|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Имав успешна инсеминација
26.6.2013 11:22:44   
LoveableMe RR
Здраво Рингерајки,

Би сакала на оваа тема да споделите искуства сите што сте успеале да забремените со постапка на инсеминација и да ја кажете вашата приказна, која инсеминација по ред, со каква терапија, каде и сл? Многу малку можев да најдам за бременост на членки преку инсеминација, па ете ако има такви тука нека пишат, да помогнат за сите кои сакаме да забремениме.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:37:45 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Имав успешна инсеминација
26.6.2013 11:58:38   
LoveableMe RR
Eve nesto najdov niz forumov:

ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

Jas zabremeniv od inseminacija...ja pravev vo Sistina na 16 fevruari , mi ja pravese D-r.Lazarevski....bev stimulirana so klomifen pa inekcii fostimoni......posle inseminacija narednite 5 dena imavme odnosi po nekolku pati na den(taka ni rece doktorot)i sekako odmaranje narednite dve nedeli.....jas bukvalno gi prelezav,stanuvav samo za do wc i na 14iot den otidov vo Sistina i testot ispadna slabo pozitiven.....za dva dena uste eden koj veke bese POZITIVEN.....veke za nekoja nedela go ocekuvame bebceto....
Vi posakuvam uspeh na site,bidete pozitivni bidejki toa nosi do uspeh...jas veruvav vo sebe,vo doktorot i sekako vo Bog deka posle 3 godini i jas ke imam bebe.....

ИЗВОРНА ПОРАКА: iki82

pinokio2010 mojata koleska zabremeni so inseminacija vo priroden ciklus isto kako ti na 37 god zosto si imala sama ovulacija.ne znam sto bese nejziniot problem. sigurno e podobro vo priroden ciklus nego li da se trues so hormoni, ne znam doktortive znaat najdobro valjda ama znam deka ima zeni so dobra ovulacija sto im davaat hormoni cisto da se zgolemi brojot na jajce kletkite i da imaat pogolemi sansi.


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

user posted image user posted image user posted image user posted image девојки за вас..само напред. Еве само да ве охрабрам..јас останав бремена со исеменација..




< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.6.2013 1:28:46 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Имав успешна инсеминација
26.6.2013 12:00:07   
MademoiselleNina
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe

Здраво Рингерајки,

Би сакала на оваа тема да споделите искуства сите што сте успеале да забремените со постапка на инсеминација и да ја кажете вашата приказна, која инсеминација по ред, со каква терапија, каде и сл? Многу малку можев да најдам за бременост на членки преку инсеминација, па ете ако има такви тука нека пишат, да помогнат за сите кои сакаме да забремениме.


И мене ме интереисра ова, бидејќи имам впечаток дека никој не останал user posted image со инсеминација. (барем тие што јас ги познавамuser posted image )

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:38:22 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Имав успешна инсеминација
26.6.2013 12:34:18   
Hopeful RR
Ајде девојки, ни требаат вакви успешни приказни! user posted image Се некако имам впечаток дека инсеминација има мал процент на успех, што за некој кој очекува резултати не е баш охрабрувачки, така што ја поддржувам оваа иницијатива и едвај чекам да прочитам убави приказни user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Имав успешна инсеминација
26.6.2013 14:56:21   
LoveableMe RR
Eve uste linkovi:

ИЗВОРНА ПОРАКА: anana271

draga teona!!!

Tocno znam kako se custvuvas, i niz sto pominuvas, no se nadevam deka na krajot ke uspees da ja oset__is radosta i srekata koja ja custvuvam vo momentov, bidejuki sum 25 nedela bremena.

Prvata dijagnoza mi ja postavija na 21g, pa najverojatno imavvreme da se pomiram so faktot deka, koga ke sakam bebence ke treba da rabotam na toa, i taka bese!!!!!!!!

najnapred, sreduvav, cisti, pa hormoni, pa terapii za ovulacija, pa inseminacii i se po red.

