|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Чаша со клунче
5.10.2009 16:37:11   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: bordan

Gledav sega na net na premaman sakam da zemam casa so silikonsko klunce i sise ama da se bpa free dali nekoj ima zemano od tamu i kolku se ili ako nema tamu kade moze da najdam i po kolku se dvizat.Jas naracav od germanija treba da mi stasaat ama sakam da si zemam ovie denovi dodeka da mi stasaat tie.Molam za pomos 
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Чаша со клунче
5.10.2009 16:49:12   
Mila na mama
Јас и земав на Мила чаша со Силиконско клунче на БебеНова. Ја прифати на 11 месеци и сега ја обожава и пие и си игра со неа. ме чинеше околу 140 ден во ЗАМ.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Чаша со клунче
6.10.2009 8:25:47   
profesorica
Имаме 2 чашки со клунче и Дамјан си пие од нив, едната е со силиконско а другата со пластично клунче и двете си ги обожава.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Чаша со клунче
6.10.2009 11:27:52   
mami
имаме една, со обично пластично клунче и за да му потече вода треба прво да повлече, нели за да не прави лом по дома, му требаа неколку минутки да сфати што и како работи и сега секаде ја шета со него, само вода пие од неа, за сокче има друго шишенцеuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Чаша со клунче
10.10.2009 0:10:59   
ripce
и ние добивме за поклон 3 чаши 2 со силиконски клунчиња и една со пластично само уште сме мали да пиеме од чаша

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Чаша со клунче
20.11.2009 16:29:15   
koalicka
Me interesira od koga pocnavte i kako gi naucivte vasite deca na casa so klunce.Nie na nasata kerkicka ima 9 meseci i kupivme neprotekuvacka so plasticno klunce od NUK za 8+ nikako da se nauci ke ja lizne gleda deka e tvrda i ja pluka. user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Чаша со клунче
20.11.2009 16:30:16   
Mila na mama
Јас прво и купив со меко клунче за да ја научи техниката.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Чаша со клунче
20.11.2009 17:03:46   
nadica
имаме една со некапечко клунче на нук и една обична со пластично клунче ама не ги сака незнам зошто user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Чаша со клунче
22.11.2009 10:03:27   
bordan
Mene mi stasaa od germanija (svekrvata mi gi donese) sisinja bpa free i casa so silikonsko klunce na nuk.I dvete Oleg slabo gi prifaka oti dosega cucla mu nemam davano se so lazicka i edinstveno klunceto go koristi za cesanje na nepce i igranjeuser posted image . No se nadevam deka barem igrajki so casata pobrgu ke se navikne da si drzi casa sam i sam da pieuser posted image .Inaku Oleg e 9meseci

_____________________________

Oleg e zlato na mama i tato!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Чаша со клунче
22.11.2009 18:04:32   
mother 29
овие на baby nova  какви се?!кој има купено ,ама со силиконско клунче!?

(Одговор на членот bordan)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Чаша со клунче
22.11.2009 19:33:43   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Јас и земав на Мила чаша со Силиконско клунче на БебеНова. Ја прифати на 11 месеци и сега ја обожава и пие и си игра со неа. ме чинеше околу 140 ден во ЗАМ.


Супер се. Мила веднаш научи од неа да пие.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Чаша со клунче
22.11.2009 19:40:32   
Боцко
стефан никако не успеавме да го навикнаме на клунче. не прифати и готово. затоа имаме потешкотии со одвикнување од шишиња со цуцла. иако има чашичка со омилени ликови од цртаните :-(

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Чаша со клунче
22.11.2009 20:16:36   
niki
Стефан е малку постар од ќерка ми и сосема способен да пие од обична чаша, ако сега го навикнувате на чаша со клунче ќе треба за година дена и од неа да го одвикнувате. Пробајте со обична чаша кога заедно ручате и нему малку да му ставите вода или сокче па чукнете ги сите чаштите мама тато и тој и кажете си На здравје! Тоа им  е многу интересно на децата и така полека полека нека ве гледа вас вие храбрете го и ке се откачите од цуцлите. Голем е тој разбира, некоја прикаска ќе упали.
Керка ми е гадлива и јас и ги покажав капачињата од чашите со клунче кога беа валкани и викавме дека се бљак и веднаш прифати чаша обична. Пробајте нешто, бидете позитивни и ќе биде ќе се научи.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Чаша со клунче
3.12.2009 17:00:33   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Јас и земав на Мила чаша со Силиконско клунче на БебеНова. Ја прифати на 11 месеци и сега ја обожава и пие и си игра со неа. ме чинеше околу 140 ден во ЗАМ.


