|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:20:50   
mami
како реагира вашиот партнер/ка на рингераја? знае за неа, ја чита повремено или не го инересира воопшто? Ви приговара ли за вашето киснење на нет или ?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:22:20   
mother 29
мм не знае!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:25:05   
Cacko
mm znaeuser posted image a i vie go znaeteuser posted image .Mrci koga ke preteram na pc a na nego ke mu zbesne Elenauser posted image , a inace misli deka e super,on ne otvara ama interesni raboti ja mu gi citam

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:27:29   
elle
Мм секој ден ме прашува што е ново на ррuser posted image user posted image user posted image ,некни ме прашуваше кога ќе се породам, на која тема да ви пишал,па кога ќе се породам да знаете дека тој ќе ве известе....user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:28:56   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

Мм секој ден ме прашува што е ново на ррuser posted image user posted image user posted image ,некни ме прашуваше кога ќе се породам, на која тема да ви пишал,па кога ќе се породам да знаете дека тој ќе ве известе....user posted image user posted image user posted image user posted image


леле колку убаво...ке чекаме вести секако, уште одмаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:30:05   
profesorica
Знае мм за РР, не ми приговара воопшто, не ја ни чита само јас го известувам секој ден што има ново.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:39:25   
mami
мојот знае, му трубам секој ден што се има ново, што сум анучила, што се случило, мислам дека веќе и половина од членовите ги знаеuser posted image user posted image user posted image
некогаш ако има нешто му давам линк да чита или пак јас му читам..а знае и да почне да вика ако се заборавам на рр а Лука збеснуваuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:44:47   
arh_diz
MM neznae . Zane deka sum na kompjuter nikogas ne mi pregovara no ne go zanima sto pravam na kompjuter

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:50:17   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

MM neznae . Zane deka sum na kompjuter nikogas ne mi pregovara no ne go zanima sto pravam na kompjuter


потпис!

јас рр си ја чувам себично само за мене!таа е мојата слатка тајна!хехеххх

не дека нешто кријам,Aма едноставно не сме паднале на муабет,неме обичај да ме прашува што правам на PC!па ни јас не сум кажала?!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 10:52:23   
mis.
Мм знае за рр и редовно добива информации за актуелности.не приговара за моето киснење на нет бидејќи ги разбира моите желби и потребиuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 12:39:20   
vezilka RR
мажле знае за Рингераја ама не ја чита..јас ако нешто ми остави голем впечаток..му раскажувам..ама не го давам..обично му прераскажувам корисни работи...:))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 12:56:26   
Палешка РР
Знае и баш му е кеф што сум во добро друштво и што секогаш има некој да ми помогне во моите будалaштини user posted image
Отвора кога сака да прати СМС, а исто и син ми user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 13:36:01   
Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

мажле знае за Рингераја ама не ја чита..јас ако нешто ми остави голем впечаток..му раскажувам..ама не го давам..обично му прераскажувам корисни работи...:))

исто

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 22:04:59   
Весна
На почетокот мм се мајтапеше, но сега не поминува ден да не праша што ми прават рингерајките user posted image
Сфати колку сте ми битни и од неверојатна помош, па и самиот тој знае да се заборави читајќи некоја тема. user posted image


(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 22:47:37   
nadica
мм знае и мисли дека е супер за дружење но дека јас претерувам и ако тој толку време поминувал со неговите другари јас би се лутела и мрчела user posted image user posted image user posted image и еве коментира дека пак него го оговарам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 23:00:55   
Еца
Знаеше уште додека бев на рр.хр, од таму научив многу убави нови рецепти, а и мамичките беа со мене во еден прилично тежок период и многу ми помогнаа нивните совети и дружењето со нив. Нормално сега се ми е полесно со Вас, си зборувам на мојот јазик и пресреќна сум, а воедно имам и многу пријателки кои ги запознав токму тука, а денес ми се посебно драги и приватно се дружиме. нормално знам дека бројот ќе се зголемува, нели?  И бидејќи знае што е рр уа мене и колку ми значи никогаш ништо не ми рекол. А многу често го давам за е и сешто што се случува на ррuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 23:03:24   
Enika
decko mi znae i niso ne komentira:)oze malu da e isplashen deka sum ovde so mldi majki i trudnici i citam za zatrdunduvanja ama ne komentira...on dodusha dur izvleces neso od nego komentar malku tesko...znae i ord nego iam kucano ove:Di mu iam kazuvano nekoi rab so sum citala ovdeuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 23:18:01   
svidi
мм знае дека сум на рингераја, од вчера се приклучив, сега за сега и на него му се некои од темите  интересни и нови што ми ги раскажав

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 23:21:45   
skopska
мојот мм не знае дека сум на рингераја. малку е конзервативен од таа страна не сака проблемите да ги дели со секого.т е со никого. Машкото его е во прашање.user posted image Од мене очекува на гравче да гледам па да видам  со му и е како му е не па пред другите шанса нема да прозбори

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Партнерот и Рингераја
10.11.2009 23:32:25   
Enika
i decko mi neke da deli rab so drugi, toj so mene odvaj gi deli pa kamo li so drugi..ama toa se muski...a ja mislam deka koga neso iame zaednicko site i mozeme da si pomogmeme togas treba da se spodeli...ne za dzabe vikaat...SPODELENA RADOST E POGOLEMA RADOST, SPODDELENA TAKA E POMALA TAGA!
bashka nie ne ogovarame ovde realno zborime za problemi i barame reshenija..kako ke znaes ako ne prashash user posted image

(Одговор на членот skopska)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Партнерот и Рингераја
11.11.2009 0:10:42   
alex_mo
   Ни на мм  не му смета.На почеток бев на босанската рр,баш во периодот кога имав проблеми со забременувањето,разменував искуства и секако тоа малку ме опушташе и тој гледаше позитивно на тоа.Кога останав бремена наизменично пишував и таму и ваму и секако бев многу среќна кога некоја рингерајка ке останеше  бремена или ќе се породеше.Се споделував со него...и сега е исто се што ке научам од рр со него коментирам.Ноќта ми е препуштена мене за седење на ком,а преку ден си раскажуваме тој искуства од работа јас искуствата со вас....

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Партнерот и Рингераја
11.11.2009 17:44:17   
biljana16
Na mm ne mu smeta. Ne ja otvara ovaa stranica no ako ima nesto pointeresno mu kazuvam. Bas mu e kef sto ima nekoj koi da mi pomogne i da me utesi koga ke me fatat moite stravovi.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Партнерот и Рингераја
12.11.2009 23:09:44   
Natasha5
мм знае не чита ама јас ист така го исвестувам привремено што се случува

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Партнерот и Рингераја
13.11.2009 0:24:00   
denicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

мажле знае за Рингераја ама не ја чита..јас ако нешто ми остави голем впечаток..му раскажувам..ама не го давам..обично му прераскажувам корисни работи...:))


isto isto isto

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Партнерот и Рингераја
13.11.2009 9:58:58   
niki
Знае, не чита, ме зеза кога многу висам на компјутер и ме вика форум кралица, инаку му пренесувам интересни податоци. Замера понекогаш и стално ме предупредува да не ставам лични податоци и наши слики, што и онака не би го правела ама да си промрчи тој. Инаку компјутерот тој и ќерка ми го нарекоа на мама компјутерот, само јас седам на него и вчера изјави ќе си купел тој еден само за него.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?