|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: креветче
29.9.2010 16:08:21   
Maca25
Првото креветче што го имавме за нина беше како тоа на сликата на пенелопа. Изгледа ниско и изгледа дека ќе те боли кичма од крени спушти, но децата брзо растат и додека да трепнеш тоа ќе почне да стои во креветчето и да се обидува да изглезе. Јас мислев дека нина е мала и дека нема шанси да ми се преврти од него, но нина успеа да падне од креветче. Затоа сега имаме повисоко, малце се кичмиме за да го наместиме постелинчето, ама барем знам дека од ова нема шанси да се прекачи. еве го нашето креветче, на сликава предната страница е спуштена, башка има и тркалца, па лесно се движи:

user posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 29.9.2010 16:09:21 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ververicka)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: креветче
29.9.2010 16:12:14   
Bebence te cekame
Penelopa, dali toa e edinstvenata maana na krevetceto, sto ne se spustaat stranicite? Ne mi se zema drveno za da ne mi se udira maliot koga ke pocne da mrda, a plasticnive demek im sluzat i kako igroteka. E sega, na nas e da odlucime. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: креветче
29.9.2010 16:14:58   
Bebence te cekame
Sorry, mislev Lukas, ne Penelopa!!!
P.S: Maliot e mnogu sladok

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebence te cekame

Penelopa, dali toa e edinstvenata maana na krevetceto, sto ne se spustaat stranicite? Ne mi se zema drveno za da ne mi se udira maliot koga ke pocne da mrda, a plasticnive demek im sluzat i kako igroteka. E sega, na nas e da odlucime. user posted image


_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: креветче
29.9.2010 16:16:42   
Џесика
Јас не земав дрвено, баш поради тоа што се плашев дека ќе се удира... и навистина, кај сестра ми на дрвено креветче и покрај таа заштитна наметка за ограда, сепак се удира... сега кога би купувала пак би купила од овие на склопување, ама од најголемите во форма на коцка... на син ми му е тесно ова со стандардни димензии...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: креветче
29.9.2010 16:26:24   
penelopa
Хммм незнам, за ова прв пат слушам...сепак јас би се одлучила за дрвено, за монтажно не сум ниту размислувала. На белото креветче да само тоа му е мана што не се спуштаа од страна, а на жолтото од едната страна се спушта. Ах тешка одлука е купување креветчеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: креветче
29.9.2010 16:30:05   
Maca25
Нина се удираше едно време, ама си се научи колку може да се испружи и изврти во креветчето и немаме веќе проблем. а и оградичка има од сите 4 страни така да нема многу место за удирање. кај нас единствен проблем беше качувањето по креветчето и обидите сама да излезе. гледам дека и ова го надраснува, дека успева да стави нога на страницата.  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: креветче
29.9.2010 16:50:54   
Bebence te cekame
A kaj ima najgolem izbor na drveni krevetcinja?Jas sum od Aerodrom i tuka isetav se, a vo grad ne sum bila

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: креветче
29.9.2010 16:54:29   
Maca25
мислам дека сите поголеми салони за мебел имаат и бебешки креветчиња.
Отиди во Лептокарија, има 2-3 продавници за детска опрема, имам видено преубави креветчиња.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: креветче
29.9.2010 18:49:58   
mami2
Има убави во бебицентар - Оскар на Илинденска. Српски се, правени за извоз, фирмата се вика woodmark. Цената е од 100 евра нагоре. Подвижна страница на две нивоа, 4 висини на душек, тркалца е стандардно за сите.
Јас се одлучив за дрвено затоа што е природен материјал, не сакав дете да ми спие во шатор. Нешто околу монтажните кое ние го користиме само за играње ме исплашија во врска со проводливост на електрицитет, Фарадеев кафез или незнам што, консултирајте се со некој ја разбираа оваа проблематика.
Инаку нашето е околу 3 години, две деца го користат, малото спие, големото се качува на страниците...user posted image user posted image

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: креветче
29.9.2010 21:39:55   
lukas
на син ми му е тесно ова со стандардни димензии...


isto i na mojot sega posebo se vrti vo spienje i ke zaglavi vo kos,i jas trebase da zemam drveno so pogolemi dimenzii,aman kaj drugarka mi isto ima kako moeto ne firma tuku montazno e ama e pokratko i posiroko ubajna e..ah lele jas trcav od bertoni gomiti,nekev da ne e firma a be tesko mene,a be zemete si drveno i posiroko nemora da e mnogu dolgo,i po moznost stranata da sespusta,mnogu ubavo ima edno vo evrodizajn ama nemav prostor za nego...ako go najdam ke vi go pustam..slika da vidite..ne vervam da imauser posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: креветче
29.9.2010 21:41:12   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebence te cekame

Sorry, mislev Lukas, ne Penelopa!!!
P.S: Maliot e mnogu sladok

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebence te  cekame, dali toa e edinstvenata maana na krevetceto, sto ne se spustaat stranicite? Ne mi se zema drveno za da ne mi se udira maliot koga ke pocne da mrda, a plasticnive demek im sluzat i kako igroteka.


i toa sto ne se spusta,plus mi e tesno i nezz go nekam,daj koj saka da mu go sitnam :))) se zezam..