Imam samo eden sovet, znam deka e tesko no probaj da razmisluvas, pozitivno, a kako pomos bi ti gi preporacala, zdravat ishrana i dokolku si vo moznost informiraj se za caevite na SLOBODAN TESIC, mene mi pomognaa, za da se custvuvam podobro, procisteno i posmireno, iako nemozam da kazam so sigurnost deka so nivna pomos ostanav bremena. Bidejki toa bese kombinacija, od zdrava ishrana, caevi, clomifen i inseminacija, kako i da e na krajot celiot trud vredese!!!!!!!!!!!


ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms

MACI mac zdravo i dobredojde na ovaa tema.Jas pred edna godina pravev laparaskopija i histeroskopija vo GAK kaj dr.Alulovski ,mi gi sanirase problemite(mal septum i okolni adhezii) i mi rece ako ne ostanamuser posted image po priroden pat da dojdam na inseminacii.Jas eve po edna godina se odluciv da dojdam na klinika otkako gi nemase user posted image i me primi dr.V.Trajkovski.Ja napraviv prvata inseminacija i eve veke trudnicka sumuser posted image .Sega ne znam sto problem imas stom si pravela tolku operacii, no mislam deka otkako ke gi saniras site nedostatoci ke uspees da si gi vidisuser posted image .Jas licno mu veruvam na dr.Trajkovski i sum zadovolna od nego.Ti posakuvam uspeh i konecno da si gi vidis tvoiteuser posted image .Pozdravuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: zagrizenaa

pozz za site ringerajki.denes sum presrekna posle 2ra inseminacija konecno vidov user posted image sega si zakazav pregled na gin.i sum mnoguuuuuuu mnoguu srekna....presrekna.vi posakuvam na site sto pobrzo da si viditeuser posted image nadezta posledna umira bidete sigurni zs jas imav samo 1 j.k. pravev inseminacija na priroden ciklus.user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: sharlot

dragi moi ringerajki,konecno dojde i mojot den BREMENA SUM!!!!!! user posted image deneska pravev test preku krv i e pozitiven ,seuste ne mozam da se smiram i da poveruvam deka ova navistina mi se slucuva,deka konecno dojde i mojot den. naredna nedela treba da odam kaj doktorot da me vidi na eho. do togas da si prodolzam so folnata i so utrogestanot.Sanja i zagrizena 26 vi posakuvan naj naj brzo i vie da go pocustvuvate ova sto jas deneska go custvuvam.user posted image vi ja posakuvam celatat sreka na svetot.


ИЗВОРНА ПОРАКА: cvetce4

Zdravo na site... Ve citam veke nekoe vreme i resiv da go spodelam so vas moeto iskustvo. Prvata bremenost mi bese so inseminacija..... uspesna od prvauser posted image . Prethodno odev na ispituvanja hormoni... HSG , i sl i se bese vo red. Imavme problemi so spermogramot. Resivme da pocekame da se podobri spermogramot..Poveke od 4 meseci mm piese Spemen i vitamini A,C , E selen, zink i uspeavme malku da go podobrime . Se zgolemi koncentracijata od 7mil na 28mil , pokretlivosta od 2 na 4, no morfologijata ostana slaba. 5% No i so tie rezultati uspeavme.


ИЗВОРНА ПОРАКА: zagrizena26

Lelelel luge nema da veruvate TRUDNA sumuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image konecno....sega gi zedov rezultatite od bhcg i pozitivni se kazuva bremenost epten sum HAPPY.Na site vi posakuvam sto pobrzo da mi se pridruzite i da uzivame trudnicki na snegot..bezbroj bakneziiiii
Inaku deneska mi e 16 den od insiminacija.Epten sum srekna posle dolgi 4 god mi se ispolni srekata. Ova mi bese 2 insiminacija i ja pravev vo Sistina."