Супер се. Мила веднаш научи од неа да пие.

И ние си купивме од оние шишиња со клунче на беби нова но со силиконско клунче и Стефан веднаш ги фати.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Чаша со клунче
27.12.2009 11:43:34   
Bile
vcera kupiv caska so silikonsko klunce na NUBY ama nikade ne procitav deka e bpa free, i se iznervirav mnogu. Mm vika deka za pogolemata kerkicka voopsto ne sme vodele smetka a sega mnogu sum se optovaruvala.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Чаша со клунче
18.3.2010 8:32:59   
mami
Оваа чашка ни беше само за вода и веќе ја тргнав на страна зошто ЛУка вода пие од чаша, не сака веќе од никакво шишенце. Сок пие од чаша, многу ретко од оние Изостар шишињана, а млекото преку ден од чаша аза спиење само од цуцла...
Ама морам да кажам- чашката со клунче беше закон, нити истура нити ништо

< Поракaта ја уредил mami -- 18.3.2010 8:33:13 >

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Чаша со клунче
18.3.2010 9:36:01   
topce
шишињата ни се со силиконски клунчиња и со нив нема проблем, ама кога ќе види чаша сака од чаша да пие без клунче што е супер зашто полека полека се научивме и од чаша да пие, е сега тоа поспоро оди пиењето од чаша ама не и смета.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Чаша со клунче
18.3.2010 9:40:46   
matushka
I nas epten ni se pogodija sisencata so klunce. Obicna cucla nikogas ne sakase, ama so klunce pie od 5 meseci i uste i epten se prakticni.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Чаша со клунче
18.3.2010 10:46:56   
jovanka
eve vo kaj nas konecno uvezle po najnovi standardi i ja imame doma na  tomiipipi i super cena imaat ja kupiv 360 den

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 17.10.2011 16:30:11 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Чаша со клунче
26.3.2010 11:52:12   
big_mama817
и ние почнавме да користиме чаша со клунче иако сме малку големи 2,5 години но мораше нешто да се преземе заради запчињата а инаку си пие од чашка но за да заспије ни е проблем

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Чаша со клунче
26.3.2010 12:23:48   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

eve vo kaj nas konecno uvezle po najnovi standardi i ja imame doma na www.tommeetippee.com i super cena imaat ja kupiv 360 den



И јас ја имам истата, ја купив 375 ден.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Чаша со клунче
26.3.2010 12:32:26   
Maca25
eve vo kaj nas konecno uvezle po najnovi standardi i ja imame doma na www.tommeetippee.com i super cena imaat ja kupiv 360 den


а каде можам да ваква чашка?
јас купив една од зегин, беше околу 350 денари, ама никако нина да ја прифати. си игра ама не сака да пие.



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Чаша со клунче
26.3.2010 12:53:40   
MamaOhrid
Јас ја купив во продавница на Chicco. 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Чаша со клунче
14.5.2010 14:05:20   
baby mama
И јас сакам да земам чаша со клунче за Јана, ама незнам од колку месеци се дава. Јана има 6 и пол месеци. Цуцла од шише никако не фаќа, си ги чешка непцата со неа.user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Чаша со клунче
14.5.2010 14:10:01   
big_mama817
јас мислам дека можеш бидејќи има веше 6 месеци малку претпоставувам дека ќе и  биде тешко но биди упорна и ние со син ми почнавме така но теко му беше и се откажавме и сега сеуште е на цуцла со шише а веќе има 2,5 годиниuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?