|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: креветче
20.12.2010 22:33:38   
Luci
user posted image Eve go naset_o krevetce zauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 20.12.2010 22:35:15 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: креветче
20.12.2010 22:34:14   
lukas
mnogu ubavo luci ...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: креветче
20.12.2010 22:36:50   
Luci
Ti blagodaram lukas, edvaj cekam i bebusceto da se rodi, dai si dojdeme domce i da si go legnam vo kreveteceto 

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: креветче
20.12.2010 22:39:13   
Natuska85
Луци од кај го земавте,многу е убаво.И јас преска гледав во енци-менци имаше убави дрвени креветчиња

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: креветче
20.12.2010 22:40:51   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ti blagodaram lukas, edvaj cekam i bebusceto da se rodi, dai si dojdeme domce i da si go legnam vo kreveteceto 


ke bide i toa...pozz se so ubavo i za ubavo da e..i jas mnogu sakav drveno ama se zafrknav zedov platneno..pozzz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: креветче
20.12.2010 22:41:34   
Natuska85
Ааа видов Луци од Аеродорм сте го земале,а која цена е можеш да ми пишеш?и со душече комплет или без...


< Поракaта ја уредил Natuska85 -- 20.12.2010 22:42:01 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: креветче
20.12.2010 22:51:51   
Luci
Enci Menci e izgor vo sporedba so Baby blue, vo Enci Menci jas prasuvav i cenata na drvenite bese okolu 13.000-14.000 bez dolna fioka i dusek normalno, kako sto se prodavaat site, a nie go kupivme naseto za 7.790 denari, odi komplet so fioka, i duseceto go zemavme isto od tamu 1550 denari. Pominavme dosta poeftinouser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: креветче
20.12.2010 22:53:54   
lukas
toa baby blue ne e bertoni luci taka?
i jas od tamu skoro se zedov ne se losi cenite ubavi ceni imaat ne mnogu skapi...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: креветче
20.12.2010 22:55:28   
Natuska85
Да стварно ефтино,а кај е тоа baby blue поточно во аеродром,карши Бисер да не е ?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: креветче
20.12.2010 22:56:54   
Luci
Baby blue e imeto na dukanota a drzat roba na Bertoni. Ima mnogu ubavi raboti i dosta poeftini vo sporedba so drugite dukani. Ne mi se veruvase koga trgnavme po dukani da gledame krevetcinja bebeski deka ke bidat tolku skapi, se smeevme so mm deka nasata spalna ke izleze poefina od krevetceto nauser posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: креветче
20.12.2010 23:00:29   
Luci
Da, karsi biser e, gleda prema parkingot, vo ist red e so Enci menci, ima reklama nad dukanot Babu blue, nema sansi da utnes koga bi otisla. Imase sega bas na popust edno drveno krevetce okolu 6200 denari, ama nekako ne mi se svigajse sarata, bese nesto na drvo boja so zolto i crno. Go nema na web stranata da ti pratev link da go videse. Jas zdravje od tamu se mislam i za kolicka ama ke vidime, nekako materijalot ne me bendisa bas, nekako kako suskav bese mnogu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: креветче
20.12.2010 23:18:10   
agnes77
луци многу убаво креветце заuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: креветче
21.12.2010 8:18:09   
Tanjicka
luci krevetceto e ekstra, jas duri i ti pomognav vo mesetenjeto, neli?

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: креветче
21.12.2010 13:52:10   
Luci
Da Tanjicka, fala za pomosta sto sekojdnevno mi ja pruzas user posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 21.12.2010 14:02:08 >

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: креветче
2.1.2011 15:58:13   
Nadezna
Bas od Bejbi Blu kupivme krevetce i kolicka :)
Krevetceto, so mal del za prepovivanje, 5800, sekoa, so dodatpok za lulanje.
Montazno krevetce pred se, eve zosto :
- prvo, pobezbedno e, bebeto nema da se udri nikogas vo nesto tvrdo, kako resetki.
-vtoro, vo krevetceto drveno treba da stavite ogradica, od koja nema da mozete da go zirkwete bebeto, i non stop ke idete na noze



