|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: креветче
7.12.2009 23:36:04   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна

Дали имате купено ново креветче за бебето и какво, позајмивте од познати или евентуално сте купиле на старо?
Ние се' уште размислуваме (рано ни е за купување), но ептен сме нерешителни.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Еве мила Весничка види овде. И јас сум во истата трилема user posted image

http://www.ringeraja.mk/forum/m_3600/mpage_1/tm.htm#19851


ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна

Ооо фала ти ептен, а пусто окапав штрачкајќи по форумов и не ја најдов темава, а бев сигурна дека ја има некаде user posted image
Почетниче user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: креветче
7.12.2009 23:49:16   
Весна
user posted image Леле, не се познав во постовите user posted image
Сум заборавила на темава, а плус не сум ви дала отчет дека си купивме на старо, но преубаво, на кумановски - ч’чак ново user posted image и тоа за ич пари, нема да ви се верува просто... 500 ден. (а во огласот бараа 1700 ден.) user posted image А душече си купивме ново.
Штом ќе го постелеме ќе го сликнам, па ќе видите

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: креветче
7.12.2009 23:50:24   
Mila na mama
user posted image   да си се изнаспие мирно малата Јана по цела ноќ само убави соништа

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: креветче
7.12.2009 23:59:27   
Весна
 user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: креветче
8.12.2009 11:11:06   
mis.
Весна со здравје да си го користете и да дојде време и поголемо да си купите.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: креветче
12.12.2009 19:34:29   
steci
Nie pred da se rodi Martin go svrtivme cel grad i tolku bev resena da kupam drveno krevetce od bertoni isto niki kako sto go opisuva bese nekade 12.000 denari.No vo razgovor so site iskusni majki pred mene kazuvaaa deka drvenite krevetcinja kolku sto se ubavi tolku imaat i mani.Pa na kraj si kupiv krevetce plasticno od berttoni i sum prezadovolna.Na dve nivoa e ima dodatok za preslekuvanje plus se koristi i kako ogradica.Prednost nikogas ne mozi da se udri vo nego,mozis da go niskas si igra so igracinjata sto bea staveni na krevetceto i plu samoto si se niska.Mana bidejki e mnogu temperamnten mozi da ja skini mrezata i da napravi dupka pa ke treba togas novo krevetce ama zdravje boze neka e ziv i zdrav.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: креветче
12.12.2009 19:40:57   
karla
I nie go imame istoto krevetce sto go opisuva steci i sme prezadovolni. edinstvena mana mu e sto ne se spusta od ednata strana (kako drvenite) barem dodeka e malecko za polesno zemanje od nego, pr. nokje za doenje.

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: креветче
13.12.2009 16:00:05   
mis.
И јас имам такво како на стеци но моето се вадат страниците од сите четири страни,се вади и матрерјалот од станиците на патент се и останува само мрежа за коритење како за играње.Мене ми е ставено залепено за спална извадена едната страница а плус има и ниско и високо ниво.Супер ми е.Мана му е само што нема јога душек но ние му ставивме.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: креветче
14.12.2009 10:34:11   
profesorica
ние имаме дрвено на 4 нивоа со тенко душече, едната страница ни е извадена и споено е со спуштен кревет клик клак.

кај свекрва ми имаме уште едно креветче со дебел душек и две фиоки под него.во него преку ден спие Дамјан.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: креветче
15.2.2010 21:16:25   
Весна
Ние си имаме дрвено, но сакаме да купиме и онакво на склопување, бидејќи летово, здравје, планираме да идеме во Љубојно, Преспанско, и ќе ни треба за Јана. И кажете, препорачајте некое, некоја конкретна марка, страв ми е од оние кинескине, а се` ми изгледа насекаде се. Читам дека Стеци го спомнува бертони...а има некои други? Данке! :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: креветче
15.2.2010 21:46:03   
lilit
Марко спиеше во моето креветче  во кое спиел и брат ми.Немаше потреба да се купува ново кога ова е ептен зачувано скоро ново.Му купивме само душек и постелнини со мече и ете ти ново!И плус нема поголема романтика од тоа и моето дете да спие во нешто во кое сум спиела јас.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: креветче
15.2.2010 23:56:47   
Cacko
user posted image
eve go naseto krevetce,od baby star,mnogu sum zadovolna od taa marka,se sto ima Elena e od taa marka

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: креветче
16.2.2010 3:12:04   
Annabel
А од каде го купивте креветчево, многу ми се допаѓа, и колку пари?

