|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: креветче
27.5.2011 11:25:36   
dostickage
jas imav i drveno i sega imam montazno.mislam izlisno e da se sporeduva.ne bi go menuvala montaznoto za nisto na svetot.koga pocna sin mi da stanuva i da se vrti vo krevetot go najdovme zaglaben megju resetkite od drveniot krevet piknat ispod ogradicata...auuuu neeeee.da ne zboruvam samo kolku pati se ima udirano od drvoto....istiot den mu kupivme montazno krevetce od enci menci-ZAKON.Na dve nivoa e,se pravi i kako lulka,ima djeb od strana za pizamcinja i patent od drugata strana za samo da si vleguva i zlaguva koga kje odi ili lazi.da bidam iskrena mozebi ima muabet deka enci menci e skapicko ama se sto sum kupila od toa baby blue (hranilka , kabanica,igraca,aspirator) se ama bas se bilo zanikade i morav pak da kupuvam od enci menci i koga kje vidis sum preplatila.samo mislam deka razlikata ja sfativ togas koga kupiv chicco kolicka posle taa od baby blue i sl.ne se sporeduva

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: креветче
24.6.2011 16:43:23   
Natuska85
Еве ние какво креветче имаме

user posted image

дрвено,го купивме од Буњаковец на приземје грчка продавница за креветчиња,колички,и друга бебешка опрема незнам точно како и е името.На две нивоа е и се спушта едната страница.Сега за сега супер ми е,спуштена ми е страницата и си го повлекувам до спална секоја вечер(на тркалца е,може и да се извадат).Страниците имаат и силиконска подлога за да неможе user posted image да си скрши забче или да се удри од дрвото.Ептен ми е погоденоuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: креветче
24.6.2011 17:00:12   
lilicka
Натушка многу ви е убаво креветчето и ние гледавме вакво само белоuser posted image
преслатко еuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: креветче
24.6.2011 18:03:58   
bebe82
Ние имаме вакво слично, само мене исто ми се допаѓаат оградиците, од каде земавте такви дебели и единечни колку што можам да видам ?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: креветче
24.6.2011 21:51:15   
rina13
natuske imate mn ubavo krevetce i srekjno ubavo  bebence vikaat stom mu se racinjata krenati taka deka e mn srekjnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: креветче
24.6.2011 23:27:49   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebe82

Ние имаме вакво слично, само мене исто ми се допаѓаат оградиците, од каде земавте такви дебели и единечни колку што можам да видам ?



Постелината со оградицата ми е од продавничката карши Шехерезада во Гтц сутерен,многу е убава,полнета со лио.

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

natuske imate mn ubavo krevetce i srekjno ubavo  bebence vikaat stom mu se racinjata krenati taka deka e mn srekjno


Фала Рина



_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: креветче
26.6.2011 19:39:21   
jana81
natuska mn se ubavi i krevetceto i postelninata so sreka da si gi koristi bebceto a moze li da mi pises po koja cena go zemavte krevetceto zasto i nie sme vo faza na razmisluvanje kakvo da bide, tvoeto koga go vidov mn mi se dopadna pozd

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: креветче
28.6.2011 15:46:53   
jana81
eve da se pofalam nie odlucivme da pravime po poracka krevetce.mislam deka ke ispadne mn ubavo ke bide belo so srebreno pa zdravje koga ke mi go donesat za nedela-dve ke pratam slika obavezno sega vo meguvreme da kupime uste dusece i postelnina i zadacata krevetce ke bide zavrsena

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: креветче
5.7.2011 0:08:31   
Annet
moze li da mi kazete kakva ogradicka da baram..kako e poubavo so 4 strani ili so 3? kakvo e vaseto iskustvo;-) pozdravce za site