(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: креветче
2.1.2011 16:59:37   
*miki mami*
Луици исто е и нашето креветче само е жолто со зелена фиока и има стилизирани цветови портокалови јас сакав нешто по уневерзално се надевам дека ке имам и женско,и од истата продавница ни е карши Бисер нас не чинеше 10 000 заедно со душечето  било некое специјално ама ние пред 1година го купивме презадоволни сме user posted image

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: креветче
20.4.2011 15:04:31   
Annet
sakam da mi kazete ako nekoja od vas veke 2-3 god koristela montazno krevetce,dali ostanuva ist kvalitetot ili posto e od materijal se rasiruva ,izoblicuva.....se mislam sto da pravam dali da si kupam montazno ili toa edno od mm sto spiel-drveno da go farbam belo .mnogu pozitivni stavovi ima za montaz.krevetcinja a i mnogu se prakticni......pa toa me interesira za kvalitetot,oti ne sakam po 1 godina da mi se "raspadne""
sto mislite vie???

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: креветче
20.4.2011 15:15:42   
Maca25
Моја пријателка има монтажно и искрено исто е како и денот кога е купено. Креветчето е на Бертони и е преубаво. Ќерка и има 2,5 години и уште си спие во него. Единствена мана е тоа што нема фиоки под него кои се многу потребни и е многу ниско. Ако имаш дете кое обожава да скока во кревет, монтажно не е многу погодно. Се надевам дека ти помогнав. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: креветче
20.4.2011 15:19:34   
Natuska85
Анет незнам да ти кажам за монтажните креветчиња,сигурно некој друг ќе ти одговори,ама кога ја видов активна темата ми текна да се пофалам дека и ние пред некој недела купивме креветче за нашиот принц.Дрвено на две нивоа,се спушта едната страница.Го земавме од Буњаковец, продавничката до Форнети што е.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: креветче
20.4.2011 15:22:18   
Annet
фала ти Маца 25....Незнам какво ќе биде ова нашево бебе..дали мирно или палаво ,оти навистина се преубави , сакам такво......ајде сега на саемот ќе видиме ....фала ти уште еднаш
ааа Натушке со здравје да си го користитеuser posted image ако сакаш да ми кажеш цена,оти јас од Велес сум па кога ќе идам за Ск да разгледам

< Поракaта ја уредил Annet -- 20.4.2011 15:24:25 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: креветче
20.4.2011 15:28:57   
Џесика
Според мене единствена негативна работа е тоа што не се отвара од едната страна за да ти биде достапно детето и приближено до спалната ,не можеш да го проверуваш бебето без да му стоиш... мене тоа ми смета бидејќи син ми кога се буди навечер ме држи за рака и треба да стојам додека не презаспие user posted image инаку е многу лесно, подвижно, сам си се симнува и си се качува преку отворот.За издржливоста, еве веќе 2 години го имам, супер издржува, поготово што син ми по цели денови скока во него, се нема искривено ич.


< Поракaта ја уредил Џесика -- 20.4.2011 15:30:35 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: креветче
20.4.2011 15:36:36   
Annet
a neli mont.krevetcinja se na 2 nivoa? jas sto gledam sliki za pomalecko koga e e na povisoko????? sto znammmm ah leleeee maki.....user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: креветче
20.4.2011 18:30:38   
Maca25
Брат ми и снаа ми се одлучија за вакво бебешко креветче и масичка за повивање. А јас искрено би земала денско креветче за Нина како тоа на сликата. Преубави се. Цената на бебшкото креветче е околу 12.000

user posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 20.4.2011 18:31:40 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: креветче
20.4.2011 19:29:09   
lukas
  jas mnogu sakav drveno ama se zafrknav zedov platneno..pozzz

[/quote]


si go vrakam zborot za ova so rekov ,arno so ne zedov drveno oti sega kako so stanva lukas i nestabilno paga i vo mrezata paga,a vaka da bese drveno ke ja sakatese glata,mnogu pati ke go ostavam i ke sedi vnatre i si igra...pozzz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: креветче
21.4.2011 9:08:09   
none
ah krevetce za djabe go kupivme koga so nas spie mene mi e zal da go stavam tamu a i siguren mi e so mene zatoa sto sega pocna da se ligavi pa od mlekoto nekogas mu tece i kako da go ostavam mokar ne podobro mi e vaka pa ponataka ke vidime

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?