamo...site kukli gi nabuta vnatre ,pa im gotvese gi uspivase uzivancija...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
27.12.2013 15:05:46   
Bethany
Сандриана, супер подарок, и плус ако имате простор нон стоп да стои така наместен. user posted image

А синчето мое доби ооогромен подарок лего коцки, и потоа пак и авион и камион и воз со шини од дрво, и веќе нема да добие ништо со месеци. Доста му е, ионака другите играчки само стојат... user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
27.12.2013 16:43:40   
Defne90 RR
I jas mislam deka podarokot sto sandriana go odbrala za svoeto dete e prekrasen.Jas pak se prasuvam sto da mu podaram na pogolemoto pomaloto uste ne razbira nema zosto dzabe pari frlanje.Ne znam veke sto da mu kupam ima tolku mnogu babi i dedovci site mu kupuvaat igracki za sekoja prigoda dali rodendeni dali novi godini taka ke si go pocastat i sega nema sto nema.Se si mislam da mu kupam edna mini tabla so kredi gledam vo posledno vreme e zainteresiran za pisuvaaanje i za crtanje i prethodniot pat koga vide takva kaj sosedite celo vreme crtase i si sarase nesto ne se pomesti.Si mislam belki ke se zanimava da ne bide se pred kompjuter ocite ke si gi rasipe.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
27.12.2013 17:42:06   
Bethany
Дефне90, мислам дека тоа е супер подарок.
Јас на мојов следното што ќе му купам (а тоа ќе биде за неколку месеци) е табла за пишување со магнети, бројки и букви.
Имам таква видено, и мислам дека ќе му биде од полза.

Инаку, и јас кажав доста е од играчките, премногу се веќе, не се ни игра со нив, само да си има. А тоа нејќам да го учам така.
Вчера бевме во продавница и виде пак некоја играчка и ми вика Дај (автобус ли беше не знам). Јас му викам: е не може и точка. Имаш дома и премногу.
Добар беше, не се бунеше, прифати смирено, изгледа гледа дека сум озбилна и тоа многу. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
28.12.2013 11:32:12   
Felly RR
Јас и зедов од оние боцки што се редат на табла, и може да се прават разни слики, има дури и книгичка со примери.На М многу и се допаднаа, и вчера 2 саати играше со нив. Други подароци што ги доби, се принцеза, машина за перење, и сега планирам уште во чорпачето новогошишно да и ставам, една сликовница, шнолички, стегачиња, и најдовме карти со принцези, па и на нив сигурна сум дека многу ќе се израдува. Па ќе го наполнам чорапчето со такви некои ситници, ама точно на Нова Година за утрото кога ќе стане да може да им се израдува.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
28.12.2013 13:11:07   
vezilka RR
А стварно, подароците им.ги давате сега, или итрото на први како демек дедо мраз ги оставил. Јас мислев сега да му го дадам, ама сестра ми ме искара, ми вика ќе.остаиш.под елка, сабајлето ќе си го најде.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
28.12.2013 13:18:11   
sandriana RR
Оваа година прв пат Т има класичен подарок од мене и мм, па некако се воздржуваме да го чуваме сокриен до утрото на 1ви Јануари, кога би и го оставиле под елка. Инаку, подароците од останатите блиски си ги доби на рака, те., сама си ги одбра, па немаше можност за под елка.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
28.12.2013 14:16:57   
Felly RR
И кај нас подароците од блиските си ги доби веќе, а јас и го дадов подарокот претходно оти така бевме договорени - кога имаа приредба во градинка и им дојде Дедо Мраз, моравме да се убедуваме за да остане полсе приредбата, па и кажав дека морам да одам на работа, зошто Дедо Мраз ќе доаѓа од градинка кај нас на работа, па да и земам уште еден подарок. Затоа си го доби предвреме, ама сакам да има и нешто што ќе го добие баш на 1-ри утрото. Затоа и ги спремив и овие ситници, ех, да , заборавив, и круна за мојата принцеза ќе има во чорапчето. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
28.12.2013 23:00:12   
mommy_angels RR
А сеуште не разбира нижто околу Нова година и подароци,така да ситници веќе си доби,паќетчиња и подароци од блиските исто така,а за догодина здравје ќе си бираме подароче.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
29.12.2013 11:32:06   
Bethany
Ние го прославувавме Божиќ со пријателите сега на 25/26. па заедно тогаш отваравме подароците, за Нова Година нема ништо, и евентуално за вториот Божиќ кога ќе бидеме кај дедо и баба ако биде некое подароче. user posted image
Ете вчера пак доби ама гардероба, дедо и баба пратија пари за пакетче/подароче, ама ние му купивме џемпер и фармерки user posted image

Инаку, кај мене дома за Божиќ на 7.јануари секогаш нешто се подаруваше. Пакетчињата за Н. Година од работа и плус некое подароче за Божиќ. Така беше кај нас.
А ние со мм сигурно ќе си даваме подароци и понатаму на двата Божиќа, на првиот од нас, на вториот од роднините user posted image


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 29.12.2013 11:34:29 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
29.12.2013 15:34:55   
AnnaMolly RR
Син ми си доби тоа што посакуваше пред некоја недела, гооооолема играчка улица со кола на батерии. Лудило е играчката.
Сега баш ноќта за нова година ќе си добие коситм Спортакус, го нарачав да ми го шијат и утре ќе одам да си го земам, ќе се помоча од радост кога ќе го види.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
29.12.2013 17:36:03   
Snowhite RR
Ех не можевме да останиме само со количината, па кога купував подароци за другите дечиња му купив коцки уште едни, немаше такви, а одамна сакав да му купам. И јас до сега не сум го чувала подарокот за под елка, му го давам обично кога ќе го купам, а Фросина ми даде идеја можи и јас така да направам, во чорап некоја сликовница да му ставам и под елка, ќе видам. Инаку од градинка доби меморија игра и пакетче, од кај татко му од работа денеска Не лути се човече, ама како на ќебе и со големи фигури, (требаше кола на батерии ама последни отидовме и се потрошиле колите, па така сега имаме две Не лути се и за Јана исто), баба му пижами и за Ј вреќа за спиење, ни даде пари додуша, па јас му ги купив. Толку до сега, доправа следуваат од другата баба, од чичко му и од вујко му и од кумот.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
29.12.2013 17:38:59   
Defne90 RR
Nie vcera rascistivme so podarokot od dedo mraz mu poracavme eden golem avtomobil od edna prodavnica za igracki i dedo mraz sinoka mu go donese.Inaku sega za bozik mu imam kupeno mini tabla so kredi da ctra po nea ke ja zavitkam i utroto na bozik ke mu ja stavam pod elka pa koga ke stane ke si ja najde.Za nova godina babite i dedovcite mu imaat kupeno izgleda pak nekoi igracki koj sto pravi sega ovaa nedela samo podaroci ke se otvaraat.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
30.12.2013 14:03:25   
Hunny
Јас подарокот утре вечер ќе и го ставам под елка, сабајлето да си го најде. Претерувам, зашто знам дека уште е мала и не разбира, ама меракот на мама е поголем.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?