|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пудра
11.6.2013 16:09:00   
Еки82
Многур ретко користам пудра и затоа кога купувам земам некоја полајт што е.
Пример на Менхетен ја користев лајт варијантата, а сега нешто ме советуваат на Maybeline ili Garnier
биле добри се мислам дали да сменам :)

(Одговор на членот Neskafe)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Пудра
11.6.2013 16:24:44   
blond
Авон калминг. Не ми го поти лицето, нема ефект на маска. баш сум задоволна. А и добро прикрива.

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Пудра
11.6.2013 20:23:40   
moni teo
koristam pudna a avon imam 2 edna up lifting drugata nz kako bese ali ne redovno moze vo mesecot 2pati

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Пудра
11.6.2013 22:09:50   
meU87
Najcesto ja koristam ovaa
[img]http://boots.scene7.com/is/image/Boots/10129797?wid=280&hei=343&op_sharpen=1[/img]

a ako ja nema togash preminuvam na ovaa
user posted image

< Поракaта ја уредил meU87 -- 11.6.2013 22:12:33 >

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Пудра
11.6.2013 22:14:01   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Najcesto ja koristam ovaa
[img]http://boots.scene7.com/is/image/Boots/10129797?wid=280&hei=343&op_sharpen=1[/img]

a ako ja nema togash preminuvam na ovaa
user posted image


И јас сум цел живот со оваа. Само 102 user posted image Тешка е, ама све прикрива

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Пудра
11.6.2013 22:20:15   
elenaanamarija
jas recisi nikogas...dali 5 pati za ovie 28godini ;) i da na young derm

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Пудра
11.6.2013 22:20:20   
Sanja
Jas koristam pudra na seventeen i mnogu sum zadovolna, epten izledam prirodno vo nea. liceto mi e cisto, a ne se poznava deka ima pudra!

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Пудра
11.6.2013 22:29:48   
bucko mal
skoro zamav na CLINIQUE mnogu mi ubava

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Пудра
18.12.2013 18:33:56   
omorfo89
Јас ја користевна Буржуа таа со цвеќињата за мрсна кожа што е ама не сум задоволна ни од покривност туку кожата помрсна ми ја прави , денес ја земав Estee Lauder za 29 evra е на попуст па ќе пишам како ќе сум задоволна

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Пудра
18.12.2013 19:52:10   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sanja

Jas koristam pudra na seventeen i mnogu sum zadovolna, epten izledam prirodno vo nea. liceto mi e cisto, a ne se poznava deka ima pudra!


Исто и јас ја користам оваа Тајм плус на севентин,многу природен изглед дава,не сакам пудра како вар што стои на лицетоuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Пудра
23.1.2016 17:39:35   
marchi
sum koristela young derm , golden rose impala...od impala sum najzadovolna porano koristev pocesto ama sepakj ne sekojdnevno,godisno okolu 2-3 pakovki najsila e sega vo poslednive 3 godini recisi i ne izlagam pa koristam korektori i onie mini pakovki mostri.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Пудра
24.1.2016 0:08:11   
Defne90 RR
I ja imam koristeno I impala I golden rose I mnogu drugi. Ama veke dve godini so poracuvam od orifleim very me se vika pudrata.I mnogu e lesna I nekako ne ja ni osekam na lice.Prezadovolna sum od nea I ke si prodolzam I ponataka nea da si ja koristam.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Пудра
24.1.2016 19:57:30   
AneLav RR
Јас моментално ја користам оваа пудра и има 100% покривање задоволна сум и ја купив на акција вака како на сликата со гратис отстранувач на шминка:
user posted image
Инаку ја имам пробано и на MAC лепота е голем процент на вода има и кога ќе ја ставиш на лице топ е. Само многу е скапа и не се исплати да ја купувам не се шминкам секој ден па ќе ми се исуши.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Пудра
24.1.2016 20:36:54   
Палешка РР
Јас користам Seventeen со години и убаво покрива. Ми треба само некој појак коректор за подочници, ај препорачајте ми. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 89
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?