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: креветче
5.7.2011 0:26:19   
mami2
Јас бирав со три страни, па треба воздух да циркулира а и да го ѕиркам бебето од лежечка положба. Моите оградички се од српските на Супер Хит, памучни се и не се преполнети, за да има простор за спиење. Не се плаши дека ќе се удира во незаштитената страна, јас летно време ги вадам оградичките и на двајцата, па не се лупаат нешто во страниците. Ги тргам затоа што замислувам како би ми било да спијам јас заклопена од страните со нешто високо и дебело на топло време.
Оградичка на сите 4 страни дури ми е и неубаваuser posted image , таква мисла ми доаѓа.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: креветче
5.7.2011 0:46:02   
Annet
i mene nekako mi podobro so 3 strani,neznam, popregledno e za bebenceto..... fala ti mami2user posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: креветче
13.7.2011 12:55:59   
Annet
еве да се пофалам,ние си го офарбавме старото дрвено креветче во бело и многу е убаво,исто како ново.
си купивме душече многу убаво и си нарачавме постелнина со оградичка од 4 страни комплет со перниче,чаршавче,јогранче и завеса,за над креветчето....на розе боја со бело и не многу шаренко,за да можам да си комбинирам и со други навлаки.и сега одвај чекам да стаса постелнината user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: креветче
13.7.2011 19:11:57   
Maca25
со снаа ми гледавме постелнинчиња во Џамбо пред 2 недели и купивме една за user posted image со жирафка, бела со некои штрафтички шарени на долниот чаршаф. Преубава е. Штета што нема за поголеми креветчиња, да купев и за Нина. Нашево е вон стандард - 1.40 на 70 мислам беше и не можам да најдам чаршафче со ластик. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: креветче
15.7.2011 14:46:34   
srekna_mama
Natushka преубаво ви е креветчето и постелнината - со здравје да си ги користите и побрзо да ги израснете user posted image
Ќе може да ми кажеш од кај ви е купена вртелешката за креветчето? И дали е на батерии или на навивање?
(А патем, каде е тој ГТЦ Сутерен?)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: креветче
15.7.2011 15:51:37   
Natuska85
Фала среќна_мама.Вртелешката ја купив од mothercare во Рамстор,ама баш штета што е на навртување,инаку прекрасна е,мене ептен ми одговараше со постелнината и  затоа ја купив.Ти препорачувам да купиш ако можеш на батерии пошто многу е замарање на навртување, таман сум почнала нешто да правам и еве го вика од соба,ееееее, и веднаш знам дека му прекинала музикаатаuser posted image .А гтц сутерен ти е доле Верото кај шо е,и шехерезада,знаеш?


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Креветче
15.7.2011 15:56:58   
srekna_mama
Хехехе срцушка ти е бебчето чим е толку паметно да се буни кога му престанала музиката!user posted image
Значи обавезно ке си купам на батерии тогаш - фала ти за советите! user posted image

Е не ми се верува дека не сум знаела дека тоа го викаат Сутерен - срамота! user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 15.7.2011 22:36:42 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Креветче
29.7.2011 14:25:01   
Maja82
Лелееее колку ми се допаѓа ова креветче

user posted image

Paleska dali najdovte vakvo krevetce ili nekoj sto bi mozel da go napravi? I za koja cena?
Prekrasno e.. :)

(Одговор на членот srekna_mama)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Креветче
29.7.2011 15:17:08   
денвер
еве го нашето креветче сега изгледа вака а кога ке потпорасни бебето се трга малото креветче и масичката и се прави голем кревет со помошна масичка

user posted image

(Одговор на членот Maja82)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Креветче
29.7.2011 15:32:00   
miana
Lele kolku e ubavooooo!! go pravevte ili go kupivte? Epten mi se sviga i bojava 

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Креветче
21.8.2011 20:43:37   
mamicka77
eve go naset_o krevence za nasata princeza koja ja ocekuvame

Модератор: Ставете ги повторно фотографиите,претходно поставените линкови не се отвараа


< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 22.8.2011 0:30:55 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Креветче
26.9.2011 14:23:22   
Michele
Mamicki nie se odlucivme za montazno Graco krevetce. Sakam da prasam dali mora dusece bidejki kako sto vidov ke bide previsoko so dusece a onaka podlogata mi stoese tvrda. Aj ve molam odgovorete. Pozdravcinja user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Креветче
26.9.2011 15:20:50   
Andriance
Michele, nie imame graco montazno krevetce...go imam i na slika vo delot - oprema za novorodence...i nie se mislevme iskreno dali da stavime dushece zasto ionaka vikaat bebe da spie na tvrda podloga ama pa toa iskreno nekako mi bese mng kartonsko be??? nie zemavme dushece i za bebe, ne e visoko...koga malku kje potporasne ako treba kje go spustis nivoto i gotovo

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Michele)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Креветче
26.9.2011 22:53:57   
mamicka77
nie zemavme dusece ama ne go stavivme na povisokoto nivo go cuvame za ponisko koga ke go spusteme a ne e tvrdo bas od ortoped e preporaclivo da e na po tvrdo staviv samo kebe podebelo i cersavce i bas i e prijatno si se navikna

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: креветче
23.1.2012 23:29:53   
galena7
Sakam da kupime montazno krevetce od Graco za bebushot,no ne znam dali treba da kupuvame dopolnitelno dusece za istoto,ili ne? Ova sto go gledav e 104 cm na 73 cm , a takva golemina na dusece mislam deka nema...krevetceto go gledav na internet,pa neznam kakvo e duseceto od ova krevetce...inaku ima vibracii,nokno svetlo,muzika,del za presoblekuvanje itn...Ako nekoj ima iskustvo so vakvo krevetce,ve molam da go spodelii,bi mi bilo od pomos....tenkju

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Креветче
25.2.2012 21:13:42   
sandrice

ИЗВОРНА ПОРАКА: денвер

еве го нашето креветче сега изгледа вака а кога ке потпорасни бебето се трга малото креветче и масичката и се прави голем кревет со помошна масичка

user posted image



Denver a kolku pari go kupivte krevetceto i od kade? zosto i na nas ni dojde vreme za kupuvanje krevetce pa sakav da kupam montazno no ova poveke mi se dopaga.

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?