Чаша со клунче (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


mis. -> Чаша со клунче (5.10.2009 16:37:11)

ИЗВОРНА ПОРАКА: bordan

Gledav sega na net na premaman sakam da zemam casa so silikonsko klunce i sise ama da se bpa free dali nekoj ima zemano od tamu i kolku se ili ako nema tamu kade moze da najdam i po kolku se dvizat.Jas naracav od germanija treba da mi stasaat ama sakam da si zemam ovie denovi dodeka da mi stasaat tie.Molam za pomos 




Mila na mama -> RE: Чаша со клунче (5.10.2009 16:49:12)

Јас и земав на Мила чаша со Силиконско клунче на БебеНова. Ја прифати на 11 месеци и сега ја обожава и пие и си игра со неа. ме чинеше околу 140 ден во ЗАМ.




profesorica -> RE: Чаша со клунче (6.10.2009 8:25:47)

Имаме 2 чашки со клунче и Дамјан си пие од нив, едната е со силиконско а другата со пластично клунче и двете си ги обожава.




mami -> RE: Чаша со клунче (6.10.2009 11:27:52)

имаме една, со обично пластично клунче и за да му потече вода треба прво да повлече, нели за да не прави лом по дома, му требаа неколку минутки да сфати што и како работи и сега секаде ја шета со него, само вода пие од неа, за сокче има друго шишенце[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




ripce -> RE: Чаша со клунче (10.10.2009 0:10:59)

и ние добивме за поклон 3 чаши 2 со силиконски клунчиња и една со пластично само уште сме мали да пиеме од чаша




koalicka -> RE: Чаша со клунче (20.11.2009 16:29:15)

Me interesira od koga pocnavte i kako gi naucivte vasite deca na casa so klunce.Nie na nasata kerkicka ima 9 meseci i kupivme neprotekuvacka so plasticno klunce od NUK za 8+ nikako da se nauci ke ja lizne gleda deka e tvrda i ja pluka. [sm=zmeden.gif]




Mila na mama -> RE: Чаша со клунче (20.11.2009 16:30:16)

Јас прво и купив со меко клунче за да ја научи техниката.




nadica -> RE: Чаша со клунче (20.11.2009 17:03:46)

имаме една со некапечко клунче на нук и една обична со пластично клунче ама не ги сака незнам зошто [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




bordan -> RE: Чаша со клунче (22.11.2009 10:03:27)

Mene mi stasaa od germanija (svekrvata mi gi donese) sisinja bpa free i casa so silikonsko klunce na nuk.I dvete Oleg slabo gi prifaka oti dosega cucla mu nemam davano se so lazicka i edinstveno klunceto go koristi za cesanje na nepce i igranje[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. No se nadevam deka barem igrajki so casata pobrgu ke se navikne da si drzi casa sam i sam da pie[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image].Inaku Oleg e 9meseci




mother 29 -> RE: Чаша со клунче (22.11.2009 18:04:32)

овие на baby nova  какви се?!кој има купено ,ама со силиконско клунче!?




Mila na mama -> RE: Чаша со клунче (22.11.2009 19:33:43)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Јас и земав на Мила чаша со Силиконско клунче на БебеНова. Ја прифати на 11 месеци и сега ја обожава и пие и си игра со неа. ме чинеше околу 140 ден во ЗАМ.


Супер се. Мила веднаш научи од неа да пие.




Боцко -> RE: Чаша со клунче (22.11.2009 19:40:32)

стефан никако не успеавме да го навикнаме на клунче. не прифати и готово. затоа имаме потешкотии со одвикнување од шишиња со цуцла. иако има чашичка со омилени ликови од цртаните :-(




niki -> RE: Чаша со клунче (22.11.2009 20:16:36)

Стефан е малку постар од ќерка ми и сосема способен да пие од обична чаша, ако сега го навикнувате на чаша со клунче ќе треба за година дена и од неа да го одвикнувате. Пробајте со обична чаша кога заедно ручате и нему малку да му ставите вода или сокче па чукнете ги сите чаштите мама тато и тој и кажете си На здравје! Тоа им  е многу интересно на децата и така полека полека нека ве гледа вас вие храбрете го и ке се откачите од цуцлите. Голем е тој разбира, некоја прикаска ќе упали.
Керка ми е гадлива и јас и ги покажав капачињата од чашите со клунче кога беа валкани и викавме дека се бљак и веднаш прифати чаша обична. Пробајте нешто, бидете позитивни и ќе биде ќе се научи.




