|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Постпородилна депресија во време на пандемијата

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2020
image

Навистина е важно, во овие тешки времиња, да и помогнете на мајката да се справи со своите чувства, да бидете со неа, да ја поддржувате и да ја сакате!

Бебето се роди. ЗОШТО СУМ тажна?

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2015
image

Откако ќе родиме, обврските околу бебето и исцрпеноста од постојаниот недостаток на време, може да предизвикаат кај нас тага и вознемиреност. И токму кога треба да се чувствуваме најсреќни, ние стануваме загрижени и меланхолични

Постпородилна депресија

Автор: Редакција Рингераја | 13.8.2010
image

Раѓањето на детето и мајчинството претставуваат значаен момент од животот на жената и често се проследени со силен биолошки, психолошки и социјален стрес, што може да предизвика или да ги потенцира егзистирачките емоционални пречки кај мајката.

image

Какви се симптомите на постпородилната тага и постпородилната депресија? (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?