|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Креветче
14.5.2009 8:39:11   
mami
какво креветче претпочитате за вашето злато? ние купивме дрвено, светла боја на дрво...а го земавме од Штип бидејќи таму беше поефтино дури и од најгрдото креветче што го гледавме во Скопје+ доаѓаше со душече и фиока одоздола...

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 15.7.2011 22:36:54 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: креветче
14.5.2009 11:43:16   
niki
I nasseto e drveno, boja drvo vo kombinacija so sino, vo komplet so dusek go kupivme, ima fioka.
A kakvi toa drugi krevetcinja ima? Jas samo drveni sum videla. Onie plasticnite so mrezi ne sse kreveti i nemaat dusek,  ogradicki za igranje, ne se za spienje.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: креветче
14.5.2009 11:47:51   
mami
не не ники, има и онакви како оградичките за играње се , само имаат и душек и можеш да ги собереш ако ти треба и да си го носиш со тебе на пат, ама па не ми е креветче тоа...кревет се знае- мора да има дрво user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: креветче
14.5.2009 12:11:24   
niki
Znam za tie, ama dusekot im e od sunger i daleku e potenok od standardnite.
Mene mi e krivo sto ne zemavme  od onie 3 vo edno. Prvin e krevetce so ograda i fioki od ednata strana kaj sto moze da se preslekuva bebeto, posle se vadi ogradata za da moze da izleguva samo deteto i na kraj fiokite se vadat i se pretvoraat vo komodicka  i se dobiva golem krevet 2m dolg. Kupuvas ednas koristis cel zivot. Malku se poskapi ama mislam deka vredi investicijata.
Eve nie od krevetceto ja izvadivme ogradata i go spustivme dusekot, ama za godina dve nema da ja zbira i ke morame pak da i kupuvame krevet.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: креветче
14.5.2009 12:24:24   
mami
да да и ние ги гледавме тие, ама ограничени сме со простор и малку ни беше големо тоа...а инаку е екстра инвестиција..јас се мислам што ке правиме кога ке треба да купиме голем кревет, каде ке го ставиме? ке треба спалната на спрат да си ја правамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: креветче
17.5.2009 18:37:10   
biljanaM
И ние имаме бокс, има за преслекување на бебето од страна, потоа за спиење додека е помало, за спиење кога ќе е поголемко и за играње, супер е само душек си купивме. Воислав си го сака кевело негов ,,креветот,,user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: креветче
25.6.2009 14:45:54   
mami
единствената маана што ја најдов на дрвеното креветче ми е што сега кога поголем се удира од страните и плаче во сред нокuser posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: креветче
28.7.2009 18:51:40   
ripce
ние го користиме дрвеното креветче во кое спиел татко ми, јас и брат ми... Не дека не сакавме да дадеме пари за ново, но кога е здраво, може да се користи зошто да даваме пари...му ставивме душече, оградица, постелинка, и супер изгледа

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: креветче
28.7.2009 22:20:54   
Еца
Аница и ние го користиме креветчето на кое спиел маж ми и сестра му, двете керкички на сестра му, Мартина и еве сега Мила.Точно дека не е секогаш и се во парите.мене многу ми се допадна тоа што е зачувано и употребливо и некако има сентиментална нишка во сето оваuser posted image user posted image user posted image А со додатоците како што кажа ниту се приметува дека е старо 30 години, доколку не кажеме ние.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: креветче
29.7.2009 9:26:33   
mami
јас се породив кога внука ми имаше 6 месеци и кај неа беше нашето фамилијарно креветче- во него спиеле двете братучетки, јас и сестра ми, внук ми и сега внука ми, да се породев неколку месеци подоцна сигурно ке отидеше кај Лука, а баш ми беше мерак за такво нешто. Ми е убаво чувството кога нешто поминало две три генерации и се врака за нашите деца. Ние дубакот така го шетамеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: креветче
29.7.2009 9:31:29   
Палешка РР
Креветче ќе купиме, само здравје, но имаме една лулка, која била моја и во која спиеле незнам колку бебиња. Многу ми е убава, па ќе си ја земам за прво време бебето да спие во неа, макар преку ден. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: креветче
30.7.2009 15:30:05   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Znam za tie, ama dusekot im e od sunger i daleku e potenok od standardnite.


