|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: креветче
26.4.2010 17:14:55   
Rossana
user posted image

Eve go moeto pa potoa na Sara krevetceto

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: креветче
26.4.2010 17:55:36   
Mila na mama
Прекрасно е и постелнината е супер. И Мила го наследи моето и на сестра ми креветче нормално префарбано и со нов душек.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: креветче
26.4.2010 20:08:50   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

user posted image

Eve go moeto pa potoa na Sara krevetceto


И јас како бебе сум имала такво креветче само портокалово.преубаво е.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: креветче
26.4.2010 20:19:44   
Glück90
Jas go imam istovo krevetce i toa plavo(moze me mislese masko deka ke bidam)user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: креветче
26.4.2010 22:54:46   
Тања РР
Нашата Јана сеуште спие во лулка од татко и која многу ми се допаѓа  и изгледа како нова но скоро ќе мораме да купиме креветче. Се мислам дали да биде дрвено или монтажно. До вчера бев сигурна дека ќе купиме дрвено но сега се премислувам. Ако земеме монтажно ќе можам да го преместувам од спална во дневна па нема да морам да спијам во дневна а мм да самува на огромен креветuser posted image user posted image .
Помагајтеuser posted image user posted image Кои се предностите на дрвеното креветче освен што е полично (барем за мене)user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: креветче
26.4.2010 23:49:40   
ananikol
user posted image


Eve go naseto krevetce spremno go ceka user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: креветче
27.4.2010 10:27:54   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Нашата Јана сеуште спие во лулка од татко и која многу ми се допаѓа  и изгледа како нова но скоро ќе мораме да купиме креветче. Се мислам дали да биде дрвено или монтажно. До вчера бев сигурна дека ќе купиме дрвено но сега се премислувам. Ако земеме монтажно ќе можам да го преместувам од спална во дневна па нема да морам да спијам во дневна а мм да самува на огромен креветuser posted image user posted image .
Помагајтеuser posted image user posted image Кои се предностите на дрвеното креветче освен што е полично (барем за мене)user posted image user posted image user posted image


Да треба да одлучувам какво креветче би одбрала сега јас би се решила за дрвено,потрајно е и мене ми е полично само да може едната страница да се вади.Ние имавме платнено,монтажно и материјалот попусти од едната страна и патентот се расипе па морав да го шијам а дрвеното нема кинење и расипување.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: креветче
27.4.2010 11:08:42   
Maca25
Јас пакс ега се би дала за платнено креветче. Ќе можам полесно да го преместувам од една соба во друга, а дрвеново е многу големо и тешко за пренесување. Се мислам кога ќе одиме на одмор каде ќе спие Нина. Да имавме платнено, спакувај и носи. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: креветче
27.4.2010 12:34:12   
BILE.F
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

user posted image


Eve go naseto krevetce spremno go ceka user posted image


Честито! Катчето на бебчето е тип-топ! user posted image user posted image user posted image Ananikol!
user posted image да си има мирно сонче!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: креветче
27.4.2010 13:58:37   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Нашата Јана сеуште спие во лулка од татко и која многу ми се допаѓа  и изгледа како нова но скоро ќе мораме да купиме креветче. Се мислам дали да биде дрвено или монтажно. До вчера бев сигурна дека ќе купиме дрвено но сега се премислувам. Ако земеме монтажно ќе можам да го преместувам од спална во дневна па нема да морам да спијам во дневна а мм да самува на огромен креветuser posted image user posted image .
Помагајтеuser posted image user posted image Кои се предностите на дрвеното креветче освен што е полично (барем за мене)user posted image user posted image user posted image


Да треба да одлучувам какво креветче би одбрала сега јас би се решила за дрвено,потрајно е и мене ми е полично само да може едната страница да се вади.Ние имавме платнено,монтажно и материјалот попусти од едната страна и патентот се расипе па морав да го шијам а дрвеното нема кинење и расипување.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Јас пакс ега се би дала за платнено креветче. Ќе можам полесно да го преместувам од една соба во друга, а дрвеново е многу големо и тешко за пренесување. Се мислам кога ќе одиме на одмор каде ќе спие Нина. Да имавме платнено, спакувај и носи. 