_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: креветче
29.9.2010 22:16:24   
Bebence te cekame
Izgleda i jas ke si zemam drveno, pocnuvate da me razubeduvate!!! P.S: Moze li nekoj da mi pomogne kako da si stavam slika na profilot? Tesko se snaogam user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: креветче
29.9.2010 22:22:14   
mama26
i jas imav drveno najobicno bebence i nema utka user posted image a do 4 meseci bese na trkalca i mnogu pomalo.na drvenoto moze do 4 godini da spie

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: креветче
29.9.2010 22:38:06   
lukas
Moze li nekoj da mi pomogne kako da si stavam slika na profilot? Tesko se snaogam user posted image


odi vo profil i moras da imas slika 73x73,mala,golemi nemozi


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: креветче
30.9.2010 9:06:39   
Bebence te cekame

odi vo profil i moras da imas slika 73x73,mala,golemi nemozi

[/quote]

Aha, konecno najdov kade se podesuva, ama ne mozam da najdam tolku mala slika user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: креветче
30.9.2010 14:51:42   
Bebence te cekame
USPEAV user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: креветче
12.10.2010 12:55:22   
ananikol
 

  Naseto krevetce e drveno i ni bese podignato skroz gore za da ne moram da se navednuvam za da go spustam i digam ama od koga pocna da se vrti na site strani go spusti mm  malku pogore od sredinka,pa uste malku koga ke pocnime da se krevame na nodzinja ke mora da go pustime skroz dolu
Inace ic ne go sakav krevetceto zatoa sto e drvo boja i mnogiu klasicno(pogolemiot sin pred 16 god imase so fioki,so podiganje na nivoa,belo so mesing)e ama poklon e ova, pa....jas si mu staviv obikolnica pa trista dzebovi od nadvoresna strana za se i sesto pa bojata i ne se gleda a nitu modelotuser posted image user posted image

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: креветче
12.10.2010 16:44:58   
baby mama
Ние ќе го тргаме дрвеното креветче и ќе го ставиме тоа пластичното со мрежа. Нон стоп ја фрла цуцлата низ решетките, па го тргам креветчето па додека ја најдамuser posted image . Кога станува навечер накај 2-3 саат за млеко и после 10-15мин. се развртува. И нон стоп ја фрла цуцлата. Ццццц а бре намерно го прави тоа прцле едно, само ќе ја извади раката со цуцето и трасuser posted image .

< Поракaта ја уредил baby mama -- 12.10.2010 16:45:23 >


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: креветче
12.10.2010 18:07:33   
***Lide***
nie imame drveno krevetce so mehanizam za spustanje na stranata i zadovolna sum samo sto moeto since mnogu nemirno spie pa na sekkoj sat si se budime zosto se zaglavuva od mnogu sto preta user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: креветче
13.10.2010 0:31:28   
vezilka RR


Их, и нашето е дрвено, беличко, само што не е на две нивоа, туку се спушта едната страница..Готово е спремно, чека на своето место. Над него на ѕидот украсите се залепени, уште полици да ставам на едниот крај и се ќе биде спремно..

< Поракaта ја уредил vezilka -- 13.10.2010 0:37:17 >

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: креветче
13.10.2010 7:22:28   
ananikol
 

      So zdravje da si go koristite i mirni noki na user posted image  so ubavi sonista.

       Nas ni bese gotovo krevetceto mesec pred da se porodam i posledniot mesec go polnev so igracki  user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: креветче
13.10.2010 9:17:44   
penelopa
И ние си купивме креветче од Икеа, тоа белото што го имам поставено на предходниот пост, купив и постелнина а викендов ќе земеме уште душек...кога се ќе наместам ќе ставам и сликичкаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: креветче
13.10.2010 9:19:21   
big_mama817
епа ај со здравје да го користите user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: креветче
7.11.2010 20:59:47   
Ververicka
Mamicki i idni mamicki. Kazete mi dali ste videle nekade ogradici kako na slikava podole? Do sega ne sum nasla vakvi, sakam kaj glavceto i nodzinjata da bide kako posebni pernici. A mnogu mi se dopagaat i nekako mi deluvaat popolni od drugite.

user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: креветче
20.12.2010 20:40:37   
Luci
Nie denes kupivme drveno krevetce od Baby Blue vo Aerodrom, krevetceto e Bertoni i e vo 2 nijansi na plava boja so zvezdicki. Ke go namontirame kompletno denes i zdravje utre ke stavam slika. Inaku set_ajki po prodavnicite za beseska oprema niz Skopje ova za mene bese definitivno najubavata  a i najeftina ponuda

< Поракaта ја уредил luci -- 20.12.2010 20:42:50 >

(Одговор на членот Ververicka)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?