|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 16:09:20   
Палешка РР
Верувам дека ќе има мамички кои Новата Година ќе ја поминат во домашна атмосфера, впрочем и јас сум една од нив.
Па помислив, зошто да не се собереме сите на едно место?
Некоја ќе донесе сарма, некоја скара, торта, кифлички, руска салата, кикиритки...некоја ќе пушти музика...

Може да биде весело user posted image user posted image user posted image

Ајде да ги развеселиме страниците на нашата Рингераја, која цела година беше со нас. user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 17:43:12   
Maca25
Јас сум тука....ќе те дружам Палешка!!! Ние и оваа година дома ќе си седиме, со друштво, јадење, пиење, филмови до сабајле user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 17:55:44   
Felly RR
И јас ви се придружувам, а за веселба можам да ви ја пуштам Матеа да ни запее некоја песна. Сега бевме низ центар да се сликаме со елката, и таа на цел глас ја пееше „Елко, мила елкичке“ што ја учеле во градинка, сите што поминуваа се свртеа да ја слушнат и слатко си се насмеаја. Јас ја снимав, а таа не можеше да дочека да ја вклучам камерата, и три пати ја враќав, - ајде, од почеток, после на секое сликање ми велеше - Мамо да почнувам?
Се изнапеаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 18:00:53   
vezilka RR
Super i jas sum domce. Stom e takva rabotata togas Nikola ke sviri posto toj e gitaristot sekako po doma samo toa pravi.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 18:01:35   
Палешка РР
На Миа татко и и спрема изенадување. Еден пријател има Дедомразовска облека па ќе дојде облечен да и донесе колетче...само да не се исплаши user posted image

Инаку јас ја пробав сармата, кој ќе чека до вечер user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 18:04:11   
vezilka RR
More ovie moive de uspaa vecer ke se sedi do niedno vreme :-)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 18:12:17   
Gwendolin
user posted image
user posted image

Еве апетисани и благичко од мене, секако и јас ќе бидам тука, ќе си славиме дома со бебушка, ама мама сарми не направила со Мартинка во раце по цел ден, па каснете си благичко (од друг правено ама не е битно, битно си сме весели и насмеани, ама како би си лапнала сармичка...ај ќе почекам да донесе некој.

А што ќе пиеме, јас со сокче си почнав?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 18:23:06   
Cipi Ripi
Тука сум и јас, да се пријавам.
Мх мх мх сармичка....ко Адријана Алачки што вика.
Ние сме си дома за НГ. искрено ако не заспијам до 12 ќе бидам многу среќна. Со вас сигурно ќе падне некоја смеа тука.

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 18:25:36   
*Elena*
Eve i od nasata novogodisna domasna atmosfera user posted image ...sarma ne napraviv, ama zatoa ruskata salata i selskoto meso veke gi probavme...za sarma ke iskompenziame so majka mi user posted image
A sega povelete na ruska i selsko...
user posted image
user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 19:06:33   
Pepelaska *
Здраво и од мене женски, баш сега ке ја баав темава оти и лани си ја дочекав тукаuser posted image , најмирно и најубаво место за дочек ,ај да ја наместам мојата маса па ке ви пуштам сликче

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 19:51:36   
Палешка РР
Марио само што замина, Миа спиеше до 18 часот....ќе имаме луда ноќ и ние user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 19:57:29   
Cipi Ripi
Значи син ми сто години се обидувам да го успијам после 5 за да дремне малку, и никогаш не ми успеало, и еве денес заспа и си затера, па дури сега со будење едвај го разбудивме. Гледам дека и син ми ќе слави со нас, нема да спие.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 20:01:01   
Snowhite RR
И јас се придружувам, во домашна атмосефера ќе чекаме Нова година(ако не испозаспиемеuser posted image ) ќе имам гости додуша, мајка ми, татко ми и тетка ми од Скопје,ние тројца и свекрава ми, всушност тие веќе се дојдени, само јас сум уште на работаuser posted image . Се надевам за брзо ќе си одам. Ако не успеам да ви пишам вечерва повторно, убаво да си поминетеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 20:12:53   
elenak
Tuka sum i jas.Nie vo drustvo na mama I tato,a mala eve pocnuva da kenka,kaj I da e za saat vreme ke spie,pa na raat ke si mezime I gledame ng programi.Sega se odjavuvam,odam da ja namestam masata.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 20:17:54   
Natuska85
И јас сум тука.user posted image Кико не спиеше денес многу па планирам околу 9 да го заспијам па да поставам масата малку да си мезнеме со винце и ќе си пуштиме некое филмче со мм.user posted image