Oф, 50 : 50 user posted image user posted image
Дрвените ми изгледаат тешки, оние од медијапан пак некако не ми се допаѓаат а платнените се чудам дали се доволно стабилниuser posted image
Можно ли е монтажното креветче да се преврти на пример?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: креветче
27.4.2010 14:04:08   
BILE.F
Ние купивме на bertoni монтажно, ама бебушот го чекаме да  го испробаuser posted image user posted image user posted image !
Инаку јас мислам дека е доволно стабилно, внука ми има 14месеци, буквално во него прооде! Во него спие, а и го кристат како оградица! Машала доста е темпераментна, цело време скока во него и се фрла на мрежата и се смееuser posted image user posted image user posted image user posted image , гајле нема креветчето! Да беше дрвено мислам дека нема да го искористеа толку! А и плус лесно е, подвижно и добро за луѓе што патуваат!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: креветче
27.4.2010 14:05:42   
mis.
нема шанси да се преврти ти гарантирам.
Маца и јас викав така да го носам и на одмор со мене и сегаде но сега кога купивме на спрат кревети и бебешкото не ни требаше повеќе решивме да го однесеме за гевгелија едвај во кола го собра.Имаме огромен багажник во кола и ако го ставивем него немаше место за ништо друго и ни стоеше пред нозе цел пат.user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: креветче
27.4.2010 16:15:48   
Maca25
Нашево е огромно. Мислам дека нина може комотно да спие до 3 години во него.
На бертони креветчињата се супер, многу фино изгледаат а и цената им е ок, башка што ќе го носиш насекаде со тебе.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: креветче
27.4.2010 16:18:53   
matushka
Nema sansi montaznoto krevetce da se prevrti. Epten se kvalitetni, nie imame na CAM so dokupeno dushece, i jas duri si legnuvam so nego vo toa krevetce , znaci siguuurno nema da se prevrtiuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: креветче
27.4.2010 23:26:26   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.

Честито! Катчето на бебчето е тип-топ! user posted image user posted image user posted image Ananikol!
user posted image да си има мирно сонче!




Ti blagodaram Bibe

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: креветче
28.4.2010 9:28:11   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Нашево е огромно. Мислам дека нина може комотно да спие до 3 години во него.
На бертони креветчињата се супер, многу фино изгледаат а и цената им е ок, башка што ќе го носиш насекаде со тебе.


Мартин спиеше во него додека јас не се породам во второво значи цели 4 години морав да го тргнам од мене многу клоцаше па шансите да ме удри по стомакот беа големи.Сега двајцата спијат на големи кревети на спрат Мартин горе на таванuser posted image user posted image а Стефан долу.Си го знаат местото и сами си легнуваат дури и малото научи.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: креветче
30.6.2010 20:22:50   
kitty
Nie imame na GRACO (KRS-vo ramstor dolu kaj neptun) i sme prezadovolni,krevetceto se montira so edna raka,od ednata strana ima trkalca i mozes da si go premestuvas kade sakas,a isto taka i za na odmor bez problem mozes da go nosis zasto se pakuva kako malo kuferce i nema potreba od dopolnitelen dusek samoto krevetce si ima dusece,a inace e tolku kreativno so igracki,so daska za presoblekuvanje,so dodatoci za kremi i peleni (normalno zavisi od modelot ima poveke) ima svetlo,muzika,prirodni zvuci,vibracii i nisto drugo ne ti e potrebno,epten inovativen proizvod!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: креветче
1.7.2010 11:59:18   
emma1
montazno na bertoni i uste od start stavivme ubavo debelo anatomsko dusece. fala bogu spie uste od prv den vo krevetce. sega za sega sum prezadovolna dobro e toa sto lesno se pomestuva, mnogu pati koga spie ponemirno samo ke go povlecam krevetceto do spalna i so raka go galam bez da stanuvam i plus moze da se niska kolku tolku za razlika od drveno krevetce. e neznam kolku ke bide prakticno koga ke treba da se spusti duseceto na vtoroto nivo zatoa sto ke bide mnogu nisko ama do togas zdravje ima vreme

(Одговор на членот kitty)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: креветче
18.9.2010 11:28:55   
bebe82

Во предходните постови прочитав дека има и монтажни креветчиња на кои им се спушта едната страна од креветчето,
па ке ве молам ако би сакал некој да ми каже од која марка се тие креветчиња и каде би можела да ги најдам.

