|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 14:23:50   
Annet
Ја отварам оваа тема бидејќи се ближат Новогодишните празници и треба да се подари нешто на нашите најмилички,дечињата.
Да си дадеме идеја едни на другиuser posted image


< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 12.11.2012 14:42:29 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 14:32:29   
Mihaela 2010
Kolku ubava tema,edvaj cekam da dojdat tie novogodisni praznici,se cuvstvuvam kako dete,se raduvam kako dete,sakam da podaruvam,i toa mnogu....
ke kazam sto podariv na kerka mi lani:mnogu go sakase Garfild,togas bas bese aktuelen crtanot,od vaj go najdovme niz grad,vovce za okolu elkata,ubava kniga so nekolku prikazni vnatre,dedo mraz na magare kako pee,plisano slonce,i od rabota sto ni dadoa paketce....
Gi spremiv i zavitkav ubavo i vecerta koga zaspa gi naredivme....utre denta bea radosti...
Za ovaa godina uste nemam nisto smisleno,ama cekam da dojde momentot i so zadovolstvo da podaram..

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 12.11.2012 15:24:25 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 14:48:06   
dostickage
Годинава мислам дека ќе биде една убава голема кујна на мојот иден готвачuser posted image
Ништо друго не му прави толкаво задоволство колку кујна.
Да не знаете случајно колку се движат оние на Little Tikes?

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 12.11.2012 15:17:19 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 15:19:04   
kikicka
Достичка,последен пат ги гледав во Сити мол и цените им беа околу 1300 1500 ден.
Едната беше и звучна,демек кога ке правел скара да му крчакло user posted image .Исто и јас го планирам кујничето на мојава цуфка домаќинка на мама!

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 12.11.2012 15:21:13 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 15:20:34   
miana
Vo jumbo se okolu 1000 denari maksimum...

Inaku jas lani za n.godina na kerkami i kupiv lap-tpo ( detski se razbira )
2011 god i kupivme kukla - bebe
Godinava navistina neznam sto saka ,treba da ispitam :)

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 15:23:52   
AnnaMolly RR
Лани ништо не му купивме на Филип за Нова година (а и за роденден) од проста причина што е мал и не знае што е од мама, што е од баба и слично. Играчки забранив да му се купуваат затоа што има многу, а игра со штипки и даљински. Облека имам за извоз, па така мислам дека тоа се залудно потрошени пари, односно не сакам само да купам нешто колку да се рече дека сум купила, а истото е непотребно.
Кога ќе биде поголем и поодговорен, кога ќе разбира што сака и кога ќе знае да си каже сам што сака, тогаш ќе добива подароци. На пример, лани кога го прашувавме што сака да му купат мама и тато за Нова година викаше „лепче и сиренце“ user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 15:24:38   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Достичка,последен пат ги гледав во Сити мол и цените им беа околу 1300 1500 ден.
Едната беше и звучна,демек кога ке правел скара да му крчакло user posted image .Исто и јас го планирам кујничето на мојава цуфка домаќинка на мама!


user posted image user posted image user posted image  ne mi se veruva. Samo treba da baram nekoja unisex zasto tato kje ne frli site od prozor.
Gledavme edna na little tikes bese okolu 10.000 denari kako za vo igroteka ama kje mi ja fati cela soba.Za tie pari kej ja renoviram domasnata kujna user posted image

Mi se svigja ova so krckanjevo.

Inace lani imase rabotilnica podvizna na trkala , paketcinja i obleka.
Koga e Nova Godina vo prasanje jas povekje se raduvam od decata

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 15:27:24   
kikicka
Озбилно,и јас се смеев. Инаку таа со звуците е баш машка ,пошто има скара нели и е плава боја нешто сиво имаше,а другата беше хелоу кити или тити како што би рекла Л.user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 15:30:39   
@Mila@
Nie ke mu zememe nekoja multifunkcionalna igracka so volan so zvuci so kopcinja sto poveke opcii ima toa podobro da ne me cepka po fioki i da mi otvara shkafcinja vo kujna neka se zanimava so nea...nekoja slozenaaaaaa :)

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 15:38:00   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Озбилно,и јас се смеев. Инаку таа со звуците е баш машка ,пошто има скара нели и е плава боја нешто сиво имаше,а другата беше хелоу кити или тити како што би рекла Л.user posted image user posted image


