|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: креветче
2.3.2010 0:39:07   
viksa
ние на Петар исто така му купивме монтажно креветче на Bertoni, зелена боја. Му купивме и душече. Комплет не чинеше околу 11000 ден, Го купивме од Chicco. Многу сме задоволни еве Петар веќе спие на него 5 месеци. Мислам дека монтажните креветчиња се многу добра работа. Можеш секаде да го носиш user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: креветче
2.3.2010 0:47:10   
Annabel
Викса, зошто толку скапо ве кошташе? Душечето ли беше скапо?

Нас креветчето не кошташе околу 4800.

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: креветче
2.3.2010 7:15:34   
BILJANA_G
Krevetceto kade sto spie Angela e drveno na edno nivo,dole so cetiri fioki i odozgora ima kako mrezicka ama toa veke odamna go izvadivme bidejki go tegnese.A isto imame i od onie na sklopuvanje na dve nivoa,toa ni e staveno vo dnevna i go koristime kako igroteka.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: креветче
2.3.2010 22:31:18   
baby mama
Ние позајмивме од девер ми креветче од тие пластичните со мрежа. Креветчето е старо 5 год. речиси неупотребувано. Е сега ова креветче има само едно ниво и е многу длабоко. Бидејќи Јана многу почна да се открива, ми требаше некое креветче кое што ке се спушта од едната страна и душечето да биде повисоко. Па така си го земавме старото креветче од мм кога бил бебе. Бело е и само го префарбавме, да го освежиме. И Јана супер си го прифати user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: креветче
2.3.2010 22:35:16   
pacuvce
user posted image user posted image user posted image Јас сум за тоа дека ако нешто е функционално и може да се искористи,нема врска што е старо...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: креветче
17.3.2010 12:16:17   
Maca25
нина спиеше на моето старо креветче. беше добро сочувано. го однесовме да го префарбаат, купивме ново душече и супер ни користеше. Се додека не го надрасна и почна да се прекачува.
Сега позајмивме од пријатели, нивното е многу повисоко и огромно. може до 3 години да спие во него


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: креветче
17.3.2010 12:21:22   
MamaOhrid
Ние спиеме на дрвено креветче, го купивме од Chicco. Креветчето е на неколку нивоа и се спушта предната страна. Супер е. 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: креветче
24.3.2010 22:26:51   
marina82
Mama Ohrid kolku ve cinece krevetceto? Dali nekoj moze  videl  vo Simpo dali ima krevetcinja, i kolku im se dvizat cenite.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: креветче
24.3.2010 22:40:19   
ananikol
Nasi prijateli insistiraat da ni kupat na pokon za user posted image  krevetce a drugi najavija da si odbereme hranilica.Malku mi e krivo zosto ne ni ponudija da si odbereme krevetce bidejki go znam vkusot na prijatelite toa ke mora da e nesto prirodno..znaci drveno ke bidi i prirodna boja na drvo.Toa ic ne me bendisva ama so mozam da napravam???Koga ni rekoja deka od niv ke bidi krevetceto nie so mm podstanavme od ubeduvanje ama insistiraa taka da toa e toa.I sto sega???
Ako go prefarbame ke zamerat..
Mi ostanva samo da se nadevam deka ke me iznenadat so nekoja druga boja......user posted image

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: креветче
24.3.2010 22:40:45   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Mama Ohrid kolku ve cinece krevetceto? Dali nekoj moze  videl  vo Simpo dali ima krevetcinja, i kolku im se dvizat cenite.


ima vo simpo, jas gledav, ama lani, drveno so dole fioka, ne bese bas nekoj kvalitet i zatoa ne go kupivme, a i duseceto ne bese dobro. Cenata mislam zadno so dusek bese 4000 ili 5000. za tie pari mislam deka se naogja monogu podobro.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: креветче
24.3.2010 22:43:14   
Maca25
Ананикол па зошто не им кажете какво вие сакате?!?! кажете им дека сте гледале некое и дека тоа многу ви се допаѓа и ви се софпаѓа со детската соба?!?!
Па зошто да имаш креветче кое не ти се допаѓа и цело време ќе ти пара очи.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: креветче
24.3.2010 22:43:56   
marina82
A kade ima najdobar izbor na drveni krevetcinje, i koi se najdobri duseci.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: креветче
24.3.2010 22:49:58   
jovanka
ako si vo moznost mozes da pojdes na saemot za mebel mnogu znaci kvaliteten dusek se dvizat od 4000-10000den ima ubava saemska ponuda i na baby-dormeo dusecite

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: креветче
24.3.2010 22:53:42   
Maca25
мислам дека во леснина имаше. јас не гледав толку многу дрвени, повеќе ми се допаѓаат тие со мрежа (види го на БИле, има слика на претходната страна), супер се креветчињата и имаат добра цена. а душек навистина добар - Дормео.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: креветче
24.3.2010 22:54:36   
mami
Пред две години кога баравме креветче за Лука, од цел град што го свртевме, најубаво, мислам на квалитет- дрвено најдовме во подрумот на онаа стоковната на Битпазар..Да ме убиеш не ми текнува името. НА спратот имаат облека а во подрумот има креветчиња, постелнини, колички..Тука најдовме убаво- тогаш беше со се душече мислам дека околу 9000 денари.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: креветче
24.3.2010 22:59:39   
Maca25
Грешка - сликте од креветчињта се во опрема за новороденче. види го на биле.ф 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: креветче
25.3.2010 10:35:28   
BILE.F
user posted image Бертони!Нашето е зелено!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: креветче
25.3.2010 10:42:28   
MamaOhrid
Креветчето го купивме 7.000 ден без јога. Јога зедовме од Симпо 1.400 ден.

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: креветче
25.3.2010 10:56:54   
Maca25
сега ми тека дека и ние од симпо земавме душек за првото креветче (кое сега и е мало, односно лесно се прекачува од него) и душекот се погоди супер. А нашиот душек од симпо пропадна за 2 месеци. Се осеќаа федерите и се направија дупки. Катастрофа

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: креветче
25.3.2010 11:03:32   
big_mama817
ние нашето ни го купија од стоковна кука Илинден со се душек беше 7000 ден. значи со корпа внатре која ја користевме кога беше бебе а послем во кревечето спие со тоа што едната страна се спуштаuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: креветче
25.3.2010 11:05:15   
Bibi_S
Ние купивме креветче како на сликата погоре-во сината боја. Се уште не сме почнале да го употребуваме. Но, кога го склопивме ни беше малку чудно, оти сепак нема тежина како дрвените, и ни се чинеше да не не е стабилно доволно. Кога ставивме поголем душек, беше подобро. По искуствата што ги читам, гледам задоволни сте. Па, ќе видиме.

_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: креветче
25.3.2010 17:22:16   
marina82
A dali nekoj ima slusnato za dusekot simba od nekoj hrvatski proizvoditel bernarda?

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: креветче
25.3.2010 17:31:37   
***Lide***
nie kupivme drveno krevetce so joga 7500 den.se spusta ednata strana sto mi bese mnogu vazno za polesno da mozam da go zemam bebeto ama seuste ne e isprobano a se e spremno sega se cekauser posted image da stasa user posted image user posted image

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: креветче
25.3.2010 17:45:15   
Палешка РР
Ние купивме и креветче и јога и постелнина и странична облога и музичка ламба со вртечки суштества и ништо.....пак навечер со мене спие user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: креветче
25.3.2010 17:53:23   
***Lide***
se nadevam deka ke spija vo krevetceto ne sakam da go ucam so mene da spija ama ke vidime kako ke bidi user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?