фала ви мноооооооогу user posted image

(Одговор на членот emma1)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: креветче
18.9.2010 15:20:52   
penelopa
Планираме да земеме од Икеа креветче + душек од Дормео.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: креветче
28.9.2010 18:38:50   
Bebence te cekame
Bidejki planirame da kupuvame krevetce za bebemceto koe treba da se rodi za otprilika mesec dena, a mi se svigaat montaznite na koi im se spustaat stranicite, dali Mis. mozes da mi kazes od kade go kupi? Iskreno, ne sum odlucila dali da go koristam krevetceto na koe jas sum spiela kako bebe, ama sepak sakam da gi razgledam site opcii

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: креветче
29.9.2010 12:42:43   
Ververicka
(Планираме да земеме од Икеа креветче + душек од Дормео. )

Penelopa, jas minatat nedela bev vo Ikea, drvenite krevetcinjata se po 99evra, ama se premnogu obicni i stranicata im e nepodvizna i nekako mnogu se niski. Znaci celoto krevetce e nisko ima kicma da te zaboli da go krevas/spustas bebusot postojano user posted image  .
Jas epten so merak otidov da si kupam ama se razocarav. A vo jumbo imase 150evra drveno krevetce.
Taka da najpametno ti e da si pobaras kaj nas
pozdrav

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: креветче
29.9.2010 14:36:29   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ververicka

(Планираме да земеме од Икеа креветче + душек од Дормео. )

Penelopa, jas minatat nedela bev vo Ikea, drvenite krevetcinjata se po 99evra, ama se premnogu obicni i stranicata im e nepodvizna i nekako mnogu se niski. Znaci celoto krevetce e nisko ima kicma da te zaboli da go krevas/spustas bebusot postojano user posted image  .
Jas epten so merak otidov da si kupam ama se razocarav. A vo jumbo imase 150evra drveno krevetce.
Taka da najpametno ti e da si pobaras kaj nas
pozdrav


Ververicka мене ова креветче ми се допаѓа- 89, 99 евра...дека од страна не се спушта знам а за тоа дали е ниско па не ми изгледа такаuser posted image . Dolžina: 123 cm, Širina: 66 cm, Višina: 85 cm така пишува

user posted image

А инаку не живеам во Мк....незнам сега ме замисли ќе разгледам уште малку по прадавниците тука па ќе видиме.


user posted image
Вакво нешто исто ми се допаѓа, ама не ми се даваат 160 евра само за дрвото+ душекот+ постелнина= ќе фати околу 350 евраuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Ververicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: креветче
29.9.2010 14:57:49   
lukas
uh nemate jas poim kolku se pismanam ete ovie dena za ova krevetce,ah budala so ne si zedov drveno,ne bilo dgabe slusaj gatalec ne patalec,ubavina se drvenite se izlazavme se trgalo lesno za cistenje ako odis negde ke go zemis so tebe bilo lesno za pakovanje,a be drapaj se,i sega treba od spalna da stanvam za da mu go klam cuceto na lukas a vaka so drveniote ke si go doblizev do spalna i smao raka ke pustav,eve kakvo imam:user posted image a sakam onakvo kako panelopa sto ima objaveno no so spustanje na ednata strana takvo i ke zemvavme ama vo posleden moment ova go zedovme,se mi e grdo samo deteto vnatre mi e ubo.user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: креветче
29.9.2010 15:54:03   
Ververicka
E da, imas pravo Penelopa, najverojatno jas go gledav so duseceto spusteno najnisko i mi se vide mnogu nisko user posted image . Inaku mene mi smeta sto ne se spusta stranata i toa bese najgolemata pricina sto ne zedov od Ikea. A isto taka jas baram od pogolemite krevetcinja so dimenzii 140cm na 70cm, za da go iskoristam sto podolgo user posted image
A toa drugoto, zoltoto na slikata e navistina preubavo. Ne se misli mnogu, dusek i postelnina sekako treba da kupis za bilo koe krevetce, razlikata od drugive krevetcinja e samo 50evra user posted image
Steta sto kaj nas nema vakvi. Ima vo mothercare nesto slicno ama se okolu 400-500 evra user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?