|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бабини деветини или вистина???
24.1.2013 17:37:27   
zzaa
po moe se babini devetini,vistina nema,sega da vi raskazam edna takva slucka da se posmete malku,esenta bese i so Eva si sedime vo park(kaj nas pred zgrada),Eva mnogu retko place a ako zaplace mnogu mi se zajduva,i pocna da place i se zajde,i edna babicka sedese do nas vika so i e ,i kazuvam nostop taka pravi ja nosev na piedijatar mi kaza normalno e do 7 godini,a babata mi veli pa ke se zajduva koga si bila bremena si jadela na zajdi sonceuser posted image user posted image jas neznaev da se smeam ili da placam.Druga bavina devetina koga se porodiv sveki mi rece stavi i crveno konce na raceto da ne ja urocuvatuser posted image i posle koga ke dojdese na gosi i ako Eva zaplace eve gledas urocena e ti rekov vrzi i konce ama ti nisto ne slusasuser posted image imase i drugi nemozat da mi teknat vo momentot aj ke pisam ako mi tekne nesto.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 9:10:44   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еве еден "совет" за сите деца кои уште не презбореле како мојот на примерuser posted image .Извор: жената која го чува син ми и која е 100 пати позагрижена од мене дека детето на 20 месеци сеуште не ми збориuser posted image .

Значи во тенџере со вода ставаш колку што можеш повеќе лажици и како ќе почне да врие водата ти почнуваш да викаш колку побрзо тропаат лажиците толку побрзо да почне да ми збори детето.3 пати такаuser posted image user posted image user posted image . Маж ми смета дека по ефект ќе имало ако излезам на тераса и викамuser posted image user posted image user posted image


И тоа моментот беше врв,се враќам од работа и жената цела среќна ти најдов рецепт како да ти презбори побрзо детето.Аааааа

Леле неможам да се доизнасмеам..Цт,цт,цт,цт- по глупаво нешто не сум чула..Ова ми е врв значи... Да земеш грамофон најдобро ке биде user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 9:39:42   
Sandric
Lele Natuska85 od ovie pricini sekogas sum smetala deka deteto e najdobro da si odi vo gradinka a ne da go cuvaat razno razni zeni koj da ne recam ama se na granica na prostotiluk so svoeto razmisluvanjeuser posted image
Osven sekako ako ne stanuva problem za zdravstveni problemi kaj deteto pa zatoa ne odi vo gradinka

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 9:46:44   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еве еден "совет" за сите деца кои уште не презбореле како мојот на примерuser posted image .Извор: жената која го чува син ми и која е 100 пати позагрижена од мене дека детето на 20 месеци сеуште не ми збориuser posted image .

Значи во тенџере со вода ставаш колку што можеш повеќе лажици и како ќе почне да врие водата ти почнуваш да викаш колку побрзо тропаат лажиците толку побрзо да почне да ми збори детето.3 пати такаuser posted image user posted image user posted image . Маж ми смета дека по ефект ќе имало ако излезам на тераса и викамuser posted image user posted image user posted image


И тоа моментот беше врв,се враќам од работа и жената цела среќна ти најдов рецепт како да ти презбори побрзо детето.Аааааа

