|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лекување неплодност со билки
9.12.2012 22:44:31   
gina
kaj mene se grancinja ne e kesicka i ne e sitna pa so lazica da meramuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Лекување неплодност со билки
13.12.2012 22:34:59   
lino5
neznam kade imav procitano deka ocajnica i macina trava se dva razlicni caja.....Sepak nzz moevo e kako susena trava taka nekako doaga so grancinja so sve amapakuvano vo kesicki e........

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Лекување неплодност со билки
18.12.2012 22:12:41   
Ummu_Ajna
koj den posle menzis se pije macinata treva i ocajnica.
i dali e podobro macina treva ocajnica. ili crven zdravec da se pije i kolku dena se pije i kako se prigotvuva? nekako sve razlicno mi kazuvaat, pa toj sto pijje vakvi caevi neka mi kaze koga da
pocna i kako da se pije. pozdrav

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот lino5)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 0:12:34   
Ummu_Ajna
femisan kapkite se pijat posle menzis, cel mesec? za zatrudnuvanje po kolku kapki se stavaat vo voda,
i kolku voda?

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 15:15:17   
lino5
macinata trava se pie po zavrsuvanje na menzisot... Edna kesicka se stava vo 1 litar zovriena voda se pie barem 3 pati na den od koj prvata casa se pie na gladno se pie 20 dena...jas go pijam veke 2 nedeli pa ke vididme

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 15:50:42   
Ummu_Ajna
ama kaj mene ne e vo paketce, kaj mene e kako grance magdonos, toa celo da go stavam? ili da go podelam na dva dela za dva pati da si napravam, 2 litra

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот lino5)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 20:37:22   
lino5
i kaj mene e grance takvo isuseno ama stoi spakuvano u kesicka i sega nzz kolkava golemina ti e za dali da go podelis od kade go zema tamju ne ti kazaa kako da go pravis?

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 21:13:10   
Ummu_Ajna
kolku kitka magdonos e tolku e golemo i isuseno e, mnogu mi imaat kazano razlicno da go pijam sega ne znam tocno kolku

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот lino5)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 21:32:29   
lino5
od kade go kupi?

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 21:55:27   
Ummu_Ajna
na bitpazar be ja poznavam dobro zenata familija mie od na majka mi seloto e. dve kitki sum imala macina treva i dve kitki crven zdravec

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот lino5)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 22:42:43   
lindicka
Macina treva i ocajnica se razlicni caevi.
Jas ja kupiv macinata treva, 50 denari edno kjesice se pie 20 dena. Edna doza 1000 denari. Taa e za zabremenuvanje, i dobra ovulacija. Jas ja piev eden mesec, i bev na ginekolog da proveram ovulacija i odlicno mi deluvase. Na bitpazar ja prodava pomlada zena, mislam Valenitina deka se vika, i Trajanka postara zena, edna do druga im se tezgite. Koga prasav za ovulacija i zabremenuvanje i dvete mi ja preporacaa ova, ocajnicata mi rekoa deka e za vospalenija i bakterii ma matkata, za cistenje na matkata. Slobodno prasuvajte gi niv dvete, se kje vi objasnat koga kje otidete da go kupite cajot.
Sega od nova godina pak kje ja upotrebuvam macinata treva, da zavrsam so nekoi ispituvanja. Se pie toj mesec koga se planira zabremenuvanje.
P.s Sram, ne sram ama go prasav i mojot ginekolog specijalist za sterilitet vo privatnata klinika vo koja odam, rece slobodno da ja koristam , nemalo steta od nea, i zatoa ja piev, sepak sakav da se uveram dali cul za istatai dali e vo red.
Poz

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 22:52:43   
Ummu_Ajna
kazi mi kako ja pijese jas imam dve kitki ne znam kako da gi prigotvam nikoj ne mi odgovara na moeto prasanje

