Новогодишна прослава на Рингераја! (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Дружби, случувања



Порака


Палешка РР -> Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 16:09:20)

Верувам дека ќе има мамички кои Новата Година ќе ја поминат во домашна атмосфера, впрочем и јас сум една од нив.
Па помислив, зошто да не се собереме сите на едно место?
Некоја ќе донесе сарма, некоја скара, торта, кифлички, руска салата, кикиритки...некоја ќе пушти музика...

Може да биде весело [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]

Ајде да ги развеселиме страниците на нашата Рингераја, која цела година беше со нас. [sm=bravo.gif]





Maca25 -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 17:43:12)

Јас сум тука....ќе те дружам Палешка!!! Ние и оваа година дома ќе си седиме, со друштво, јадење, пиење, филмови до сабајле [sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 17:55:44)

И јас ви се придружувам, а за веселба можам да ви ја пуштам Матеа да ни запее некоја песна. Сега бевме низ центар да се сликаме со елката, и таа на цел глас ја пееше „Елко, мила елкичке“ што ја учеле во градинка, сите што поминуваа се свртеа да ја слушнат и слатко си се насмеаја. Јас ја снимав, а таа не можеше да дочека да ја вклучам камерата, и три пати ја враќав, - ајде, од почеток, после на секое сликање ми велеше - Мамо да почнувам?
Се изнапеа[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




vezilka RR -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 18:00:53)

Super i jas sum domce. Stom e takva rabotata togas Nikola ke sviri posto toj e gitaristot sekako po doma samo toa pravi.




Палешка РР -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 18:01:35)

На Миа татко и и спрема изенадување. Еден пријател има Дедомразовска облека па ќе дојде облечен да и донесе колетче...само да не се исплаши [sm=smiley36.gif]

Инаку јас ја пробав сармата, кој ќе чека до вечер [sm=smiley36.gif]




vezilka RR -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 18:04:11)

More ovie moive de uspaa vecer ke se sedi do niedno vreme :-)




Gwendolin -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 18:12:17)

[img]http://www4.slikomat.com/11/1231/ns4-nuts.jpg[/img]
[img]http://www4.slikomat.com/11/1231/kur-chocol.jpg[/img]

Еве апетисани и благичко од мене, секако и јас ќе бидам тука, ќе си славиме дома со бебушка, ама мама сарми не направила со Мартинка во раце по цел ден, па каснете си благичко (од друг правено ама не е битно, битно си сме весели и насмеани, ама како би си лапнала сармичка...ај ќе почекам да донесе некој.

А што ќе пиеме, јас со сокче си почнав?




Cipi Ripi -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 18:23:06)

Тука сум и јас, да се пријавам.
Мх мх мх сармичка....ко Адријана Алачки што вика.
Ние сме си дома за НГ. искрено ако не заспијам до 12 ќе бидам многу среќна. Со вас сигурно ќе падне некоја смеа тука.




*Elena* -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 18:25:36)

Eve i od nasata novogodisna domasna atmosfera [sm=jezicek.gif]...sarma ne napraviv, ama zatoa ruskata salata i selskoto meso veke gi probavme...za sarma ke iskompenziame so majka mi [sm=smiley36.gif]
A sega povelete na ruska i selsko...
[img]http://1.bp.blogspot.com/_KgcsNBgSa10/TO7-brg6XqI/AAAAAAAAAGE/uRK1k_gzKkA/s1600/ruska-salata-4.jpg[/img]
[img]http://www.coolinarika.com/image/kumanovsko-selsko-meso-63f2f36bb6c0e9de4d8af5437b03a8ba_view_l.jpg[/img]




Pepelaska * -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 19:06:33)

Здраво и од мене женски, баш сега ке ја баав темава оти и лани си ја дочекав тука[sm=smiley36.gif], најмирно и најубаво место за дочек ,ај да ја наместам мојата маса па ке ви пуштам сликче




Палешка РР -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 19:51:36)

Марио само што замина, Миа спиеше до 18 часот....ќе имаме луда ноќ и ние [sm=bravo.gif] [sm=smiley36.gif]




Cipi Ripi -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 19:57:29)

Значи син ми сто години се обидувам да го успијам после 5 за да дремне малку, и никогаш не ми успеало, и еве денес заспа и си затера, па дури сега со будење едвај го разбудивме. Гледам дека и син ми ќе слави со нас, нема да спие.




Snowhite RR -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 20:01:01)

И јас се придружувам, во домашна атмосефера ќе чекаме Нова година(ако не испозаспиеме[sm=smiley36.gif]) ќе имам гости додуша, мајка ми, татко ми и тетка ми од Скопје,ние тројца и свекрава ми, всушност тие веќе се дојдени, само јас сум уште на работа[sm=smiley13.gif]. Се надевам за брзо ќе си одам. Ако не успеам да ви пишам вечерва повторно, убаво да си поминете[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




elenak -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 20:12:53)

Tuka sum i jas.Nie vo drustvo na mama I tato,a mala eve pocnuva da kenka,kaj I da e za saat vreme ke spie,pa na raat ke si mezime I gledame ng programi.Sega se odjavuvam,odam da ja namestam masata.