Vo koja prodavnica vo City Mall?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 16:34:14   
Beatris
Аууу таф уан user posted image Ми се допаѓа идејава за кујната, мислам дека би се радувала. Инаку го обожавам пред-новогодишното пазарување, поготово откако се роди А. Лани имаше купови под елката, од играчки, до облека и триста чуда. Иако имаше 7-8 месеци се радуваше и отвараше едно по едно. Баш ме заинтересиравте да смислам нешто интересно, веќе е голема и разбира се, ќе бидат радостииииии user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 17:31:21   
kikicka
Продавницата одма до Фродо за обувки што е,незнам како се викаше на 3 спрат.
А Беатриче,па може бе мт да се преправи во Дедо Мразuser posted image user posted image ама од они послабите дедо мразовци user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Озбилно,и јас се смеев. Инаку таа со звуците е баш машка ,пошто има скара нели и е плава боја нешто сиво имаше,а другата беше хелоу кити или тити како што би рекла Л.user posted image user posted image


Vo koja prodavnica vo City Mall?



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 21:11:53   
Hunny
Леле јас уште од сега се радувам, бидејќи ова и е прва Нова година, а бидејќи тогаш ќе има 8 месеци, сакам да и купам некој музички Дедо Мраз.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 21:47:12   
Annet
Lani bese mn malecka samo 4 ipol meseci,i ne razbirase..
E sega veke e drugo,ke se raduva.
Sekojdnevni ni se igrackite i alistata,normalna rabota,ama sega sakam nesto porazlicno,ako ima nekoja pretstava da ja nosam,pa da deli Dedo Mraz podaroci....
Neznam...a mislam da i kupam nekoj Novogodisen podarok,Dedo mraz ili nesto vo toj stil....
A i samata atmosfera e podebno dozivuvanje,nesekojdnevno.....Mozebi ke "pozajmam" nekoja vasa ideja:))))))

_____________________________

Понекогаш молчам не дека не знам што се случува околу мене, туку тоа што се случува не заслужува мој коментар..

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 22:01:14   
elenak
Леле колку ја сакам Нова Година и сите празници околу неа. И обожавам подароци под елка. Додека не се омажив дома тоа ни беше традиција, секој за секого купуваше подарок и го стававме под елка и немаше отварање до Нова Година (ама јас секако ѕиркав user posted image ). А за ќерка ми оваа е втора НГ, т.е лани тоа беше денот кога се вративме од болница па не ја памтиме ни она а ни ниеuser posted image Што значи оваа ќе ни биде прва и едвај ја чекам. Со оглед на тоа дека имаме роденден на 26-ти подароци ќе има еден куп, само што уште не разбира. Јас би и го купила Гами Беар да го најдам негде, го обожава user posted image  

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
12.11.2012 23:46:47   
kikicka
Ние за Л првата Нова година купивме Дедо мраз музички голем , уствари почнуваше да пее ако плеснеш со рацете, ама тогаш имаше 3 месеци не се радуваше мнг само слушаше песни, и ако цикнеше одма се уклучуваше тој user posted image . Е лани веќе разбираше и сама си го уклучуваше, а сега како ке биде незнам ама јас веќе му дадов идеа на мм да се преправи во Дедо Мраз user posted image
а за поклон кујна и зимам и нека готви!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Леле јас уште од сега се радувам, бидејќи ова и е прва Нова година, а бидејќи тогаш ќе има 8 месеци, сакам да и купам некој музички Дедо Мраз.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
13.11.2012 8:43:34   
miana
Kerkami ovaa godina sakala - kukla sto odi za da moze da si ja vodi za race user posted image
Kaj da najdam nesto vakvo?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
13.11.2012 9:07:54   
Mihaela 2010
Sinojka si legnavme i ja prasuvam,sto sakas dedo mraz da ti donese za nova godina??i se misli se misli mi vika:Kuklaaaaa,sega sme u taa faza so kukli,gi presoblekuva,gi rani gi uspiva....sto e ubavo koga deteto ke ti kaze sto si saka...bar da ne mu ja mislamuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
13.11.2012 9:45:58   
Cipi Ripi
Јас немам идеа што да му купиме на син ми. Дедо Мразовци музички обавезно ќе купиме, ама за нешто поголемко немам поима. А и сеуште е мал, за НГ ќе има неполни 8м. Уште од сега напоменав на сите роднини да не му се купува облека, бидејќки имаме многу. Ни остана уште да се снабдиме за зимово со едноделен скафандер(дводелен имаме) и дубак. Искрено, ако некој се понуди да ни купи дубак многу ќе не израдува.
Јас лично не би трошела пари за тракатанци пошто е мал, би му купила проодувалка, знам дека ќе и се радува за некој месец.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
13.11.2012 10:02:40   
Beatris
Ципирипи, и мојава имаше 8 месеци лани за Нова година, ама не знаеш колку се радуваше на подароците, се отвараше, се заигруваше, се смееше на глас, не можевме да ја станеме од под елката. Доказен материјал во прилог user posted image