Леле неможам да се доизнасмеам..Цт,цт,цт,цт- по глупаво нешто не сум чула..Ова ми е врв значи... Да земеш грамофон најдобро ке биде user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Си го читам постов мој и се смеам ... На разглас мислев...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 10:09:48   
temjanuska2
hahhaha moram prvo da se iznasmejam za se sto procitav i stvarno temata e super.Jas ne veruvam vo tie babini devetini ama mora da priznaam deka veruvam vo uroci.Znam deka na mnogu od vas ke vi bide smesno ama taka e,nemozam poinaku.Ima mnogu pricini od koi ne smeam ni ne treba da veruvam ama edinstvenata pricina od koja pocnav da veruvam e toa sto moite glavobolki mnogu pati nemaat objasnuvanje,Nekogas imam tolku strasni glavobolki koi traat i po tri dena ,ne se smiruvaat ni so 3 apcinja dnevno i toa zboram za ketonal od 100 mg,ne sum sposobna nisto da rabotam,mi se gade i povraka,edvaj izdrzuvam na rab ,kako nekoj da mi stoe vrz ocnite kapaci i celoto i celata sum namrstena nemozam ni da se smejam,ocite mi se na pola spusteni.I toa moze da trae so denovi se dodeka ne se javam na edna od dvete zeni sto mi baat i togas za pola saat se pominuva kako voopsto ni da ne sum imala glavobolki.Sum probala i so svetena voda i so mienje na kvakite(neznam dali ste cule za ova :)) ama ne sekogas mi pomaga.Edna postara zena mi kaza deka imam lesna zdezda i deka sum lesno urocliva a takvo ke mi bide i deteto :( i mi kaza da nosam na bluzite bezopasna igla,i iskreno da vi kazam smejte mi se kolku sakate ama si nosam i ima efekt.E sega nesto sto me isplasi malkuuser posted image e toa deka kosata ne treba da se sisa,abe luge se sisav eden mesec pred da zabremenam a za 3 meseci brat mi pravi svadba ,e kako da ne se sisam i satiram takva iscupana ke odam kaj brat mi na svadba user posted image ,me stavivte vo misla a i mi tekna nesto drugo sto nikogas ne mi padalo na pamet deka e od ovie devetini.Znam mnogu trudnici koi ne se sisale i sekoga se imale da recam nesredana kosa vo bremenosta i se cudev zosto e toa taka mislev deka tie nemaat zelba da se sreduvaat i si vikav nedaj boze i jas da sum takva,a ono ete od sto bilo toa zaso ne se sisale za da ne go skratat zivotot na bebeto,Neznam sto da kazam :) osven izvinete za dolgoto moe objasnuvanje

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 10:24:06   
temjanuska2
Zaboraviv da kazam sto sum slusnala za toa koga deteto ne ti zbori,navodno toa bilo ako kries deka si bremena user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 10:49:25   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Lele Natuska85 od ovie pricini sekogas sum smetala deka deteto e najdobro da si odi vo gradinka a ne da go cuvaat razno razni zeni koj da ne recam ama se na granica na prostotiluk so svoeto razmisluvanjeuser posted image
Osven sekako ako ne stanuva problem za zdravstveni problemi kaj deteto pa zatoa ne odi vo gradinka


Сандрич одиме ние во градинка,оваа ми го зима во 3 и до 5.30 седи со него,среќа нелиuser posted image . Инаку уште еден бисер од неа...Доаѓа во сабота кај нас пари да и дадам и и викам абе тетка Л. може на риба ти мириса му правам на К.И жената запрепастена:Му даваш риба???Еве знаев дека од нешто не ти збори дететоuser posted image . Не се давало риба пред да презбори детето,ќе ти било немо како рибатаuser posted image user posted image user posted image . Значи шамар ќе си удрам неможаааамuser posted image user posted image .

И после неколку дена следеше рецептот со лажицитеuser posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 10:54:12   
dostickage
Nate pazi ona da ne ti gi svari lazicite nekoj den dodeka ne si doma user posted image
Kje mavne dezinfekcija user posted image user posted image user posted image  Kraj zimi sve

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 10:57:45   
Natuska85
Еј имаш право достик,ако видам некој ден така почудно да ми сијат лажиците да знам што еuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 11:02:44   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еве еден "совет" за сите деца кои уште не презбореле како мојот на пример .Извор: жената која го чува син ми и која е 100 пати позагрижена од мене дека детето на 20 месеци сеуште не ми збори.

Значи во тенџере со вода ставаш колку што можеш повеќе лажици и како ќе почне да врие водата ти почнуваш да викаш колку побрзо тропаат лажиците толку побрзо да почне да ми збори детето.3 пати така . Маж ми смета дека по ефект ќе имало ако излезам на тераса и викам


И тоа моментот беше врв,се враќам од работа и жената цела среќна ти најдов рецепт како да ти презбори побрзо детето.Аааааа

Леле неможам да се доизнасмеам..Цт,цт,цт,цт- по глупаво нешто не сум чула..Ова ми е врв значи... Да земеш грамофон најдобро ке биде




ne ne jas mislam so detska supa so bukvi da probate...lelelee stvarno zenive stari se opasni

