|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чаша со клунче
6.7.2012 12:19:09   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Nie od caska so klunce pieme uste od 3,5meseci. sega ima 6m. Filip nikako ne prifati da pie od cucla, voda, cajce... odma probav so caska so tvrdo klunce na tommee tippee i bez problem ja prifati, potoa mu kupiv i na nuby no spill ..isto i od nejze si pie bez problem. tommee tippee ni e za voda, a nuby za sokce....a da.... sega imame i baby nova...so golem otvor od nejze jogurt pocnav da mu davam sega :D


user posted image Filip...nie tek sega ke se ucime izglea, naviknat e na cuclite user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Чаша со клунче
24.7.2012 15:51:20   
Natuska85
Женски користел некој ваква чашка?

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Чаша со клунче
24.7.2012 16:33:13   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Женски користел некој ваква чашка?

user posted image
ДАААА ние со ваква пиеме, мада син ми пие и од чаша ама од ова шишенце не се двои. Сум пробала и со други слични на Авент ама јок- само ова го сака.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Чаша со клунче
25.7.2012 8:41:36   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Kaj nas casite so klunce sluzat za igranje user posted image .Dve mu kupiv dosega ke se napie nekolku pati od merak i ke ja frli si igra so nejze , pie  se od obicna casa



Istouser posted image user posted image user posted image ,i toa casa od kakvaod sto nie pieme vo toj moment.Nikako ne smee da bide izostavena malata ni G-zauser posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Чаша со клунче
25.7.2012 16:09:41   
Pepelaska *
И Мартин само си игра и не сака да пие од нов, од обична чаша знае ама се прави лооом,
Јас купив една од Зегин нема некоја марка , двапати туривме сок и стопати ја измив и мириса неубаво некако ,чудно, незнам зошто.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Чаша со клунче
25.7.2012 16:37:13   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Женски користел некој ваква чашка?

user posted image
ДАААА ние со ваква пиеме, мада син ми пие и од чаша ама од ова шишенце не се двои. Сум пробала и со други слични на Авент ама јок- само ова го сака.


Кажи ми пенелопа силиконско е клунчето?И што е разликата со овие класичните клунчиња за од 6+ што се?Јас чисто на поминување го видов и не се распрашав...

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Чаша со клунче
25.7.2012 17:03:02   
kikicka
Нато пробај со ваква,цврста ,не течекога кеја преврти и неможе да ја дупне цуцлата. Л онаа силиконската лом ја направи. Сега со оваа ептен и е океј за преку ден.
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Чаша со клунче
25.7.2012 20:38:48   
light
I nie seliknskata od nuk lloj ja napraevme i staviv obicna cuclla nemase od tie ne znam dali ima nekade takva seliknska

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Чаша со клунче
25.7.2012 21:19:19   
penelopa
Натушка да цуцлата е силиконска ама многу лесно се кине барем кај нас е така често си ја гризе син ми . Подобро да му земеш овакво како што има кикичка ставено слика на тоа шише нема цуцла туку е пластично ако несака тогаш јас би го учела директно од чаша. Пробајте како ќе ви одговара.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот light)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Чаша со клунче
25.7.2012 21:23:18   
kikicka
Абе и Л несакаше т.е тешко влечеше од неа,папосле да видеш како се научи.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Чаша со клунче
25.7.2012 21:28:04   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Абе и Л несакаше т.е тешко влечеше од неа,папосле да видеш како се научи.
Син ми уште не сака а види дека е пластика горе а не цуцла го бутка. Затоа од чаша со две рачки пие некогаш е повеќе мокар некогаш помалку.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Чаша со клунче
31.7.2012 11:38:17   
vanessa30
Zenski, od koga pocnavte da gi ucite vasite cucinja da pijat od klunce????
I kazete nekoe iskustvo kakao ste go naviknale, eve jas mu kupiv klunce sto se stava na sisinjata na NUK, ama nesaka da pie od nego, ke vidi deka ne e cucla i se buni.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Чаша со клунче
31.7.2012 11:55:04   
*Elena*
Moevo neznaese so da pravi so klunceto, pa mu stavav prvo cucla vo usta, da pocne da smuka i odma mu ja menjav so klunceto i se nauci deka i vo nego ima nesto za smukanje. Ne mu davav voda od nisto drugo, samo od klunceto i se nauci deka toa e za pienje voda, taka da koga bese zeden morase da pie, nemase izbor user posted image Sea ima edno pomalo casice od tommee tipee so klunce i od nego sam si pie voda user posted image
A pocnavme so klunce na 6 meseci...

< Поракaта ја уредил *Elena* -- 31.7.2012 11:56:03 >

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Чаша со клунче
4.1.2013 14:50:46   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07

1. Бидејќиuser posted image несакаше да пие чај од шише (за да внесува течност) ги пробав сите можни финти за да го најдам начинот да му дадам течност. Еурека, пие само од чаша со клунче