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Лекување неплодност со билки
19.12.2012 23:56:50   
Melanija RR
Појди каде што си го купила и прашај ја,lindicka пишува дека е во кесичка, ако знаел некој ќе ти пишел user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Лекување неплодност со билки
20.12.2012 12:04:32   
lindicka
Ummu Ajna, ovaa jas sto ja piev bese vo kjesicki, t.e edno grance vo edna kjesicka i se pie eden den. Ne znam kakva e taa ti sto ja imas, ako e kako ovaa znaci edno grance na eden den, znaci ti trebaat 10 grancinja za 10 dena. Ama ne mozam da ti kazam dali sum vo pravo, zatoa sto ne znam kakva e taa ti sto ja imas. Znaci Macinata treva e edno grance izdrobeno vo edna kjesicka i se pie vo tekot na denot, kako obicen caj, edno grance na eden den.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Лекување неплодност со билки
25.12.2012 7:34:14   
Ummu_Ajna
Dobro utro na site, sakam da prasam kakvi tableti se ovie PeruvianMaca ? mnogu gi falat za neplodnost kaj mazot i zenata, dali gi ima tuka kaj nas vo mk? i dali mozam da gi pijam na svoja raka, jas pred nekolku dena gi kupiv kapkite femisan-a na svoja raka gi pijam, a za ova tabletive vidov na internet i mnogu komentari citav, deka se podobruva spermogramot kaj mazot, i kaj zenata i za kratko vreme zatrudnele mnogu zeni koj gi koristele ovie tableti, i na koja baza se ako moze da mi kazete i koja cena se tuka kaj nas ako opsto gi ima. fala vi mnogu pozdrav.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Лекување неплодност со билки
25.1.2013 23:04:43   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence_21

-Hrastova kora
----Kupinov list
----Hocu necu
-----Ruzmarin
-----Konjorep
-----Maticnjak
-----Hajducka trava
Drzati u papirnu kesu
Na jednu litru vode kad provri,stave se 3 supene kasike caja,poklopljeno da vri 3 minuta.
Prohladjeno odvojiti od prilike 2 dl, piti jednu casu ujutru,jednu uvece sa ostatkom se Irigatorom ispirati uvece...Irigator se kupuje sestro u apoteci za ispiranje vagine..
Znaci pocinjes da koristis ovo kad prestane menstruacija tog dana pocinjes sa uzimanjem ovog leka,a zavrsavas jednu nedelju pre nego sto treba da ti dodje druga menstruacija... jas ova go probav ama ne mi uspea probajte sekoj so svojata sreka site ovie bilki mozete da gi nadete vo bilna apteka sve e prirodno i nema strasno posakuvam rezultati kaj vas koj ke proba




_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Лекување неплодност со билки
26.1.2013 20:18:49   
MademoiselleNina
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

Dobro utro na site, sakam da prasam kakvi tableti se ovie PeruvianMaca ? mnogu gi falat za neplodnost kaj mazot i zenata, dali gi ima tuka kaj nas vo mk? i dali mozam da gi pijam na svoja raka, jas pred nekolku dena gi kupiv kapkite femisan-a na svoja raka gi pijam, a za ova tabletive vidov na internet i mnogu komentari citav, deka se podobruva spermogramot kaj mazot, i kaj zenata i za kratko vreme zatrudnele mnogu zeni koj gi koristele ovie tableti, i na koja baza se ako moze da mi kazete i koja cena se tuka kaj nas ako opsto gi ima. fala vi mnogu pozdrav.


Една моја колешка ги пиеше MACA, на своја рака, и остана бремена после еден месец. Е сеа незнам дали е до таблетите, ама таа верува дека е баш поради тие таблети. Рече дека тука ги купила, ќе ја прашам од каде и цена па ќе пишам.
Јас лично сум против таблети, јас би пробла со чаеви, еве сега читам по форумов и следно е чаеви и народни лекови.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.1.2013 20:32:42 >

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Лекување неплодност со билки
26.1.2013 20:23:18   
MademoiselleNina
Дали некој пробал, или пиел крмус за забременување? Ми кажа дека се ставаат плодовите на крмус во ракија, треба да отстои, па се пие насабајле. Дали некој слушнал за ова или пак го испробал?

