|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пудра
10.7.2009 0:16:58   
mis.
Дали користите пудра за лице?Колку често ставате пудра?Дали е тоа постојано или по потреба?Која пудра ја користите?
Јас неможам да се замислам без неа бидејќи ми ги суши бубулиците.Ја користам IMPALA 2.презадоволна сум.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пудра
10.7.2009 12:33:32   
Aleksandra
Jas koristam DELINE od Ilirija od vremeto na majka mi i uste ja proizveduvaat, mnogu sum zadovolna od nea i ja koristam non stop za na rabota

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пудра
10.7.2009 12:38:44   
srnicka
i jas koristam impala ama neznam koj broj mi e :). ja kupuvam od kaj kozmeticarkata i ona znae :) Mis a od kaj ja kupuvfas i ti i kazi mi ako sakas koja e cenata, cisto za sporedba

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пудра
10.7.2009 12:39:38   
Nikolina
и јас ја користам ИМПАЛА 3 и за тие пари сум многу многу задоволна ама не ставам често само за излегуванје она во друшво било дење или ноќе значи само по потреба ама се мислам за летово да сменам некоја посува кажете предлог ама да се разбериме да не е од 100евраuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image нешто поскромно како за мене невработенаuser posted image user posted image user posted image user posted image оти мажот ми ќе ме избрка од домаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пудра
10.7.2009 12:41:17   
Nikolina
за ималата пудрата цената беше јас кога купуваав пред девет месеци 185.00ден едно време беше 204.00 а сега да не те излажам незнам пак тука негде

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пудра
10.7.2009 12:50:52   
mis.
Мислам дека ја купив околу 180 денари беше поскапена бидејќи претходниот пат ја купив и за 165.Јас ја купувам од гевгелија но ја има и на зелен пазар но не знам која цена но тука е некаде.Порано користев делине но ништо не прекриваше како крема ми беше.Тоа го осетив откако купив импала.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пудра
10.7.2009 12:53:05   
mami
и јас порано користев Импала, ок ми беше..сега сум на green line, не е пудра, повеќе е како коректор ама врши работа, бидејќи немам навика да се шминкам и тоа го правам мноооогу ретко па во тој случај одам и и ја крадам на сестра ми пудратаuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пудра
10.7.2009 12:55:25   
Еца
Јас ја користам антибактериската течна пудра на Manhattan clearface, чини 350 ден, ама со оглед на тоа дека ја користам многу ретко, доста време и ми трае, и презадоволна сум.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пудра
10.7.2009 12:57:20   
Mammy
Max Factor - Lasting Performance - пудрите се закон..е да, се ,малку поскапи околу 700 денари, ама многу се добри..ги користам многу оддамна..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пудра
10.7.2009 21:23:19   
simona
na pocetokot koga pocnav da koristam pudra ja koristev DELINE no ne bev premnogu zadovolna a sega i jas sum na IMPALA 4 no ja koristam po potreba


(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пудра
14.7.2009 14:10:27   
mother 29
Maybeline.SUPER E 

(Одговор на членот simona)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пудра
14.7.2009 15:05:13   
Палешка РР
Секојдневно ja користам Seventeen 6 пудрата и презадоволна сум.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пудра
14.7.2009 17:47:59   
katence
jas ic ne koristam tecna pudra,moze samo nekogas koga ke iskocam i togas odvaj cekam da dojdam doma da ja izvadam zosto mnogu mi smeta.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пудра
20.8.2009 13:17:53   
profesorica



јас ја користам медицинската пудра Coverence од Авен 1150 денари ја има во Зегин, не е течна туку полу мрсна се нанесува со ппамучен апликатор и е спакувана како камените пудри ама не е камена и го матира лицето многу е добра.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пудра
20.8.2009 13:21:26   
penelopa
Jas ja koristam Nivea Beauty no ne sekojdnevno....samo za izleguvanja....redovno koristam korektor za okolu oči.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пудра
20.8.2009 13:29:16   
emily
koristam Manhatten perfect cover - odlicni se
a cenata  e nekade okolu 500 den

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пудра
29.8.2009 20:46:38   
Лејди
Леле јас сум зависник од пудра, без пудра од дома не излегувам.
а дома кога сум немам ништо на лицето.
Можам и да не се нашминкам ама пудрата ми е задолжителна.
Користам јанг дерм 5-ка ама многу ми е светла таа пудра па ја средувам со бронзено руменило од Орифлејм user posted image
Тоа и тоа измешани ми го прават супер лицето.

(Одговор на членот emily)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пудра
29.8.2009 21:18:56   
jovanka
Edna preporaka od mene Dr.Hauschka medicinska kozmetika osven sto ima kremi za lice,oreparati za nega na kosa ima i tecna pudra koja e na bilna baza. Jas za prv pat ja koristev vo tek na bremenosta a i vo ovoj period koga bebeto stanuva se poaktivno a treba da se izleze kolku i da ve dopira po lice nema nikakva stetnost bidejki e prirodna.Ja ima samo vo apteki.Probajte top e !!!!!!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пудра
16.9.2009 8:21:45   
daniel
nema nisto podobro od trou  caver

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пудра
7.10.2009 23:06:36   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammy

Max Factor - Lasting Performance - пудрите се закон..е да, се ,малку поскапи околу 700 денари, ама многу се добри..
Потпис

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пудра
17.3.2010 12:26:17   
profesorica
користам течна пудра од manhattan, i полумрсна Coverrence

каква користите вие??? дали совршено ви ги покрива недостатоците на лицето???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пудра
17.3.2010 12:28:40   
Enika
Burjois...taa so cetkata...top mi e...mene samo mi treba najveke za crvenila okolu nosot...inaku iam cisto lice.

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пудра
17.3.2010 12:30:00   
arh_diz
Jas koristev clinique sega momentalno ne koristam nikakva .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Пудра
17.3.2010 12:31:43   
Leonida
Max Factor и Deborah. Од двете сум задоволна.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Пудра
17.3.2010 12:33:07   
majka 79
i jas koristam manhattan tecna i super mi e.
a sega pred nekoj den si ja  zedov i novata na maxfaktor taa pa e uste poubava. mnogu prirodno deluva na liceto i ne ti treba kamena odozgora.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?