|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вашите родители и партнерот!
3.7.2009 0:58:00   
Julie1
Какво беше запознавањето на вашите родители со партнерот? Какви беа реакциите? Како вие се чуствувавте во тие моменти?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вашите родители и партнерот!
3.7.2009 8:04:58   
Палешка РР
Секако дека првиот пат е непријатно, за едната и другата страна.
Колку повеќе се гледаат, толку побрзо се запознаваат и опуштаат едни пред други. Ако се гледаат ретко тогаш помеѓу нив ќе се зацврстат ионака тешко премостивите бариери...


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вашите родители и партнерот!
3.7.2009 8:07:15   
mami
ххахаха првото запознавање со мајка ми беше крајно не планирано и збунувачки и за двајцатаuser posted image user posted image user posted image работев во туристичка агенција, дојде мајка ми попладнето нешто да ми остави и додека седеше тука се појави  и тој после работа, да ме видел на кратко...прво се збуни, ама после беше ок...е после дома- беше малку тежок случај, моите се лутеа дека е 9 години постар од мене, ама кратко им траеше, сега го обожаваат

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вашите родители и партнерот!
3.7.2009 14:12:43   
milijana
Jas samo sakam da dadam eden korisen sovet: ,,Ako dobiete pokana od vasiot decko, da odite da gi zapoznaete negovite roditeli prifatete ja pokanata i vnimavajte na nekolku provereni raboti:
1. oblecete pantoloni(vo nikoj slucaj sukna ili fustan)
2.Nemojte da ja povikate svojata drugarka so vas(da vi pravi drustvo) toa e nezrelo,a za da ostavite dobar vpecatok, odete sami.
3.Ostavete go nego da ve prestavi(toa e znak deka e seriozen so Vas)
4.Ne postavuvajte prasanja
5.Vnimatelno slusajte i uctivo klimajte so glava.
Ovie predlozi mi se prevzemeni od eden drug forum. Na edna moja prijatelka i uspeaja.Vo sprotivno,ako imate vasi stavovi i mislenja bi sakala da gi slusnam.Bas interesna tema.Pozzz

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вашите родители и партнерот!
6.8.2009 16:38:57   
penelopa
Hmmmm dobra tema.....prvoto zapoznavanje so roditelite se sekogaš po malku neprijatni....Mislam deka toa zapoznavanje ne treba da se forsira...se si doaga vo svoje vreme.....jas iskreno bev epten isplašena...kako što ke bide...dali ke kažam nešto glupavo....no preživeav user posted image ...sega se e polesno...

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вашите родители и партнерот!
9.10.2009 11:00:40   
big_mama817
коректен однос сега за сега user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вашите родители и партнерот!
9.10.2009 11:19:00   
Adrijana
Super im e odnosot, toj posto ostanal od 10 godini bez tatko, i nekako mu falese vozrasen maz vo negoviot zivot, a i tatko mi od sekogas sakal da ima i sin, nekako mnogu brzo se zblizija, da ne recam kako tatko i sin ama kako najdobri prijateli, za se si pomagaat, odaat na riba zaedno sekoj vikend se druzat bas super, nekna duri i se zapija sami dvajcatauser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вашите родители и партнерот!
9.10.2009 11:20:46   
profesorica
Моите и мм се запознаа пред 12 години, и отогаш го обожаваат како и брат ми.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вашите родители и партнерот!
9.10.2009 11:29:58   
ostoun
Super maz mi gi pocituva a i tie gledaat da mu ugodat. Jas i kerka mi bevme na odmor toj si idel kaj niv na gosti majka mi mu pravela komad, toj im odnel lubenica da ne se macat tie da nosat itn.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вашите родители и партнерот!
9.10.2009 11:39:41   
mother 29
AAAAAAAA  tuka se e super a?!super odnosi hehheh a od vcera muabetot za sve-krivite i ne bese taka superuser posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вашите родители и партнерот!
9.10.2009 21:45:36   
Bogdancanka
првото запознавање на мм со моите беше комедија требаше да дојде кај нас со неговите да се запознаат така сакале неговите зашто идевме долго време али не беше некој тип да комуницира со моите па и ако е мало место али не се срекаваше со моите.И тој ден им велам на моите да очекуваат гости, кога ми се јавува свекор ми и ми вели кажи им за друг ден на твоите и така.само што завршив со него ми се јавува мм тогашен дечко и ми вели кажи им дека доагаме,завршив со него и пак свекорот се јавува кажи не друг денuser posted image user posted image user posted image кога еве ги доагаат а проблемот бил што мм бил малку повеке поднапиен да разбие тремаuser posted image user posted image user posted image И прва средба мм право си почна за свадба да збори ни бива небива....и за кратко време потоа се веривме.и фала богу од тогаш до сега моите и мм се во супер односи он нив ги поштува моите него. Па затоа и речиси преку ден сме кај мама ако не повеке бар на едно кафе да ги видиме како се што прават и си одиме.И баш срека што сме во исто место па близу ни е.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вашите родители и партнерот!
9.10.2009 22:52:48   
milijana
позз..ја читам темава и размислувам..дали може да се отвори тема слична на оваа ,,Дали наШите родители имаат пртечуство во изборот на наШиот партнер??,, се ми се чини дека вистинскиот (или како да го наречам ,оној родителски немир) преовладува кога кажуваме дека сме одлучиле за тој и тој човек, односно... се да биде по наШа воља.Родителите како да си пртчуствуваат дали тоа е вистинскиот избор..Што мислите..има ли тоа смисла..знаат ли наШите родители, кој е наШиот ..или вистинскиот избраник?????

