|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пудра
24.2.2012 11:06:03   
Goddess*
jas skoro site pudri gi imam isprobano.. gore dole mi bile ok..ama nekogas osekam deka mi treba promena ,nekako brzo se zasituvam..i se si mislam mozam da najdam podobra sto bodolgo traeuser posted image ...sega ja koristam user posted image i fenomenalna euser posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Пудра
24.2.2012 11:15:13   
dostickage
Nemam potreba od pudra i ne koristam. Ponekogas samo korektor.
I mijam lice so Merima sapun i Nivea plava krema.I toa go pravam 6 meseci dodeka e ladno drugite 6 ne stavam nisto.
Se sminkam retko,malku i diskretno. 

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Пудра
24.2.2012 11:27:51   
Emanuelapp
Maybeline дефинитино еве 3години скоро секој ден си ја користам и најзадоволна сум , не дека имам некоја потреба од пудра ама ете лицето издледа посвежо и е со СПФ . Многу е убава посебно за сува кожа.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Пудра
24.2.2012 12:21:07   
kremco

jas skoro site pudri gi imam isprobano.. gore dole mi bile ok..ama nekogas osekam deka mi treba promena ,nekako brzo se zasituvam..i se si mislam mozam da najdam podobra sto bodolgo trae ...sega ja koristam user posted image i fenomenalna e
A kolku kosta pudrava,za kakva koza e? i sto marka?

I jas ja koristam na maybeline kremastata pudra,i najubava mi e,po affinitone od maybeline ja probav nea tuka ne sum uspeala da ja najdam nikako,mi ja prakjase zolva mi od germanija,ama i najdov zamena,uste poevtina od essense i bas mi odgovara,lesna,ubavo pokriva i trae...

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Пудра
24.2.2012 13:38:40   
Goddess*
For Ever brend..pa ovaa konkretno mislam deka e za normalna koza..toa pobarav i ovaa mi ja ponudija...pokriva fenomenalno.. ja klasificiraat ko za profesionalna pudra..i navistina taka izgledauser posted image ..jas od skoro ja kupuvam okolu 60- 70e..inaku ovaa pudra ja koristi Kim Kardashianuser posted image

< Поракaта ја уредил Goddess* -- 24.2.2012 13:40:07 >

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Пудра
24.2.2012 13:54:17   
Emanuelapp
Affinitone od maybeline тука во Прилеп ја купувам за 490ден. ама бидеќи не е потребно да се става многу за да прикрие се исплаќа.

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Пудра
19.3.2012 19:27:21   
kapina
jas ne koristam nikakva pudra bidejki nemam potreba dosega sestra mi ja koristi giordani protiv stareenje od oriflame i e prezadovolna 

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Пудра
7.4.2012 2:02:14   
girlstar
Ja koristam rimmel lasting pudrata momentalno i sum prezadovolna.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Пудра
7.4.2012 13:43:10   
kikicka
user posted image
Јас моментално оваа ја користам.Претходно исто користев на Лореал ама онаа со црвено и задоволна сум убаво прекриваат сите пудри од лореал.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот girlstar)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Пудра
7.4.2012 13:53:19   
Ikana
Истата и јас јакористам и плус една од макс фактор имам, и од ена сум задоволна, како пена е.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Пудра
7.4.2012 15:24:25   
Goddess*
do pred nekoj den ja koristev FOR EVER mnogu dobra pudrauser posted image ,se dodeka ne otkriv uste podobrauser posted image ma predobra pudra..ludilouser posted image ...trae i trae i trae...ja testrav namerno kolku drzi na lice....a efektot euser posted image

user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Пудра
7.4.2012 15:52:38   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*

do pred nekoj den ja koristev FOR EVER mnogu dobra pudrauser posted image ,se dodeka ne otkriv uste podobrauser posted image ma predobra pudra..ludilouser posted image ...trae i trae i trae...ja testrav namerno kolku drzi na lice....a efektot euser posted image

user posted image



Годес де подетални информации за ново откриената пудра од сликава не се чита баш убаво! Каде и колку м`ни?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Пудра
7.4.2012 15:58:56   
Maca25
и мене ме интересира од каде е пудрава??!?! Немам видено ваква во нашиве парфимерии!!!
Јас сакам пудрата да ми биде лесна на лице, да не се осеќам како у бетон стаена!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Пудра
8.4.2012 3:09:26   
Goddess*
od stranstvo ja zemav,ja nema ovoj brend kaj nas..80eura...2 vo 1 mu doaga, tecna pudra e koga ja nanesuvas, a potoa mu doaga kako da imas finishirano so kamena pudra...drzi epten pudravauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Пудра
8.4.2012 8:28:22   
kikicka
Ауу скапа бе 80е.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*

od stranstvo ja zemav,ja nema ovoj brend kaj nas..80eura...2 vo 1 mu doaga, tecna pudra e koga ja nanesuvas, a potoa mu doaga kako da imas finishirano so kamena pudra...drzi epten pudravauser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Пудра
30.5.2013 14:52:52   
Gardenia
пред некој ден земав ваква и ептен сум задоволна,многу го израмнува лицето,нежна е, супер за сува кожа
user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Пудра
30.5.2013 19:49:56   
Bethany
Јас сега се префрлив на Гарниер ББ и супер сум задоволна за дневна варијанта. Не ми треба класична пудра, можеби за свечени прилики, ама тие се ретки ... user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Пудра
30.5.2013 19:52:02   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

user posted image
Јас моментално оваа ја користам.Претходно исто користев на Лореал ама онаа со црвено и задоволна сум убаво прекриваат сите пудри од лореал.


Оваква ја имам користено и мене ми се допаѓаше, воопшто не е тешка на лицето.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Пудра
30.5.2013 19:54:56   
Палешка РР
Користам Seventeen N 7 долги години, бидејќи сум алергична на повеќето пудри.
Малку ја исчуручија ама немам друг избор user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Пудра
11.6.2013 15:47:12   
Neskafe
Seventeen pudra so pumpica... dosega najveke mi odgovara, ne se brise i mnogu pokriva

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Пудра
11.6.2013 15:50:40   
kapina
ne koristam pudra nemam potreba

(Одговор на членот Neskafe)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Пудра
11.6.2013 15:52:11   
JovanaJ
I jas koristam od Seventeen momentalno ama sakam da ja smenam, pa cekam malku da se potrosi poveke user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Пудра
11.6.2013 15:52:36   
temjanuska75
Со години ја користам пудрата на Yves Rocher, Flawless Finish. Ја порачував од странство, а сега ја има и во МК и е со нормална цена околу 600 денари. А за Loreal пудрите неколку пати ги пробував и за мене се катастрофа, како исфлекано ми изгледа лицето, ни боја можам да си најдам ниту ми одговараат.

(Одговор на членот Neskafe)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Пудра
11.6.2013 15:53:59   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Neskafe

Seventeen pudra so pumpica... dosega najveke mi odgovara, ne se brise i mnogu pokriva


И мене една колешка ми кажуваше дека таа била убава, всушност сама видов, ептен убаво и беше лицето! Следен пат таква купувам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Neskafe)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Пудра
11.6.2013 15:56:03   
Neskafe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Neskafe

Seventeen pudra so pumpica... dosega najveke mi odgovara, ne se brise i mnogu pokriva


И мене една колешка ми кажуваше дека таа била убава, всушност сама видов, ептен убаво и беше лицето! Следен пат таква купувам user posted image


Нема да згрешиш:)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?