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Лекување неплодност со билки
27.1.2013 10:54:20   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

Dobro utro na site, sakam da prasam kakvi tableti se ovie PeruvianMaca ? mnogu gi falat za neplodnost kaj mazot i zenata, dali gi ima tuka kaj nas vo mk? i dali mozam da gi pijam na svoja raka, jas pred nekolku dena gi kupiv kapkite femisan-a na svoja raka gi pijam, a za ova tabletive vidov na internet i mnogu komentari citav, deka se podobruva spermogramot kaj mazot, i kaj zenata i za kratko vreme zatrudnele mnogu zeni koj gi koristele ovie tableti, i na koja baza se ako moze da mi kazete i koja cena se tuka kaj nas ako opsto gi ima. fala vi mnogu pozdrav.


Една моја колешка ги пиеше MACA, на своја рака, и остана бремена после еден месец. Е сеа незнам дали е до таблетите, ама таа верува дека е баш поради тие таблети. Рече дека тука ги купила, ќе ја прашам од каде и цена па ќе пишам.
Јас лично сум против таблети, јас би пробла со чаеви, еве сега читам по форумов и следно е чаеви и народни лекови.

obavezno pisi mi LP da mi kazes kaj gi ima i kolku kostaat

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Лекување неплодност со билки
27.1.2013 14:37:18   
cancro
zdr. bi sakala da znam dali nekoj znae nekoj caj za dodobruvane na spermata kaj mazot. Na mojot soprug mu rekoa deka ima astenospermija . pa bi sakala da znam dali ima nekoj caj za podobruvajne odnapret vi se zablagodaruvam

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Лекување неплодност со билки
27.1.2013 17:54:07   
gina
Ummu_Ajna i jas kupiv ocajnica 50 den i e kako grancina vo edno kesice i ima poveke grancina i ic ne sum napravila neznam po kolku grancinja da stavam kako planinskion caj

a za MACA,i jas sum slusnala deka se dobri i na mnogu parovi im imaat pomognato i jas ednas sakav da gi baram
a imam slusnato za nekoi indiski apcinja sto ce poracuvale i na vistina pomagale i na tie sto imaat azoospermija nemozam da gi najdam sega gi imav negade zapisano a eve speman

(Одговор на членот cancro)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Лекување неплодност со билки
1.2.2013 21:33:41   
ummu ema
pozz me interesira dali od caevite imat nekoi podobruvana posto jas imam pieno 3 meseci i  eve uste nisto nemam jas imam pieno ako sve slusnale na geranium slovenski caj  pozz

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Лекување неплодност со билки
3.2.2013 19:43:17   
jarec07
Најпрво големо З Д Р А В О!!! до сите,нов член сум на форумов инако ве следев и решив да се регистрирам.
Вака во форумов прочитав за парење со камилица значи тоа го направив,но сакам да прашам дали има штета (на пример јас со мојот маж имав односи,после 1 ден повторно се парев со камилица,а од пред тоа сум останале бремена)од повторно парење ако има се фатено некој сперматозоид user posted image ако ме разбравте ...
user posted image поздрави.....

(Одговор на членот ummu ema)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Лекување неплодност со билки
3.2.2013 20:16:48   
cancro
zdr. bi sakala daznam dali nekoj slusnal za cvite na slobodan tasik i dali ima nekoj podobruvane

(Одговор на членот jarec07)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Лекување неплодност со билки
4.2.2013 20:04:13   
skopjance
Slobodan Tasic e samo perenje na pari. Mnogu se skapi a ako si gi kupis sama sigurno nema da platis 300 evra . Jas gi koristeb i nemase nikakvo podobruvanje samo si gi potrosivme parite. A i drugi luge sto gi zanm nemaat nisto podobruvanje. Inaku na site im dava ist tretman, isti caevi i maticen mlec.

(Одговор на членот cancro)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?