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 11:55:44   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

hahhaha moram prvo da se iznasmejam za se sto procitav i stvarno temata e super.Jas ne veruvam vo tie babini devetini ama mora da priznaam deka veruvam vo uroci.Znam deka na mnogu od vas ke vi bide smesno ama taka e,nemozam poinaku.Ima mnogu pricini od koi ne smeam ni ne treba da veruvam ama edinstvenata pricina od koja pocnav da veruvam e toa sto moite glavobolki mnogu pati nemaat objasnuvanje,Nekogas imam tolku strasni glavobolki koi traat i po tri dena ,ne se smiruvaat ni so 3 apcinja dnevno i toa zboram za ketonal od 100 mg,ne sum sposobna nisto da rabotam,mi se gade i povraka,edvaj izdrzuvam na rab ,kako nekoj da mi stoe vrz ocnite kapaci i celoto i celata sum namrstena nemozam ni da se smejam,ocite mi se na pola spusteni.I toa moze da trae so denovi se dodeka ne se javam na edna od dvete zeni sto mi baat i togas za pola saat se pominuva kako voopsto ni da ne sum imala glavobolki.Sum probala i so svetena voda i so mienje na kvakite(neznam dali ste cule za ova :)) ama ne sekogas mi pomaga.Edna postara zena mi kaza deka imam lesna zdezda i deka sum lesno urocliva a takvo ke mi bide i deteto :( i mi kaza da nosam na bluzite bezopasna igla,i iskreno da vi kazam smejte mi se kolku sakate ama si nosam i ima efekt.E sega nesto sto me isplasi malkuuser posted image e toa deka kosata ne treba da se sisa,abe luge se sisav eden mesec pred da zabremenam a za 3 meseci brat mi pravi svadba ,e kako da ne se sisam i satiram takva iscupana ke odam kaj brat mi na svadba user posted image ,me stavivte vo misla a i mi tekna nesto drugo sto nikogas ne mi padalo na pamet deka e od ovie devetini.Znam mnogu trudnici koi ne se sisale i sekoga se imale da recam nesredana kosa vo bremenosta i se cudev zosto e toa taka mislev deka tie nemaat zelba da se sreduvaat i si vikav nedaj boze i jas da sum takva,a ono ete od sto bilo toa zaso ne se sisale za da ne go skratat zivotot na bebeto,Neznam sto da kazam :) osven izvinete za dolgoto moe objasnuvanje


Леллее темјанушка те молам..среди си се и уживај..колку повеќе слушаш толку повеќе мислам дека ќе те боли главата...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 12:57:01   
temjanuska2
Adriance toa za sisanjeto go procitav vcera tuka na forumov a ne deka se zamaram samo nesfatlivo mi e kako 9 meseci da ne se sisame ili farbame,za drugite babini d,ne veruvam ni gi pravam .ama za uroci nemoze nikoj da me predomisli user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 13:01:00   
arh_diz
temjanuska 2 se soglasuvam so toa sto ti go pisa Andrance
Eve ke ti kazam jas primer koj nema vrska so babini devetini.KOga bev bremena non stop mislev me boli stomak :) ,vo navika mi pomina toa i barav postojano da mi stavat infuzija Mg .Ako ne mi stavea mislev ke se porodam :).Na posledna kontrola koga mi rece ginekologot sega i da se porodis nisto strasno.Jas odev peski po nekolku km , se kacuvav po skali i nisto ne me bolese.
Se e vo nasata glava

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 13:42:43   
princessa
jas ne veruvam vo babini devetini, a moe opsto mislenje za ovaa rabota e deka ako covek veruva vo tie raboti tie i ke mu vlijaat. Se e vo potsvesta znaci. Ako veruvas vo tie gluposti potsvesta ke ti go potisne racioto a toa ne treba da se dozvoli. Ednas odevme na bajacka oti N mnogu placese navecer i toa majka mi me ubedi a be zivi gluposti bea toa, jas se zgazav od smeenje koga N si ja stavi cela raka vo tendjereto so voda na bajackata pa utop se napravi. I vo prethodnata bremenost se sisav i nisto bidna loso. Ili sea pak na internet citav babini devetini za kako se odreduvalo polot na bebeto, a be se se gluposti. Zatoa uzivajte si i ne se zamarajte.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 13:44:43   
princessa
za sisanje ic ne e problem a znam deka ne smee da se farba se do 13ta nedela, toa e periodot koga se oformuva veke postelkata
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

Adriance toa za sisanjeto go procitav vcera tuka na forumov a ne deka se zamaram samo nesfatlivo mi e kako 9 meseci da ne se sisame ili farbame,za drugite babini d,ne veruvam ni gi pravam .ama za uroci nemoze nikoj da me predomisli user posted image