Natuska85 -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 20:17:54)

И јас сум тука.[sm=smiley1.gif] Кико не спиеше денес многу па планирам околу 9 да го заспијам па да поставам масата малку да си мезнеме со винце и ќе си пуштиме некое филмче со мм.[sm=smiley9.gif]

Чичково сакате да го викнеме за диџеј вечерва?[sm=smiley36.gif]

[img]http://2.bp.blogspot.com/_oLZP1CmAnjM/TOIA-vRITjI/AAAAAAAAAO0/G78M3xMDBFQ/s1600/sexy_santa.jpg[/img]




Ikana -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 20:23:10)

Драги мои пријателки, мајки, девојки, сите што ја сочинувате РР...Ви благодарам на една прекрасна година помината во дружење, поддржување и охрабрување...Вие сте светилникот кој води толку многу жени низ најзначајните и најубавите периоди од животот...Останете единствени, останете храбри и ведрината нека ве следи и во Новата Година. Од срце Ви посакувам здравје и љубов, топли прегратки во рацете на вашите најмили. Среќна Нова 2013 Рингераја!!!

[img]http://wallpaper.goodfon.com/image/379111-3000x2001.jpg[/img]




Pepelaska * -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 20:27:40)

[img]http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/534444_10151573459517306_1433795945_n.jpg[/img]

може јас сум за, еве од мене малку јадење скромно е ама вкусничко[sm=smiley36.gif] и М изгледа рано ќе заспие па да се видиме со мм раат оти ко ке не е Нова год немаме време




Annet -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 21:25:48)

Dobra vecer i od mene dragi moi prijatelki.I jas vi se priklucuvam kon druzbata,koja veruvam e najdobra za docek na Novata godina.Nie sme si doma ,kako i sekoj den,se izmezivme,sega kaj da e I ke spie,pa i nie so nea da se odmorime malku.Potoa ke si cestitame i pak vo krevet.
Kako i da e da ja ispratime starava godina,i da si posakame mnogu zdravje,koe e najvazno,bez zdravje nema nisto.
Da se druzime tuka i da sme poveseli,pobrojni,popozitivni.

Na zdravje neka vi se na site vecerata,se razbira,koja od koja podomakinka:))) Alal da vi e,jas na gotovo se......
[sm=smiley1.gif]




tnade -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 21:26:37)

zdravo mamicki, eve me i mene pokraj vas, mm e na rabota, Teodora se uspa, a jas planiram da zapeglam nekoj kup alista, da ne ostavam za do godina de [sm=smiley36.gif] i posle so vas na zurka [sm=bravo.gif]




mamiko -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 21:30:02)

eve i nie se pridruzuvame kon zabavata, jas so moite dve najmili decinja, malku bolnicki ama nema vrska, ke si ja proslavime nova godina so vas




Ring -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 21:38:29)

Aj sto ubava Novogodisna atmosfera ima na RR [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]...poubavo drustvo ne mozev i da odberam
Ke se druzime zenski [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
Za da ja zagream atmosferata ve pozdravuvam so pesnata -Pusti , pusti modu -Z.Colic....taa mi tekna onaka povesela, za podiganje na adrenalin
Ajde se citkame [sm=kuza.gif][sm=kuza.gif][sm=kuza.gif][sm=kuza.gif]




Палешка РР -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 21:47:37)

http://www.youtube.com/watch?v=lJvG8-uaV58




Pepelaska * -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 21:54:22)

http://www.youtube.com/watch?v=EpbggqxItL0

многу ја сакам розо моја, ама ајде едно оро да свртине :)




Silna 21 -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 22:00:00)

После многу лудо поминати дочеци на Нова година, годинава сме дома, но некако најубаво се чувствуваме бидејќи со нас е нашето малечко срценце кое денес полни 4 недели. Мама, тато, баба, дедо и Ема- ќе биде голема журка :) Мило ми е што ќе се дружиме и овде сите нови мамички.... Среќна нека биде Новата 2013 година!!!




KALA84 -> RE: Новогодишна прослава на Рингераја! (31.12.2012 22:02:46)

Zdravo ringerajki, prvo da vi posakam, SREKJNJA NOVA GODINA NA SITE, mnogu zdravje, srekja, ljubov, i uspeh na Vas i vashite semejstva! Ovaa Nova Godina e od golemo znachenje za mene, prva ni e so bebence da chekame. Voedno e znachajna po toa sto posle tolku mnogu novi godini sme sami, vo nashata vtora doma vo Italija. Denes shetavme skoro cel den, pa bebusko i mm zaspaa, vozdufot im godi[sm=smiley36.gif], a jas sepak ne sum sama, drushtvo mi pravite Vie i mi e preubavo so ringeraja!




Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>