|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пудра
17.3.2010 12:38:30   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

a sega pred nekoj den si ja  zedov i novata na maxfaktor taa pa e uste poubava. mnogu prirodno deluva na liceto i ne ti treba kamena odozgora.


Леле, не сум во текuser posted image Која е таа нова на Max Factor???

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Пудра
17.3.2010 12:39:06   
MamaOhrid
Користам Ревлон. Презадоволна сум, кога сум на работа и по 12 саати од нанесување уште ми трае. 

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Пудра
17.3.2010 12:44:11   
ananikol
Retko koga sum nanela pudra do sega nemav potreba ...
ama  izgleda  po poragajot ke pocnam da si se "pokrivam"

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Пудра
17.3.2010 12:47:16   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Leonida

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

a sega pred nekoj den si ja  zedov i novata na maxfaktor taa pa e uste poubava. mnogu prirodno deluva na liceto i ne ti treba kamena odozgora.


Леле, не сум во текuser posted image Која е таа нова на Max Factor???



konkretno ne mozam da ti kazam momentalno sum na rabota ne ja nosam so mene. a ke ti ja opisam:
odozgora e so providno kapace, a odozdola se otvara kade sto stoi sungerceto

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Пудра
17.3.2010 12:57:50   
mother 29
ova e novata na MF...
  • user posted image


(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Пудра
17.3.2010 13:05:40   
Leonida
Фала виuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Пудра
17.3.2010 13:05:55   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ova e novata na MF...
  • user posted image





bravo mother 29
bas taa e

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Пудра
17.3.2010 13:07:49   
mother 29
хехех топло ја препорачувамuser posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Пудра
17.3.2010 13:08:32   
dragana_vane
Mene Revlon voopsto ne mi odgovara na kozata, mi ja susi na obrazite, uste kakva pudra ne probav, a kozata mi e normalna do suva, ako nemam dobra krema pod pudrata se mi e dzabe, nekogas i toa ne pomaga. I zamislete najmnogu mi odgovara na Seventeen- za tinejdzeri da se cudisuser posted image . I taa si ja kupuvam nemam gajle. Ako ima nekoj kako mene clicen neka se javi ili predlozete mi nekoja druga pudra sto ne sum ja probala. 

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Пудра
17.3.2010 13:15:46   
mis.
Во тоа е суштината да користиш пудра што тебе ти одговара на лицето.Можеби мф за некои е добра но за некои не.Во суштина имаа и доста видови на пудри за сечие лице.Кога веќе пишуваме добро е да нагласиме какво лице имаме и која ни одговара конкретно марката и за кој тип на кожа е маненета.
Јас користам импала и покрива се и што треба и не требаuser posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Пудра
17.3.2010 13:20:48   
mami
И од Импала и од МАкс фактор се исфрлам ко никој..Незнам што е работата ама тотално не ми пријаат. Сега се мислам да одам да земам некоја друга, да пробам како би стоело..во принцип ретко користам пудра, ама ете кога треба, незнам којаuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Пудра
17.3.2010 13:23:58   
vezilka RR
Јас пошто имам мрсна кожа, порано користев пудра на Margaret Astor antishine, ах, како убаво ми легнуваше на кожа, ама нешто ја нема во последно време, не знам што е работата. така да последнава година сум во потрага по убава пудра и никако да најдам. Другиве немаат antishine пудри. Едно време зимав една пудра на Gosh ligt варијанта и не беше лоша, ама престанала да се произведува. Сега последниве месеци зимам една на Maxfaktor simless мислам дека беше, ама не сум баш најзадоволна..ама не знам веќе што да пробам..