Чичково сакате да го викнеме за диџеј вечерва?user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 31.12.2012 20:19:04 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 20:23:10   
Ikana
Драги мои пријателки, мајки, девојки, сите што ја сочинувате РР...Ви благодарам на една прекрасна година помината во дружење, поддржување и охрабрување...Вие сте светилникот кој води толку многу жени низ најзначајните и најубавите периоди од животот...Останете единствени, останете храбри и ведрината нека ве следи и во Новата Година. Од срце Ви посакувам здравје и љубов, топли прегратки во рацете на вашите најмили. Среќна Нова 2013 Рингераја!!!

user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 20:27:40   
Pepelaska *
user posted image

може јас сум за, еве од мене малку јадење скромно е ама вкусничкоuser posted image и М изгледа рано ќе заспие па да се видиме со мм раат оти ко ке не е Нова год немаме време

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 21:25:48   
Annet
Dobra vecer i od mene dragi moi prijatelki.I jas vi se priklucuvam kon druzbata,koja veruvam e najdobra za docek na Novata godina.Nie sme si doma ,kako i sekoj den,se izmezivme,sega kaj da e I ke spie,pa i nie so nea da se odmorime malku.Potoa ke si cestitame i pak vo krevet.
Kako i da e da ja ispratime starava godina,i da si posakame mnogu zdravje,koe e najvazno,bez zdravje nema nisto.
Da se druzime tuka i da sme poveseli,pobrojni,popozitivni.

Na zdravje neka vi se na site vecerata,se razbira,koja od koja podomakinka:))) Alal da vi e,jas na gotovo se......
user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 21:26:37   
tnade
zdravo mamicki, eve me i mene pokraj vas, mm e na rabota, Teodora se uspa, a jas planiram da zapeglam nekoj kup alista, da ne ostavam za do godina de user posted image i posle so vas na zurka user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 21:30:02   
mamiko
eve i nie se pridruzuvame kon zabavata, jas so moite dve najmili decinja, malku bolnicki ama nema vrska, ke si ja proslavime nova godina so vas

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 21:38:29   
Ring
Aj sto ubava Novogodisna atmosfera ima na RR user posted image user posted image user posted image ...poubavo drustvo ne mozev i da odberam
Ke se druzime zenski user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Za da ja zagream atmosferata ve pozdravuvam so pesnata -Pusti , pusti modu -Z.Colic....taa mi tekna onaka povesela, za podiganje na adrenalin
Ajde se citkame user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 21:47:37   
Палешка РР
http://www.youtube.com/watch?v=lJvG8-uaV58

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 21:54:22   
Pepelaska *
http://www.youtube.com/watch?v=EpbggqxItL0

многу ја сакам розо моја, ама ајде едно оро да свртине :)

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 22:00:00   
Silna 21
После многу лудо поминати дочеци на Нова година, годинава сме дома, но некако најубаво се чувствуваме бидејќи со нас е нашето малечко срценце кое денес полни 4 недели. Мама, тато, баба, дедо и Ема- ќе биде голема журка :) Мило ми е што ќе се дружиме и овде сите нови мамички.... Среќна нека биде Новата 2013 година!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Новогодишна прослава на Рингераја!
31.12.2012 22:02:46   
KALA84
Zdravo ringerajki, prvo da vi posakam, SREKJNJA NOVA GODINA NA SITE, mnogu zdravje, srekja, ljubov, i uspeh na Vas i vashite semejstva! Ovaa Nova Godina e od golemo znachenje za mene, prva ni e so bebence da chekame. Voedno e znachajna po toa sto posle tolku mnogu novi godini sme sami, vo nashata vtora doma vo Italija. Denes shetavme skoro cel den, pa bebusko i mm zaspaa, vozdufot im godiuser posted image , a jas sepak ne sum sama, drushtvo mi pravite Vie i mi e preubavo so ringeraja!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?