|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: слабеење
4.4.2012 22:55:13   
Andriance
user posted image

srce, ja eve vakvi koristev..i gi nabaviv preku edna koleshka..ama ova zboram za 2010 godina..2011 bev trudna hahaha i ne gi piev...inace imaat i oficijalna strana na koja go imaat odobrenieto od republicki zavod za hrana...da ne stavam neli sega ja linkovi za reklama ahhahah

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1026
   RE: слабеење
4.4.2012 23:17:53   
mamicki
Најдов оригинал антицелулит диета!user posted image Деновиве ќе ја напишам и ќе ја ставам овде, токму за до лето има да се направиме тасма user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1027
   RE: слабеење
5.4.2012 11:55:29   
mamicki
АНТИЦЕЛУЛИТНА ДИЕТА

Најпрво неколку дена, колку повеќе можете да издржите, но не повеќе од 6, се јаде само сирово овошје и зеленчук. Дозволено е најмногу 2-3 банани дневно, а другото- неограничено. Акцентот нека биде на цитрусни и бобичести овошја, и на магдонос, спанаќ, брокула, т.е на темнозелен зеленчук.
За цело време пијте мнооооооооогу вода, со цеден лимон во неа, а кафе- едно до две во текот на денот. Дозволен е и зелен чај. За време на диетата јадете што помалку сол!
Потоа следува следново мени од 6 дена, а треба да се придржувате на истото најдолго 18 дена
1 ден
Појадок: 1,5 дл обезмастено млеко или јогурт, лажица мед, лажица зобени снегулки и 1 круша
1 ужина: 40 гр. суво овошје
ручек: пилешки гради во сос и варен ориз (100 гр. месо, 40 гр. ориз),марулка, лукче, магдонос, супа од зеленчук, маслиново масло, лута пиперка
2 ужина: портокал
вечера: зелена салата, 1 варено јајце, 50 гр.шунка, сенф, лута пиперка, маслиново масло, 1 парче црн леб
2 ден
Појадок: фрапе од 1 банана и 125 мл обезмастено млеко
1 ужина: 40 гр. суво овошје (може и бадем, лешник)
ручек: 40 гр. тестенина со сос од 200 гр. печурки, 20 гр. ореви, лук,2 лажици нискомаслена кисела павлака, магдонос
2 ужина: 1 интегрално пециво и 30 гр. light кравјо сирење
вечера: парче двопек, лажица изварка и лута пиперка
3 ден
појадок: 250 гр. малини, 1,5 дл. обезмастено млеко, лажица зобени снегулки, 2 лажици мед
1 ужина: 40 гр. суво овошје
ручек: супа од зеленчук,1/2 л, и мешавина од 200 гр. тиквици, 1 пиперка, 50 гр. грашок, 50 гр. шунка, маслиново масло, лук
2 ужина: јаболко
вечера: салата од пилешко со тиквици (60 гр. пилешки гради, 1 зелена салата, 200 гр. тиквици, 3 лажици нискомаслена кисела павлака) парче црн леб
4 ден
појадок: фрапе од 1 банана и 125 мл обезмастено млеко
1 ужина: 40 гр. суво овошје (може и бадем, лешник)
ручек: риба на жар, скуша или лист, 200 гр. 40 гр. варен ориз, лажица лимонов сок,сенф, 2 дл. супа од зеленчук, 2 лажици нискомаслена павлака, 1 домат
2 ужина: 1 интегрално пециво со 20 гр. шунка
вечера: салата од шампињони и 1 интегрално пециво
5 ден
појадок: јаболко, 2 дл. јогурт, 1 лажица зобени снегулки, 1 лажица мед
1 ужина: 40 гр. суво овошје (може и бадем, лешник)
ручек: 1 свинска кременадла печена на жар, краставица, пиперка, 1 парче црн леб
2 ужина: ½ ананас
вечера: салата од рендан морков и обарена брокула
6 ден
појадок: 1 киви, јогурт, лажица зобени снегулки
1 ужина: 40 гр. суво овошје (може и бадем, лешник)
ручек: омлет со спанаќ од 2 јајца и 100 гр. барен спанаќ, 1 парче црн леб
2 ужина: 1 парче црн леб и 2 парчиња пилешки гради (30 гр.)
вечера: салата од соја и пиперка