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вашите родители и партнерот!
16.10.2009 10:38:27   
mami
изворна порака: Наташа5

Да точно е тоа.И секогаш си го поставувам прашањето зашто ние повеке треба да ги почитуваме родители одколку тој насите?


изворна порака: мами

На почетокот имаше огромна почит кон нив тие кон него...меѓутоа откако почнавме да се караме дома јас и мајка му почна и тој со некаков ладен однос спрема нив иако тие секогаш биле коректни према него. Неколку пати сум му повторила дека нема право така да се однесува со нив бидејќи тие секогаш биле фер и дори спрема него, за разлика од мајка му и ништо не коментира, само ке си заврти глава


изворна порака: Палешка

Еххх, да се сакавме јас и свекрва ми како маж ми и мајка ми, ќе бевме неразделни    
Навистина...неможат еден без друг и понекогаш ме нервираат
Па додека беше жив татко ми...тоа беше дружба за приказ, нигде без милото му зетче  


изворна порака: Емица

Paleska ocigledno ti si edna golema sreknica okolu ova prasanje, statisticki 99% od mazite ne gi sakaat roditelite na soprugata.E sega mnogu dikutabilno prasanje ZOSTO?

изворна порака: Николина

и кај мене истата приказна,за зал мазот ми немасе срека да ја запознае мајка ми таа сигурно би му го освоила срцето неа немасе цовек кој не ја саксе,најинтересно е сто мазот ми ги нејки моите а ги гледа еднас или дваоати годисно ни помагаат колку мозат не се месаат ама апсолутно за нисто,стално ми префрла дека не ме сакале затоа не идела дека одвај цекале да се ослободат од мене јас знам дека не е така и знам дека не идат оти не сакат да сметаат и ако дојдат мора да пренокат а и свекрвами не е таков тип сто сака гости одма ке ми реци дека ова не е хотел,леле колку ја мразам бас викендов имаме гостин од Валандово на цимерката брат и и многу заживееа со мажот ми и мажот ми го поканил на гости и таа не можи на мажот ми да му речи и ми се закани прееска дека свекорми се буел и дека ќе ми викал БЕЗВЕЗЕ.ама тоа е кога ќе живееш со некој кој само себеси се сака и самао децата и нејзините чинат а никој друг.


изворна порака: Боцко

моето искуство е интересно и разновидно. ќе се обидам само накусо да опишам.
од познати причини родителите и бранеа на жм да се гледаме и сешто правеа се додека таа еден ден не си отиде од дома за да живееме заедно. им нема заборавено. постепено се воспоставија прифатливи односи до заеднички ручеци, празници, родендени. развив почит кон нив и секогаш бев коректен и внимателен. кога рековме дека ќе се регистрираме, нешто се преврте во нив. на свеченоста (мала свадба) беше непријатно и набргу потоа мајка и и татко и дојдоа и ме обвинија мене и рекоа ќе и купат стан ако се разведе од мене. тогаш ме воволекоа и мене и јас им реков да си одат. повторно останавме без дипломатски односи. живеевме така и се роди стефан. наполни 8 месеци и некои роднини бараа начин да не смират. јас разговарав со татко и. потоа јас ја наговорив да им се смири. повторно се воспоставија односите. денес мајка и го чува стефан. многу го сакаат сите. нашите односи се коректни а не премногу емотивни. ги почитувам, со бабата се гледаме секој ден, но сега сите сме некако претпазливи. и понатаму мислам дека е добро што се смиривме иако понекогаш се насетува она нивно старо издание. но, тие имаат внуче а тој баба, дедо и тетка кои го обожаваат. тоа е се што ми е важно.


изворна порака:Еца

Леле Боцко, моите да направиле такво нешто, мислам еднаш едно нешто да рекле, маж ми ке ги отпише...Секоја чест на компромисот, и јас мислам дека некои други работи се побитни од гордоста и размислувањата на некој друг, но сите сме приказна за себе


изворна порака: Ники

Najnormalen odnos imaat, toj e pocesen gostin vo nivna kuka i se se gleda da mu se ugodi, toj gi pocituva zosto vo nieden segment od nasiot zivot se nemaat zamesano. Taka da nema mesto za konflikt. Koga bi morale da ziveeme zaedno ili koga bi se mesale sigurno bi bila sosema druga prikazna, verojatno slicna na mojot odnos so majka mu, ama toa se nadevam deka nikogas nema da imame prilika da go doznaeme.


