|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Креветче
27.2.2012 15:27:24   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: sandrice


ИЗВОРНА ПОРАКА: денвер

еве го нашето креветче сега изгледа вака а кога ке потпорасни бебето се трга малото креветче и масичката и се прави голем кревет со помошна масичка

user posted image



Denver a kolku pari go kupivte krevetceto i od kade? zosto i na nas ni dojde vreme za kupuvanje krevetce pa sakav da kupam montazno no ova poveke mi se dopaga.

Вакви креветчиња јас имам гледано во Бејби Блу(Бертони),в о нивниот каталог. Во дуќан немаат зашто зафаќа простор ама знам дека може да се порача преку каталог. Цената не ме држи за збор беше некаде околу 250 евра мислам. Каталогот можеш да го видиш на нет, угуглај Bertoni Bg и ќе ти излезе страната

< Поракaта ја уредил luci -- 27.2.2012 15:28:28 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот sandrice)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Креветче
27.2.2012 18:41:02   
Andriance
Jas i prethodno imam pisano...gi gledav vo prodavnica kaj plasticarite..za cena ne mi teknuva

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Креветче
6.3.2012 21:37:31   
anaana
jas ne znam bas dali na tocno mesto go postavuvam prasanjevo. no dali nekoj znae kaj da kupam igracka muzicka za nad krevetce, ama imam montazno krevetce. do sega bev vo nekolku prodavnici i se mi vikaat deka ne odgovaraat tie igracki-vrteleski, na montazni.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Креветче
6.3.2012 22:03:04   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandrice


ИЗВОРНА ПОРАКА: денвер

еве го нашето креветче сега изгледа вака а кога ке потпорасни бебето се трга малото креветче и масичката и се прави голем кревет со помошна масичка

user posted image



Denver a kolku pari go kupivte krevetceto i od kade? zosto i na nas ni dojde vreme za kupuvanje krevetce pa sakav da kupam montazno no ova poveke mi se dopaga.

Вакви креветчиња јас имам гледано во Бејби Блу(Бертони),в о нивниот каталог. Во дуќан немаат зашто зафаќа простор ама знам дека може да се порача преку каталог. Цената не ме држи за збор беше некаде околу 250 евра мислам. Каталогот можеш да го видиш на нет, угуглај Bertoni Bg и ќе ти излезе страната

abe ajde 250 evra??????????????????
pa takvo jas is kupiv od metro od bugarija 200 leva t.e. 100 evra smesno ama vistinito

_____________________________



(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Креветче
7.3.2012 11:39:29   
Mihaela 2010
jas mislam deka sam ako si nacrtas na list i da dades nekoj da ti napravi,poevtino ke te kosta od 250 evra,em ke si go napravis tebe kako ti odgovara i kako sto si sakas.pa mene cela spalna me kostase 8-10.000 den,2 na 2,komocija kolku sakas.mm si ja nacrta,si izmeri dimenzii,si otide vo soloprom mu isekoa od materijalot,i so drugar mu si ja sklopija..e sega dusekot si e posebna prikazna,dormeo si zemavme.taka da ako nekoj go biva za vakvi raboti mn poevtino ke si pomine i ke si napravi krevetce bas onakkvo kakvo so ke mu se bendisa..

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Креветче
30.3.2012 15:35:01   
AnnaMolly RR
Еве вакво креветче сака Ципи Рипи. Што мислите?
Мала помош од мене за поставување слика :)
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Креветче
30.3.2012 15:40:24   
Calypso
Zosto da ne, nie imame slicno na Chipolino, i sum prezadovolna, ne za drugo, mozam sekade da go vleckam, kaj sakam, baska i kako kos za igranje sluzi (ne deka mojov nesto se zaigruva vo krevetceto, poveke saka da ripa, i da ja plasi mamauser posted image ). Pak bi odbrala vakvo, namesto drveno, iako priznavam, drvenite se poubavi na izgled, iako ne se poprakticni. Barem za mene

