|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
30.11.2012 16:24:30   
Simona_k
AJDE PAK DA JA OTVORIME TEMAVA : SE BLIZI NOVA GODINA user posted image STO KE IM KUPUVAME NA NASITE? user posted image
MOETO MALO TINCE IMA 2GOD I 6 MESECI ZA NOVA GODINA KE DOBIE TABLA KOMPLET KO KREDI ZA CRTANJE DODEKA NE POCNAL DA MI SKRTA PO DZIDOVIuser posted image
ISTIOT POKLON GO MISLAM ZA VNUKATA KOJA IMA 2,8MESECI I VNUKOT 2,10 MESECI SE NADEVAM KE SE ZABAVUVAAT!!!TOA E MOJOT PREDLOG

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
30.11.2012 20:08:32   
Maca25
Ние уште немаме зборувано со мм што да и купиме на Н. за Н. година, ама она во последно време спомнува дека сака едно кученце од Дизни Шоп ( го видела на реклама) и дека многу сака такво да има. Арно ама ние дизни шоп немаме, па ќе бараме нешто слично на тоа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
1.12.2012 8:51:02   
Felly RR
Ние само првата година на М не и купивме ништо, ама имаше едвај една недела user posted image Втората Нова Година, и направивме повеќе пакетчиња, и сабајлето кога стана во кревет ги отвараше, и баш се радуваше на секое малечко нешто во пакетчињата.
Оваа година сама си порачува што сака - детски фотоапарат - тоа го спомнува повеќепати, па мора да бараме. И друго си бараше, па ќе видиме што ќе и донесе Дедо Мраз.
Инаку кујната ви е убава идеја. М има добиено од сестра ми, и сега кога нема толку излегување надвор, најмногу со неа игра.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
22.12.2012 14:37:00   
Cipi Ripi
Жени дајте предлог што да му подарат блиските роднини и пријатели на син ми?? Веќе цела недела ме прашуваат и не знам што да им кажам а да не биде облека или пакетче од каши. Облека не ни треба ама баш ништо, имаме полно за овој период, а каши веќе подолго време не му купувам, се му готвам. Имаме 7 и пол месеци.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
22.12.2012 14:54:24   
mosa
Inaku jas lani za n.godina na kerkami i kupiv lap-tpo ( detski se razbira )


Miana kolku pari cinese detskiot lap top i kade go kupivte ?Dobra ideja sto bi mu kupila na sin mi.Jas se mislev i za nekoja kniga bidejki igracki imame mnoguuuu,no lap top nemame.Toa bi mu bilo interesno.no nenzam kade da baram I otprilika me interesira cena?

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
22.12.2012 14:57:22   
mosa
Жени дајте предлог што да му подарат блиските роднини и пријатели на син ми?? Веќе цела недела ме прашуваат и не знам што да им кажам а да не биде облека или пакетче од каши. Облека не ни треба ама баш ништо, имаме полно за овој период, а каши веќе подолго време не му купувам, се му готвам. Имаме 7 и пол месеци.


Cipi Ripi a nekoja igracaka?Ili pak neka mu gi stavat parite na smetka pa koga ke sakate vie kupete mu nesto

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
22.12.2012 15:12:43   
Cipi Ripi
Играчка може, ама каква, која? Не сакам големи плишани мечиња. На едни им реков проодувалка, само за неа знам дека е навистина добра играчка и плус проодувалка. А пари за Нова Година не сака мм бидејќи до сега сите само пари му даваат на детево, никој ништо не му купил.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
23.12.2012 20:16:44   
mosa
Играчка може, ама каква, која? Не сакам големи плишани мечиња. На едни им реков проодувалка, само за неа знам дека е навистина добра играчка и плус проодувалка. А пари за Нова Година не сака мм бидејќи до сега сите само пари му даваат на детево, никој ништо не му купил.




Cipi Ripi a od onie igracki koi treba samiot da gi stava na vistinskata forma,kocki,nekoja interesna slikovnica,ili od onie muzicki slikovnici.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
23.12.2012 21:16:28   
mama_sk
Мноооогу љубов и внимание!!! user posted image user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
23.12.2012 22:04:19   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mosa

Играчка може, ама каква, која? Не сакам големи плишани мечиња. На едни им реков проодувалка, само за неа знам дека е навистина добра играчка и плус проодувалка. А пари за Нова Година не сака мм бидејќи до сега сите само пари му даваат на детево, никој ништо не му купил.




