|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 15:53:52   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Икана на Нук е чашката ја имаш доле во ДМ кај тебе најблискуuser posted image





Нуби неможе да се спореди со НУК...Еднаш купив чаша НУК,смрдеше на кинезарија и после 100 миења во машина за садови ,не престана да мириса..Имам купено и цуцли и се се покажало чкарт.

Lele moja greska vo pisuvanje
Nubi kupiv i smrdese - odma ke se tepate breee....
Na nubi mislev .nubi caskata smrdese posle 100 perenja... Za NUK samo pofalni zborovi !!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 15:55:33   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Da de, onie od 100 denari Made in China ne smrdat  na China i super se pokazuvaat a ovie Germanskive se utepaa od smrdenje na Kinesko user posted image

Sorry za of topic-ov ama tesko se vozdrzavuser posted image

BTW , Vo Disneyland vo Pariz imas da kupis isto penkalo za 3 EUR i za 7 EUR. Izgledaat potpolno isto samo ako ne procitas pozadi, toa od 3 EUR e napraveno vo Kina a toa drugoto od 7 e napraveno vo Francija. I koga kje go otpakuvas toa od 3 EUR smrdi a drugoto ne . va sum go videla so svoi oci na lice mesto.
Taka i za NUK, NUK ima i vo Jumbo ama od tamu na pamet  ne mi padnalo da kupam. 



Lele odma se zapali !! user posted image
Gresno se izraziv..Pogresiv vo pisuvanje
Nuby mi smrdese a ne NUK dobro??? - Zgresiv,dobro ????
user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 16:03:12   
dostickage
Swticher-ot mi se rasipa pa celo vreme sum zapalena , ne se gasam !

Inaku kazav mislenje , zatoa sluzi i forumot.

Da ne bidam of topic mene NUK ne mi davaat pari za da gi reklamiram samo kazav sopstveno iskustvo deka proizvodite im se so vrven kvalitet, site do eden i spored mene ne mozat da se sporedat so bilo koja druga marka na prizvodi od toj rang.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Чаша со клунче
22.1.2013 16:10:46   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Swticher-ot mi se rasipa pa celo vreme sum zapalena , ne se gasam !

Inaku kazav mislenje , zatoa sluzi i forumot.

Da ne bidam of topic mene NUK ne mi davaat pari za da gi reklamiram samo kazav sopstveno iskustvo deka proizvodite im se so vrven kvalitet, site do eden i spored mene ne mozat da se sporedat so bilo koja druga marka na prizvodi od toj rang.

Zgresiiiiiiiiiiv -greska...user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Чаша со клунче
28.1.2013 17:05:48   
Ikana
user posted image

Јас се мислев, се мислев и на крај земав ваква чашка на Авент за 12м+. М е фасциниранаuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Чаша со клунче
28.1.2013 20:30:32   
Bethany
Икана, убава е чашка. user posted image

Син ми користи на Нук, со силиконско клунче, јас пред некој месец му земав една со сламка од 12+ и прв пат кога му ја дадов пиеше и знаеше како функционира, ама после тоа нема шанси во уста да ја стави, не знам зошто.
А за ова со силиконско клунче, нели е веќе голем за таква? Пишува до 18 месеци, ама баш ми изгледа бебешки некако... би сакала да ја заменам со нешто, еве со сламка ја нејќе, некој друг предлог? Можеби оваква како на Икана да ја прифати полесно?

< Поракaта ја уредил Bethany -- 28.1.2013 20:31:16 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Чаша со клунче
11.3.2013 10:12:52   
Мафин
Син ми има 11 месеци, има чашка со клунче од која незнае да пие user posted image ама кога ке ја види многу и се радува. Па затоа мамичка реши да ја користи за да му стави храна и да ручкаме од неа user posted image после секое јадење му ја мијам и му ја давам да си игра- па ја шета низ соба и ја фрла на земја ( добро што не е кршлива) Се надевам дека наскоро ке научи да пие од неа, за да можеме да ги фрлиме шишињата со цуцла. Ако има некоја тактика за побрзо совладување на техниката- пиење од чаша со клунче- пишете! Поздрвuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Чаша со клунче
11.3.2013 10:18:19   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: Мафин

Син ми има 11 месеци, има чашка со клунче од која незнае да пие user posted image ама кога ке ја види многу и се радува. Па затоа мамичка реши да ја користи за да му стави храна и да ручкаме од неа user posted image после секое јадење му ја мијам и му ја давам да си игра- па ја шета низ соба и ја фрла на земја ( добро што не е кршлива) Се надевам дека наскоро ке научи да пие од неа, за да можеме да ги фрлиме шишињата со цуцла. Ако има некоја тактика за побрзо совладување на техниката- пиење од чаша со клунче- пишете! Поздрвuser posted image

Nema nekoja posebna taktika , ne mu nudi poveke so cucla i koga ke ozedne ke vidis kako ke se nauci odma. Inace zavis kakvo klunce, tvrd klun ili silikonski?? Ima nekoi od koi mnoguuu tesko se vlece(obicno so plasticen no spill) Meguta on e golem i ne treba da mu e problem. Sin mi pie od casa so klunce od 3,5 meseci bidejki cicase i flasa so cucla ne sakase da vidi. Pocnav so tommytippe obicna, pa potao so no spill nuk i tommytippy. I na baby nova ima caski so klun(pogolem otvor) dokolku sakas da mu davas kasi, jogurt ili mleko so plazma.

