|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чаша со клунче
18.10.2011 8:13:16   
AnnaMolly RR
Леле, па што ако е црвено шишето, де? Јас имам едно зелено со црвени сорциња од НУК. Црвената боја според мене е неутрална.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Чаша со клунче
18.10.2011 9:18:32   
Natuska85
И според мене де,ама не и според ммuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Чаша со клунче
18.10.2011 9:20:18   
dostickage
so tekot na vremeto ke vidi deka si bila vo pravo takticki samouser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Чаша со клунче
18.10.2011 11:44:53   
arh_diz
Kaj nas casite so klunce sluzat za igranje user posted image .Dve mu kupiv dosega ke se napie nekolku pati od merak i ke ja frli si igra so nejze , pie  se od obicna casa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Чаша со клунче
1.1.2012 21:28:22   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Е, потполно исто ми е шишенцето од Нуби како последната слика на пенелопа.
УЖАС!



Незнам и сама како си дозволив да не го прочитам овој коментар.user posted image .Пред 2 недели user posted image почна да пие млеко од шише и на нук со дршка ни се мали 150 мл па викам ќе купам на Нуби вакво од 240 мл,дека со рачки за user posted image само да си пие.

user posted image

КАТАСТРОФА!!!!Јас незнам од тоа ОГРОМНО клунче дали би пиело 6 годишно дете, а не пак user posted image од 6 месеци.Плус капе тече од сите страни.Па купив на нук големо шише од 300 мл, му ставив клунче и рачките од малото и тераме мака немаме.Незнам како порано не ми текна дека уствари ракчите одговараат на сите шишиња на НУК.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Чаша со клунче
16.1.2012 9:29:35   
Annet
od koja vozdrast se dava caska so klunce?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Чаша со клунче
16.1.2012 9:35:05   
Calypso
Preporaclivo e od 6 meseci, pa natamu, za da se odvikne od koristenjeto na cuclata, pa ke moze i polesno da ja prifati casata koga ke dojde vreme za toauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Чаша со клунче
16.1.2012 9:45:16   
Annet
ee nie sega go terame 6ot mesec ke kupam od ovie so silikonsko klunce da prabam,barem sok da pie od casicka;-))

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Чаша со клунче
16.1.2012 10:45:20   
vezilka RR
Нас чашките со клунче ни служат за играње..ептен сака да ги шета по дома и да ги фрла user posted image ..ама да пие од нив, не баш. Едната е од nuk со силиконско клунче и таа воопшто не ја сака, другата е од tomiipipi, од таа понекогаш ќе повлече малку пак ќе ја земе да си игра со неа. Само за вода ги користам и пошто вода баш и нешто не пие..не ги сака ни чашките.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Чаша со клунче
16.1.2012 10:52:53   
Calypso
Isto na sin mi, tie caski so klunce mu sluzat za igranje... potocno, gi grize kluncinjata i si gi ceska nepcata, isto kako sto pravi so cetkata za zabi... od tecnosti pie samo voda, ponekogas nekolku goltki sok ili kompot i tolku... i za toa koristime obicna staklena cas uste od 6tiot mesec.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Чаша со клунче
27.3.2012 14:35:16   
Luci
Сакам денес да му купам на М.шише со клунче ама ај кажете какво, на Нук, Томи Типи ии Бејби Нова? Јас купив едно на Нуби ама не бре само непца си чешка со него

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Чаша со клунче
27.3.2012 14:44:58   
Beatris
Штом со тоа само се чешка, и со другите ќе биде исто user posted image  Еве и сите други погоре тоа го кажуваат. Јас имам купено од Нук и Томи Типи и иста песна. Само за чешкање. Купив чашка со клунче на Томи Типи со таа некако и пие, па ако ја примрзи да шмука ја отварам и така си пие од чашката. Таа ми е најпрактична сега за сега. А кога пие чајче или сокче само од цуце нема шанси женската да тегне од тие клунчињата поголема количина на течност. Еве ја чашката

[img]http://s2.madeformums.com/uploads/images/productimage/6873.jpg[img]
Клунчето се затвора навнатре накај капакот, можеш да си ја носиш сегде не се истура кога е така затворена