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Пудра
17.3.2010 13:31:15   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Јас пошто имам мрсна кожа, порано користев пудра на Margaret Astor antishine, ах, како убаво ми легнуваше на кожа, ама нешто ја нема во последно време, не знам што е работата. така да последнава година сум во потрага по убава пудра и никако да најдам. Другиве немаат antishine пудри. Едно време зимав една пудра на Gosh ligt варијанта и не беше лоша, ама престанала да се произведува. Сега последниве месеци зимам една на Maxfaktor simless мислам дека беше, ама не сум баш најзадоволна..ама не знам веќе што да пробам..



vezle,сестра ми го има твојот проблем,да речам проблем и она користи
user posted image
ја купува од бг,некаде околу 12-13 лева......дека Кочани ја нема
може ск ја има!
имаш користено ваква?

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 17.3.2010 13:32:02 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Пудра
17.3.2010 13:35:19   
Cacko
ne stavam pudrauser posted image user posted image user posted image epten retko(citaj ednas godisno) a za taa prilika imam nekoja od avon so ti ja znamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Пудра
17.3.2010 13:38:55   
Adrijana
user posted image


eve ja mojata,  epten sum zadovolna, no epten retko koristam pudra taka da i ja podariv na sestra miuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Пудра
17.3.2010 13:45:38   
baby mama
user posted image

ова е мојата пудра

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Пудра
17.3.2010 14:05:29   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Јас пошто имам мрсна кожа, порано користев пудра на Margaret Astor antishine, ах, како убаво ми легнуваше на кожа, ама нешто ја нема во последно време, не знам што е работата. така да последнава година сум во потрага по убава пудра и никако да најдам. Другиве немаат antishine пудри. Едно време зимав една пудра на Gosh ligt варијанта и не беше лоша, ама престанала да се произведува. Сега последниве месеци зимам една на Maxfaktor simless мислам дека беше, ама не сум баш најзадоволна..ама не знам веќе што да пробам..



vezle,сестра ми го има твојот проблем,да речам проблем и она користи
user posted image
ја купува од бг,некаде околу 12-13 лева......дека Кочани ја нема
може ск ја има!
имаш користено ваква?


Епа убаво си кажа проблем е :)
Ја немам пробано, а баш ќе ја побарам, како што гледам на сликава на Manhattan е..

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Пудра
17.3.2010 14:17:11   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ova e novata na MF...
  • user posted image




супер е, ја користам веќе една година...creamy ivory 40 е мојата

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Пудра
17.3.2010 14:24:06   
betpet
Jas pred neko vreme ja probav pudrata na True Cover, sto ja reklamiraat na top soop, i mnogu sum zadovolna od nea.Ima dve nijansi vo kompletot i edno prazno kutice za da mozes da si nijansiras popotreba.Ne ja susi kozata se upiva i gi pokriva site fleki od brince ili jaki pegi.Se stava po malku i ne se treosi tolku brzo i ke ja koristam uste mnogu dolgo vreme.Zadovolna sum od nea za sega.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Пудра
17.3.2010 16:56:58   
Mila na mama
user posted image

Ovaa 106 e mojata

_____________________________

love u all

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Пудра
17.3.2010 17:43:01   
topce
пудра не користам, се придржувам до правилото до 40 години лицето нема потреба од пудра само коректор.ако треба да одам на свеченост тоест ако има потреба од вечерна шминка користам пудра на Гош.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Пудра
17.3.2010 21:29:51   
Матеа
Користам на Yves Rocher и сум многу задоволна, претходно ја користев на Maxfactor Lasting Performance и таа беше суперuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Пудра
18.3.2010 15:43:40   
HristinAntonio
loreal true match liquid foundation...i super mi e  sega za sega, obicno ne se privrzuvam za edna koga ima golem izbor

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Пудра
24.2.2012 10:49:20   
Luci
Јас во моментов ја користам оваа user posted image А за тоа колку покрива, погледнете го видеото

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Пудра
24.2.2012 11:00:52   
JovanaJ
Koristev na Gosh dolgo vreme ama nekako pocna da mi stanuva "teska" na lice.
Ja smeniv i kupiv na Seventeen. Mnogu sum zadovolna. Ubavo go izednacuva tenot, vednas se susi, vpiva i ne gi osekam porite zatnati, liceto ne mi se mrsi tolku mnogu kako porano...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?