ИЗВОРНА ПОРАКА: malena1

Sunshine многу многу ми е жал искрено, ама не се разочарувај, само позитивно колку и да е тешкоuser posted image user posted image секако ќе биде само кога. Јас секогаш си велев значи не требало сега да биде, така било подобро во овој момент, Господ си ја знае работата. Е мојот тест беше позитивен, само не можам целосно да се израдувам додека не го видат user posted image на ехо и додека не му го слушнат срценцето. На сите ви посакувам што побргу заедно да се радуваме. Еве секогаш сакав кога ќе се регистрирам на овој форум да напишам мојата прва инсеминација беше успешна, зошто толку многу листав на форумот за да го прочитам тоа од некој друг и да ми даде надеж. Епа сега пишувам иако сеуште со резерва. Девојки најверојатно мојата прва инсеминација беше успешна. Веuser posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.6.2013 1:26:39 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Имав успешна инсеминација
26.6.2013 15:32:14   
Melanija RR
Постови од старата иста тема со успешни постапкиuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: zorana

Paleska ajde jas ke se pisam prva zatoa sto sum najpresno bremena
Vo Plodnost Bitola kaj dr Tase(za mene e gospod-zaradi moeto tesko minato)
Jas sakam na site da vi ja prenesam majata preku ovaj simbol user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i site da ni se pridruzite vo ovaa rubrika
user posted image Bebence 2 ti si odma zad mene ajde prijavuvaj se


ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

Sistina-D-r.Lazarevski......posle tri godini borba,edna neuspesna inseminacija,pravena histeroskopija i vednas potoa inseminacija i pozitiven test......za nekoja nedela go ocekuvam moeto bebce....


ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence1

Vo Sistina kaj dr.Popovic i sum zadovolna cekam bliznacinja.Inaku prethodno imam praveno 3 inseminacii kaj dr.Ivanovski toj e sega vo Sveti Lazar i edna inseminacija kaj dr.Popovic a za inseminacija sansite se 1% uspesnost i so prvo invitro ostanav bremena blagodarenie na dr.Popovic.Pozdrav i im posakuvam uspeh na site koi se podgotvuvaat za vakva postapka.


ИЗВОРНА ПОРАКА: ole2004

Во Систина кај Др.Снежана Адамоска Клисарска.Две успешни ИВФ и си имам ќеркичка 2и пол години и синче 3и пол месеци.



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:39:14 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Имав успешна инсеминација
26.6.2013 15:46:27   
Hopeful RR
Колку е убаво да се прочита вакво нешто, ме наполнивте со позитивна енергија user posted image ве гушкам сите user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Имав успешна инсеминација
26.6.2013 16:10:09   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Јас првиот месец не примив прегнил, вториот примив прегнил инекција, третиот пак НЕ примив и баш тогаш останав бремена. Сите три месеци бев на терапија со кломифен.



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.6.2013 1:14:05 >

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Имав успешна инсеминација
26.6.2013 16:58:24   
vezilka RR
Точно го паметам датумот кога ги видов фамозните две цртки, 18.03.2010, баш на петнаесетиот ден после инсеменацијата. Паметам колку не верував, колку бев скептична и колку бев разочарана од се. Скоро да имав кренато раце. И добро го паметам чувството на апсолутна среќа, во моментот на средбата со двете цртки. Им посакувам на сите кои го чекаат да го доживеат тој момент што побргу.

Девојки, имајте верба. Никако да не стоите со ставот дека нешто е невозможно. Успешни примери посекако дека има. Еве сум тука сум. Бремена останав на третата инсеменација. После еден тон дијагнози, кои сите водеа кон тоа дека шансите ми се ептен мали, третата инсеменација ми се фати. Јас се чудев, а богами и докторите.

До пред некое време јас бев меѓу најприсутните на овие теми за забременување. Иако сега не пишувам често овде, постојано ве читам. Искрено ве гушкам и ви посакувам среќа.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Имав успешна инсеминација
7.10.2013 10:37:57   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

