|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Изработете честитка и посакајте убави желби

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 14.10.2013
image

Проектот “Прегратка на дар” ве поттикнува да ги изразите вашите желби за побрзо оздравување на болните деца на повеќе начини. Оваа година предлагаме изработка на честитки со искрени желби, кои извираат од длабочините на искреното и топло детско срце

Започнува акцијата "Прегратка на дар" 2013

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 15.10.2013
image

И оваа година на болните дечиња ќе им требаат нашите прегратки. И оваа година, трета по ред ќе направиме играчки најубави на свет. ДАНУ Филантропија преку интернет медиумот Рингераја.мк и БиМилк ја започнуваат најтоплата детска хуманитарна акција!

Општи услови на акцијата Прегратка на дар 2013

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2013
image

Услови за учество на конкурсот кој се одвива во рамките на проектот Преграктка на дар 2013година.

Промоција на рубриката "Прегратка на дар"

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2012
image

И сите таги ќе исчезнат знам, ќе нема веќе болка ниту грам, очите мои ќе светнат ко' жар, ако добијам бар прегратка на дар...ако добијам бар, прегратка на дар...

Главни активности на акцијата

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2012
image

Активностите на проектот Прегратка на Дар се поделени на активности кои ќе се реализираат во градинките, активности на Интернет медиумот Рингерај.мк и главна активност која ќе се реализира во болниците (оддели за педијатрија) низ Македонија.

Мисија на проектот „Прегратка на Дар“

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2012
image

Станува збор за проект, кој освен општествена одговорност, со себе носи многу хуманост, искреност, љубов и топлина.

Што е прегратка на Дар?

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2012
image

Проектот Прегратка на Дар е во организација на интернет медиумот Рингераја.мк преку филантропската гранка Дану Филантропија ЈИЕ. Овој проект по трет пат се организира во Македонија, по успешната реализација минатите две години.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Чевли
Еца

Кои чевли ги купувате за своите дечиња?

цицбан (55%)

кеги (40%)

фродо (0%)

некои други (5%)


Број на сите гласови: 20

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!