|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
6.5.2014 19:36:34   
kapina
Najdobro e da sicekas14dena I preku krv da si ispitas mozam da zamislam kako ti e jas imav tri neuspesni no toa e sto ke ni dade gospod eden den I na nas detence I da ne e uspesna ne se razocaruvaj tuku toa neka te prave posilna po hrabra ti posakuvam uspeh I se najubavojas

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 751
   RE: Инсеминација II
7.5.2014 10:53:45   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sibela

Epa devojki vcera napraviv inseminacija i insalah daj boze da mi se fati user posted image ...... kazete mi posle toa test se pravi od apteka ?????? ili mora na eho???i drzete mi srekja.


Sibela, со среќа, тест можеш од аптека или преку крв, ехо тек во 6-та недела од бременоста се прави. Ставена си на списокот Сакаме две црти!!! user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 752
   RE: Инсеминација II
7.5.2014 11:18:41   
Hopeful RR
Sibela, со среќа! Сега откако ја направи, немој да плачеш и да мислиш на лоши работи, него напротив - гледај да се смееш, да бидеш весела и расположена. user posted image Ништо страшно што имаш скали по дома, јас после првата и втората инсеминација демек мирував, па се фати таа после која одев на Водно, на вежбање и не се замарав дали има или нема... без оглед на тоа што излезе биохемиска, важно се фатило, на нас и тоа многу ни значеше.
Како и да е, сега олабави се и се слагам со Kvisko, фати го маж ти и дај му еден ќотек, така ли се оставало жена user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 753
   RE: Инсеминација II
7.5.2014 13:23:14   
Kvisko
Sibela само без плачење и тагување. Зошто сега тагуваш. инсеминацијата е завршена и сега само треба да си чекаш позитивен тест.

Инаку за инсмеинација не с епрепорачува ммирување и слично само да се не замараш премногу, да не креваш тешко и толку. Рачунај ја смао како помош за забременување, не како болест.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 754
   RE: Инсеминација II
8.5.2014 11:14:48   
sibela
fala devojki koi se bremeni gospod neka gi cuva i da si imaat zdravi i zivi user posted image i fala na podrskata i na tie sto ne zabremenile sto poskoro da si vidatuser posted image zaedno so mene zelbata da ni se ispolni.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 755
   RE: Инсеминација II
8.5.2014 21:30:27   
Kvisko
Ај од твоја уста во Божји Уши.

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 756
   RE: Инсеминација II
11.5.2014 11:58:13   
Lilja Maria
Здраво девојки!Јас си добив и овој месец нели што е нормално па сега се договоривме со мојот гинеколог да правам инсеминација на ГАК ама тој да ми следи фоликули а инсеминацијата само таму да ми ја прават,утре сум на гинеколог а сопругот ќе прави сперморам и спермокултура во Велес па сакав да прашам најверојатно нема да треба да закажувам преку мој термин за на ГАК,се јавив таму и ми рекоа дека тоа нема врска со амбуланта и со мој термин туку дека е директно на оделение ако те следи твој матичен,имала ли некоја до сега вакво искуство?Позз убав ден

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 757
   RE: Инсеминација II
11.5.2014 17:19:14   
Milicka 30

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

Здраво девојки!Јас си добив и овој месец нели што е нормално па сега се договоривме со мојот гинеколог да правам инсеминација на ГАК ама тој да ми следи фоликули а инсеминацијата само таму да ми ја прават,утре сум на гинеколог а сопругот ќе прави сперморам и спермокултура во Велес па сакав да прашам најверојатно нема да треба да закажувам преку мој термин за на ГАК,се јавив таму и ми рекоа дека тоа нема врска со амбуланта и со мој термин туку дека е директно на оделение ако те следи твој матичен,имала ли некоја до сега вакво искуство?Позз убав ден


Лилја Марија јас трите инсеминации кога ги првавев матичниот ми препишуваше терапија и кај него одев на ехо за фоликули, и ме прашуваше каде сакам да ми закаже за инсеминација. Од мое искуство би ти препорачала оној доктор кој ке ти ја прави инсеминацијата тој да те прати цело време, верувај ми многу е битно, мене ми пропаднаа трите инсеминации зошто или бев касно или бев рано, не дека матичниот не е добар напротив тој си е врвен во својата работа ама последната инсеминација што ја правев иако е неуспешна целосно ми ја водеше докторот кој и ми ја правеше инсеминациајта и дури сега видов колку работи не ми дале да испитувам. Тоа е моето искуство ,сепак ти најубаво си знаеш. Ти праќам многуу среќа за успешна иснеминација

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 758
   RE: Инсеминација II
11.5.2014 17:28:18   
kapina
Lija marija jas bi te sovetuvala da si odes za se sto treba kaj toj dr sto ke ti ja prave inseminacijata oti matucnite ginekolozi ne se specijalisti za sterilitet jas koga pravevinseminacii od strumica odev za Skopje za se sto treba

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 759
   RE: Инсеминација II
11.5.2014 17:35:52   
Lilja Maria
Ај препорачајте ми добар гинеколог од ГАК...Ве молам оти неможам повеќее да експериментирам по приватниве

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 760
   RE: Инсеминација II
11.5.2014 19:42:02   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

Ај препорачајте ми добар гинеколог од ГАК...Ве молам оти неможам повеќее да експериментирам по приватниве