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Чаша со клунче
27.3.2012 14:57:03   
Calypso
I kaj nas bese isto, samo za ceskanje nepca ni sluzi. Maliov si pie od casa ko otsekogas da piel, pu pu da ne go podrecam... edino voda Jana pie od onie sisenca kako cucli sto imaat, znaete na koi mislam. A drugo da mu stavam vo toa sise, ne pie, samo voda. Drugo se pie od casa. Inaku nie imame od Baby Nova casa so klunce (tvrdo) plus ima i ventil, ne ja sakase. Imame i od Nuby, i edno sto poim nemam koja firma e, so silikonski kluncinja - ukrasi mi se po domauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Чаша со клунче
27.3.2012 15:05:10   
Beatris
Ej смотана. Еве ја сликата user posted image user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Чаша со клунче
19.4.2012 10:02:45   
Annet
kakvo klunce e podobro silikonsko ili plasticno?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Чаша со клунче
19.4.2012 10:17:27   
Beatris
Подобро е тоа што детето повеќе ќе го прифати user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Чаша со клунче
20.6.2012 12:46:04   
anaana
jas imam doma caska so klunce na tomee tippee, i na nea pisuva 4+
neli e toa rano?
mene mi ja donesoja na poklon, bidejki gi koristam sisinjata na tommee tippee. inace mnogu se dobri nivnite proizvodi i jas zdravje boze koga ke pocneme so caski ke si kupam od niv. moze se poskapi edna caska e 350den ama sto znam ne deka jas ke i kupam 10 caski. 1 ili dve se dovolno za pocetok

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Чаша со клунче
20.6.2012 12:48:59   
anaana
[link=http://tommeetippee.mk/product.php?id_product=151

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Чаша со клунче
20.6.2012 12:51:02   
anaana
ne znam kako da ja stavam samo slikata pa vi prativ link

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Чаша со клунче
20.6.2012 17:33:52   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ej смотана. Еве ја сликата user posted image user posted image user posted image
user posted image

Е ние го имаме истото супер е...од кога и ја земав чашкава почна да ми пие водаuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Чаша со клунче
21.6.2012 12:22:18   
Annet
jas kupiv so silikonsko klucne ,nesaka da pie,a saka od obicna casa?? of mori majkouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

kakvo klunce e podobro silikonsko ili plasticno?


(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Чаша со клунче
21.6.2012 13:32:36   
ivoni4ka
a od kolkku meseci moze so vakvi casi dali se koristat primer za eden vid mlecni kasi ama retki kako mleko i tie nekapeckite svsnost se kako cucli da cuca pa da tece ili kako ?

_____________________________



(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Чаша со клунче
21.6.2012 15:13:03   
Natuska85
Од 6 месеци натаму пишува на нив,јас почнав од 5,5 со силиконско на нук и супер си го прифати.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Чаша со клунче
6.7.2012 11:04:05   
*Elena*
Mu kupiv na user posted image caska so klunce vcera i se sto pravese na pocetok samo go grizese user posted image ...a ubavo si ja drzi vo race...bidejki ima opcija da go smenis klunceto so soodvetna cucla mu ja staviv i si piese, kolku da svati deka i toa ke mu sluzi za pienje, a go oseti klunceto pak vo usta go grize , si gi masira nepcata user posted image
I denes resiv, da mu go namackam , so nesto i prvo mu staviv jogurt na klunceto i povlece se napi vodicka, posle nekoe vreme pak go grize...koga ruckase ovosna kasicka mu staviv malku od kasiickata na klunceto i se iznapi voda, i posle nekolku pati mu go dadov pak, si piese user posted image ...sega do koga ke trae ova cudo neznam, ke vidime, vajda ke se nauci sam. A caskata e mnogu interesna, vakva e: user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Чаша со клунче
6.7.2012 11:47:27   
mila28
Nie od caska so klunce pieme uste od 3,5meseci. sega ima 6m. Filip nikako ne prifati da pie od cucla, voda, cajce... odma probav so caska so tvrdo klunce na tommee tippee i bez problem ja prifati, potoa mu kupiv i na nuby no spill ..isto i od nejze si pie bez problem. tommee tippee ni e za voda, a nuby za sokce....a da.... sega imame i baby nova...so golem otvor od nejze jogurt pocnav da mu davam sega :D

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?