Kako uspeavte..... moevo gjavolce neke ni sise so klunce :( Dve sisenca so klunce kupiv, obicna cucla silikonska,kaucuk i sve ostalo ali cjabe neke i neke od cucla.Nisto tecnosti ne vnesuvame ni sokce ni cajce nisto osven majcino mleko....Se cudam so ke pravam i sto ke pie koga ke prekineme so doenjeuser posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Eli07, без гајле, и син ми не сакаше никакво шише ни со цуцла ни со клунче, ниту пак цевка. А какви не шишиња и чашки не купив, ене ги, му служат како играчки. Од 6 месеци почна од чаша да пие, и твоето може ќе пие од чаша без проблем. Да напоменам, син ми не пие млеко, ни сок, ни чај. Само вода, јогурт и кисело млеко.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Чаша со клунче
4.1.2013 15:01:53   
Felly RR
Матеа уште пие млеко од чаша со клунче. А во градника учителката ги прашувала од што пшијат - демек треба од обична чаша оти се големи, и ми побара од чаша, ама штом ја доближи до уста вика - ми мириса млеково, неќам. user posted image А друго си пие од обична чаша.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Чаша со клунче
5.1.2013 1:18:27   
mmbucko
Eli07 da ti mazam pravo posle vakvo , takvo, onakvo novo sise i casha so klunve mi se najde doma edna stara najprosta casa so klunce od sfednata kerkicka. Ama naj obicna so 3 dupcinja i koga ke ja prevrtis tecat. I jas fino si ja napol.iv so voda i poleka poleka ke mu ja nadignam vo usticka. Nema kaj da bega ustata mu e polna so vodicka i pola ke plukne pola ke ispie. A za sokce ama ic ne mi e gajle ako nepie. I dvete devojki ne gi forsirav za sokovi za da ne gi navlecam pa si porasnaa mashala i se si jadat (sem piperki) i si pijat bez problem. Ete toa e mojata "finta"

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 10:57:42   
Malecka23
ete i nie da se pofalime naucivme da pieme od casa so klunce.Zavcera i kupiv na tomme tippee od 4+ so gumeno klunce i i ja dadov da se zapoznae t.e da se ceskauser posted image .Vcera i go izvadiv silikonskiot del za protok i taka i dadov da se napie za da vidi deka moze da se pie i posle i go vrativ i ja dadov casata i detenceto ubavo si piese i ja fati ne ja pusta em nepcata si gi ceska em cajce i mn sum srekna sto nemavme ic problemi brzo sovlada ete sabajle i nudev cajce od obicno sise i od toa so klunce so klunce si sakaseuser posted image .Inaku i kupiv i od bertoni znaci uzis,demek silikonsko klunce nema vrska ogromen otvor, od silikonot nema ni S uzas.Taka da pak se vrakame na nasite favoriti tommeuser posted image tippee

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 11:15:40   
Ikana
Кика, која фирма е чашкава да земам и јас?


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Нато пробај со ваква,цврста ,не течекога кеја преврти и неможе да ја дупне цуцлата. Л онаа силиконската лом ја направи. Сега со оваа ептен и е океј за преку ден.
user posted image


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 13:06:13   
Natuska85
Икана на Нук е чашката ја имаш доле во ДМ кај тебе најблискуuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 13:17:31   
rina13
Во секоја аптека имаш најразличен избор, ете во Зегин има секакви. Нук се поскапи а нуби поевтини квалитетот им е тука негде, зависи колку брзо ги уништувате. Ќерка ми од железо да и купам ќе го демолира во рок од 2,3 недели.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 13:28:52   
AnnaMolly RR
Не би рекла дека Нук и Нуби се тука некаде со квалитет. Јас купив една чашка со клунче од Нуби, ми течеше од сите страни, а самото клунче е дебело како ѓон. И тоа се произведени во Кина, за разлика од Нук.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 14:35:59   
dostickage
Proizvodite na NUK se vrv. Jas dodusa odamna zavrsiv so niv , megjutoa se sto imav za deteto imav od NUK.
Iskreno sporedbata na Nubi ili bilo koja druga marka so NUK ne drzi voda ama ic. Ne moze da se spredi caska (ili cucla ili bilo sto) sto cini 200 denari napravena vo Kina i caska sto cini 700 denati napravena vo Germanija. Kvalitetot e neosporen. Jas za deteto nemav eden kup casi,sisinja i cucli imav nekolku megjutoa kolku i da bea skapi vo nitu eden moment ne pomisliv da kupam bilo sto drugo.
Moja najtopla preporaka za site proizvodi na NUK.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 14:37:07   
Ikana
Фала Натушка, да скокнам до ДМ значи јас user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Икана на Нук е чашката ја имаш доле во ДМ кај тебе најблискуuser posted image


(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 15:20:28   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Икана на Нук е чашката ја имаш доле во ДМ кај тебе најблискуuser posted image





Нуби неможе да се спореди со НУК...Еднаш купив чаша НУК,смрдеше на кинезарија и после 100 миења во машина за садови ,не престана да мириса..Имам купено и цуцли и се се покажало чкарт.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 15:28:58   
dostickage
Da de, onie od 100 denari Made in China ne smrdat  na China i super se pokazuvaat a ovie Germanskive se utepaa od smrdenje na Kinesko user posted image

Sorry za of topic-ov ama tesko se vozdrzavuser posted image

BTW , Vo Disneyland vo Pariz imas da kupis isto penkalo za 3 EUR i za 7 EUR. Izgledaat potpolno isto samo ako ne procitas pozadi, toa od 3 EUR e napraveno vo Kina a toa drugoto od 7 e napraveno vo Francija. I koga kje go otpakuvas toa od 3 EUR smrdi a drugoto ne . va sum go videla so svoi oci na lice mesto.
Taka i za NUK, NUK ima i vo Jumbo ama od tamu na pamet  ne mi padnalo da kupam. 

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?