др. Трајковски или др. Тофоски на ГАК за инсеминацииuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 761
   RE: Инсеминација II
12.5.2014 0:45:45   
jana81
Jas pravev kaj Trakjovski vo petokot na 09.05. Otidov kako na konsultacii i da se dogovorime da pravime sledniot mesec. Arno ama me vide na eho i resi odma da mi pravi. Ne se nadevam mnogu posto mi bil tenok endomrtriumot 8mm a spermogramot nisto 2 mil. Ama sto bide bide sekako gi pravam poradi fondot koj ne mi odobri ivf. I ke treba uste edna da pravam. Ama ako bide ne se bunam hihi

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 762
   RE: Инсеминација II
12.5.2014 9:29:32   
LoveableMe RR
jana81, со среќа, не се знае кога ќе се фати. Те ставам на списокот Сакаме две црти!!!! user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 763
   RE: Инсеминација II
12.5.2014 11:40:14   
Kvisko
Lilja Marija јас ја препорачувам Милка Трајанова од ГАК. Навистина се залага за сите пациенти и супер објаснува и кажува се. Тофоски ќе го изнечкаш по ходници.

Jana81 со среќа. Никогаш не се знае кога ќе се фати бебето.

< Поракaта ја уредил Kvisko -- 12.5.2014 11:41:07 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 764
   RE: Инсеминација II
13.5.2014 13:23:08   
Lilja Maria
Еве ме и мене!Деновиве само по болници сум вчера го земавме спермограмот на сопругот супер си е се дури 90% подвижни сперматозоидите немаме неправилни глави и опашки user posted image Јас денеска го земав ПАП=от и демек се е ОК само Кандида исто како и на микробрисевите и денеска се договоривме со матичниот само со болнички упаат и на инсеминација на ГАК и овој и другиот месец да ги искористам,епа сега кој доктор ќе ми се падни тој user posted image Овој пат нема да бирам,што би рекла баба ми бир бир и на сред вир!Поздрав женски побрзо user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 765
   RE: Инсеминација II
13.5.2014 13:58:30   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

...... денеска се договоривме со матичниот само со болнички упаат и на инсеминација на ГАК и овој и другиот месец да ги искористам,епа сега кој доктор ќе ми се падни тој user posted image Овој пат нема да бирам,што би рекла баба ми бир бир и на сред вир!Поздрав женски побрзо user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 766
   RE: Инсеминација II
14.5.2014 12:36:44   
Lilja Maria
LoveeableMe user posted image Ти си една многу позитивна девојка и во секој пост носиш многу позитивна енергија доволна да ја почуствуваат сите девојки од форумот!user posted image Браво за тебе ајде и овој месец и другиот многу user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 767
   RE: Инсеминација II
14.5.2014 13:00:48   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

LoveeableMe user posted image Ти си една многу позитивна девојка и во секој пост носиш многу позитивна енергија доволна да ја почуствуваат сите девојки од форумот!user posted image Браво за тебе ајде и овој месец и другиот многу user posted image


Фала ти, мора да се бодриме, нема друго чаре user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 768
   RE: Инсеминација II
15.5.2014 20:30:19   
sibela
sto si peavite devojki kako ste mi??????? jas sum dobra inace uste 3 dena mi ostanuvaat da cekam i da pravam test od i da go vidam rezultatot od inseminacijata, inace osekam bolki vo delniot del na matkata i na jajnicite,, znaaci osekam kao pred menstrualni bolki,,, ,kiselina i toa samo.user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 769
   RE: Инсеминација II
16.5.2014 14:07:31   
LoveableMe RR
sibela, навиваме за user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 770
   RE: Инсеминација II
17.5.2014 9:11:33   
Milicka 30

ИЗВОРНА ПОРАКА: sibela

sto si peavite devojki kako ste mi??????? jas sum dobra inace uste 3 dena mi ostanuvaat da cekam i da pravam test od i da go vidam rezultatot od inseminacijata, inace osekam bolki vo delniot del na matkata i na jajnicite,, znaaci osekam kao pred menstrualni bolki,,, ,kiselina i toa samo.user posted image


Ајде издржи user posted image и дај боже да си ги видиш user posted image
Сите викаат дека болките се скоро исти ,така да не се замарај со тоа, опуштено и се ке биде

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 771
   RE: Инсеминација II
20.5.2014 14:48:42   
sibela
epa devojki za zal testot mi ispadna negativen i toa preku krv proveriv plus test pravev i nisto,,,,, ufffffffffffffffff tesko mi e ama toa e .ovoj mesec ke odmaram i posle ke prodolzam so novi sili za druga ivi, ama u gak ke idam ovoj pat.

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 772
   RE: Инсеминација II
20.5.2014 15:00:58   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sibela

epa devojki za zal testot mi ispadna negativen i toa preku krv proveriv plus test pravev i nisto,,,,, ufffffffffffffffff tesko mi e ama toa e .ovoj mesec ke odmaram i posle ke prodolzam so novi sili za druga ivi, ama u gak ke idam ovoj pat.


sibela, мораш да продолжиш понатаму, ќе дојде и тој ден user posted image , тука сме за тебеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 773
   RE: Инсеминација II
20.5.2014 15:50:35   
Melanija RR
sibela мора да понатаму сила ќе се најде за user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 774
   RE: Инсеминација II
20.5.2014 22:21:04   
sibela
tnx.......... za podrskata,, inace podrska od maz mi nemam ,, sama si se boram.. i se mene me okrivuva zaso jas sum taa sto pominav sse i sesto a ne on ,,pa uste odzgora si pravi sto si saka so zivotot,, namesto mene da me iznese na prosetki on si pravi sam festivali so nekoja druga mozebi.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 775
Страница:   <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?