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1028
   RE: слабеење
5.4.2012 15:02:08   
Olivia
Више кога почнало да се збори на вештачки начин на слабеење, морам да ги спомнам едни и единствени таблети кои сум ги користела во животов и се број еден "Hidroxycut" Амерички се ама мислам може да се најде некој дистрибутер не овластен кај нас околу 55 долари се , ама за еден месец до два те прават авиооон,иако сум голем противник на хемијата тогаш бев зорле и ептен ме оправија.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1029
   RE: слабеење
5.4.2012 15:18:28   
kikicka
Јас од хемиите корисев само Капсиплекс и после недела пиење се нешто ми мрдаше во стомакот како бебе да имамuser posted image плусмеболеа јајниците и прекинав не го допив и се опоравив ништо не ме болеше.
а овие ме мамат твоите оливија,ич не сакам и јас такви работи ама сакам за брзо време резултати. Еве веке цела недела вежбам ама за месец два тешко дека ке бидам АВИОН а јас мнг сакам да сум АВИОН!user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Више кога почнало да се збори на вештачки начин на слабеење, морам да ги спомнам едни и единствени таблети кои сум ги користела во животов и се број еден "Hidroxycut" Амерички се ама мислам може да се најде некој дистрибутер не овластен кај нас околу 55 долари се , ама за еден месец до два те прават авиооон,иако сум голем противник на хемијата тогаш бев зорле и ептен ме оправија.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1030
   RE: слабеење
5.4.2012 15:28:27   
Beatris
Седи си мадро, да не полеташ user posted image user posted image user posted image  

Сите сакаме авион да сме! Ама природно подобро. А поготово па за тебе, ќути таму глеаш како си слабичко, не туку измислувај

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1031
   RE: слабеење
5.4.2012 15:32:03   
mamicka77
a da si apnuvate od se po enst sto vika saka dusa sekako so red   i samo lebceto nadvor od se da ste skarani so nego jas   si imam ubavi rezultati od toa se si jadam kolku mi se jade sekako samo rucek i nekogas dorucek bez leb leb veke tri god nikako samo vo bremenosta i toa vo 9 mesec i pak sum si kako pred bremenosta 58-59 variram bidejki mi e digitalna vagata edna casa sok vednas pokaze

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1032
   RE: слабеење
5.4.2012 15:39:31   
kikicka
user posted image user posted image user posted image Аууууу најде ти за мене па ити си слаба освен ѓевреците на стомак што ни се др.не. Сакам да го снема веќе еднаш тој ѓеврек аман ми е од него user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Седи си мадро, да не полеташ user posted image user posted image user posted image  

Сите сакаме авион да сме! Ама природно подобро. А поготово па за тебе, ќути таму глеаш како си слабичко, не туку измислувај



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1033
   RE: слабеење
5.4.2012 15:50:40   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

user posted image user posted image user posted image па ити си слаба


Ова е најубавото нешто што сум го чула т.е. прочитала. Поголем комплимент амин user posted image user posted image user posted image  Е баш ти фала user posted image  Ама има бре уште мрсничкооооооооо, ама ИМА ДА ГО НЕМА!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1034
   RE: слабеење
5.4.2012 16:40:25   
libra.n
Devojki, da se prijavam: pocnav od denes so dietata na ON, samo namesto supa bez testenini, zedov instant supa od pecurki, posto ne mozam na rabota da otvoram kujna user posted image Ajde drzete sreka, mi trebaat 5-6 kg. vo minus.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1035
   RE: слабеење
5.4.2012 16:44:22   
kikicka
Ајде либра и ти да си видиш -5кг на вага што поскоро како и ние истоuser posted image