< Поракaта ја уредил mila28 -- 11.3.2013 10:19:57 >


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Мафин)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Чаша со клунче
11.3.2013 11:18:23   
Natuska85
Јадење од чаша со клунче???Никако!!!! Се знае за што треба да служи ЧАШАТА, а како треба да се јаде. И после ќе се жалите, а сами си ги наметнуваме проблемитеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Чаша со клунче
14.3.2013 12:24:55   
Gwendolin
user posted image

Ваква имаме и на почеток лом се правеше со вода, ама за неколку дена сфати дека за пиење е и сега сама подава рачиња ако е жедна. А мислев нема да сака зашто од шише со цуцла воопшто не пие, вода и чај со лажиче и давав. Сега полесно е вака.user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Чаша со клунче
14.3.2013 12:29:11   
Bilence2
I moevo ne pie od sise so cucla. Bas ke zemam casa so klunce, moze i moevo taka ke propie.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Чаша со клунче
14.3.2013 20:09:10   
Gwendolin
Пробајте, полесно ќе ти биде и тебе а и за бебето. Мојава цуца не сфаќаше прво дека за пиење е тоа, па и ја ставав во уста да и тече вода, мислев нема да сака, затоа и земав најобична чашка, имаше и непревртливи и не знам какви, ама си реков нека се научи прво да пие па после мама ќе и купи и поубава.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Чаша со клунче
25.12.2013 1:53:34   
Мамичка85
Aj i tuka da si prasam deka nesakam nikakva cucla da davam ni sise ni lazalka dali znaete kade ima casa so klunce za novorodence ili treba da ja kupam taa za 4 meseci sto e a pred toa da davam so lazicka aj vas sovet so vakvo iskustvo sto se fala odnapred porano imalo vo Zegin ama sega nema toa se obicni prozirno mali caski so plasticno klunce i kapace fala odnapred pozz user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Чаша со клунче
25.12.2013 9:41:19   
sandriana RR
Чаша со клунче не се употребува за новороденче, Мамичка. Затоа и се направени и означени за НАД 4 месеци.
И мојата ќерка се додека не го прекинавме доењето, не користеше ниту шише со цуцла, ниту цуцла лажалка. На почеток пиеше водичка со лажичка, а потоа, после 6 месеци, почнав да и давам со обична чашка, по неколку голтки. Чашата со клунче не ја користеше, не ја сакаше до година и пол.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Чаша со клунче
25.12.2013 19:59:42   
Felly RR
Јас мислам дека и 4 месеци е премногу рано за чаша со клунче. Дури после 6 месеци може таква да се користи, а може и подоцна. Ние еве на 9 мислам дека и купивме таква.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Чаша со клунче
25.12.2013 21:53:55   
Мамичка85
Ok fala znaci na pocetok normalno da teram so lazicka vodicka i cajce i doenje a posle da kupam takva caska user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Чаша со клунче
16.3.2015 13:56:56   
Melanija RR
Редно е за чаша со клунчеuser posted image шишето со цуuser posted image ла ем служи за играчка ем за гризење user posted image вака да се навикне да пие. Гuser posted image ледав на Беби нова такви шишиња имаме ама имаше само со цевка.Искуство со други освен на Нук?
Cikovite se po 500 i kusur denari,nesto poeftino

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 16.3.2015 14:00:29 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Чаша со клунче
16.3.2015 16:47:31   
sandriana RR
user posted image
За Тина имав ваква на Беби Нова и закон ми беше, дека не се превртува и не се истура. Која цена не се сеќавам, ама докај 300 ден. мислам беше.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Чаша со клунче
16.3.2015 17:04:32   
lukajana RR
И јас имам иста ваква и ефтина е мислам дека некаде како шишињата е ,имам и некоја на Нук ја добивме поклон ама иста функција врши и оваа на Baby nova а ми е поубава дека не се истура таа на Нук е со рамно дно

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 16.3.2015 17:05:35 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Чаша со клунче
16.3.2015 22:52:32   
Melanija RR
sandriana RR баш денес најдов таква во Еурофарм околку 300и нешто,вака во рака ми се виде тешка user posted image или грешам.Нук 500д ,Авент и Томитипи 580д user posted image бре па чаша е .На Беби Нова ненајдов ти па за се им е стандардuser posted image

Во ДМ имало на Бебилов за 200д, гледал мм ако кој знае какви се.

На нук ме бендисааuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Чаша со клунче
17.3.2015 11:12:38   
nataly86
Ние имаме на Canpol baby произведено во Европа, супер се не се истура наведната и мислам супер цена 280денари..

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Чаша со клунче
17.3.2015 12:55:03   
Melanija RR
nataly86 каде ги има?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Чаша со клунче
17.3.2015 13:28:22   
nataly86
Јас ја купив од крле врле продавница од битола вршат достава низ цела држава има на ФБ профил а мислам дека од истата фирма едно време држеа и во зегин

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Чаша со клунче
20.3.2015 12:12:44   
Melanija RR
nataly86 видов на фб интересни се,а во тој Зегин што влегов немаше.Но воопто по аптеки е слаб изборот.На нет и на фб цел асортиман а во аптеки ни третина.
Vo Bebecentar gi imase ovi
user posted image

Па некако бидејќи не е цуцла и е потрајно веројатно ќе се решам за Нукuser posted image а за млеко пак ба Бебинова

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Чаша со клунче
28.3.2015 15:15:58   
hopeless
Ќерка ми никогаш не фати шише со цуцла.
Сега скоро случајно во маркет го видов шишето на БејбиЛов со клунче и го зедов. И да ви кажам супер е, многу сум задоволна. Што е најважно не капе и жоже да се подеси да тече побавно и побрзо.
Топло го препорачувам.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?