(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 13:51:32   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

za sisanje ic ne e problem a znam deka ne smee da se farba se do 13ta nedela, toa e periodot koga se oformuva veke postelkata
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

Adriance toa za sisanjeto go procitav vcera tuka na forumov a ne deka se zamaram samo nesfatlivo mi e kako 9 meseci da ne se sisame ili farbame,za drugite babini d,ne veruvam ni gi pravam .ama za uroci nemoze nikoj da me predomisli user posted image




И ова апсолутно нема врска. Слободно изгуглајте и ќе прочитате од сите светски организации дека моѓе слободно да се фарбате шатирате шишате и слично...кога го прашав и јас мојот гинеколог ми рече: Андриана ја те сметам за интелектуалец, па не ќе шеташ таква..ако воопшто нешто стигне до постелката преку корен на глава тоа е незначително...исто како се друго ( вино цигара и слично)
само ми рече, ако можеш да го поднесеш мирисот од хидрогенот, слободно.

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 13:53:20   
miana
Јас сум суеверна да,но не многу..На пример и јас сум слушнала дека ако ја криеш бременоста дететео ке ти прозбори покасно. Или па ако јадеш кожа од кокошка детето ке ти имало таква кожа..Или ако украдеш нешто за време на бременост и ако се фатиш некаде на пример на рака,тоа што си го украла ке го има бебето како белег на истото место каде што си се фатела..Или пак дека кога си бремена не треба да колцаш куче или маче,или пак дека не треба да слушаш кога колат свиња зошто бебето ке ти плаче како свињата...За некои работи сум суеверна а за некои глупости како лажициве - не... Или за кожава од кокошка и другиве примери..За крадењево малце верувам зошто или братми или сетсрами имаат белег - мајками има земено слива од некое дрво ( туѓо ) и бабами исто па некоја од теткиве има белег..Затоа викаат ако украдеш нешто,одкако ке го украдеш,да ја допреш земјата.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 13:57:59   
Ikana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

za sisanje ic ne e problem a znam deka ne smee da se farba se do 13ta nedela, toa e periodot koga se oformuva veke postelkata
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

Adriance toa za sisanjeto go procitav vcera tuka na forumov a ne deka se zamaram samo nesfatlivo mi e kako 9 meseci da ne se sisame ili farbame,za drugite babini d,ne veruvam ni gi pravam .ama za uroci nemoze nikoj da me predomisli user posted image




И ова апсолутно нема врска. Слободно изгуглајте и ќе прочитате од сите светски организации дека моѓе слободно да се фарбате шатирате шишате и слично...кога го прашав и јас мојот гинеколог ми рече: Андриана ја те сметам за интелектуалец, па не ќе шеташ таква..ако воопшто нешто стигне до постелката преку корен на глава тоа е незначително...исто како се друго ( вино цигара и слично)
само ми рече, ако можеш да го поднесеш мирисот од хидрогенот, слободно.


Андрианче за претседателuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 14:09:37   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

za sisanje ic ne e problem a znam deka ne smee da se farba se do 13ta nedela, toa e periodot koga se oformuva veke postelkata
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

Adriance toa za sisanjeto go procitav vcera tuka na forumov a ne deka se zamaram samo nesfatlivo mi e kako 9 meseci da ne se sisame ili farbame,za drugite babini d,ne veruvam ni gi pravam .ama za uroci nemoze nikoj da me predomisli user posted image




И ова апсолутно нема врска. Слободно изгуглајте и ќе прочитате од сите светски организации дека моѓе слободно да се фарбате шатирате шишате и слично...кога го прашав и јас мојот гинеколог ми рече: Андриана ја те сметам за интелектуалец, па не ќе шеташ таква..ако воопшто нешто стигне до постелката преку корен на глава тоа е незначително...исто како се друго ( вино цигара и слично)
само ми рече, ако можеш да го поднесеш мирисот од хидрогенот, слободно.