mis. -> RE: Чаша со клунче (3.12.2009 17:00:33)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Јас и земав на Мила чаша со Силиконско клунче на БебеНова. Ја прифати на 11 месеци и сега ја обожава и пие и си игра со неа. ме чинеше околу 140 ден во ЗАМ.


Супер се. Мила веднаш научи од неа да пие.

И ние си купивме од оние шишиња со клунче на беби нова но со силиконско клунче и Стефан веднаш ги фати.




Bile -> RE: Чаша со клунче (27.12.2009 11:43:34)

vcera kupiv caska so silikonsko klunce na NUBY ama nikade ne procitav deka e bpa free, i se iznervirav mnogu. Mm vika deka za pogolemata kerkicka voopsto ne sme vodele smetka a sega mnogu sum se optovaruvala.




mami -> RE: Чаша со клунче (18.3.2010 8:32:59)

Оваа чашка ни беше само за вода и веќе ја тргнав на страна зошто ЛУка вода пие од чаша, не сака веќе од никакво шишенце. Сок пие од чаша, многу ретко од оние Изостар шишињана, а млекото преку ден од чаша аза спиење само од цуцла...
Ама морам да кажам- чашката со клунче беше закон, нити истура нити ништо




topce -> RE: Чаша со клунче (18.3.2010 9:36:01)

шишињата ни се со силиконски клунчиња и со нив нема проблем, ама кога ќе види чаша сака од чаша да пие без клунче што е супер зашто полека полека се научивме и од чаша да пие, е сега тоа поспоро оди пиењето од чаша ама не и смета.




matushka -> RE: Чаша со клунче (18.3.2010 9:40:46)

I nas epten ni se pogodija sisencata so klunce. Obicna cucla nikogas ne sakase, ama so klunce pie od 5 meseci i uste i epten se prakticni.




jovanka -> RE: Чаша со клунче (18.3.2010 10:46:56)

eve vo kaj nas konecno uvezle po najnovi standardi i ja imame doma na  tomiipipi i super cena imaat ja kupiv 360 den




big_mama817 -> RE: Чаша со клунче (26.3.2010 11:52:12)

и ние почнавме да користиме чаша со клунче иако сме малку големи 2,5 години но мораше нешто да се преземе заради запчињата а инаку си пие од чашка но за да заспије ни е проблем




MamaOhrid -> RE: Чаша со клунче (26.3.2010 12:23:48)

ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

eve vo kaj nas konecno uvezle po najnovi standardi i ja imame doma na www.tommeetippee.com i super cena imaat ja kupiv 360 den



И јас ја имам истата, ја купив 375 ден.




Maca25 -> RE: Чаша со клунче (26.3.2010 12:32:26)

eve vo kaj nas konecno uvezle po najnovi standardi i ja imame doma na www.tommeetippee.com i super cena imaat ja kupiv 360 den


а каде можам да ваква чашка?
јас купив една од зегин, беше околу 350 денари, ама никако нина да ја прифати. си игра ама не сака да пие.





MamaOhrid -> RE: Чаша со клунче (26.3.2010 12:53:40)

Јас ја купив во продавница на Chicco. 




baby mama -> RE: Чаша со клунче (14.5.2010 14:05:20)

И јас сакам да земам чаша со клунче за Јана, ама незнам од колку месеци се дава. Јана има 6 и пол месеци. Цуцла од шише никако не фаќа, си ги чешка непцата со неа.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




big_mama817 -> RE: Чаша со клунче (14.5.2010 14:10:01)

јас мислам дека можеш бидејќи има веше 6 месеци малку претпоставувам дека ќе и  биде тешко но биди упорна и ние со син ми почнавме така но теко му беше и се откажавме и сега сеуште е на цуцла со шише а веќе има 2,5 години[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>