|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каде за Нова Година?
25.11.2009 10:22:51   
profesorica
Што планови имате за НГ?
Дали практикувате да ја прославите новогодишната вечер некеде надвор од земјата, или често сте во некој ресторан, или пак дома со пријатели?
можеби во дискотеки, Кафулиња... на Настапи, организации...

Со мм порано како пар сме шетале надвор, Атина, Будимпешта и навистина ми се допаѓаше тоа но откако забременив и станав мајка сме две години дома кај кумот со друштво.оваа година планираме сами некаде или во ресторан или...ќе видиме.

А вие?Дали почнаа плановите???
 

< Поракaта ја уредил profesorica -- 25.11.2009 10:23:29 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 10:38:53   
mother 29
сеуште немеме договорено,ама по се изгледа ке одиме надвор од Мк на неколку дена!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 10:43:34   
Mila na mama
Во моја прославувачка кариера сум била 2 во кафич и 1 во ресторан на дочек. Со мм одевме обично на нешто како зимување кое околу нова година ама не прославувачки туку одмарачки. Сме оделе по 30 пред полнок на плостад и после дома ама сега со Мила не сме за на плоштад. Договараме нешто за Берово ама се ми се чини дека ништо нема од тоа да испадне. Ај има време ќе видиме.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 10:54:27   
tea
Ovaa Nova Godina ke si sedime doma. Nekolku dena pred N.G vleguvam vo 9-ti mesec i najdobro ke bide da si ostaneme doma sami ili so drustvo.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 10:54:35   
profesorica
мотхер 29 со марко туто комплето надвор од МК? или?

мила на мама, берово е прекрасно, има викендички многу убави со камини топли, а местото Браната е рајско за одмор.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 10:58:18   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

мотхер 29 со марко туто комплето надвор од МК? или?




не ,сами!Марко дома со моитеuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 11:08:53   
Enika
berovo e top mesto...za sekoe godishno vreme ..za shetanje :)

jas vo sk ova godina ama kade ne se znae...luka ima mn rab okolu nova godina pa nema hsansi negde...lani slaveve so drustvo u havana...se iznazurkav...ova godina ne bi mi smetalo i filmovi da si gledam so ljubeniot sami...ke vidime use nekako ni e rano za toa user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 11:09:45   
mother 29
ово нешто ми мириса  на фамилијарноооооооооооо,а Еника!?user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 11:34:07   
karla
Doma, so elkata "srede soba visoko"user posted image bidejki Lana e premnogu mala za da odime bilo kade. Edinstvena opcja ni e Mavrovo vo vikendica na edni prijateli, no toa najmnogu ke zavisi od vremeto a i se razbira od opstata zdravstvena sostoba na site

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 11:43:20   
Еца
Баш вчера со мм зборувавме на оваа тема и бидејќи си имаме мало бебуле, и едно големо бебе, хаха, се договоривме една вечер два три дена пред Нова Година , ке си излеземе на вечера, ќе си размениме подароци и тоа ќе биде наша Нова година, а ноќта со децата покрај елката, фамилијарно.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 11:44:31   
Bogdancanka
Ne sme razmislivale ali jas sum poveke za doma a drugata vecer da si izlezeme so drustvo...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 12:32:04   
Enika
mother29 takov decko iam...familijaren use sea...legnuva u 11 saat...lani ja si legnav u 8 za ng on use u 2 bil koma:D...lani sakav da slavam so drustvo na svirka bidejki pole 7 god so decko slavenje sakav sama...i use bevme taze so deckomi...si pominav super...ama aovaa godna sakam so nego...ke vidime pak ke bide negde u drustvo izglea...a on i taka ke ide na rab na 1vi pa nemoze mn da prai :D
kaj sum go nashla samo za po doma e coekov...on miren povlecen ja 100 na saat :D

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 12:41:05   
mami
како и последниве 2 години така и оваа си ја продолжуваме традицијата- кај кумовите и со уште еден пар- ептен погодено друштво сме си..секоја си знае што да спрема, мажите пиењето, имаме гитарче, караоке програмче, кумчето и Лука да не забављаат, абе поубаво неможе да ни биде...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 12:41:08   
profesorica
па спротивностите се привлекуваат нели????