Zdravo zenski....nw sum nova,odamna sum na forumov....no so zvercevo doma nemoze da se sedne na net.....inace Stefan ima skoto tri godinki i zacnat e so inseminacija....od prva :)...ja pravev vo Sistina kaj D-r Lazarevski.....imav eden folikul..bev stimulitana so klomifen i fostimon inekcii....imase samo 10 milioni spermatozoidi...i bidna od prva......
Sega se spremame za vtora inseminacija...kaj istiot doktor vo istata bolnica....od 3ti do 7mi den piev klomifen pa fostimoni....denes bev na merenje folikul i mi dade uste tri inekcii pa vo sreda ke mi meri povtorno....ajde zenski stiskajte palci za Stefan da dobie sestricka


(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Имав успешна инсеминација
25.10.2013 13:42:37   
petra27
* * *
Zenski jas vcera pravev inseminacija.....ovie 3 dena inteziven sex.....so Gospod napred....inace od denes pocnav utrogestan nasabajle i navecer....vcera bev na svadba posle inseminacijata....cel den igrav....mene Lazarevski mi rece prvata nedela sto sakam da pravam, sega ne e vazno,semeto si e veke tamu kade sto treba da bide....e sea vazno e posle edna nedela bidejki togas zapocnuva vgnezduvanjeto na zigotot....

* * *
Mene mi bese 9mm dva dena pred iui...a inace devojki stavajte redovno utrogestan...toa e za poddrska na bremenosta...dokolku ne se pridrzuvate samo ke si gi namalite sansite za bremenost.....sekoe sabajle stanuvam,go nosam maliot vo gradinka,se vrakam i vednas stavam utrogestan...lezam eden saat i potoa stanuvam....pretezno odmaram dur da go zemam maliot od gradinka...vecerta pred legnuvanje stavam i do sabajle ne mrdam....mora da se stedite ako sakate rezultat...

jas za prvata bremenost ne stanav od krevet 15 dena od inseminacija...samo do wc...no se isplatese...sega veke ima 3 godini...za ovaa iui nemozam da odmaram do tolku,sepsak imam obvrski okolu nego,no gledam da se stedam za da uspeam i ovoj pat...samo so Gospod napred..... inace i za prvata i za vtorata inseminacija ja primav istata terapija...od 3ti do 7mi den klomifen pa potoa fostimon inekcii...prviot pat 4 a sega 7....potoa stop inekcija i 24 casa potoa insrminacija....posle toa utrogestan 2×200...edna sabajle i edna navecer.....za prvata inseminacija lezev celo vreme a sega ne...imam banditce doma koe si bara vnimanie....vo globala toa e toa....

* * *
Zeniii na 12 den beta hcg mi e 102......jupiiii.....vo ponedelnik pravam uste eden test preku kev pa zakazuvam pregled.....user posted image user posted image

* * *
Denes beta na 15 den mi e 500 :))))...

Sledno pregled :))



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 25.10.2013 14:23:12 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Имав успешна инсеминација
1.11.2013 14:19:21   
Kvisko
Леле ептен ми дадовте надеж. Јас имав една неуспешна инсеминација ама сега си најдов лекарка со која сме на иста бранова должина и која забележа некои аспекти кои другите претходно не ги интересираа. Сега сум прво на терапија со метформин за средување на други работи па здравје боже нареден циклус ако ми дозволи телото одам на втора инсеминација и се надевам дека ќе можам тука да пишувам.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Имав успешна инсеминација
16.12.2013 21:14:23   
LoveableMe RR
Надежда, твојот пост ќе го префрлам во Анти-Милеров хормон. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nadezda15)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Имав успешна инсеминација
16.1.2014 16:43:02   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: leona7 25.1.2011

Devojki opustete se i taka ke ostanete bremeni... jas so problemi so visok prolaktin prvicno, edna neuspeshna inseminacija i eve vtorata mi donese user posted image ... taka da samo opusteno i ne mislete na toa mnogu .. togas koga najmalku ocekuvate togas ke se sluci ...jas prvata inseminacija se ponashav ko trudna lezev bev na bolovanje....vtorata ja napraviv i prakticno ja zaboraviv ..i eve go se sluci :))).. Ve sakam site i samo napred .... ima nadez za site sto sakaat user posted image

.... pravev inseminacija vo Sistina kaj dr.Popovich ..epten sum zadovolna od nego super e covekot....



ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms 23.11.2011

Luna eve i od mene informacii.Jas sega imam since koe sega ima 45 dena i go dobiv po pat na inseminacija koja bese prva i posledna za moja ogromna sreka.Na site koi si gi ocekuvate user posted image ili user posted image vi posakuvam mnogu sreka i vi prakam pozitivna energijauser posted image user posted image user posted image user posted image !



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Имав успешна инсеминација
14.3.2014 12:08:15   
moss
Да, имав успешна инсеминација кај др.Трајковски на ГАК, Бог да го благослови што ме трпеше , третата инсеминација е успешна а на мојата радост и нема крајuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Имав успешна инсеминација
14.3.2014 12:22:16   
LoveableMe RR
moss, многу убава вест, сега веднаш ќе те ставам на списокот Сакаме две црти!!!! Те молам сподели за инсеминацијата дали беше стимулирана, како течеше дали повеќе пати беше или само еднаш (бидејќи има и таква можност) дали користеше утрогестан и сл. Уживај во бременоста!!!!user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Имав успешна инсеминација
14.3.2014 13:41:39   
moss
Значи вака, ова ми беше 3-та инсеминација и за оваа инсеминација не бев стимулирана а за претходните две бев со кломифен и естрофем, но за оваа оставивме на природен циклус и имавв само еден фоликул и сперма со прочистени 6 милиони. Искрено воопшто не се надевав но бидна и на сите им посакувам што поскоро да си ги видат user posted image user posted image .

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Имав успешна инсеминација
14.3.2014 13:49:44   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: moss

Да, имав успешна инсеминација кај др.Трајковски на ГАК, Бог да го благослови што ме трпеше , третата инсеминација е успешна а на мојата радост и нема крајuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Баш ми е мило! Ти посакувам лесна и убава бременост и здраво бебенце...
Инаку за др. Трајковски - тој е човекот на кој ке му бидам вечно благодарна.
Двата порагаја - беше до мене. Многу е човечен, и си ја знае работата.

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Имав успешна инсеминација
19.3.2014 23:34:32   
SOLE
moss cestitki, ti posakuvam da imas ubava i lesna bremenost i zdravo user posted image , pozdrav

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Имав успешна инсеминација
20.3.2014 8:38:04   
kapina
Moslcestitki

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Имав успешна инсеминација
1.5.2014 23:07:28   
LoveableMe RR
Девојки, вашите дискусии се префрлени во темата ИнсеминацијаII. Во оваа тема дискутираме само за оние кај кои инеминацијата резултирала со бременост.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Имав успешна инсеминација
23.7.2014 12:06:17   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kokicekokice

Денес бев на прв преглед( (на трет ден од циклус) само за да види докторот (д-р Лазаревски во Сиситина) дали е во ред со јајниците, да не имало некоја циста, рече супер се,ХСГ-то е супер и може да почнеме.Од недела (кога ќе ми биде 5ти ден од циклус) да почнам да се боцкам со Фостимон инекции, 4 дена , а потоа да дојдам пак на преглед. .....

Денес бев на ехо после 4 дена боцкање со Фостимон. Д-р ми кажа дека има 3 добри фоликули , да продолжам уше 4 дена со фостимон па повторно на ехо. Ендометриумот ми е 5, се надевам до понеделник ќе биде поздебелен.Продолжувам понатаму user posted image

.....pochnav da pijam svezo praven sok od cveklo i ananas i plus po 4-5 brazilski orevcinja. Utre sum na eho pa ke vidime sto ke izleze. .....Dvete stop inekcii se 914denari, ne edna, znaci 1 paketce(5000IU e 457den).... mislam Chorimon pishuvashe (izgleda toa e Horimon sto go kazuvate drugite RR user posted image

Devojki bidna denes mojata inseminacija. Dodeka trepnam zavrsi rabota d-rot, polezav 10min i pravec doma. Mi prepisa vaginaleti Utrogestan 200 da stavam 2 pati dnevno i apcinja Femibion (folna kiselina so vitamini). Od utre najnormalno si teram so obvrskite pa zdravje za 2 nedeli test.user posted image ......napravi doktorot eho, iskomentira -odlichno, ovulacija..endometrium odlichen..i ne prasav nisto.Sto bide neka bide..Inaku sperm. bese 20mil obrabotena