изворна порака: професорица

Дали некогаш маж ви се испокарал со вашите татко или мајка?Знаеме дека снаите и свекрвите се во постојана борба.А дали вашите го обожаваат маж ви како моите родители?сериозно многу го сакаат и почитуваат и јас сакам неговите така да се однесуваат со мене.

изворна порака:лиде78

nema da veruvate,ama negoviot odnos so moite roditeli(isto kako i mojot so negovite)e super.znaci vzaemno pocituvanje i razbirane bez najmala doza na licemerie.
go prikazuva mojot optomizam


изворна порака: арх_диз

Zasega odnosot megu mazot mi i moite roditeli e super . No mene ponekogas mi preci majka mu no jas nikogas toa ne go pokazuvam pred nejze  mu kazuvam na nego a toj si sreduva se .






< Поракaта ја уредил mami -- 16.10.2009 10:43:08 >

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вашите родители и партнерот!
26.10.2009 14:10:05   
vezilka RR
мажле и моите се запознаа уште кога јас и мажле се знаевме 2-3 недели, така да како се запознававме јас и мажле така и они го запознаваа. Моите ги обожаваат зетковците, само си ги фалат, како имале најдобри зетковци :)) А што е право, право е не, можам да се пожалам на мажле и зетко во однос на нивното однесување према моите..ги почитуваат и ги сакаат и секогаш им помагаат за се што треба оти моите родители се постари и не можат се сами да си завршат..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вашите родители и партнерот!
27.10.2009 0:35:26   
Весна
Ееее, запознавањето беше апла класично, на ручек кај моите... Маж ми со букет цвеќе за мајка ми и -не се сеќавам што- за татко ми. Збунет до бескрај. Ама кога фатија моите со мајтапење, веднаш пркна и се’ како подмачкано беше, како со години да се знаат. Уште оттогаш тој е миленикот на мајка ми, се топи пред него, а татко ми на почетокот малку од високо го гледаше, сепак јас сум татина ќеркичка, мора да се внимава на границата user posted image , но затоа сега најпрво за зеткото си прашува, него го бара user posted image . Баш се сакаат и почитуваат, особено мајка ми и маж ми.


(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вашите родители и партнерот!
26.11.2009 14:58:19   
@Mila@
Ne se ni sekavam kako i koga bese toa...vo vrska sme so decko mi 7 god on so moite ima super odnos duri i predobar sto nekogash mene mi smeta, zs ne sakam moite mng da se opushtaat so nego.
Onaka si sakam nezavisnost od dvete strani za da moze nie ponatamu za se da si odlucuvame.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вашите родители и партнерот!
26.11.2009 15:45:52   
natasha
pozitivno,moze poradi toa sto vo se me podrzuvale.pa duri i vo izborot na mojot partner,zatoa sto sekoga sum bila vodena od svoite custva

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вашите родители и партнерот!
14.5.2010 14:02:28   
Martins mom
Моите го засакаа мм уште пред да се видатuser posted image Ме гледаа колку сум среќна и едноставно не можеа да не го сакаат човекот што го усреќува нивното единствено дете...Можам да кажам дека мм ја сака и повеќе е приврзан со мојата мајка отколку со неговата, си се разбираат, едноставно се на иста бранова должина...Јас најнормално сум среќна што тоа е така.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вашите родители и партнерот!
3.12.2010 18:44:53   
AnnaMolly RR
Се запознаа уште пред да почнеме да одиме, зашто мм и е прв братучед на моја другарка што ми е комшика. И супер се сложуваат.
Еве во моментов сме кај моите и седат со татко ми во дневна пијат ракија user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вашите родители и партнерот!
3.12.2010 19:03:17   
Natuska85
А ти Анамоли на рр,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вашите родители и партнерот!
3.12.2010 21:42:35   
AnnaMolly RR
Јас на рр, користам додека имам кој да ме замени да седи со моево хиперактивно дете што спие по 30 минути дневно.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вашите родители и партнерот!
27.1.2011 15:01:43   
Nadezna
Ги гледа двапати месечно и одма наоѓа замерка на татко ми user posted image
А јас цел ден со мама му и татко му?
user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вашите родители и партнерот!
27.1.2011 15:28:12   
Pepelaska *
супер се

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вашите родители и партнерот!
27.1.2011 15:33:52   
Olivia
Duri mu ljubomoram na odnosot koj mm gi ima so moite roditeli, skoro pa sovrsen odnos, mnogu pati mm veli koga sum kaj tvoite doma se cuctvuvam podobro od bilo kade pa id sopstveniot dom, i zatoa sega nasa doma e doma kaj moite mama i tato dodeka nasata kukicka se praviuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вашите родители и партнерот!
7.6.2011 9:29:50   
dostickage
mm so majka mi imase super odnos da ne recam sovrsen se dodeka negovite prekrasni roditeli ne se obidoa so site sili da go rasipat toa.sega imaat korekten odnos normalen

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?