Cipi Ripi a od onie igracki koi treba samiot da gi stava na vistinskata forma,kocki,nekoja interesna slikovnica,ili od onie muzicki slikovnici.

Да, убави се тие едукативните од Енци Менци. Може сме малку мали за тие, ама па што, ќе пораснеме нелиuser posted image
user posted image user posted image до тебе

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
23.12.2012 23:00:22   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Жени дајте предлог што да му подарат блиските роднини и пријатели на син ми?? Веќе цела недела ме прашуваат и не знам што да им кажам а да не биде облека или пакетче од каши. Облека не ни треба ама баш ништо, имаме полно за овој период, а каши веќе подолго време не му купувам, се му готвам. Имаме 7 и пол месеци.

Пелени user posted image Ќе си ги искористи секако.
Не знам стварно и мене сега дека ни е роденден ме прашуваат за поклони и немам идеја. И јас реков проодувалка, мада ние туку речи и одиме ама ваљда ќе и биде поинтересна сега кога веќе е постабилна, добив предлог коњче клацкалка што го прифатив, ми се виде интересно, добивме плишан Дедо Мраз што пее и така. А и тие едукативните играчки се интересни со разни форми и бои, јас на кумашинчето му купив таква.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 8:42:56   
Mihaela 2010
Od nas najverojatno ke dobie sintisajzer so mikrofon...gi gledav na povekje mesta ,i vo Jumbo ama bese ogromen,taka da ke prosetam denovive uste malku da i najdeme nekoj po mal,posto kolku i da go koristi tolkav golem prvo ke mi se sutka niz kukja....a mnogu e muzikalna vo posledno vreme samo si peeuser posted image ...
pokraj toa,kako pomali podarocinja i zemav komplet kapa ,sal i rakavici,plisano bambi srnice sto sviri i mu sveti noseto,Dora slikovnica so lepenki...ke mi tekne uste nesto da i dokupam,da ima povekje za otvaranje...jas povekje se raduvam od neauser posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 9:17:33   
Maca25
Јас на внук ми вчера му купив коњче- клацкалка, свири и пее, мрда со устата и опашката. внук ми има 1,5 година и се израдува.
Е на ќерка ми уште не сме и купиле поклон, сака еднорог ама да не биде од тие со Барбики. Сака Iron man на батерии, сака некој лик од X man, хелихоптер на даљинско и многу балони. Се машки играчки. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 9:40:20   
mami2
веројатно ќе им бидат исполнети желбите што ги имаат. Бидејќи не пишуваат, писмото до Дедо Мраз беше цртеж, и добро е што им дадов лист А4 па немаше веќе место за цртање. Така на списокот на желби се најдоа:кран, стаза, багер на гасеници, пиратски брод, коли, а кај малата имаше „само“ кујна и девојка голема (кукла)

Во градинка учителките од јасли ги прашувале за новогодишни желби децата  и направиле список што го истакнале во ходник да можеме да си прочитаме. Главно посакале играчки а имаше две-три деца кои кажале дека сакаат месо. Срцки искрени се.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 10:08:04   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас на внук ми вчера му купив коњче- клацкалка, свири и пее, мрда со устата и опашката. внук ми има 1,5 година и се израдува.
Е на ќерка ми уште не сме и купиле поклон, сака еднорог ама да не биде од тие со Барбики. Сака Iron man на батерии, сака некој лик од X man, хелихоптер на даљинско и многу балони. Се машки играчки. user posted image

Kaj go lupi i sto pari ako ne e tajna?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 10:12:32   
Felly RR
Матеа пред некој ден доби виолина, сама си порача.user posted image Гледаше на тв како свират и посака и таа да има, и ете Дедо Мраз и донесе.user posted image Сега дома ни е уште повесело.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 16:30:26   
Hunny
Јас сакам да и купам некој Дедо Мраз што пее и свири, ама не можам да најдам убав . Тие во Џамбо не ми се допаѓаат. Можеби некоја од вас видела, па да ме упати???

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 16:41:47   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас на внук ми вчера му купив коњче- клацкалка, свири и пее, мрда со устата и опашката. внук ми има 1,5 година и се израдува.
Е на ќерка ми уште не сме и купиле поклон, сака еднорог ама да не биде од тие со Барбики. Сака Iron man на батерии, сака некој лик од X man, хелихоптер на даљинско и многу балони. Се машки играчки. user posted image

Kaj go lupi i sto pari ako ne e tajna?