ние сме спомнале на два три пати каде за нова година ама сеуште ништо кондретно, ни се иде надвор ама не ни дозволуваат финансиите.најверојатно или во ресторан или некаде со друштво во домашна/куќна атмосфера некое журкиче, ама ќе видиме.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 12:50:56   
Палешка РР
Пааааа, или во болница, или во најдобар случај дома, во раце со Миаuser posted image
Мислам дека ова ќе ми биде најубавата Новогодишна ноќ досега, само здравје!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 14:23:48   
Весна
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Пааааа, или во болница, или во најдобар случај дома, во раце со Миаuser posted image
Мислам дека ова ќе ми биде најубавата Новогодишна ноќ досега, само здравје!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Истото важи и за нас.
Ах, колку убава слика си имам во главата:
Јас, маж ми и Јана во нашата собичка. Јана веројатно ќе спие, а ние стопени од љубов ќе зјапаме во неа и тивко, многу тивко ќе си и’ посакаме среќна нова годинааааааа! user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 14:33:13   
STRUMFETA
user posted image user posted image user posted image user posted image za vesna i paleska,  od srce vi posakuvam neka vi se ispolnat ovie ubavi zelbi.
A nie za novogodisnata nok, najverojatno vo domasna atmosfera ili tuka negde vo blizina  poradi naseto malecko dzverceuser posted image .Seuste ne sme razgovarale, ova e moja pretpostavka, no nikogas ne se zna, mm ne e od onie sto so meseci unapred pravat planovi .

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 14:43:18   
arh_diz
Nie sakame da odime nekade kaj sto e toplo pa ke vidime

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 14:46:49   
Saturn
Па бидејќи за 10-тина дена ќе се породам, се знае, дома user posted image . Инаку сум прославувала со друштво или со мм и по кафичи и надвор од РМ (Атина. Солун ...). По ресторани немам идено. Од градовите надвор од РМ дефинитивно нај нај најдобро сум поминала во ИСТАНБУЛ!!! и тоа не организирано преку агенција, туку во сопствена режија со другари. Кога ќе ми текне на Турција, мх, мх, мх, мераци user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 14:47:22   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Пааааа, или во болница, или во најдобар случај дома, во раце со Миаuser posted image
Мислам дека ова ќе ми биде најубавата Новогодишна ноќ досега, само здравје!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Истото важи и за нас.
Ах, колку убава слика си имам во главата:
Јас, маж ми и Јана во нашата собичка. Јана веројатно ќе спие, а ние стопени од љубов ќе зјапаме во неа и тивко, многу тивко ќе си и' посакаме среќна нова годинааааааа! user posted image



да си знаете и двете дека ке ви звонам после 12, ставете си ги телефоните на вибрации за да не ги разбудам малечките, ама по секако ке ви звонам, да им честитам нив ПРВА СРЕЌНА НОВА ГОДИНАuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 14:57:50   
HristinAntonio
offf najverojatno po doma...a mi se odi negde 9bilo kade)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 15:39:36   
natasha
uffffffff,seuste nemame konretizirano tocno kade,sto i kako,no sepak bi sakala da ja pominam Novata Godina vo domasen ambient so semejstvoto,mnogu zizici,dobro vino i edna vreka detska smeauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 15:47:47   
Maria
I nie izgleda ovaa godina vo domasna atmosfera,a so ogled na toa deka ke bidam veke 36-37 nedela nisto cudno i da iznenadi bebushot,pa da ja docekam Nova godina vo bolnica.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2009 15:54:18   
BEBICA
I nie ke bideme doma za Nova Godina vo domasna atmosvera.Moze samo majka mi naredniot den da ni dojde na gosti pa da si posedi edno 10 tina dena.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Каде за Нова Година?
10.12.2009 9:40:10   
penelopa
Baš včera razgovaravme na ovaa tema..i rešivme...za Nova Godina odime vo Zagreb...edvaj čekammmm

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?