Па Беатрис колку што можам да видам на сликите уште стомакот нели ,ама ке видеме ако ве дружам и јас во фурка(уштепреговарам) ке семериме на лице местоuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 1036
   RE: слабеење
5.4.2012 16:48:23   
Beatris
Ауу до тогаш ќе се направиме авион, нема што да се мериме, ќе не меркаат други user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1037
   RE: слабеење
5.4.2012 20:15:34   
Olivia
Јас бидејќи си земав слободен ден од аеробик денес па си ја почастив душичката со превкусна салата,ја споделувам со вас да ви дадам предлог како да избегнете тешка храна во доцните часови, а во овој оброк имате баш се сто му е потребно на вашиот организам.
-марула
-половина крставица
-едно авокадо
-печурки
-ситно исецкан обезмастен кашкавал
-малку младо лукче или кромидче
- сецкан свеж ананас
-пилешки гради на скара , варено, или пржено во сопствените масти во керамичка тава.
(во мојава нема месо на сликава бидејќи не го консумирам истото)
-маслиново масло и балсамиран оцет
-малку сол

Бон Апетит

user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1038
   RE: слабеење
6.4.2012 15:01:57   
Beatris
Јас пријавувам модификација во кардиолошкава диета, па не можам бре тоа месото така суво, одвратно ми е user posted image  Е сега пошто и онака го заменив телешкото со пилешко, ама и така со тешки маки го голтав, затоа вчера целиот оброк што треба да се јаде по ред си го измешав во салата user posted image  Значи пилешко, патлиџан и двопек, и си го прелив со малку балсамико и алеллуја, да јадеш ко човек user posted image  И таман салатава доаѓа како (тужна) цезар салата user posted image  Од сега така ќе јадам!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1039
   RE: слабеење
6.4.2012 15:07:41   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Више кога почнало да се збори на вештачки начин на слабеење, морам да ги спомнам едни и единствени таблети кои сум ги користела во животов и се број еден "Hidroxycut" Амерички се ама мислам може да се најде некој дистрибутер не овластен кај нас околу 55 долари се , ама за еден месец до два те прават авиооон,иако сум голем противник на хемијата тогаш бев зорле и ептен ме оправија.

Ги има и кај нас овие, јас ги купив карши соборна. Ефект 0 кај мене. Почнав тогаш и да одам на фитнес и останав трудна и ги баталив. Баш пред 2 дена ја видов куптијата и ја фрлив пошто им беше поминат рокот

< Поракaта ја уредил luci -- 6.4.2012 15:08:02 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1040
   RE: слабеење
6.4.2012 15:18:46   
Џесика
Ау ја денес пошто постам си направив салата Мексикана со туна, црвен грав, пченка, праз, кисели краставички, магоднос, марула, сол, бибер, цеден лимон, маслиново масло, аууу оргазмична е, цел ден од неа ќе јадам...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1041
   RE: слабеење
6.4.2012 15:19:13   
Olivia
Луци да си ги пиела еден месец редовно, како што пишува во упатсвото не верувам дека ќе немале ефект поготово со редовно вежбање, прогласени се за број еден таблети за слабеење во светот неколку години по ред, само "Hidroxycut" имаат овеќе вида на капсули, јас зборувам за рапидот е сега незнам ти кој си ги консумирала, али сепак останувам на тоа дека сум голем противник на хемијата, али кад се мора мора сеuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1042
   RE: слабеење
6.4.2012 15:19:27   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance
Sto od slim-line luci?? gelot - kapsuli im se najefektivni...ja letoska bev bombonce od niv...i nemaat ama bas nishto stetno

Гел капсули, ефикасни се ептен да, и јас ослабнав од нив ама си вратив пошто јадев ко да не сум видела. Сега се надам дека нема да ми се повтори тоа

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1043
   RE: слабеење
6.4.2012 17:09:28   
kikicka
Колку М`ни се во МК?user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Више кога почнало да се збори на вештачки начин на слабеење, морам да ги спомнам едни и единствени таблети кои сум ги користела во животов и се број еден "Hidroxycut" Амерички се ама мислам може да се најде некој дистрибутер не овластен кај нас околу 55 долари се , ама за еден месец до два те прават авиооон,иако сум голем противник на хемијата тогаш бев зорле и ептен ме оправија.