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Креветче
30.3.2012 15:46:46   
rina13
nie imavme chipolino krevetce I ic ne bev zadovolna,se iskina gornoto nivo, isto I toa delot za preslekuvanje, valjda zasto mojata kerka e hiperaktivna I borba bese diri ja presoblecam,go upotrebuvavme 9meseci tolku izdrza se dodeka kerka mi ne padna od nego. pa si kupivme drveno povisoko,em na izgled poubavo I da vi kazam pravo mirno spijam(ona spie vo svoja soba)ne sum na strek deka ke padne a I ke moze da spie u nego uste dolgo vreme posto se vadat podolgite strani.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Креветче
30.3.2012 15:50:14   
Cipi Ripi
Jas sum resena da si go zemam utre. Mi izgleda mnogu eftinko, a mnogu mi se sviga. Samo zborot mi bese za proizvodite od jumbo, dali se otrovni, posto mislam deka krevetce ako ne e napraveno od drvo, kakvo i da e, kinesko e, ili sklapano vo Kina, ili e so kineski materijal.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Креветче
30.3.2012 18:24:16   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

nie imavme chipolino krevetce I ic ne bev zadovolna,se iskina gornoto nivo, isto I toa delot za preslekuvanje, valjda zasto mojata kerka e hiperaktivna I borba bese diri ja presoblecam,go upotrebuvavme 9meseci tolku izdrza se dodeka kerka mi ne padna od nego. pa si kupivme drveno povisoko,em na izgled poubavo I da vi kazam pravo mirno spijam(ona spie vo svoja soba)ne sum na strek deka ke padne a I ke moze da spie u nego uste dolgo vreme posto se vadat podolgite strani.


epa rina 13 zatoa sluzi dolnoto nivo koga ke pocne da stanuva da se simne dole jas sum prezadovolna i nema da trepne epa sega ako zeme so noz da sece sekako ke se skine i nasto e na cipolino

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Креветче
30.3.2012 18:26:08   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Jas sum resena da si go zemam utre. Mi izgleda mnogu eftinko, a mnogu mi se sviga. Samo zborot mi bese za proizvodite od jumbo, dali se otrovni, posto mislam deka krevetce ako ne e napraveno od drvo, kakvo i da e, kinesko e, ili sklapano vo Kina, ili e so kineski materijal.


epa mila sega se e kinesko sto i da kupes pozadi na etiketa pisuva proizveduva i pakuva kina taka da takvo vreme dojde se kina da proizveduva i pakuva jas ne ni mislam dali e kinesko ili ne  sto e pisal bog toa

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Креветче
30.3.2012 18:53:59   
rina13

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

nie imavme chipolino krevetce I ic ne bev zadovolna,se iskina gornoto nivo, isto I toa delot za preslekuvanje, valjda zasto mojata kerka e hiperaktivna I borba bese diri ja presoblecam,go upotrebuvavme 9meseci tolku izdrza se dodeka kerka mi ne padna od nego. pa si kupivme drveno povisoko,em na izgled poubavo I da vi kazam pravo mirno spijam(ona spie vo svoja soba)ne sum na strek deka ke padne a I ke moze da spie u nego uste dolgo vreme posto se vadat podolgite strani.


epa rina 13 zatoa sluzi dolnoto nivo koga ke pocne da stanuva da se simne dole jas sum prezadovolna i nema da trepne epa sega ako zeme so noz da sece sekako ke se skine i nasto e na cipolino


dobro znam zasto sluzi vtoroto nivo uste pred da napravi 6 meseci go izvadivme gornoto nivo I ja spustivme dole.Sekako user posted image moe se vrtese u site mozni pozicii a I ne bese nesto mn teska pa da reces od tezna se skina,baska taa tvrdata gorna podloga se naprai kupus.A sigurno detevo moe ne zema noz da go sece krevetcetoJas samo pisav moe iskustvo, drvo si e drvo I tuka I u kina drvoto e isto.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Креветче
30.3.2012 19:55:16   
Hunny
Не се сите креветчиња кинески. Ние куивме од Буњаковец, дрвено креветче, произведено во Србија.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Креветче
30.3.2012 20:56:44   
Andriance
Ma ja te ohrabruvam da si go kupis....nie imame montazno na Graco..( znaci ne e kinesko) i e bombona...drvenoto nekako ne mi prakticno so tie ogradicite pa se mava pa kratko ke go koristi...ja sum def za montazno...eve go naset_o

user posted image

ovde uste nee bese sredeno se...sega e tip-top user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Andriance -- 30.3.2012 21:00:18 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Креветче
30.3.2012 22:12:06   
Cipi Ripi
I jas gi gledav tie vo Bunjakovec srpski, i mislev da zemam takvo se dodeka ne mi kazaa deka ke si go mava glavceto, eve istoto go vika i Andriance. Taka sto, utre si go zimam ova za moeto user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Креветче
30.3.2012 22:50:19   
Luci
И јас би ти препорачала монтажно креветче. Ние имаме дрвено и М.стално си ја чука главата во него, 100 пати се покајав што не го послушав мм да купиме монтажно. Е сега имаш и разлика од монтажно до монтажно, и подобро гледај да си земеш некое по препорака, некој кој претходно имал искуство со чиполино ли, грако ли, бертони, џамбо сеедно....