user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
13.11.2012 10:18:01   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ципирипи, и мојава имаше 8 месеци лани за Нова година, ама не знаеш колку се радуваше на подароците, се отвараше, се заигруваше, се смееше на глас, не можевме да ја станеме од под елката. Доказен материјал во прилог user posted image

user posted image

Леле бре како си ја облекла во тон со атмосферава новогодишна. Доказен материјал 5!!!
Инаку ние сме баш во овој филм сега, седиме вака , се расфрламе со се и сешто и се смее Д на глас. И ги бара сите сијалици да бидат запалени и им вика УУУУ! Со мм уште од сега се радуваме за елката. Изгледа највеќе пари ќе отидат за сијалички во секакви форми.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
13.11.2012 12:19:36   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ципирипи, и мојава имаше 8 месеци лани за Нова година, ама не знаеш колку се радуваше на подароците, се отвараше, се заигруваше, се смееше на глас, не можевме да ја станеме од под елката. Доказен материјал во прилог user posted image

user posted image

Цуца Мразица user posted image Колку подароци собралаuser posted image Јас планирам оваа година на блиските да им кажам да и направат подароци од она што го јаде (сокчиња, кашички), не сакам класични подароци со смоки,чипсови и чоколади за да се давиме ние. Секако од работа од кај мм ќе има па тој ќе биде за нас user posted image И евентуално ако залута некој не предупреден.

< Поракaта ја уредил elenak -- 13.11.2012 12:20:26 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
18.11.2012 13:42:27   
penelopa
Веќе нарачано- бодија, маички, пижами и специјална облека за НГ - зелено елфче од Mothercare од Лондон а размислувам годинава да му купиме санка на син ми пошто ќе одиме на зимовање па да ни се најде. Други играчки и онака ќе добие мада ги има и премногу и се разбира € кои одат на неговата сметка.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
19.11.2012 18:14:53   
mosa
Цуца Мразица user posted image Колку подароци собралаuser posted image Јас планирам оваа година на блиските да им кажам да и направат подароци од она што го јаде (сокчиња, кашички), не сакам класични подароци со смоки,чипсови и чоколади за да се давиме ние. Секако од работа од кај мм ќе има па тој ќе биде за нас user posted image И евентуално ако залута некој не предупреден.


Moram da kazam deka za taa godina koga mi se rodi V za nova godinai mase 7 meseci.bidejki bese mal za klasicno paetce(mislam na ona so smogi,cokoladi,bomboni)kumovite mu napravile paketce samo vnatre imase nekolku uvbavi kasicki,cokolinosokcinja,znaci se ona sto togas mozese da jade toj.I da vi kazam preavo mnogu mi bese merak zatoa sto znaev deka paketceto ke si go izede V,a ne mm koga mu e dosadno i nema sto da pravi.Takvoto paketce mnogu mi se dopadna kako ideja.A mislam imase i nekoe samponce,ne sum bas sigurna.
A za ovaa godina veke sme pogolemi i razbira poveke,pa koga go prasav sto saka za NG da mu donese dedo Mraz ,V mi rece sakal cokolatceuser posted image .Cokolatce sekako ke mu kupam,no za pogolemo mislam nekoja kniga da mu kupam ke vidime.Paketce sekako ke ima.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
20.11.2012 12:57:59   
Pepelaska *
Мартин сакал дедо Мраз да му донесе покон( поклон) а каков не е битно user posted image

Минатите две год не му купивме ништо , првата беше мн мал а втората незнам навака натака, елка купивме доволно беше.Пакетчиња исто му носеа такви со сокчиња и кашички.

Годинава сакам нешто да го израдуваме, добра е идејава со кујнава , иако е машко сака да си готви а може и некој докторски сет и за тоа има меракuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?