Ги има и кај нас овие, јас ги купив карши соборна. Ефект 0 кај мене. Почнав тогаш и да одам на фитнес и останав трудна и ги баталив. Баш пред 2 дена ја видов куптијата и ја фрлив пошто им беше поминат рокот



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1044
   RE: слабеење
6.4.2012 18:17:17   
Ikana
EEEEEE не може така варање е тоа....капсули мапсули, ќе си гладувате поштено user posted image user posted image user posted image
Не најсериозно пазете, имаше сега скоро нешто предупредување за такви препарати, поточно за едни капсули исто нешто слим беа. Опасна е хемијата!
Туку Кикичке, на фб постираш слики, а тука се жалиш а? user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1045
   RE: слабеење
6.4.2012 18:35:40   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

EEEEEE не може така варање е тоа....капсули мапсули, ќе си гладувате поштено user posted image user posted image user posted image
Не најсериозно пазете, имаше сега скоро нешто предупредување за такви препарати, поточно за едни капсули исто нешто слим беа. Опасна е хемијата!
Туку Кикичке, на фб постираш слики, а тука се жалиш а? user posted image user posted image user posted image


Istite se Ikana...ama moeto mislenje e deka zemaa epten golem zamav i stvarno imase rezultati..na konkurencijata i zasmetaa i op...stetni...ama sega oficijlano imaa odobrenie od republicki zavod za hrana..moze i da se proveri..ja da ne doev....ic oko nemase da mi trepne...letoto 2010 pred da ostanam trudna...mf..bombonce bev od niv...i cela godina si ja odrzav linijata se dodeka ne ostanav user posted image

user posted image

e...ligi kje mi potecat user posted image kje sanjam za kratki pantaloncinja


< Поракaта ја уредил Andriance -- 6.4.2012 18:37:51 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1046
   RE: слабеење
6.4.2012 18:41:41   
kikicka
Иканаа ма user posted image очајна домачица сум user posted image Панема бе да сум само на хемии еве вежбам дури 3 ден од вежбање почнаа да ме боли цело тело посебно стомачните user posted image на тој му викам сакам трбушњаци и еве ми сега се ме боли уuser posted image . Диетва максимално ми ја зема енергијата ,убавоси пишува дека ке останеш без енергија и стварно ама ај уште 2 ден.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1047
   RE: слабеење
6.4.2012 18:42:58   
kikicka
Андрианчене туку мепотсетувај на стари слики неможам да се гледам ...бај д веј супер си на сликава user posted image
Инаку ова со апчињава знам една ги пиеше 3 месеци и ослабна,мораше ради тежинатана нозете пошто операција ја правеана коленото ,скоро се омажи и остана трудна носи близначињаuser posted image ,е сега мене не ми е сватливо тоа дека има некои (можеи некој од вас ама без лутиш)пијат апчињаза слабеење или било што притоане пазат што јадат и не вежбат.user posted image Нема смисла да пиеш апчиња за слабеење и да си кркаш што ке ти дојде и лежи чекај да ослебнеш!

Веќе кога би(ако би) пиела од овие што ги кажа џесика ке внимавам ем што јадам ем ке си повежбувам за да има резултати нормално.

< Поракaта ја уредил kikicka -- 6.4.2012 18:47:28 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1048
   RE: слабеење
6.4.2012 19:06:22   
moni teo
pozdrav do site dietalki user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1049
   RE: слабеење
7.4.2012 0:41:42   
fiore
dali nekoja od vas gi ima pieno medosan kapsulite i dali imaat nekakov efekt jas imam ama ne sum pocnata da gi pijam neznam dali smetaat vo slucaj da si bremena

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 1050
Страница:   <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?