Miana vidi vo Loko Kroko blisku tie:) jas denes bev vo potraga po konjce-na duvanje kako sto ima vo Jumbo samo plavo baram nemozam da najdama takvo mi poraca za N.g na drugarka mi sinceto ima 3godini moram da mu najdam mu vetivuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 17:27:51   
mosa
Да, убави се тие едукативните од Енци Менци. Може сме малку мали за тие, ама па што, ќе пораснеме нелиuser posted image
user posted image user posted image до тебе



user posted image user posted image
eve edno guskanje i od mene.Nema problem samo davam ideja pa mozebi ke bidat korisni.Jas imam edna slikovnica od prosvetno delo koja ima nekolku prikazni vnatre.koga sin mi imase 1.6 godina navecer obavezno gi razgleduvavme slikite,i preku slikite gi raskazuvavme prikaznite.Pokraj toa nauci i po nekoe domasno zivotno.(krava,kokoska,pajce)I mnogu bese interesen zatoa sto preku prasanja koi mu gi postavuvav toj ja raskazuvase prikaznata Jovance i Marika i edvaj cekase da stigne delot deka kukata bila napravena od cokoladi i bomboni i toa da go kaze toj.bese mnogu sreken.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 18:20:25   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mosa

Да, убави се тие едукативните од Енци Менци. Може сме малку мали за тие, ама па што, ќе пораснеме нелиuser posted image
user posted image user posted image до тебе



user posted image user posted image
eve edno guskanje i od mene.Nema problem samo davam ideja pa mozebi ke bidat korisni.Jas imam edna slikovnica od prosvetno delo koja ima nekolku prikazni vnatre.koga sin mi imase 1.6 godina navecer obavezno gi razgleduvavme slikite,i preku slikite gi raskazuvavme prikaznite.Pokraj toa nauci i po nekoe domasno zivotno.(krava,kokoska,pajce)I mnogu bese interesen zatoa sto preku prasanja koi mu gi postavuvav toj ja raskazuvase prikaznata Jovance i Marika i edvaj cekase da stigne delot deka kukata bila napravena od cokoladi i bomboni i toa da go kaze toj.bese mnogu sreken.
Готово, им кажав за играчките од енци менци, едукативните. user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 18:21:02   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Јас сакам да и купам некој Дедо Мраз што пее и свири, ама не можам да најдам убав . Тие во Џамбо не ми се допаѓаат. Можеби некоја од вас видела, па да ме упати???


Во Вучко да видиш, сигурно има таму.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
24.12.2012 21:42:00   
amateuress
sin mi dobi za podarok takov od vucko i mnogu e ubav i ubavi pesnicki pee :)

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
25.12.2012 12:14:02   
AnnaMolly RR
Актуелна новогодишна желба на Филип му е Дедо Мраз да му донесе морковче user posted image На сите тоа го кажува. Другите желби на списокот му се количка, змија, балони и камион. Само змија купивме пред некој ден, а колички, камиони и балони има на претек, не му требаат уште.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
26.12.2012 18:16:33   
mosa
Актуелна новогодишна желба на Филип му е Дедо Мраз да му донесе морковче user posted image На сите тоа го кажува. Другите желби на списокот му се количка, змија, балони и камион. Само змија купивме пред некој ден, а колички, камиони и балони има на претек, не му требаат уште.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
AnnaMolly bravo za Filip mnogu ubava zelbicka od D M posakal morkovce user posted image user posted image user posted image user posted image me nasmea slatko

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
28.12.2012 0:29:42   
Bilence2
Znaci vaka, denes zavrsivme so.shoping za NG. Golemiot sin (6god) ke dobie kimono za na karate, odelo spiderman so cizmi i rakavici(go cekavme go cekavme i na krajot stigna), cliffjumper i bumblebe (transformeri), i solja za mleko): pantaloni, bluza, kosula, trenerki i pizami od zara.
Maloto bebule koe ima samo 5 meseci dobi veke klavirce so 4 tipki i obleka od zara pantaloncinja celosni, pantaloncinja obicni, bluzice, dve bodija i pred nekoj den skafander od kanz. Za zal mazle nisto ne sum mu kupila, ke vidam utre dali nesto ke odberam i za nego.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?