|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Кај некои парови бременоста ќе дојде брзо и лесно, без никакви подготовки, додека кај некои тоа ќе биде подолг процес за кој ќе треба повеќе труд...

ЗАНИМЛИВОСТИ

Тестот за бременост му го спаси животот

Автор: Редакција Рингераја | 10.3.2014
image

Еден маж одлучи да го испроба тестот за бременост, кој во неговиот стан го заборавила бившата девојка. Резултатот бил шокантен

image

Силуета на маж кој изведува стриптиз ги мотивита овие жени да вртат на педалите од велосипедот и да согоруваат калории. Сигурни сме дека и вие би се мотивирале на овој начин. Видео кое мора да го погледне секоја жена!

МОДНИ СОВЕТИ ЗА МАЖИ

Биди мој мачо маж!

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2013
image

Да не бидеме сфатени погрешно: не дека не изгледате добро, но сакавме малку да помислиме и на Вас. Ви нудиме неколку предлози како да се облечете за различни пригоди

image

Комуникацијата е вештина која не е лесно да се совлада – посебно кога е поубавата половина во прашање. Ова се зборови кои никогаш не смеете да ги кажете:

ОЗНАКИ:

ТАТИНО КАТЧЕ

Жената на службен пат, а мажот...?

Автор: Непознат автор | 15.3.2012
image

Се е во ред, драга! Многу фала на твојата убава порака. Не треба да се грижиш за мене. Се' е во ред

ЗАНИМЛИВОСТИ

Жена, на еден ден

Автор: Непознат автор | 24.2.2012
image

Хумористична приказна

НЕГА ЗА МАЖИ

Заштитете го машкото срце!

Автор: www.zazdravje.com.mk | 15.11.2011
image

И срцето на мажите е ранливо. Еве неколку начини со кои можете да го заштитите

РИНГЕРАЈА ВО МЕДИУМИТЕ

Рингераја - промотивно видео

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2011
image

Заедно, Ти, Јас ...тоа е приказната за нашето семејство - семеен портал www.ringeraja.mk

image

Доаѓањето на детето носи многубројни промени во животот на партнерите. На тие промени полесно ќе се адаптираат, доколку психички,физички и практично се подготват

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Избор на име
Кона

Кое име најмногу ви се допаѓа?

Мартин (28%)

Михаил (39%)

Маноил (3%)

Максим (25%)

Масимо (5%)


Број на сите гласови: 342

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!