Андрианче за претседателuser posted image user posted image user posted image




jas vo krajot na 8mesec bev na frizer da pravam LADNA! so ton hidrogen ne mi smetase mirizbata si se srediv ete ja M fala bogu zdrava i prava.Koga go prasam ginekologot moze li mi go dade istiot odg pogore napisan.
INaku za toa nesto ako ukrades ima do n egde vistina baba mi koga bila so majka mi trudna zemala ruza ukrala i majka mi ima na nogata prekrasen beleg ubavo iscrtana ruza.Za drugi rab ne veruvam.Isto ko sto ne veruvam koga nekoj ke mi rece deka M mi e urocena zasto imala dolgi izvrteni trepki.e ajde de dolgi i se mnogu na koja strana da i rasnat pravo?ili pa posle banjanje so bela krpa ubavo da i go stugnam grbceto vlakna da sum izvadila..hahahah kako ne be sto pati probav cisto od ljubopitnost nema vrska.Mislam deka epten se preteruva so paganstvovo i kade "treba" i kade ne treba

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 14:24:53   
bebuv4eto
I jas ne veruvam vo bajacki i slisni gluposti... samo Gospod da ne gleda i cuva, no toa so farbajneto i mene malku me plasi nekoj imase napisano do 13 nedela deka ne treba, mozi i ima logika posto predhodno embrionot se hrani direktno od majkata bez bariera kakva so e postelkata, posle 13 nedela kolku tolku taa si ja vrsi svojata golema zastitna uloga, no sto da napravam sega jas ako vi kazam deka bev 5-6 nedeli bremena koga se isfarbav pa ne mi izleze ubava bojata pa se satirav pa izleze uste posmesna i ajde uste edna farba posvetla vrz seta kosa... sto da pravam svadbata mi bese po 1 nedela i morase nevestava da izgleda ubavo..i sega koga procitav malku se zamisliv ama sto bilo bilo, nesmeam da mislam na loso, Gospod neka go gleda bebusot

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 14:54:41   
sandriana RR
За крадењево малце верувам зошто или братми или сетсрами имаат белег - мајками има земено слива од некое дрво ( туѓо ) и бабами исто па некоја од теткиве има белег..Затоа викаат ако украдеш нешто,одкако ке го украдеш,да ја допреш земјата.

За ова еве пример- јас имам белег, бемка темна на десното колено, личи на сливка,или маслинка - и цел живот кој ќе ме види ми коментира-"ааааа, мајка ти украла нешто дур била бремена со тебе". Кога бев многу мала, дури и се лутев на мама како можела така да направи,и јас да си имам белег цел животuser posted image .
Е, кога се роди ќерка ми - чудо - истиот белег, на истото место. А на завршетокот од 'рбетот има белег каков што има мм. И сега? Толку јака е магијата што украла мајка ми или свекрва ми, па се пренеле белезите и на внучетоuser posted image . Гени си се гени - дали белези, дали карактерни црти, плачливост и остало. Не дека не сум го однела детено 2 пати на бајачка зш е многу плачливо ноќе - ама, за да смирам страсти на други, не своите.
А секој има право да си избира дали и во што ќе верува. Некому бабините деветини му се лексилиум user posted image

(Одговор на членот bebuv4eto)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 15:23:11   
AnnaMolly RR
Не верувам ама ИЧ во овие бабини деветини. Јас кога бев трудна со сестра ми шетавме по населба и од еден двор висеа гранки полни со вишни. Скинав една и ја лапнав и сестра ми кога испаничи „Леле зошто ја лапна, пази сега некаде да не се фатиш“. И јас намерно се фатив за колкот user posted image Еве го нема ни белег ни бутур. Глупости живи.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 15:29:41   
Mihaela 2010
I jas ne veruvam ama eve edna situacija...majka mi koga bila trudna so bratmi,bila vo prodavnica i kupuvala nekoi raboti,megu ostanatoto i patent,nesto siela pa i trebalo,arno ama prodavackata najverojano ne videla i taka majka mi go zemala a ne go platila....
koga se porodila posle nekoe vreme brat mi imal beleg vo vid na patent pomegu dvete oci...i teknalo odma na majka mi ,izgleda se fatila se pocesala na toa mesto...pa posle pak doagala nekoja babicka koj znae sto pravele pa mu se izgubilo...jas vo ova iskreno ne veruvam ama ete od majka mi e muabetot,ne kje me laze?
a da mi kazuva nekoj drug,boze sacuvaj ne bi veruvala

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 16:33:29   
Hunny
Што не ќе чуе човек. Јас неколку пати се шишав, а и редовно се фарбав додека бев бремена. Бременоста на работа морав до одреден период да ја кријам зашто претстоеше опасност да останам без работа.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 18:14:22   
Sandric
Temjanuska 2 najverojatno stradas od migrena barem spored simptomite

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?