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: креветче
16.2.2010 8:08:29   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

user posted image
eve go naseto krevetce,od baby star,mnogu sum zadovolna od taa marka,se sto ima Elena e od taa marka



цацко малата од братучетка му на мм има акво креветче топ е.

ние имаме дрвено на неколку нивоа, едната страница е извадена и споена со поголем кревет.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: креветче
16.2.2010 8:19:25   
acka
naseto krevetce e od Bertoni i mnogu sum zadovolna.

_____________________________

sekoj go gleda nadvoresniot izgled a mnogu malku znaat koi sme navistina.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: креветче
16.2.2010 8:29:53   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

user posted image
eve go naseto krevetce,od baby star,mnogu sum zadovolna od taa marka,se sto ima Elena e od taa marka



на нас количката и релаксаторот ни се од Baby Star.


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: креветче
16.2.2010 9:06:09   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

А од каде го купивте креветчево, многу ми се допаѓа, и колку пари?

od biser gore na sprat ima eden dukan za bebeska oprema i sve im e grcko od baby star baska cenite se pristupacni.krevetcevo mislam bese okolu 5000den

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: креветче
16.2.2010 9:07:41   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

А од каде го купивте креветчево, многу ми се допаѓа, и колку пари?

od biser gore na sprat ima eden dukan za bebeska oprema i sve im e grcko od baby star baska cenite se pristupacni.krevetcevo mislam bese okolu 5000den




Да да баш од тој дуќан и ние ги земавме релаксаторот и количката


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: креветче
16.2.2010 12:28:07   
mis.
И нашето креветче е такво и сите страници се вадат.Во лето се вадат и материјалите отстрана и останува на мрежа.Едната страница ни е извадена и залепена до спалната и плус има две нивоа на висина на подесување.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: креветче
16.2.2010 13:45:59   
zami
I sin mi izrasna vo montazno krevetce, a sega i vnuk mi.
Stranicite bea od mreza, ne se vadea ama imase dve nivoa.
Si go nosevme so nas i na odmor.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: креветче
23.2.2010 14:12:13   
Adrijana
Eva spie momentalno so nas na spalna, a inaku go koristime moeto krevetce, potpolno e zdravo, samo tatko mi go prefarba crveno, a bese belo, a inaku drveno e so debel dusek.

_____________________________



(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: креветче
23.2.2010 14:16:33   
matushka
I Mateja ima krevetce na sklopuvanje od markata CAM.
Prezadovolna sum, nie kako sto sme shetaci sekade odime so krevetceto, samo plus mu dokupivme dushece za da mu bide pomeko. Inaku krevetcinjata na sklopuvanje se prodavaat so mnogu tenki dushecinja i ne se bash prijatni..

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: креветче
23.2.2010 14:54:02   
betpet
 Teodora spie na montazno krevetce, kako sto veli i matushka dokupivme  dusece za da bide pomeko.Toa e novo zosto nemavme moznost da koristime nekoe od nasite,zosto odamna gi nema.A toa mi e mnogu ubavo koga se prenesuvaat od generacija na generacija.No za sega sme zadovolni i mozeme da go nosime kade sto sakame.Sega spie na povisoko nivo , a koga malku ke porasne ke ja spustime podolu i voedno krevetceto ke sluzi i kako korpa so eden kup igracki,kade ke si igra.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: креветче
2.3.2010 0:10:15   
vale*
matej spie na plasticno krevetce ,prezadovolni sme go kupivme od jambo , a dusege mu kupivme od chicco od kokosovi vlakna antialergisko.plus krevetceto e  mobilno i go nosime sekade kade sto odime a na matej polesno mu e za spienje.user posted image

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: креветче
2.3.2010 0:31:06   
Annabel
И ние си купивме монтажно, на Бертони...едвај чекаме да почнеме да го користимеuser posted image

(Одговор на членот vale*)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?