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Креветче
31.3.2012 13:42:49   
vanessa30
I nie imame montazno na Chicco, na dve nivoa prvoto nivo e za do 8 kg, od strana imana patent zakacen i gumiran del sto mozese da go prefrlis za da go presopleces , od stranata ima zakaceno za na baterii svetilka, so muzika i vibracii. Odlicno e sto e montazen se sobira kako torba, i e prakticno bidejki si go zemame so nas koga odime za Bitola (kaj baba i dedo). E sega bidejki porasnavme si kupivme dusece i go koristime na vtro nivo. Emalku bidejki e nekoi nestandardni dimenzii tesko e da najdes da kupis gotov dusek, ama bidejki ima firmi sto proozveduvaat duseci si go naracavme po merka za nekoi 1600 den

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Креветче
31.3.2012 14:08:49   
Cipi Ripi
Vanessa30 koja dimenzija ti e krevetceto?

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Креветче
31.3.2012 14:50:26   
vanessa30
otvorot za dusekot e 95x65 ama da da mozes da go piknis dusekot ti trema -1 cm odstrana

< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 31.3.2012 14:51:30 >

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Креветче
31.3.2012 14:57:19   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

I nie imame montazno na Chicco, na dve nivoa prvoto nivo e za do 8 kg, od strana imana patent zakacen i gumiran del sto mozese da go prefrlis za da go presopleces , od stranata ima zakaceno za na baterii svetilka, so muzika i vibracii. Odlicno e sto e montazen se sobira kako torba, i e prakticno bidejki si go zemame so nas koga odime za Bitola (kaj baba i dedo). E sega bidejki porasnavme si kupivme dusece i go koristime na vtro nivo. Emalku bidejki e nekoi nestandardni dimenzii tesko e da najdes da kupis gotov dusek, ama bidejki ima firmi sto proozveduvaat duseci si go naracavme po merka za nekoi 1600 den


vanessa30 zosto pa bas ima za montaznoto dusek vo andrej kompani vo stip 120  60 za montazno naseto e na chipolino i e taa dimenzija i abs se faka dusekot

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Креветче
31.3.2012 14:57:56   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

otvorot za dusekot e 95x65 ama da da mozes da go piknis dusekot ti trema -1 cm odstrana

pa krevecinjata se 125    65   a dusecite se 120   60

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Креветче
31.3.2012 15:08:41   
vanessa30
e ne naseto rekov e nekoja nestandardna dimenzija 100 na 70 e nadvoresnata ramka, vnatre otvorot e 95 na 65,a dusekot sto go napravivme po merka i sovrseno si legna e 93x63 cm. Lesno pravevme ako dolzinski bese 125, ama ova e pomalo.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Креветче
31.3.2012 17:22:32   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

e ne naseto rekov e nekoja nestandardna dimenzija 100 na 70 e nadvoresnata ramka, vnatre otvorot e 95 na 65,a dusekot sto go napravivme po merka i sovrseno si legna e 93x63 cm. Lesno pravevme ako dolzinski bese 125, ama ova e pomalo.


i nasheto na graco e ovaa nestandardna dimenzija....nie se zemavme od bernarda dushece

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Креветче
31.3.2012 18:19:55   
Cipi Ripi
Malku sum tazna i razocaranauser posted image Gi prodale site krevetcinja, a tolku mnogu mi vikaa nemoj od jumbo, kinesko e, otrovno e... i sto ti uste ne, a videte se razdzapale po krevetcinjata. Ooooh, a tolku mu se raduvav.
Rekle deka ke dobijat novi nabrzo, pa ajde zdravje Boze.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Креветче
2.4.2012 10:43:08   
Beatris
Ај сеа јас да ви го расипам малку муабетов user posted image , ама сте помислиле ли дека ако детето се удри 2-3 пати во дрвеното креветче ќе се научи повеќе да пази кога се исправа/врти и сл.? Плус на дрвеното можеш да му ја извадиш страничната ограда кога ќе порасне и да си спие така.

Е сега не можеш да го мкнеш навака натака, ама дрво си е дрво, ова е мушама. Јас не спијам во мушама нема ни детето мое.

Секој со своето мислење.


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?