Nie si kupivme od montaznite krevetcinja, i imam dusek 22 cm debel posto si go kupivme naknadno.Taka da kakov dusek ke si kupis takov ke ti bide krevetot, moze  dusek sungerce i na drveno krevetce da stais pa da ne go biva

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: креветче
5.8.2009 16:11:02   
Natasha5
nie koristime drveno krevetce.vo toa krevetce sme porasnale i jas i brat mi.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: креветче
5.8.2009 16:50:40   
nadica
za prvite 5-6 meseci dodeka ne se vrtese mnogu imavme lulka a potoa ja premestivme na krevetceto od tatko i i cicko i pred nekoj den mu go smenivme staroto dusece so novo dormeo bidejki na staroto se potese i imase potreba vo tekot na nokta da se presoblekuvame sega spie i bez pernice i ne se poti super ni e user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: креветче
5.8.2009 19:54:40   
mimicka
Naseto krevetce e isto taka drveno i go koristea moite dve vnuki prethodno. 

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: креветче
27.8.2009 12:03:20   
profesorica
Имеме светка боја дрвено креветче, предната страница е извадена и споена со спалната бидејќи сеуште цица по 2-3 пати ноќе и скоз обично доле нема фиоки.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: креветче
27.8.2009 21:05:27   
nutelizza
Спие со нас, не му треба креветче.
Кога ке дојде време ке му купиме кревет за неговата соба.


Еве нешто интересно


http://www.dormeo.com.mk/index.asp?tn=productview&pid=82888&c=11441&info=cat_11441_top&cex=9174&med=em&orig=int&vir=no&src=mk_special_new-prod-announce_em_dr_sa_int&referrer=dr_em_16818&link_id=12733006&esid=16818&ueid=0&uem=tatjanapetkovska@gmail.com

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: креветче
27.8.2009 21:11:50   
mami
nutelizzaа колкаво е синчето? и до кога мислите да спие со вас?

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: креветче
27.8.2009 21:16:54   
nutelizza
Незнам ке спие до кога сака, убаво ни е вака.
Имаме голема спална со дормео душек.

А има седум ипол месеци.



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: креветче
13.9.2009 19:05:58   
Палешка РР
Лелееее колку ми се допаѓа ова креветче user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: креветче
13.9.2009 19:35:16   
mami
јас мислам дека треба да си платиш да ти го направат..прекрасно е, а и одговара за принцезатаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: креветче
13.9.2009 19:38:27   
Палешка РР
Нели е преубаво? user posted image
Ама мооооорам да најдам и музичка ламбичка со пеперуткиuser posted image  user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: креветче
13.9.2009 20:14:45   
profesorica
Леле преубаво е палешка многу ми се свиѓа целата соба туто комплето.Леле и јас сакам девојче, ептен посакувам.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 13.9.2009 20:15:03 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: креветче
13.9.2009 21:01:43   
mami
драга моја..ламбата со пеперутки ја добиваш од мене да си знаеш...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: креветче
27.11.2009 23:32:52   
Mila na mama
Ќерка ми спие во креветчето во кое сме спиеле јас и сестра ми, а го купил дедо ми кога сум се родила. Дрвено е и беше кафеаво ама додека бев трудна татко ми го однесе да го истругаат и префарбаат бело и испадна како ново. Душек си купивме нов, подебела портокалова оградица со Џивџи за да не се удира од решетките, постелнина по некој украс и супер испадна. Следен корисник на истотот ќе биде детето на сестра ми здравје кога ќе реши да раѓа.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?