Девојки денес правев тест преку крв и тестот ми излезе ПОЗИТИВЕН. Мнооогу сум среќна дури не ми се верува. Другата недела ќе одам на преглед за да видаиме дали се ќе биде во ред па ако се е ок се надевам ќе напишам коментар и во рубриката Имав успешна инсеминација(ОД ПРВ ПАТ)user posted image Значи не можам да се соземам, никакви симптопми ама баш никакви и затоа тест направив обичен (без мерење на вредноста на beta hCG чисто дали е позитивен или негативен) бидејќи не верував дека нешто бидналоuser posted image .



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Имав успешна инсеминација
23.7.2014 22:49:47   
mommy_angels RR
Sekogash koga ke vidam deka se aktivirala ovaa tema sum presrekna.Kokicekokice chestitki user posted image user posted image user posted image user posted image da si imash lesna i ubava bremenost user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Имав успешна инсеминација
31.7.2014 13:24:06   
kokicekokice
Deneska I oficijalno na prviot eho pregled mi potvrdija bremenost. Mnogu sum srekna I vi blagodaram na site za podrskata.Pogore moze da prochitate kako techeshe mojata stimulacija.Presrekna sum shto bidna od prva mojata inseminacija.Kolku li pati ja chitav ovaa tema za uspesna inseminacija I posakuvav I jas da se zapisam tuka.Na site shto idete po ovoj pat vi posakuvam sreka I imajte silna verba.Jas nemav nikakvi simptomi za bremenost I mislev deka nema shansi da mi uspee od prva, ama ete imalo gospod.user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Имав успешна инсеминација
25.12.2014 12:32:08   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Buli_Buli

Здраво рингејајки,
јас сум нова на форумот често ве следам...во вторникот ја правев мојата прва инсеминација во Гак кај др Трајковски,сега чекаме 14 дена да видиме резултат. Инаку веке имам керќичка од 7 год, ама се помачивме за второ дете и решивме да пробаме со инсеминација. Имам направено микробиолошки брисеви , хсг ,пап,хоормони се е уредно. поздрав....

.....mojata prva insеminacija pomina neuspesnouser posted image sega se spremam za vtora od utre pocnuvam so klomifen 2×1 i estrofen po edno na den. Pa zdravje boze sledniot petok ke odam kaj doktorot da vidi folikuli pa da kaze kako ke terame. Pozz do site.

......denes bev na merenje na folikuli na 12ti den od ciklus imav 1 folikul 18 mm. Piev klomiflem 5dena 2x1 i estofem po 1 na den.doktorot mi kaza deka mi se pojavile klomiflenski cisti od terapijata.sakam da prasam dali nekoja od vas imala vakvi cisti?ne mi spomna doktorot deka moze da napravat nekoj problem... Utre primam pregnil i vo sreda so gospod napred inseminacija.endometriumot e super.pozz

......Pomina mojata inseminacija denes vo gak. Spermogramot 14 ml mi rekoa deka e dobar pa sega za dve nedeli cekame rezultat. Mi dadoa po edno na den da pijam aspirin, pregnecare i crinone gel ........inseminacijaata mi ja pravese isijanovski, se bese ok. Nemase guzva onaka naraat sto bi se reklo.user posted image duri me zaboravia si polezav onaka edno 40 min posle inseminacijata. fala vi na site za podrskata pozz

...........Devojki jas sum bremenauser posted image user posted image denes gi vidov user posted image . Napraviv i beta hcg 265 pokazauser posted image user posted image neznam sto da kazam mnogu sum srekna. ama ic ne se nadevav bukvalno nemam nikakvu simptoni, a ke imamuser posted image vi posakuvam na site da se vraka so bebe od se srce vi posakuvam uspesni inseminacii kako sto bese i mojata vtora insem.


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?